Sayfa 4 / 17 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
91 ile 120 arası toplam 498 sonuç

Konu: FM 17- İlk İzlenimler

Yalnız bu bug değil. Yeni kurala göre gerçekte de artık böyle santra vuruşları

fm 16da kullandığım taktiği 17deki tactics klasörüne attım ama oyunda gözükmüyor, bu sorunu çözmek için bi yöntem var mı?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by marlo41 View Post
    BUG BULDUM.

Tek forvetle oynarken santrada tek forvetiniz duruyor. Tek başına santra yapıyor.
    Nasil yani?

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

BUG BULDUM.

Tek forvetle oynarken santrada tek forvetiniz duruyor. Tek başına santra yapıyor.
    Miles açıklamıştı bunu tek kişilik santrayı oyunda göreceksiniz diye

Benim merak ettiğim İngiltere sezon sonunda AB den çıktığında transfer sistemi. Düşünüdüğüm gibi olursa bu yıl ingiltere kariyeri pek göremeyeceğiz sanırım. Artık İspanya zamanı...

Öncelikle FM17 hayırlı olsun.
    Yeni yeni oynuyorum, bazı şeyler aynı gibi gelse de bazı şeyler de bariz farklılıklar söz konusu.
    Ayrıca bunun beta versiyonu olduğunu da unutmamak gerek.

Taktik konusu bayağı zorlaşmış gibi sanki.
    4-5 hazırlık maçı yaptım, 2-3 farklı taktik denedim ama ne sonuçlar ne de oyuncu performansları iyi değil.

Ayrıca sakatlık "sorunu" devam ediyor.
    Beşiktaş ile Süper Kupa finali öncesi önce Sneijderi sonra da Eren 5-6 hafta sakatlandı.

Bir de şu basın toplantılarındaki yaklaşımlara ayar çekseler güzel olacak.
    Chedjou'yu Liverpool'a sattım ve takım toplantısı yapmak durumunda kaldık.
    Oyuncular kadronun güçlendirilmesi gerektiğini söylüyor, haklılar da fakat yerine oyuncu almış olmama rağmen mutsuzlar.
    Hem oyunculara hem de basına "mali durum sıkıntılı" minvalinde açıklama yapsak daha inandırıcı olur bence

Nesil
    2005
    Yer
    kaybedenler kumsalı

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Ligin itibarinda biraz dusus oldu ancak futbolcu degerleri itibar ile cok ilgili degil.
    Eger futbolcu transferleri cok ucuza oluyorsa biraz degisiklik yapabiliriz ancak ben cok ciddi bir sorun gozlemlemedim simdiye kadar.
    Lig itibarindaki dususun sebebi nedir ?
    Bunu belirleyen etkenler nelerdir ? Takimlarimizin Avrupa Kupalarindaki basarilari, disariya oyuncu ithal etme, takim degeri, taraftar sayisi falan etkili mi ?

En onemlisi bunu SEGA mi belirliyor Turksportal mi ?

Ligimize daha dogrusu Anadolu takimlarina Eto'o, Vagner Love, Rodellega, Adam Maher, gibi ratingi olan onemli oyuncular geliyor (4 buyukleri ozellikle belirtmedim)
    Bunlarin hic mi degeri, etkisi yok ?

Bence itibarın düşmesi yerinde bir karar. Sayılan futbolcular şuan Katar Liginde oynasaydı kim şaşırırdı? Bu Katar Ligi veya Çin Liginin itibarının artması gerektiği anlamına mı gelir? Parayı verdiler getirdiler bu kadar basit. Eto'o Sampdoria'da yedekti, sponsor desteğiyle alındı diye biliyorum. Vagner Love keza Monaco'da öyle, Rodellega yanlış hatırlamıyorsam düşük bir profille geldi ve öyle sükseli bir transfer sayılmaz, Adam Maher da keza PSV'de yedek kalan bir futbolcuydu.

eski taktiğimi 2017de kullanamıyorum bu dosya aktarılamadı diyor bu sorunu nasıl çözebilirim bilen var mı ?

