Sayfa 17 / 17 İlkİlk ... 7151617
481 ile 498 arası toplam 498 sonuç

Konu: FM 17- İlk İzlenimler

Quote Originally Posted by martymcfly View Post
    Sırf bütün özelliklerini açsa iyi, raporu açıyorsun %100 bilgi yazıyor, yanda 6 bilinmeyen özellik diye ekliyor. BAzen bildiği raporu unutup öbür hafta daha eksik rapor veriyor.

İngiltere için çalışma izninde de ciddi sorun var, 21 yaşında 50 kere a milli olmuş oyuncu iş izni alamıyor. Fifa sıralaması da 25 lerdeydi üstelik.
    Güncelleme sonrasında bu sıkıntı düzeldi mi?

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Quote Originally Posted by IlGiurista View Post
    Güncelleme sonrasında bu sıkıntı düzeldi mi?
    Çok inceleyemedim ama bi kaç futbolcuya baktım sorun yok şuan. Zaten oyunun ilk halinde sağlamdı sonra bozdular.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

FM 18 için gerçekçi ve yaratıcı uygulanabilir fikirleri burada ya da yeni bir konuda paylaşabilirseniz memnun olurum. Sadece ve sadece oyunun dinamiklerine uygun gerçekçi fikirleri istiyorum. Fantezi uygulamaları fikir olarak paylaşmayalım lütfen.

Futbol oyununun günümüz yapısına uygun olarak oyunda eksik gördüklerinizi öncelik kabul ederim; sözleşme maddeleri, yeni oyuncu rolleri gibi. Çok özel fikirler varsa da paylaşın. Biriken fikirlerin uygulanabilir olanlarını eleyerek çevirip paylaşmak istiyorum SI'a. İsteyen doğrudan SI Community'den de paylaşabilir. İngilizcesi yetmeyen için ben paylaşacağım.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer

Amc ler için dışa doğru, çizgiye koşan oyuncu talimatı olsa fena olmaz aslında. Nasıl amr aml iç forvet yada oyun kurucu göreviyle içe giriyorlarsa amc ler de dışa koşmalı.
    Ayrıca dm için çok gereksiz roller var eminim yarısını çoğumuz kullanmıyordur.

Bir de yedek kulübesindeki oyunculara gidin kenarda ısının demeliyiz artık, maç kondisyon eksiği nasıl sakatlığa sebep oluyor ısınmadan giren oyuncu için de olmalı.

Nesil
    2003

Amc ler için dışa doğru, çizgiye koşan oyuncu talimatı olsa fena olmaz aslında. Nasıl amr aml iç forvet yada oyun kurucu göreviyle içe giriyorlarsa amc ler de dışa koşmalı.

Bir de yedek kulübesindeki oyunculara gidin kenarda ısının demeliyiz artık, maç kondisyon eksiği nasıl sakatlığa sebep oluyor ısınmadan giren oyuncu için de olmalı.
    Bu talimat zaten var.
    MC, AMC ve ST'lerin kenarlara dogru hareketlenmesini istiyorsan Move into Channels talimatini kullanman gerekiyor.
    Turkcesi, bos alanlara kosu yap olarak cevirilmis ama bu hareketlilik one dogru degil, kenarlara dogru.

Nesil
    2006
    Yer

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Bu talimat zaten var.
    MC, AMC ve ST'lerin kenarlara dogru hareketlenmesini istiyorsan Move into Channels talimatini kullanman gerekiyor.
    Turkcesi, bos alanlara kosu yap olarak cevirilmis ama bu hareketlilik one dogru degil, kenarlara dogru.
    O talimat çizgiye koşsun diye değil de herhangi bir boşluğa gitmesi için verilmiş bence. Çizgiye yakın oynar ppm si dediğimi karşılıyor ama onu öğretene kadar taktikle ayarlamak daha iyi olurdu.
    Mesela kanatlar ve bekler için verebildiğimiz geniş alanda oyna, dar alanda oyna gibi net talimatlar olmalı en azından.

