Sayfa 1 / 7 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 198 sonuç

Konu: FM 17 Yenilikler

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Default FM 17 Yenilikler

FM 17 Hakkında ilk video bugün yayınlandı !
    Bu video da görebildiklerimizden oyunun yeni özellikleri hakkında kısa bir yazı hazırladım..

Başlayalım.
    --

Hazırlık Kampı

--

Takım Raporu Sayfası

--

Sakatlık Sonrası Sağlık Testi

--

Aylık Finansal Durum Raporu

--

Maç Sonrası Analizi

--

Sponsorluk ve Pazarlama-Satış Anlaşamaları Raporu

--

Antenörlerin Oyuncuların Transfer Akıbetleri ile İlgili Öneri Raporu

--

Oyuncu Profil Ekranı

*Bu içerik TSI Forumlarına aittir. İzinsiz paylaşmayınız
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Halen kapalı kutu olduğunu düşünüyorum, yeterli bir tanıtım değil ama 1000+ yeni özellik demesi hem meraklandırıyor, hem endişelendiriyor. Ayrıca post-match analysis kısmı hoşuma gitti.

Oyunu ön siparişten aldım ama tek ümidim yeni özellik diye oyunu hatalarla, gereksiz animasyonlarla ve işe yaramaz insanı yoran küçük detaylarla doldurmamaları. Ne zaman beta sürümünün çıkacağı ile ilgili bir bilgi mevcut mu?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by 3842 View Post
    Halen kapalı kutu olduğunu düşünüyorum, yeterli bir tanıtım değil ama 1000+ yeni özellik demesi hem meraklandırıyor, hem endişelendiriyor. Ayrıca post-match analysis kısmı hoşuma gitti.

Oyunu ön siparişten aldım ama tek ümidim yeni özellik diye oyunu hatalarla, gereksiz animasyonlarla ve işe yaramaz insanı yoran küçük detaylarla doldurmamaları. Ne zaman beta sürümünün çıkacağı ile ilgili bir bilgi mevcut mu?
    4 Kasım Cuma günü
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Futbolunda temelinde çok büyük yenilikler yok ki baştan aşağı oyunu değiştirecek büyük yenilikler yapabilsinler.

Elbette ki detay yenilikler olacak. Oyun size futbolun temelini zaten veriyor. Yapabilecekleri major değişiklikler temel futbolu yansıttıkları için zaten çok sınırlı. Çok büyük değişiklik ne önerebilirsiniz mesela? Var mı iddialı olan? Varsa söyleyin çevirip SI Community'de önereyim. Önerebilecek birisini göremiyorum ben henüz. SI her sene forumdan yüzlerce, binlerce öneri alıyor. Temele inebilecek öneri sunan sayısı bile çok çok sınırlı. Abartlı olanları da eleyince elde bir şey kalmıyor. Siz istiyorsunuz ki oyun baştan aşağı değişsin. E nasıl olacak o iş? Rugby'ye çevirecek değiller oyunu.

Yeniliklerin temelinde detay olmasına şaşırılmasını anlayamıyorum. Çoğunluğun detay değişiklik olması gayet doğal. Mantıklı öneriye sonuna kadar açıklar. Hiç bu kadar geri bildirim temelli şirket görmedim ben hayatımda. SI'dan sonra en fazla geri bildirim odaklı geliştirici Cities: Skylines oyunu ile Colossal Order bence, ki onlar bile SI'ın 5'te 1'i kadar bile önem vermiyorlar o kadar.

Eleştiri yaparken mantıklı eleştiriler yapalım. Yapmakla da kalmayarak SI Community'de de paylaşalım. Siz paylaşmazsanız asla bilemez ve değerlendiremezler.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Maç motoruyla ilgili herhangi bir açıklama varmı? birde rica etsem videonun linkinide ilk mesaja eklermisiniz kolaylık olur herkese.