Nesil
    2005
    Yer
    kaybedenler kumsalı

Quote Originally Posted by excaliburuA View Post
    Bence itibarın düşmesi yerinde bir karar. Sayılan futbolcular şuan Katar Liginde oynasaydı kim şaşırırdı? Bu Katar Ligi veya Çin Liginin itibarının artması gerektiği anlamına mı gelir? Parayı verdiler getirdiler bu kadar basit. Eto'o Sampdoria'da yedekti, sponsor desteğiyle alındı diye biliyorum. Vagner Love keza Monaco'da öyle, Rodellega yanlış hatırlamıyorsam düşük bir profille geldi ve öyle sükseli bir transfer sayılmaz, Adam Maher da keza PSV'de yedek kalan bir futbolcuydu.
    oyun kalitesi olarak haklisin. hatta taraftar sayisi ve kuluplerin icinde bulundugu durumlardan dolayi da haklisin. ama saydigimiz bu isimlerin hem ulke hem kitasal itibarlari gayet yuksek ve Anadolu kulupleri icin forma sattiracak yildiz oyuncular.

Not ; Sene basinda Besiktas Eto'o, Galatasaray Rodellega, Fenerbahce ise Adam Maher ile ilgileniyordu. 4 buyuklerde oynayabilecek kapasitede oyuncularin Anadolu'ya transfer olmalari cok guzel ve ligin kalitesini artiran onemli bir husus. Elbette ki cogu mac halen zevksiz ve Balkan ligleri seviyesinde geciyor ve bos tribunler olunce hic cekilmiyor katiliyorum.

Fakat Ukrayna, Belcika, Yunanistan, Romanya ve Isvicre liglerinden daha populer ve kaliteli bir ligimiz oldugunu dusunuyorum

Ligimizin özellikle basın tarafından çok abartıldığını düşünüyorum haliyle onlarda reyting için bunu yapmalı. Bakmadım ama saydığın ülkelerdeki liglerin itibarı bizden fazlaysa biraz haksızlık olmuş. Bilemiyorum etkisi var mı ama takımlarımız bildiğiniz üzere sezon başında transfer yapmakta oldukça zorlandı. Yöneticiler hep sıkıntılarını basına aktarmıştı, sebebi terör ve darbe girişimi bu da önemli bir etken olabilir.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by anlatmaliymis_meger View Post
    Lig itibarindaki dususun sebebi nedir ?
    Bunu belirleyen etkenler nelerdir ? Takimlarimizin Avrupa Kupalarindaki basarilari, disariya oyuncu ithal etme, takim degeri, taraftar sayisi falan etkili mi ?

En onemlisi bunu SEGA mi belirliyor Turksportal mi ?

Ligimize daha dogrusu Anadolu takimlarina Eto'o, Vagner Love, Rodellega, Adam Maher, gibi ratingi olan onemli oyuncular geliyor (4 buyukleri ozellikle belirtmedim)
    Bunlarin hic mi degeri, etkisi yok ?
    Ilk olarak Turksportal bir canli olmadigi icin bir sey belirlemiyor. Arastirma ekibi demek daha dogru.

Lig itibarlari tamamen UEFA siralamasina gore belirleniyor.
    Bu sezon itibarin dusmesinin nedeni, en tepedeki liglerle bir alt kademedeki liglerin arasini biraz acma gereksiniminin duyulmasi.
    Bunu belirleyen de ulkelerin arastirmayi yuruten arastirma sorumlulari ve tabii bu konuda yol gosteren oyunun kodunu yazan SI Games'in calisanlari.

Oyunda Hollanda'nın gerisinde gözüküyoruz ama az önce kontrol ettim Hollanda 13. biz 10. sıradayız. Son tablo yansıtılabilir.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by excaliburuA View Post
    Oyunda Hollanda'nın gerisinde gözüküyoruz ama az önce kontrol ettim Hollanda 13. biz 10. sıradayız. Son tablo yansıtılabilir.
    O baktigin gelecek sezonun siralamasi icin guncel puanlama.

Oyun Temmuz 2016'da basliyor. Yani gectigimiz sezon sonu itibariyle siralamalara gore itibarlar belirleniyor. Oyunda bir sezon oynadiktan sonra Hollanda'nin itibari, eger ilk sezonda yuksek seviyede puan toplamazsa, dusus yasayacaktir.

Temmuz 2016 itibariyle siralama:
    http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/...crank2016.html

14. Default

BUG BULDUM.

futboldan bi haber

Nesil
    2005
    Yer
    kaybedenler kumsalı

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Ilk olarak Turksportal bir canli olmadigi icin bir sey belirlemiyor. Arastirma ekibi demek daha dogru.