7. Default

Bilmiyorum olabilme ihtimali varmı ama futbolcularla maç içinde yaptıkları hatalı veya başarılı pozisyonları konuşmak veya pozisyonun kritiğini yapmak enteresan olabilir

Nesil
    2003

O talimat çizgiye koşsun diye değil de herhangi bir boşluğa gitmesi için verilmiş bence. Çizgiye yakın oynar ppm si dediğimi karşılıyor ama onu öğretene kadar taktikle ayarlamak daha iyi olurdu.
    Mesela kanatlar ve bekler için verebildiğimiz geniş alanda oyna, dar alanda oyna gibi net talimatlar olmalı en azından.
    Yazdigim, ilk agizdan mac motorunun yapimcisindan aldigim bilgi.

Nesil
    2006
    Yer

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Yazdigim, ilk agizdan mac motorunun yapimcisindan aldigim bilgi.
    Anladım, yapacak bişey yok o zaman. Teşekkürler.

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

30 yaşından sonra sonra oyuncuların özellikle hız özelliği 2'şer değil sakatlık yaşamıyorsa 1 tık düşmeli..Bazı liglerde ve takımlarda teknik kadro tam olsun.(gözlemci v.b. yok çoğu zaman)

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by antiochia View Post
    30 yaşından sonra sonra oyuncuların özellikle hız özelliği 2'şer değil sakatlık yaşamıyorsa 1 tık düşmeli..Bazı liglerde ve takımlarda teknik kadro tam olsun.(gözlemci v.b. yok çoğu zaman)
    İlerleyen yaşlarda oyuncuların fiziksel özellikleri zaten düşüyor. Professionalism, Injury Proneness ve yaşadığı sakatlıklara bağlı olarak düşüşün hızı değişebilir.

Eksik stafflar için araştırma ekibine bilgi vermeniz gereklidir. Gerçek hayatta var olmayan isimleri ekleyemeyiz.

İlla kadrolarda pozisyonlarda boş koltuk eksik olmasın istiyorsanız, oyunu kurarken boş pozisyonlara regen staff ekleme özelliğini kullanın.
    Last edited by Cengo : 22.Mart.2017 at 01:26

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Roller arttırılmalı, azaltılmamalı. Neredeyse günümüzde hiç kullanılmayan taktikler bile olsa bazıları, o roller gerçek hayatta var olan taktikler/roller. Oyun bir simülasyon oyunu. Gerçekte var olanı yansıtmaya çalışması da görevi. Aksi durumunda simülasyon olmaz, sınırlı seçenekli simülasyon niteliklerinde bir oyunu da kimse tercih etmez. O pek kullanılmayan taktikleri oynamak isteyen insanların alternatiflerini ellerinden almak doğru değil.

-

Görsel kısmı hoş olacağı için ileteceğim. Oyuncu değişikliği seçtiğinizde değişmeden önce hocanın ısınmaya git der gibi oyuncuya hareketlenmesi ve oyuncunun ısınma hareketleri yapmasını görmek hoş olur.

Ancak oyunda kaç dakika sonra oyuna gireceğini seçemediğiniz için sakatlığa sebep olması kısmı mantıklı değildir. Kaç dakika sonra oyuna gireceğini de seçersek tamamen oyun olmaktan çıkıyor artık. Bu işin sonu o zaman 4. hakem ile tartışmaya kadar gider

Diğer tarafta kulübedeki tüm oyunculara gidin ısının da demek doğru değil. Hiç bir zaman yedeklerin ısınmaları için antrenörler bir sınırlama koymuyorlar. Aksine antrenör söylemese bile, düzenli aralıklar ile sıcak kalmak için ısınmaları asli görevidir oyuncuların.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

Quote Originally Posted by Cengo View Post
    İlerleyen yaşlarda oyuncuların fiziksel özellikleri zaten düşüyor. Professionalism, Injury Proneness ve yaşadığı sakatlıklara bağlı olarak düşüşün hızı değişebilir.

Eksik stafflar için araştırma ekibine bilgi vermeniz gereklidir. Gerçek hayatta var olmayan isimleri ekleyemeyiz.

İlla kadrolarda pozisyonlarda boş koltuk eksik olmasın istiyorsanız, oyunu kurarken boş pozisyonlara regen staff ekleme özelliğini kullanın.
    Elbette yaşlanınca özellikler düşüyor..Ama mesela eylül'de pace:13'ken mayıs'a gelmeden 11'e düşüyor.
    Sakatlık yaşamıyorsa 1 tık düşürmek bence daha mantıklı

Nesil
    2006
    Yer

Quote Originally Posted by Cengo View Post
    Görsel kısmı hoş olacağı için ileteceğim. Oyuncu değişikliği seçtiğinizde değişmeden önce hocanın ısınmaya git der gibi oyuncuya hareketlenmesi ve oyuncunun ısınma hareketleri yapmasını görmek hoş olur.