benim oyundan beklediğim şeyler şunlar

-dinamik pa (oyuncuların takım performanslarına istikrarlarına ratinglerine göre artan yada azalan potansiyel yetenek.)
    -gerçekci transferler (oyunda sneijer drogba van persie gibi transferleri türkiyeye yapamıyoruz biz bir şekilde yapsak bile AI yetersiz kalıyor)
    -maaş ve transfer ücretleri (repitutation ı düşük olan wonderkidlere afaki rakam istenmesi - everton a 4k ya imza atmayan adamın 2k ya köln e imza atması gibi)
    -bence oyunda çok sayıda yüksek pa lı regen çıkıyor.yada bizim bunlara yüksek bir yüzdeyle ulaşma imkanımız var 5 sene sonra dunyadaki en iyi regenlerden kurulu bir takımla istediğimiz başarıyı rahatlıkla yakalıyabılıyoruz bunun bir şekilde düzenlenmesi lazım.

ben açıkcası çok vaktim olmadığı için bu feedbackleri si forumuna yazamadım.yazmaya kayda değer bulduklarınız varsa iletirseniz çok sevinirim.

herkese saygılar sevgiler bol fm li günler.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by Cengo View Post
    Futbolunda temelinde çok büyük yenilikler yok ki baştan aşağı oyunu değiştirecek büyük yenilikler yapabilsinler.

Elbette ki detay yenilikler olacak. Oyun size futbolun temelini zaten veriyor. Yapabilecekleri major değişiklikler temel futbolu yansıttıkları için zaten çok sınırlı. Çok büyük değişiklik ne önerebilirsiniz mesela? Var mı iddialı olan? Varsa söyleyin çevirip SI Community'de önereyim. Önerebilecek birisini göremiyorum ben henüz. SI her sene forumdan yüzlerce, binlerce öneri alıyor. Temele inebilecek öneri sunan sayısı bile çok çok sınırlı. Abartlı olanları da eleyince elde bir şey kalmıyor. Siz istiyorsunuz ki oyun baştan aşağı değişsin. E nasıl olacak o iş? Rugby'ye çevirecek değiller oyunu.

Yeniliklerin temelinde detay olmasına şaşırılmasını anlayamıyorum. Çoğunluğun detay değişiklik olması gayet doğal. Mantıklı öneriye sonuna kadar açıklar. Hiç bu kadar geri bildirim temelli şirket görmedim ben hayatımda. SI'dan sonra en fazla geri bildirim odaklı geliştirici Cities: Skylines oyunu ile Colossal Order bence, ki onlar bile SI'ın 5'te 1'i kadar bile önem vermiyorlar o kadar.

Eleştiri yaparken mantıklı eleştiriler yapalım. Yapmakla da kalmayarak SI Community'de de paylaşalım. Siz paylaşmazsanız asla bilemez ve değerlendiremezler.
    -Reputation sistemi baştan aşağı değişmeli. Oyuncular bi takımdan ayrılma kararı alırken direkt reputation'a göre hareket ediyor. Bu da düzenlenmeli. CL şampiyonu olmuş takımdan ayrılan adamın italya ligi 4.süne "daha iyi takımda oynamak istiyorum" gerekçesi ile gitmek istemesi çok saçma.
    -Sözleşme imzalarken yedek kalmayı kabul eden adamın, 11'de oynayan messi klasında adamı kes beni oynat demesinden bıktım artık. Nasıl ki barca'da hiçbir futbolcu hocaya gidip messi'nin yerine beni koy diyemiyorsa bu iş oyunda da böyle olmalı.
    -Transfer piyasası hepten saçma. Koca takımlar 50m euro bayıldıkları adamları sezon boyu 1 maç oynatıyorlar. 16 yaşındaki wonderkide 150m euro isteyen takımlar var oyunda. AI takımları da eksilerine göre ve taktiklerine uygun adam almalı. Ama onlar da sadece CA ve PA'ya göre takılıyor. 3-5 sezon sonra büyük takımlar çöplüğe dönüyor. Transferle ilgili 50 tane madde yazabilirim. Komple yenilenmesi lazım.
    -Maç motorunda en azından "bug" niteliğinde saçmalıklar olmamalı. FM 16'da bekler uçuyordu. Her sezon asist kralı çıkıyordu beklerden. Israrla düzeltmediler.
    -Antrenman sistemi müdahaleye açık hale gelmeli.
    -Taktik ekranı daha özgür olmalı.