Lig itibarlari tamamen UEFA siralamasina gore belirleniyor.
    Bu sezon itibarin dusmesinin nedeni, en tepedeki liglerle bir alt kademedeki liglerin arasini biraz acma gereksiniminin duyulmasi.
    Bunu belirleyen de ulkelerin arastirmayi yuruten arastirma sorumlulari ve tabii bu konuda yol gosteren oyunun kodunu yazan SI Games'in calisanlari.
    Hata icin ozur, duzeltme icin tesekkurler.
    Eger mevcut UEFA ulke siralamasi baz aliniyorsa 2015 yilinda ulke olarak 12. sirada iken gecen sene 11. ve bu seneyede 10. basamakta baslamisiz gozukuyor :

http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/...crank2017.html

bu iki yilda Isvicre ve Hollandayi gecmisiz (Hollanda'nin 5 yil onceki ulke puani silinince 13. siraya dusmus)

Yani oyle bir buyuk kaybimiz olmamis ama milli takimin durumu ve ulkenin icinde bulundugu futbol disi durumlar goz onune aliniyor mu bilemiyorum.

Bu arada aklima gelmisken soyleyim ; son yillardaki FM serilerinde dikkatimi ceken bir husus vardi. Bunu bir kac kez ozellikle gozlemleyerek bu bilgiyi yaziyorum. UEFA Avrupa Ligi 1. Tur kura sisteminde yanlislik var. Gruplarini 1. sirada bitiren takimlar ile Sampiyonlar Ligini 3. sirada bitiren en iyi 4 takim seri basi olmasi gerekiyor statu geregi. Ama oyunda CL' den elenen takimlari genellikle en sona birakiyor ve kendi aralarinda eslestiriyor oyundaki kura sistemi (ayni ulkenin takimlari birbiriyle eslesemez kurali bozulmuyor ama bence bu da gercekciligi etkileyen ve duzeltilmesi gereken bir detay)

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by anlatmaliymis_meger View Post
    Hata icin ozur, duzeltme icin tesekkurler.
    Eger mevcut UEFA ulke siralamasi baz aliniyorsa 2015 yilinda ulke olarak 12. sirada iken gecen sene 11. ve bu seneyede 10. basamakta baslamisiz gozukuyor :

http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/...crank2017.html

bu iki yilda Isvicre ve Hollandayi gecmisiz (Hollanda'nin 5 yil onceki ulke puani silinince 13. siraya dusmus)

Yani oyle bir buyuk kaybimiz olmamis ama milli takimin durumu ve ulkenin icinde bulundugu futbol disi durumlar goz onune aliniyor mu bilemiyorum.
    Siralamada onemli bir kaybimiz olmasa da 4 buyuk lig ile arkadan gelen liglerin arasindaki farki buyutunce itibar rakamsal olarak hemen ustumuzdeki ve altimizdaki diger liglerle beraber dustu. Hatta bunun uzerinde halen bazi tartismalar devam ediyor. Itibarda degisiklik olsa da, siralamada yerimiz degismeyecektir.

Bu arada aklima gelmisken soyleyim ; son yillardaki FM serilerinde dikkatimi ceken bir husus vardi. Bunu bir kac kez ozellikle gozlemleyerek bu bilgiyi yaziyorum. UEFA Avrupa Ligi 1. Tur kura sisteminde yanlislik var. Gruplarini 1. sirada bitiren takimlar ile Sampiyonlar Ligini 3. sirada bitiren en iyi 4 takim seri basi olmasi gerekiyor statu geregi. Ama oyunda CL' den elenen takimlari genellikle en sona birakiyor ve kendi aralarinda eslestiriyor oyundaki kura sistemi (ayni ulkenin takimlari birbiriyle eslesemez kurali bozulmuyor ama bence bu da gercekciligi etkileyen ve duzeltilmesi gereken bir detay)
    FM'de bazi kurallar ozellikle turnuvalarin lisanslarina sahip olunmadigi icin eksik yapiliyor. Bu da onlardan birisi saniyorum.

Merhaba ; ilk bakışta görselliği beni geçmişe götürdü. Eski serilerdeki hava var gibi geldi. Genel olarak güzel duruyor. Üst liglerde başlamadığım için yorum yapamayacağım. 1 Lig de başladım yine şimdilik güzel gözüküyor herşey. Maç motoru da güzel şimdilik.
    ''Dürüstlük pahalı bir mülktür. Ucuz insanlarda bulunmaz.'' Hz Ömer (ra)
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

Quote Originally Posted by ozanocal View Post
    futboldan bi haber
    Sorma ya. Rezil olduk iyi mi

Sosyal medya olayını sevdiniz mi arkadaşlar? Hiç resmi mağlubiyetim yok. Taraftar hala bana atıp tutuyor. Keşke evlerinden aldırma seçeneği olsa.