Ancak oyunda kaç dakika sonra oyuna gireceğini seçemediğiniz için sakatlığa sebep olması kısmı mantıklı değildir. Kaç dakika sonra oyuna gireceğini de seçersek tamamen oyun olmaktan çıkıyor artık. Bu işin sonu o zaman 4. hakem ile tartışmaya kadar gider

Diğer tarafta kulübedeki tüm oyunculara gidin ısının da demek doğru değil. Hiç bir zaman yedeklerin ısınmaları için antrenörler bir sınırlama koymuyorlar. Aksine antrenör söylemese bile, düzenli aralıklar ile sıcak kalmak için ısınmaları asli görevidir oyuncuların.
    Oyunda görsellik benim için hiç önemli değil zaten 2d oynuyorum o yüzden bu tür animasyonları koysalar bile haberim olmaz
    Mesela taktik kısmında seçtiğimiz oyunculara ısınması için talimat vermekten bahsetmiştim ben. Oğuzhan devre arası kondisyonu %70 e düşer, Tolgay'a ısın talimatı veririm sonra istediğim zaman oyuna alırım yada hiç almam. Bu tarz şeyler.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Steam'de ki efsane olumsuz yorum silsilesine rağmen 50 lira olmasıyla oyunu aldım.Çokta pişman değilim küçükken oynadığım *****li zamanların parasını veriyormuşum gibi düşünüyorum her sene 50 lira olduğu gibi almaya çalışıyorum

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by LifeYourself View Post
    Steam'de ki efsane olumsuz yorum silsilesine rağmen 50 lira olmasıyla oyunu aldım.Çokta pişman değilim küçükken oynadığım *****li zamanların parasını veriyormuşum gibi düşünüyorum her sene 50 lira olduğu gibi almaya çalışıyorum
    Olumsuz yorumların sebebi, Çince'nin eklenmemesi nedeni ile Çinlilerin olumsuz yorum kampanyası düzenlemesi.

Yarım saat önce SI açıklama yaparak Çince çeviriye başladıklarını söyledi.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Bende haftasonu indirimi ile yıllar sonra fm ye geri dönüş yaptım.Henüz oyun ile alakalı bir yorum yazamam. Uzun süre ara verdiğim için değişen çok şey olduğunu gördüm. Biraz uğraşıp öğreneceğiz. Benim için kariyere başlarken lig seç menüsünde 5 ülke 13 lig büyük data veritabanına "Bilgisayarın bundan daha fazlasını kaldarabilir. " demesi güzeldi.. (Daha önce Ya 1 ülke 3 lig Ya da 3 ülke 1 er lig seçebiliyorddum)
    Steam deki olumsuz yorumlara rağmen ( Türk oyuncuların yorumları.) yılların hasretini söndürmek için aldık.

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

neredeyse 18 yıldır, önce cm sonra fm serilerini takip eden ve oynayan biri olarak sıfır keyif ile geçen 1081 saat oyun süresinden sonra FM 18'de ki yenilikleri görene kadar rafa kaldırıyorum artık FM serisini.

Oyunda taktik konusu çığrından çıkmış durumda, tottenham olarak deplasmanda liverpoola, citye 3, şlde juveye, reale 4 atan taktiğimle west broma karşı tek kale oynayıp 3 yemek, crystal palace'ın 0 (sıfır) şut çekerek maçı kazanması, bu maçlarda şutlarım %90'nın rakip savunmadan kornere gitmesi ve bu saçma mağlubiyetlerin mağlubiyet/beraberlik serisine dönüşmesini bünyem kaldırmıyor artık. Transferlerdi, şl kupasını bile alsan kutlamanın 2 msjdan öteye gitmeyişiydi, medya veya futbolcularla ilişkiydi, SAKATLIKLARDI hadi bunlara alıştık ama artık bu taktik saçmalığına katlanabileceğimi sanmıyorum.

Sayfa 17 / 17 İlkİlk ... 7151617

Mesaj Yetkileri