Çok yazarım da şimdilik bunlar yetsin.

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Yapma bu kadar arkadaşım. 15 yıldır sitedeymişsin, her sene sayfalarca şu olsa bu olsa diye yazılıyor zaten şimdi bi daha mı yazalım tek tek.
    YEni üye olsan anlarım da o istekleri toplasak destan yazılır, içinde çok güzel fikirler de var. Ya hiç okumadın yada görmezden geldin bu durumda..
    Şu sitede gördüğüm en şok edici mesajı attın, her sene dilek kutusuna dönüşen başlıkları tek mesajla çöpe yolladın bravo.

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Videoda dikkatimi çekti yukarıdaki ilk ss de buğlanmış bir yer var ora ne acaba? beklentilerimizin altında kesin kutuyu soldan sağa almak bile yenlik saymışlardır yazı şeklini bile değiştirmek vs vs
    ADANA DEMİRSPOR

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by steave View Post
    Maç motoruyla ilgili herhangi bir açıklama varmı? birde rica etsem videonun linkinide ilk mesaja eklermisiniz kolaylık olur herkese.

benim oyundan beklediğim şeyler şunlar

-dinamik pa (oyuncuların takım performanslarına istikrarlarına ratinglerine göre artan yada azalan potansiyel yetenek.)
    -gerçekci transferler (oyunda sneijer drogba van persie gibi transferleri türkiyeye yapamıyoruz biz bir şekilde yapsak bile AI yetersiz kalıyor)
    -maaş ve transfer ücretleri (repitutation ı düşük olan wonderkidlere afaki rakam istenmesi - everton a 4k ya imza atmayan adamın 2k ya köln e imza atması gibi)
    -bence oyunda çok sayıda yüksek pa lı regen çıkıyor.yada bizim bunlara yüksek bir yüzdeyle ulaşma imkanımız var 5 sene sonra dunyadaki en iyi regenlerden kurulu bir takımla istediğimiz başarıyı rahatlıkla yakalıyabılıyoruz bunun bir şekilde düzenlenmesi lazım.

ben açıkcası çok vaktim olmadığı için bu feedbackleri si forumuna yazamadım.yazmaya kayda değer bulduklarınız varsa iletirseniz çok sevinirim.

herkese saygılar sevgiler bol fm li günler.
    - Dinamik PA mümkün olamaz. Yıldız oyuncuların dahi belirli bir yaşta belirli bir formu tutturması sürekli görülür. Yani Messi 17 yaşında 140 CA seviyesindeydi. 17 yaşında 120 CA oyuncunun 180 PA olmasını bekleyemezsiniz. Herkesin seviyesi bellidir. Önemli olan bunu doğru çözümleyebilmek. Bu bir oyun olduğu için oyuncunun kendisini ne zaman sınırlayacağını gerçek teknik ve psikolojik etkenler ile sınırlayamazsınız. PA gerekli.

- Sneijder, Van Persie, Drogba demişsiniz. Sneijder 4.5M alıyor gözükse de dernek kasasından tamamlanarak 7M alıyor. Van Persie 7M civarında. Drogba da çok tuhaf paralar kazandı. Takımlar artık yaştan ötürü yatırım yapmadıklardan bu oyuncular Orta Doğu ya da Çin'de oynamak istemediklerinde fahiş paralara buraya geliyorlar. Borcu borçla kapatarak yatırım yapıyoruz. Doğrusu bu değil. Oyunda bunu yapamazsınız. Kulüpler iflasın eşiğinde. Böyle iken politikalar doğru mühendislik ile yapılır. E400M borcu olanın her yıl 50M borcun faizi ödemesi olamaz. Oyun doğru olanı yapıyordu. Artık kulüpler bu borçlar ile bu tip transferler yapamayacaklar zaten. Nehir bitti. Deniz öldü. Kaliteli oyuncu kalmadı. Fırsat transferleri hariç alacağın yetenekler eski seviyede olamayacak. Çok büyük paralar ödeniyor hem maaşa, hem bonservise artık. Çin piyasasını alt etmekten başka şansın kalmadı. Onun için de uzun zaman mali tablolarını iyileştirmek zorundasın. Her şeyden öte burası bir Paris, bir Londra, bir Roma değil. İstanbul kendi içerisinde bir metropol olsa da Avrupa'ya göre hâlâ bir Orta Doğu ülkesi cazibesinde ve onların dezavantajlarına çok yakın bir yerleşimde.