Quote Originally Posted by krasafcik View Post
    Maç motoru da güzel şimdilik.
    Aynen. Ben de gayet beğendim. En hoşuma giden de sıfıra inen kanatlar bol bol asist, orta deniyor. Eskiden hatırlarsın hep abanırlardı auta.

Aynen. Ben de gayet beğendim. En hoşuma giden de sıfıra inen kanatlar bol bol asist, orta deniyor. Eskiden hatırlarsın hep abanırlardı auta.
    evet şu anda güzel gidiyor. Boluspor ile Galatasaray'a rahat kafa tutabiliyorum
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Premier ligde bi bakayım dedim Everton'un 80 mn €, Swansea 40 mn € vb transfer bütçesi var. Tamam oyuncu fiyatları arttı, yayın gelirleri filan da arttı da Everton için 80 mn fazla değil mi? Mirallası filan sattım direk 100 mn var kasada. Transfermarktan baktım Stones'u satmışlar 55'e ama o kadarlık da adam almışlar.

Ayrıca C.Ronaldo'nun bonservisi 25.5 mn gözüküyor, yapmasınlar bunu Eran Zahavi 44 mn, Sturridge 40.5 mn Ronaldo 25 mn!
    Last edited by wolfson : 19.Ekim.2016 at 17:27
    turksportal...

Quote Originally Posted by wolfson View Post
    Premier ligde bi bakayım dedim Everton'un 80 mn €, Swansea 40 mn € vb transfer bütçesi var. Tamam oyuncu fiyatları arttı, yayın gelirleri filan da arttı da Everton için 80 mn fazla değil mi? Mirallası filan sattım direk 100 mn var kasada. Transfermarktan baktım Stones'u satmışlar 55'e ama o kadarlık da adam almışlar.
    Premier Lig'in son yayın anlaşmasından sonra sonuncu bitiren takım bile inanılmaz kazanç elde etti bu da oyuna yansımış ki şu anda Stoke City, West Ham United gibi takımların gerçek hayatta yaptıkları transferler de bunu gösteriyor.

evet şu anda güzel gidiyor. Boluspor ile Galatasaray'a rahat kafa tutabiliyorum
    bu aslında olumlu bir durum olmamalı yani bu kadar kolay olmamalı. daha yeni açtığında boluspor ile gs'ye kafa tutuyorsan ileride nasıl bir amaç kalır ki?

düşünceler kişiden kişiye değişir tabii, ben kendi bakış açımı paylaştım.

Quote Originally Posted by arrogancee View Post
    bu aslında olumlu bir durum olmamalı yani bu kadar kolay olmamalı. daha yeni açtığında boluspor ile gs'ye kafa tutuyorsan ileride nasıl bir amaç kalır ki?

düşünceler kişiden kişiye değişir tabii, ben kendi bakış açımı paylaştım.
    Tabiki ama ilk hazırlık maçları olduğu için normal karşıladım aslında. Biraz zaman geçince daha zor olacaktır sonuçta. Ama yine de yenildik tabiki.

Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

İlk lig maçım

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Tabiki ama ilk hazırlık maçları olduğu için normal karşıladım aslında. Biraz zaman geçince daha zor olacaktır sonuçta. Ama yine de yenildik tabiki.

Ah be kardeşim. Bende kupa maçı falan zannettim de yine oyunu kolay yapmışlar diye sitem ediyordum.
    malatyAdana!

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Adam ilk maçta 8 tane atmış hayırdır

Logo paketi indirdim graphics/logos'a attım. Ama çalışmıyor napmam lazım?
    turksportal...

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Quote Originally Posted by Dennis Bergkamp View Post
    İlk lig maçım

Diğer sonuçlarıda atarmısın kardeşim yoksa bu maça mı denk geldi
    malatyAdana!

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

https://www.twitch.tv/burakakmanoglu

İlk önizleme tadında yayın buyurmak isteyenlere.

Quote Originally Posted by Papi44 View Post
    Diğer sonuçlarıda atarmısın kardeşim yoksa bu maça mı denk geldi

İşin garip yanı Konya ve Fenerbahçe gibi iki düz takımın maçında bu sonuç çıktı

Sayfa 4 / 17 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon

Mesaj Yetkileri