Merhabalar,
Samsunspor'u yönetiyorum, 2019 yılı yaz ayındayım. İlk sezonda ligden çıktım ve sırasıyla 7. ardından 6.(TR KUPASI İLE UEFA) ve 4. sezonumda şampiyon oldum.
Buna rağmen hala taraftar sayım çok az. Maç ortalamamı 5000 kişi ile oynuyorum 33000 kişilik stadyumda. Kaldı ki gerçekte Samsunspor TFF 1. ligde bile 15000 kişi çektiği bir çok maç oluyordu stadyuma. Şampiyon olup CL'ye gittiğim halde bilet fiyat ortalamam hala 7$ ve stadyumda maçlar 5-8 kişi arası oynuyor. Düşünün şampiyonluk maçına 9 000 kişi izlemeye geliyor
bir diğer durum sponsorlukla ilgili. FMRTE'de tüm kulüplerin borçlarını silip kendi başkanımı Zengin ve Aleni yardım eden başkan yapmıştım. 2. sezonda 3+1 (+1 10m€ değerinde) sponsorluk anlaşması imzalandı.
3. sezon 3+1+1 (+1 10m€ ve 22m€ değerinde) şaşırtıcı bir anlaşma geldi.
Fakat ne olduysa 3 sezonda oldu ve sadece 3 ana sponsorluk anlaşmam kaldı. Ve toplam değeri 3m€ falandı.
Şimdi şampiyon oldum yeni sezona başlayacağım bir hata olmuştur diye tüm anlaşmaları editörden bitirdim. Ve sonra kulüp toplam 2m€ değerinde 2 sponsorluk anlaşması imzalamakla yetindi. Transfer bütçesiz bir şampiyon olarak kaldım şu anda. Diğer takımlarında borçlarını sildiğim için şu an onların ekonomi uçmuş durumda.

Anlamadığım nokta 2. ve 3. sezonda ne oldu da toplam 45m€'a yakın bir anlaşma imzalandı da diğer sezonlarda bu olmuyor? Şampiyonluğa rağmen taraftar ve bilet fiyatları neden bu kadar düşük. Sponsor anlaşmasına direk editörden ekleme yapmak istemiyorum. İmzalanması için ne yapmalıyım?