- Maaş ve bonservis ücretleri arttı. Bu konuda söylenilmesi doğru değil. Mustafi £35M'a transfer oldu. Genç oyuncular öncelikle oynama sürelerine bakarlar. Oynamayarak seviyesini geliştiremeyecek oyuncu çok para alsa ne olur ki?

- Çok sayıdadan kastınız nedir? Brezilya, Arjantin, Fransa, Hollanda sürekli yetiştiriyor zaten. Fizik olarak doğru oyuncuları tarayıp buluyorlar. Altyapıda doğru öğretiler ile çalıştırırsanız temeli alarak sürekli belli bir seviye üstünde kalır. En kötü oyuncu bile vasat üstü olur. Fiziken de zaten kendilerini sınırlayacak sertliğin üstüne çıkıyorlar ve bu CA artışı da sağlıyor. 75M'luk ülkenin yapamadığını 20M'luk ülke yapıyorsa bu senin utancın. FM Scout kullanmadan mı tarıyorsunuz? Şunu bir söyleyin önce.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

fm scout ne hocam site var oyle bir tane onumu diyorsun?. neyse yapıcı bir şekilde fikirlerimi söylemek istedim katılmıyor olabilirsiniz saygıyla karşılarım.

dinamik pa dan kastım bir oyuncu atıyorum salıh ucan pa sı 150 diyelim oyun içinde benim açtığım her yeni oyunda oyunda kalma suresı maç performansı ve sakatlık gıbı etkenlere baglı olarak salıh ucanın pa sı 140-160 arasında değişebilmeli.messi örneğiniz çok saçma ben onu kastetmıyorum yada pa kalksın demıyorum kalkmamalı evet.

transfer konusunda, oyun bıze dogruyu yaptırsın dıye oyun oynamıyoruz yanlış politika uyguluyorsak takım batsın yada başkan bizi kovsun.doğrunun neyın ne kadar oldugunu (transferlere odenen paralara açıklama yaptıgınız ıcın yazdım) bılıyorum bende bahsetmek ıstedıgım oyunun bıze ozgurluk ıcın tanıdığı alan.ne kadar gerçeğe yakın olursa ben şahsım adına o kadar keyıf alıyorum.bundan sonra öyle transferler olmayacaksa oyundada olmasın.çin katar gıbı transferlerde hiç olmuyor oyunda ayrıca.

her sene guney amerika fransa, hırvatistan ve birkaç daha milli takımın alt yaş takımlarını bır kere gozlemleyince zaten tum potansıyelı cok yuksek olan regenlere ulasıyorsun.o regenleri yetiştirip ca larını yukseltmek ıcın uğraştırmıyor oyun kiralayınca yada duzenlı oynatınca hepsi tam potansıyelıne çok yakın oynuyorlar.ben bu yolla çok rahat en ıyı regenlerı buluyorum. 75 milyon 25 milyonluk ülke kısmını hıç anlayamadım ben o tarz bırseyden bahsetmıyorum.

ayrıca sanırım bu tarz yorumlarınız yuzunden ınsanlar bu sıtede ben su serıden berı oynuyorum ben su tarıhten berı oynuyorum muhabbetine giriyorlar .
    bilmedğim için yorum yazmadım ben yukarda sadece değiştirilmesinin hoşuma gideceği şeyleri yazdım.mantıklıdır mantıksızdır adamlar beliki bu değişiklikleri bir ticari politika olarak ilerleyen serilerde gerçekleştirmeyi düşünüyor olabilirler.

Yaptığımız transferlerin,kazanalın şapiyonlukların kupaların daha çok konuşulması,bir iki mesajla geçiştirilmemesi güzel olurdu.

Bunu yanında kim olursa olsun yeni sözleşme isteyecegi zaman 5 katını değilde daha makul ücretler istemesi.

Büyük takımların fahiş fiyatlar vererek oyuncu alıp hiç oynatmadan 1 sezon sonra satması.

Türkiye Ligini EPL gibi gerçekçi yapılması.

Bu tip yenilikler olursa hoş olur diye düşünüyorum.

Nesil
    2013
    Yer
    Budapeste

Türkiye liginde bu kadar vasat transferlerin, sonra büyük takimlarin basina gelen kötü hocalarin nedeni ve EPL gibi olmamasi, sanirim reputation ile ilgili. Bu konuda oyunun bi degisiklik yapmasi gerek bence cünkü Tr liginde ve belli basli bazi liglerde oynarken 2 3 yil sonra lig cok kolay hale geliyor. Diger takimlar sizden hep geride kaliyor bu Epl'deki rekabet diger kücük liglere de yansimali oyunda.

GS-BJK-FB hariç her oyunumda ligdeki takımlar mevcut kadrolarından çok daha fazla yetenekli oyuncuları kadrolarına katıyor ve güçleniyor. Bu 3 takıma da bir çözüm bulmalılar sezonlar geçtikçe mantıklı iyi transferler yaptığına çok az şahit oldum. Derley, Ameobi, Gosling gibi adamları artık bir zahmet transfer etmesinler. Sorun ne bilmiyorum belki ligin veya takımların itibarından kaynaklanıyordur.

Yenilikleri detaylıca görmeden kesin kararlara varmak istemiyorum ama bizim araştırmalar hakkında birkaç sorum olacak.
    Neden ligdeki oyuncuların CA'ları 5'in katlarına tamamlanıyor ? Bunu sadece Yunanistan liginde gördüm.
    Neden ligde hemen hemen her oyuncunun itibarı CA'sına denkleniyor ? Bence bu kesinlikle hata.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

+1
    Fakat bazı sinir bozan detaylar da giderilmeli yukarı da arkadaşların bahsettikleri gibi, onlar da düzelirse zaten detay falan hiçbir şeye ihtiyacı yok bu oyunun.

Aynen zaten o yüzden Colossal Order ile Paradox her sene 100 liraya Cities Skylines 2017 ya da Crusader Kings 1765 gibi oyunlar çıkarıyorlar. Toplu güncellemeler ile oyunu yenilemiyorlar DLC paketleri olarak biz de kimiz ki her sene 100 lira bayıldığımız halde ufak rötuşlarla yetinmek bize yetmiyor?

Mesela 20 asist yapan futbolcunun asist yaptığı oyuncuları görmek mi? 2050 yılının teknolojisi lazım ona.

Ya da takımlara transfer eğilimleri koymak mı? Kim uğraşır bu uzay teknolojisiyle. Bırakın Galatasaray'ın en büyük transferi bir milyon euroya 33 yaşındaki Haiti'li defans olsun. Beşiktaş zaten kimseyi almasın.

Ya da gelişmiş yapay zeka mı? Mesela bize 10 milyona görüşme izni bile verilmeyen futbolcuyu adamlar 7 milyon'a başka takımlara verip duruyor mu? Bu çok mantıklı.

Neyse ilk defa oyunu almadım erkenden indirim olduğu halde. Resmi açıklamada belki güzel yenilikler olur.

Football Manager 2014 de türkiye ligi yabancı sınırının ilerleyen senelerde düşmesi ile fm14 de almanya,hollanda ligin deki çift pasaportlu türk oyuncular biraz tr ligine etkisi olmuştu (rekabet açısından) onun dışında her sene tr ligi gerçekten çok kolay hale geliyor

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Bu yıl oyunun artık kendini geliştirmek için çaba göstermediğini görüp (en azından kendi gözlemlerim ve mantıksız gelen noktalarla) uzak durmak,satın almamak,elimde bulunan diğer 5-6 FM'den birini açıp ( ki favorim ve bence 3D olarak en iyisi olan FM 2012 ile) egolarımı ve hevesimi tatmin etmeği düşünürken o da ne azapta gerek yine dayanamayıp aldım oyunu. Ne kadar kızsam da,almayacağım desem de senede yaklaşık 1000 saat oynadığım bir oyun için 90 Tl yi yine harcadık.Hadi hayırlısı...

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Şimdiye kadar ön sipariş ile almamak için direndim, bakalım alanlar oyun hakkındaki görüşlerini ya da kariyer hikayelerini paylaşınca neler olacak? Umarım ki etkilensem bile en azından Ocak ayına kadar tutabilirim kendimi, zira benim için büyük bir sınav var Ocak ayında ve ders çalışmam lazım..

Nesil
    2010
    Yer
    Eskişehir

Dinamik pa derken sigames'in verdiği sanırım zaten maksimum ulaşabileceği değer,salih'in pa'sı 155 diyelim iyi form tutmazsa düzenli oynatmayız e oynatmazsak da tam gelişimini sürdüremediği için 140'larda sıkışır.
    Benim ekstradan beklentilerimden 1.si bize 7m istenen bir oyuncunun kulübünün 1 hafta sonra başka bir takımın 3m'lik teklifini kabul etmesi,belki de bu değişmemelidir tam emin değilim.İstediğini al space aban tiplerine önlem olarak da yapılmış olabilir,ben bu adamı listeme koyup her gün takip edersem 3m lik teklif geldiği zaman görüp ben de aynı teklifi atabilirim.
    En büyük sıkıntım oyuncuların 6 aylık iyi performanstan sonra uçuk maaşlar istemesi,tamam gerçekte de güzel zamlar oluyor da bu tüm oyunculara olmuyor veya adama zaten 2019'a kadar %100 zamlı bir kontrat vermişim bir dahaki sezon niye onun üstüne tekrar %100 zam ister ki :/

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by wladcas View Post
    Dinamik pa derken sigames'in verdiği sanırım zaten maksimum ulaşabileceği değer,salih'in pa'sı 155 diyelim iyi form tutmazsa düzenli oynatmayız e oynatmazsak da tam gelişimini sürdüremediği için 140'larda sıkışır.
    Benim ekstradan beklentilerimden 1.si bize 7m istenen bir oyuncunun kulübünün 1 hafta sonra başka bir takımın 3m'lik teklifini kabul etmesi,belki de bu değişmemelidir tam emin değilim.İstediğini al space aban tiplerine önlem olarak da yapılmış olabilir,ben bu adamı listeme koyup her gün takip edersem 3m lik teklif geldiği zaman görüp ben de aynı teklifi atabilirim.
    En büyük sıkıntım oyuncuların 6 aylık iyi performanstan sonra uçuk maaşlar istemesi,tamam gerçekte de güzel zamlar oluyor da bu tüm oyunculara olmuyor veya adama zaten 2019'a kadar %100 zamlı bir kontrat vermişim bir dahaki sezon niye onun üstüne tekrar %100 zam ister ki :/
    Çünkü oyuncular kendi aralarında da rekabetteler. Seviyesini başka bir oyuncunun seviyesinde görünce maaşını da görüyor. Bir kere birine taviz verirseniz herkes istemeye başlar.

Tuncay ile PVH tekme tokat bir kavgaya girdiler maaş yüzünden. Doğrudan Selçuk Şahin'den gelen bilgi ile öğrendim. Kimse bilmez. Çünkü Fenerbahçe'de kol kırılır yen içinde kalır.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    06

Çünkü oyuncular kendi aralarında da rekabetteler. Seviyesini başka bir oyuncunun seviyesinde görünce maaşını da görüyor. Bir kere birine taviz verirseniz herkes istemeye başlar.

Tuncay ile PVH tekme tokat bir kavgaya girdiler maaş yüzünden. Doğrudan Selçuk Şahin'den gelen bilgi ile öğrendim. Kimse bilmez. Çünkü Fenerbahçe'de kol kırılır yen içinde kalır.
    İddialı bir yorum olduğu için yazayım dedim , Ortega olayında pek dediğin gibi olmadı sayın hocam

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    İddialı bir yorum olduğu için yazayım dedim , Ortega olayında pek dediğin gibi olmadı sayın hocam
    Ortega kendisi kaçtı. Bambaşka konu. Homesick kendisi. Ülke dışında hiç bir zaman rahat duramadı.

Aziz Yıldırım'ı az çok tanıyan herkes bilir. 1- Fenerbahçe'de kol kırılır yen içinde kalır. 2- Aziz Yıldırım ne derse o olur.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    06

Ortega kendisi kaçtı. Bambaşka konu. Homesick kendisi. Ülke dışında hiç bir zaman rahat duramadı.

Aziz Yıldırım'ı az çok tanıyan herkes bilir. 1- Fenerbahçe'de kol kırılır yen içinde kalır. 2- Aziz Yıldırım ne derse o olur.
    Homesick olması ortaya çıkan durumu değiştirmez sonuçta.

Aziz Yıldırım konusunda sonuna kadar katılıyorum ama diğer konuda katılmıyorum .

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Homesick olması ortaya çıkan durumu değiştirmez sonuçta.

Aziz Yıldırım konusunda sonuna kadar katılıyorum ama diğer konuda katılmıyorum .
    Kendisi kaçtı gitti sonuçta. Zorla tutarak kal diyemezdin. Yapılabilecek bir şey yoktu.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

FM 2005'ten beri oynarım bu oyunu, düzelmesini dilediğim birkaç şey var;

*Ya arkadaşım, şu crash dumps sorununa bi çözüm bulunsun artık. Kaç tane kariyer çöpe attım bu yüzden. Düzenli olarak save alsam bile oynadığım bi maçı tekrar oynamak oyunun bütün havasını bozuyor. Nefret ettim şu hatadan. Yapımcılar tüm oyun sistemini silip baştan mı kuracak ne yapacaksa yapsın ama şu hata düzelsin artık. Her kariyerimde alıyorum kesinlikle. Yetti yani.

*Oyuncu bonservisleri konusunda, wonderkid olarak aldığım ve güzelce yetiştirdiğim bi oyuncuyu satmak istediğimde diğer kulüpler o kadar cimri davranıyorki.. Örneğin geleceğin Ronaldo'su olacak adamı 45m'ye zar zor satabiliyorum.Ben adamı satar satmaz, yeni kulubü o futbolcu için 170m istiyor alma teklifi götürdüğümde. 19-20 yaşındaki kaliteli defans oyuncuları için bile fiyatı 50-60milyon euro'dan açıyorlar. Çok abartılı bu gerçekten. Düzelmesi lazım.

*Çoğu kişi söylemiş zatende, yedek oyuncuların sürekli mızmızlanması adamı sıkıyor. Hani tabi bu tarz sorunlar gerçek hayatta da oluyor ama, kimsenin Real Madrid'de oynayıp "ya hoca ronaldoyu kes, beni oynat" diyeceğini sanmıyorum.

*FM2016'da Fenerbahçe ile 2018 yılında UEFA kupasını kaldırdım, o yaz transfer sezonu açılınca takımımdaki en iyi oyuncu Torino'ya gitmek istediğini "daha iyi bir ligde oynamak istiyorum" diyerek belirtti. E ben ne anladım o zaman avrupada kupa kaldırdığım zaman kazandığım repupation'dan ?

*Staff kısmının oyuna daha iyi etki etmesini tercih ederim. Bütün antreman sistemim 4.5 yıldız, bütün hocalar alanında neredeyse en iyisi, ama gidipte sıradan bi hoca getirsemde onun verdiği tavsiyeyle aynı tavsiyeyi veriyorlar. Bu konunun iyileştirilmesi lazım. Antreman sistemi oyuna daha fazla etki etmeli.

*UEFA Avrupa Ligi kura sistemi ve maç saat sistemi gerçeğe göre ayarlansın. Zaten lisansını almıyorlar, bari bunu yapması çok zor olmasa gerek. Oynama zevkini azaltıyor bu tarz şeyler. Nerede görülmüş bu devirde yarı final ve çeyrek final kurasının aynı anda çekildiği..

*Sene sonunda sezonun en önemli maçı, en önemli golü minvalinde şeyler gösteriyorlar ya.. O konuya bi gerçeklik getirsinler. Fenerbahçe olarak GS'yi deplasmanda 3-0 yendiğim bir maç varken, sezonun en önemli maçını türkiye kupasında Şanlıurfaspor'u 6-0 yendiğim maç olarak gösteriyor.. İlla fazla gol attım ve iyi futbol oynadım diye bunun olması yine insanın zevkini baltalıyor. Bu algoritma iyileştirilsin. Yani taraftarı şanlıurfaya 6 atmam, gs'ye deplasmanda 3 atmamdan daha çok mutlu etmiş oyuna göre.. böyle bişey yok. derbilerde deplasmanda zar zor kazanılsa bile bunun çok iyi bi başarı olarak görülmesi gerekir.

*Milli takımda gol atan oyuncuyu tebrik ettiğimde, "bir kere gol attım diye her zaman gol atmamı bekleme benden" tarzında kezbanca tepkileri lütfen kaldırsınlar ya. Böyle bişey var mı arkadaş.

Ufak tefek böyle tek tük canımı sıkan noktalar var işte, ama sonuç olarak bu bir futbol simulasyonu. Yapılacak şeyler sınırlı. Bence tek bi oyun çıkartıp onun üzerine steam'dan ücretli olarak güncellemeler gelmeli. Bu sistem böyle yürümeli. Her sene yeni oyun çıkarmak tamamen mantıksız. Çıkarırsın genel olarak Football Manager diye bi oyun. Düzenli olarak yamalarsın 3-5 liraya..

fm10a hayrına bi güncelleme getirseler şu anki kadrolarla, kaç paraysa veririm yenilik falan istemiyorum artık yapmıyorlar zaten kafalarına göre atıyorum devat et butonunun fontu değişir 1000+ yenilik diye oraya gösterirler vs sıkıldım artık bunlardan

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Miles twitterdan paylaştığı yüz fotoğrafları yerine dediğimiz yenilikleri hala yok. Manager yüz şeklini değiştirme koskoca yenilik gibi yüzümüze vurulması iç açıcı değil
    ADANA DEMİRSPOR

inception'daki sahne gibi "disappointing"..

2016 da transfer pazarındaki saçmalıklara çok uyuz oldum oyun ilerledikçe sıkıcı hale geliyordu iyi bir oyuncu almak için saçma sapan fiyatlar vermen gerekiyordu oyuncu satmakta zorlanıyordun ölü bir transfer pazarı vardı bu seride bu sorun halledilirse orjinal alıcam 16 yı orjinal aldım ama doğru düzgün oynayamadım

Merhaba,

Championship Manager ve Football Manager serisini 2001den beri oynarım. 01/10/2016 tarihi içerisindeyiz. 15 seneye yakın olmuş oynamaya devam ederim, oyunları orjinal satın alırım. Benim gördüğüm insanlar kökten değişiklik değil, hataların düzeltilmesini istiyor. Birde üzerine örnek veriyor sağ bek 50 tane asist yapıyor bunu bile düzeltmediler diye. Temel futbolda 50 tane asist yada bek gördün mü ? Tüm major ligleri, Güney Amerika liglerini izliyorum ben görmedim. Football Manager'ın asıl sorunu yapay zeka iyi çalışmıyor. Fm 2016'da hangi takımı aldıysam oyun bir yerden sonra saçmalıyor, iyi oynuyorsun gol atamıyorsun ertesi maç takım tanınmıyor vs. Neticede bu adamlar bir hizmet veriyorlar ve karşılığında bir meblağ alıyorlar. Buradaki insanlarda bu hataları söylüyorlar.

Ama tutupta ben bu kadar açık şirket görmedim vs denilirse o doğru değil. Eleştiri derken mantıklı eleştiri derken buna kim karar verecek. Adam bunları düzeltin bu kullanıcı yada tüketici olarak beni rahatsız ediyor memnun etmiyor diyor. Rengi neden bu renk demiyor bu hatalı veya doğru değil diyor. Forum eğer ki üretici firmayı savunmak ve onun olumlu yanlarını öne çıkarmak için varsa forum forumluk görevini yapamaz hale gelir. Şu alıntı yaptığımda eğer ki forumda gerçekten görevi olan birinin yazdığı bir şey ise forumun durumu çok vahim.

Sayfa 1 / 7 123 ... SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri