Sayfa 4 / 14 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
91 ile 120 arası toplam 405 sonuç

Konu: 4. Geleneksel Football Manager Araştırması Eleştiri Başlığı

Quote Originally Posted by kapalicarsi View Post
    Tamer Tuna profiline yeni baktım baya tırt bi antrenör adam
    Allahını seven Tamer Tuna ya el atsın

Şöyle bir konu var üzerinde durulması gerekilen . Kurumsal ağırlama bölümü Galatasarayda üst düzeyken , Fenerbahçe,Beşiktaş,Trabzonsporda orta düzeyde bunun sebebini bir FM tutkunu olarak merak ediyorum . Acaba kriter nedir ?

Bu arada not kulüplerin loca sayısı ve geliri şu şekilde .

Vodafone Arena (Beşiktaş)
    Yıllık gelir beklentisi: 50 milyon dolar
    Yapım maliyeti: 142 milyon dolar
    Loca sayısı: 147
    Kapasitesi: 41.903 kişi
    Sponsor geliri: 11 milyon dolar
    Türk Telekom Arena (Galatasaray)
    Yıllık gelir: 52 milyon dolar
    Yapım maliyeti: 200 milyon dolar
    Loca sayısı: 158Kapasitesi: 52.600
    Ülker Stadyumu (Fenerbahçe)
    Yıllık geliri: 50 milyon dolar
    Yapım maliyeti: 100 milyon dolar
    Loca sayısı: 100
    Stadyum kapasitesi: 50.509
    Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu
    Yıllık geliri: 25 milyon dolar
    Yapım maliyeti: 81.3 milyon dolar
    Loca sayısı: 72
    Stadyum kapasitesi: 43.331
    Akyazı Stadyumu
    Yapım maliyeti: 85 milyon dolar
    Loca sayısı: 122
    Stadyum kapasitesi: 41.550

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by jesmatador View Post

Şöyle bir konu var üzerinde durulması gerekilen . Kurumsal ağırlama bölümü Galatasarayda üst düzeyken , Fenerbahçe,Beşiktaş,Trabzonsporda orta düzeyde bunun sebebini bir FM tutkunu olarak merak ediyorum . Acaba kriter nedir ?

Bu arada not kulüplerin loca sayısı ve geliri şu şekilde .

Vodafone Arena (Beşiktaş)
    Yıllık gelir beklentisi: 50 milyon dolar
    Yapım maliyeti: 142 milyon dolar
    Loca sayısı: 147
    Kapasitesi: 41.903 kişi
    Sponsor geliri: 11 milyon dolar
    Türk Telekom Arena (Galatasaray)
    Yıllık gelir: 52 milyon dolar
    Yapım maliyeti: 200 milyon dolar
    Loca sayısı: 158Kapasitesi: 52.600
    Ülker Stadyumu (Fenerbahçe)
    Yıllık geliri: 50 milyon dolar
    Yapım maliyeti: 100 milyon dolar
    Loca sayısı: 100
    Stadyum kapasitesi: 50.509
    Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu
    Yapım maliyeti: 81.3 milyon dolar
    Loca sayısı: 72
    Stadyum kapasitesi: 43.331
    Akyazı Stadyumu
    Yapım maliyeti: 85 milyon dolar
    Loca sayısı: 122
    Stadyum kapasitesi: 41.550
    Yeni statlar icin duzenlemeyi unutmusum.
    Tesekkurler.

Not: Hatirladigim kadariyla oyunu cok fazla etkilemeyecektir. Ortalama ile ust duzey arasinda maddi getiri olarak ufak bir fark var.

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Yeni statlar icin duzenlemeyi unutmusum.
    Tesekkurler.

Not: Hatirladigim kadariyla oyunu cok fazla etkilemeyecektir. Ortalama ile ust duzey arasinda maddi getiri olarak ufak bir fark var.

Ciddi anlamda gelir farkı var .

Ayrıca bu kısım için kriter nedir? Kriter loca sayısı ise belirttiğim gibi Fenerbahçe,Galatasaray,Beşiktaş,Trabzonspor arasında çok büyük bir fark yok keza localardan elde edilen gelirlerde durum aynı . Bu düzenlemedeki kriteri merak ediyorum . Galatasaraya yapılmış kıyak izleniminden başka birşey görünmüyor . Ve bu tip konularıda oyun severler olarak bizlerin hatırlatması bunun alışkanlık haline getirilmesi TSI'ın bu işde ki ciddiyetsizliğinizin belirtisi olarak algılıyorum kusura bakmayın burada eleştiri yapma ihtiyacı duydum kolay gelsin .

Nesil
    2003

Bir kac yuz bin Euro'luk fark mi ciddi gelir farki?

Konyaspor'da Halil İbrahim Sönmez'in pozisyonu sağ kanat olarak gözüküyor ama hep forvet ya da forvet arkası olarak kullanılıyor(Anadolu Selçuklu'da da böyleydi.)Dikkate alınırsa sevinirim.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by kkkmmm View Post
    Konyaspor'da Halil İbrahim Sönmez'in pozisyonu sağ kanat olarak gözüküyor ama hep forvet ya da forvet arkası olarak kullanılıyor(Anadolu Selçuklu'da da böyleydi.)Dikkate alınırsa sevinirim.
    Not ettim. Tesekkurler.

Rüştüyü yetiştiren Çetin Aykut Hoca

EsEsin yeni hocası Alpay

gibi ülkede iz bırakmış emektar futbolcu ve antrenörlerede bir el değse değerleri randoö girilmese ne iyi olurdu

Alanyasporun transfer ettiği 2015 U17 Dünya Kupası Mali milli takımının 1.87'lik stoperi oyunda sağ bek girilmiş izlediğim kadarı ile hava toplarına hakim atletik bir oyuncuydu . Oyunda hem sağ bek hemde 1.71 boy hatası olduğu görünüyor . Değerlerinde zıplama ve kafa vuruşu min 12 seviyesine getirilirse tatmin edici profil olabilir .

Yine 2015WC U17 Turnuvasının kaliteli oyuncularından Manisanın transfer ettiği sağ kanat oyuncusu Mamadou Sangare oyunda merkezi ortasaha girilmiş

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

EsEsin yeni hocası Alpay

gibi ülkede iz bırakmış emektar futbolcu ve antrenörlerede bir el değse değerleri randoö girilmese ne iyi olurdu

Ligdeki aktif teknik direktörler daha detaylı incelenip yapılmalı profilleri. Çok etkiliyor AI'yı bu profiller. Düzgün olmalılar.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2003

Alanyasporun transfer ettiği 2015 U17 Dünya Kupası Mali milli takımının 1.87'lik stoperi oyunda sağ bek girilmiş izlediğim kadarı ile hava toplarına hakim atletik bir oyuncuydu . Oyunda hem sağ bek hemde 1.71 boy hatası olduğu görünüyor . Değerlerinde zıplama ve kafa vuruşu min 12 seviyesine getirilirse tatmin edici profil olabilir .

Yine 2015WC U17 Turnuvasının kaliteli oyuncularından Manisanın transfer ettiği sağ kanat oyuncusu Mamadou Sangare oyunda merkezi ortasaha girilmiş
    Ikisini de not ettim. Tesekkurler.
    Afrika'dan gelen futbolcularda bu tip sorunlar oluyor maalesef.

Nesil
    2003

EsEsin yeni hocası Alpay
    Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Ligdeki aktif teknik direktörler daha detaylı incelenip yapılmalı profilleri. Çok etkiliyor AI'yı bu profiller. Düzgün olmalılar.
    Katiliyorum.

Buna teknik direktorlerin taktiksel tercihlerini yansitarak baslatik cunku bu tercihler kaliteyi etkilemiyor.

Antenorluk ozellikleri ise kaliteyi etkileyen ozellikler. Yani aslinda tipki futbolcu ozellikleri gibi CA ile baglantili olmalari gerekli. Henuz bu baglanti kurulabilmis durumda degil ancak yakin zamanda duzelecek bir durum. Bu nedenle ozellikle kaliteyi etkileyen ozellikleri belirlemeyi oyuna birakip, bu baglanti kurulmasiyla beraber kapsamli ve tutarli bir duzenleme yapmayi planliyoruz. Tabii bu teknik direktor/antrenor vs. gibi kisilerde an itibariyle bir cok eksikliklerin oldugu gercegini ortaya cikartiyor. Bilhassa gecmiste ozellik girilmis kisilerle karsilastirinca.

Nesil
    2007

Dusko Tosic

Determination 8 çok düşük. FM16'da 15 iken hangi mantığa dayanarak 8'e düşürüldü?

Aggression, Bravery, Work Rate, Marking vesaire bir çok özelliği daha yüksek olmalı.

Şampiyon olan takımda banko oyuncu olmuş ve üzerine her maç koyarak devam eden adamın profilini iyileştireceğinize zayıflatmışsınız. Kasten mi yapıyorsunuz?

Oyunda Atınç'ı kesemiyor, takımın 4. stoperi. Tandemde Rhodolfo-Atınç oynuyor.

Marcelo ayrı konu zaten. O kadar yazdık çizdik yine Passing: 9 yine First Touch: 8.
    Last edited by ttarlabasi : 22.Ekim.2016 at 14:02

Nesil
    2007

Caner Erkin kara saçlı, kel Atiba saçlı vb. gibi oyuncuların görünüşleriyle ilgili biraz daha titiz olunmalı.
    Last edited by ttarlabasi : 22.Ekim.2016 at 14:43

Tosic koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler misali bir stoper. Her topa dalıyo sadece ya herro ya merro hesabı sadece şansı ile bu sezon henüz çuvallamadı otoritelere göre. Ki yedğimiz gollerin çoğunda hatası var.çokta iyi bişe beklememek lazım.

+ olarak bence Veli nin sakatlık süresi imkanınız varsa uzatılmalıdır

Nesil
    2007

Tosic koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler misali bir stoper. Her topa dalıyo sadece ya herro ya merro hesabı sadece şansı ile bu sezon henüz çuvallamadı otoritelere göre. Ki yedğimiz gollerin çoğunda hatası var.çokta iyi bişe beklememek lazım.

+ olarak bence Veli nin sakatlık süresi imkanınız varsa uzatılmalıdır
    Üst düzey stoper olmak ayrı konu, benim bahsettiğim ayrı konu. Tosic'in en önemli özellikleri nelerdir? Azim, çalışkanlık, agresiflik, cesurluk vb. Profili bu yüzden Tosic'i yansıtmıyor. Adam sol bekin yedeği olduğu zamanlardaki profili daha iyiydi.

Quote Originally Posted by ttarlabasi View Post
    Üst düzey stoper olmak ayrı konu, benim bahsettiğim ayrı konu. Tosic'in en önemli özellikleri nelerdir? Azim, çalışkanlık, agresiflik, cesurluk vb. Profili bu yüzden Tosic'i yansıtmıyor. Adam sol bekin yedeği olduğu zamanlardaki profili daha iyiydi.
    Dediklerine katılıyorum bence Atıncı kesememisi falan normal Tosic tamamen hoca tercihi kağıt üzerinde 4.stoper olur anca

Nesil
    2007

Dediklerine katılıyorum bence Atıncı kesememisi falan normal Tosic tamamen hoca tercihi kağıt üzerinde 4.stoper olur anca
    Atınç'ı çok severim, potansiyeline de inanarım fakat Beşiktaş'ta da, Almanya 2. liginde ilk 11 oyuncusu olamamış tecrübesiz bir oyuncu. Tosic ise Sırbistan gibi stoper cenneti ülkede defalarca milli olmuş, Almanya, Fransa, İngiltere, İspanya gibi üst düzey liglerde oynamış bir oyuncu. Uzun süredir ciddi hata yaptığını hatırlamıyorum, Chedjou falan ondan çok hata yapıyordur. Çok küçümsüyorsunuz bu adamı.

Ben en son 6 golde hatasını saymıştım bu sezon. Misal Akhsar maçında golde hatası olmasa bile kaleci degajlarında kanat oyuncuları Tosic e yanaştı her kafa topunu ıskaladı 3 pozisyon verdik seken toplarında. kiev maçında gol ün faulunu yaptı,Benfica maçında Marcelo topu yere idirtti,Tolga altı pasa çeldi,Tosic gol vuruşunu yapanı vip ten izledi vs vs. Tamamen kişisel görüşüm bence vasat altı bi stoper.

Nesil
    2007

Ben en son 6 golde hatasını saymıştım bu sezon. Misal Akhsar maçında golde hatası olmasa bile kaleci degajlarında kanat oyuncuları Tosic e yanaştı her kafa topunu ıskaladı 3 pozisyon verdik seken toplarında. kiev maçında gol ün faulunu yaptı,Benfica maçında Marcelo topu yere idirtti,Tolga altı pasa çeldi,Tosic gol vuruşunu yapanı vip ten izledi vs vs. Tamamen kişisel görüşüm bence vasat altı bi stoper.
    Katılmıyorum, bu gollerin çoğunda birden fazla kişinin hatası olmuştur. Akhisar maçında golde hatası olmasa bile demişsin, D.Kiev maçında yaptığı faulden dolayı gol olması da efsane bir hata olmuş, Benfica maçındaki hata ise daha çok Tolga'nın, top oraya çelinmez.

Benim yazdığım o kadar cümle var, başka bir şeyden bahsediyorum fakat konuyu aynı yere çekip duruyorsun.

Galatasaray deplasman maçlarının çoğunda mor formayla sahada oluyor. Üstelik renk karışıklığı yapılacak bi durumda yok. Beyaz forma gerçekte daha çok kullanılıyor benim gördüğüm sıkıntı bu.

Birde istatistikçi aldığımız zaman maçtan önce rapor yolluyor biliyorsunuz. Bazen o rapor gözlemci raporundan daha önce geliyor ve verilere detaylı bakamıyoruz. Mesela istatistikçi bize "Rakibin gol attığı dakika aralıkları" ' nı yolluyor. Tıkladığımda gözlemci raporu alınmamıştır diyor.

Katılmıyorum, bu gollerin çoğunda birden fazla kişinin hatası olmuştur. Akhisar maçında golde hatası olmasa bile demişsin, D.Kiev maçında yaptığı faulden dolayı gol olması da efsane bir hata olmuş, Benfica maçındaki hata ise daha çok Tolga'nın, top oraya çelinmez.

Benim yazdığım o kadar cümle var, başka bir şeyden bahsediyorum fakat konuyu aynı yere çekip duruyorsun.
    Hahaha çekmiyorum zihinsel konusunda haklısın

Gözüme takılanlar
    *Sıradaki rakibi inceleyen gözlemci hep başka rakipleri inceliyor. Bu sorun sizde de var mı? Man city ile oynayacaktım gitti Bursaspor'u inceledi.

*Volkan Şen aşırı kötü oynuyor bir de, anormal geldi bana.
    *Ayrıca Emre Mor a milli takım kadrolarında yer almayıp ümit millide yer alması, kendi takımında da borissia Dortmund II de yer alıyor.
    *Ayrıca ilk başlangıç için transfer bütçesini kapattığım halde yine takımlar kiralama yoluyla kadrolarına takviye yapıyorlar. Kiralama da kapatılsa çok iyi olur ben gerçek kadrolarla ilk yarıyı oynamak istiyorum sistem buna izin vermiyor bu büyük haksızlık benim için Bunlar bana gerçek dışı geldi aklıma gelen olursa görüşümü paylaşırım.

Çok önemli değil ama sosyal medyada Beşiktaşın kısaltması #Bes şeklinde #Bjk olarak düzeltilebilir mi ?

Nesil
    2003

Dusko Tosic

Determination 8 çok düşük. FM16'da 15 iken hangi mantığa dayanarak 8'e düşürüldü?

Aggression, Bravery, Work Rate, Marking vesaire bir çok özelliği daha yüksek olmalı.

Şampiyon olan takımda banko oyuncu olmuş ve üzerine her maç koyarak devam eden adamın profilini iyileştireceğinize zayıflatmışsınız. Kasten mi yapıyorsunuz?

Oyunda Atınç'ı kesemiyor, takımın 4. stoperi. Tandemde Rhodolfo-Atınç oynuyor.

Marcelo ayrı konu zaten. O kadar yazdık çizdik yine Passing: 9 yine First Touch: 8.
    Bu yil bize futbolcularin kisisel ozellikleri (kararlilik da buna dahil) daha detayli tanimlar verildi. Hala dengelememiz gereken oyuncular oldugunu dusunuyorum. Tahminen Tosic'deki indirim bu kapsamda yapilmistir (acikcasi benim simdiye kadar dikkatimi cekmemisti).

Kararlilik mac motorunda futbolcularin teknik direktor konusmalarina verdigi reaksiyonu etkileyen bir ozellik. Yuksek deger alan futbolcular kotu performans gosterdikleri zaman kendilerine yapilan elestirilerle daha motive olabilen, dusuk deger alan futbolcular kotu performans gosterdikleri zaman kendilerine yapilan elestirilerle demotive olabilen oyuncular.

Ayrica yuksek deger alan futbolcular mutsuz olduklari bir konuda teknik direktorle konusurken daha zor geri adim atarlar.

Yuksek deger alan oyuncular, daha yuksek ihtimalle ac gozlu bir futbolcu temsilcisi ile calisirlar.

Herhalde bu tanimlara uygun olarak tekrar degerlendirme yapilmistir.

Atinc'i kesememesi garip. Aslinda Tosic, Atinc'tan oldukca daha yuksek seviyede.
    Benim oyunumda Besiktas Leo Duarte'yi kiralamis ve Rhodolfo ile beraber oynuyor. Marcelo 3. merkez savunmaci. Tosic ve Atinc hic oynamiyor.
    Sakatlik sonrasi geri donmekte zorlanan Rhodolfo'ya muhtemelen biraz ayar cekmek gerekecek cunku an itibariyle Besiktas'in en yuksek seviyeli merkez savunmacisi Rhodolfo.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by cmyksl55 View Post
    Gözüme takılanlar
    *Sıradaki rakibi inceleyen gözlemci hep başka rakipleri inceliyor. Bu sorun sizde de var mı? Man city ile oynayacaktım gitti Bursaspor'u inceledi.

*Volkan Şen aşırı kötü oynuyor bir de, anormal geldi bana.
    *Ayrıca Emre Mor a milli takım kadrolarında yer almayıp ümit millide yer alması, kendi takımında da borissia Dortmund II de yer alıyor.
    *Ayrıca ilk başlangıç için transfer bütçesini kapattığım halde yine takımlar kiralama yoluyla kadrolarına takviye yapıyorlar. Kiralama da kapatılsa çok iyi olur ben gerçek kadrolarla ilk yarıyı oynamak istiyorum sistem buna izin vermiyor bu büyük haksızlık benim için Bunlar bana gerçek dışı geldi aklıma gelen olursa görüşümü paylaşırım.
    Benim oyunumda Volkan 15+4 macta 5 gol atmis, 3 asist yapmis. 7.11 ortalama tutturmus.
    Acikcasi Volkan bence verim alinmasi oldukca zor ve rakibin oyun anlayisina gore parlayabilecek veya cok kotu bir performans gosterebilecek bir futbolcu. Bence onu nasil cok defa genis alanda top ile bulusturabilecegini dusun. Cunku mevcut Fenerbahce kadrosunda onu yaratici paslarla oyuna sokabilecek bir merkez orta saha yok.

Emre Mor'un Dortmund II'de yer almasinin nedeni Dortmund kadrosunda Emre'nin mevkisinde ondan cok daha onde olan oyuncular bulunmasi. Peki gercekte neden Emre o kadro icinde var? Cunku Tuchel cok rotasyon yapmayi seven bir teknik direktor. Ancak oyun bu rotasyonu yeterince gercekci sekilde yansitamiyor.

Milli takim ise bir baska buyuk dert. Yuksek yetenek ve itibar sahibi futbolcular cikartilip, Fatih Terim'in calismak istedigi futbolcularla devam ediyoruz. Mevcut kadroya secilen futbolcular alternatiflerinden daha iyi futbolcular degil ancak Fatih Terim'in tercihiyle bir sonraki turnuvada Rusya 2018) daha olgun olacak bir takimin temelleri atiliyor saniyorum. Bu kadroya yeni yeni giren futbolcularin zamanla gelismesi, artik alinmayan futbolculardan performans nedenli olanlari zamanla dusmesiyle oturacaktir. Ancak kisa vadede Milli takim kadro secimlerini gercekci yapabilmemiz pek mumkun degil. Futbolcularin itibarini ne kadar dusursek de bir yerden sonra yapay zeka tarafindan yonetilen teknik direktor futbolcunun kalitesini inkar edemiyor.

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Bu yil bize futbolcularin kisisel ozellikleri (kararlilik da buna dahil) daha detayli tanimlar verildi. Hala dengelememiz gereken oyuncular oldugunu dusunuyorum. Tahminen Tosic'deki indirim bu kapsamda yapilmistir (acikcasi benim simdiye kadar dikkatimi cekmemisti).

Kararlilik mac motorunda futbolcularin teknik direktor konusmalarina verdigi reaksiyonu etkileyen bir ozellik. Yuksek deger alan futbolcular kotu performans gosterdikleri zaman kendilerine yapilan elestirilerle daha motive olabilen, dusuk deger alan futbolcular kotu performans gosterdikleri zaman kendilerine yapilan elestirilerle demotive olabilen oyuncular.

Ayrica yuksek deger alan futbolcular mutsuz olduklari bir konuda teknik direktorle konusurken daha zor geri adim atarlar.

Yuksek deger alan oyuncular, daha yuksek ihtimalle ac gozlu bir futbolcu temsilcisi ile calisirlar.

Herhalde bu tanimlara uygun olarak tekrar degerlendirme yapilmistir.

Atinc'i kesememesi garip. Aslinda Tosic, Atinc'tan oldukca daha yuksek seviyede.
    Benim oyunumda Besiktas Leo Duarte'yi kiralamis ve Rhodolfo ile beraber oynuyor. Marcelo 3. merkez savunmaci. Tosic ve Atinc hic oynamiyor.
    Sakatlik sonrasi geri donmekte zorlanan Rhodolfo'ya muhtemelen biraz ayar cekmek gerekecek cunku an itibariyle Besiktas'in en yuksek seviyeli merkez savunmacisi Rhodolfo.
    Açıkçası Tosic konusundaki açıklamalarınıza rağmen determination'ının 15'ten 8'e düşürülmesi konusunda ikna olmadım. Determination azimli olmayı da yansıtmalı. Tosic de takımdaki en azimli adam bence. Ben oyunu defalarca kendi kendine 1-2 sezonluk oynattım. BJK stoper transfer etmiyor. 2. sezon Atınç gidince yerine Milosevic dönüyor.

Bence Marcelo'ya ayar Rhodolfo'dan daha öncelikli olmalı. Bu arada Rhodolfo ile Marcelo tandemde birlikte oynarken oyundakinin tersine Marcelo sağ stoper, Rhodolfo sol stoper olmalı.

Oyunda BJK her seferinde ilk sezon MR olan Agustin Allione ile R.Madrid'ten forvet Mariano'yu alıyor. Bu da aslında biraz sizin 4-1-4-1'deki MR durumundan kaynaklanıyor.

Ayrıca Caner 1 milyon euroluk opsiyonuna rağmen takımda hiç kalmadı. Bu konuda da bir ayar gerekebilir. Zaten sol bek özelliği sıkıntılı olduğu için Adriano'yu kesemiyor.
    Last edited by ttarlabasi : 22.Ekim.2016 at 18:25

Nesil
    2003

Açıkçası Tosic konusundaki açıklamalarınıza rağmen determination'ının 15'ten 8'e düşürülmesi konusunda ikna olmadım. Determination azimli olmayı da yansıtmalı. Tosic de takımdaki en azimli adam bence. Ben oyunu defalarca kendi kendine 1-2 sezonluk oynattım. BJK stoper transfer etmiyor. 2. sezon Atınç gidince yerine Milosevic dönüyor.
    Amacim ikna etmek degildi. Durumu anlattim.
    Ozellige farkli anlamlar yukeleme gerek yok ayrica. Azimli olmak Ambition. O da mac motoruna Determination gibi yansiyor.

Bence Marcelo'ya ayar Rhodolfo'dan daha öncelikli olmalı. Bu arada Rhodolfo ile Marcelo tandemde birlikte oynarken oyundakinin tersine Marcelo sağ stoper, Rhodolfo sol stoper olmalı.
    Kimin nerede oynayabilecegini ayarlamamiz pek kolay degil.
    Marcelo'nun genel olarak dogru seviyede oldugunu dusunuyorum. Dususu yasayan Rhodolfo.

Oyunda BJK her seferinde ilk sezon MR olan Agustin Allione ile R.Madrid'ten forvet Mariano'yu alıyor. Bu da aslında biraz sizin 4-1-4-1'deki MR durumundan kaynaklanıyor.
    An itibariyle Quaresma'nin yedegi yok gibi gorunuyor. Kayserispor macinda oyun sablonu bu nedenle degismedi mi?

Ayrıca Caner 1 milyon euroluk opsiyonuna rağmen takımda hiç kalmadı. Bu konuda da bir ayar gerebilir. Zaten sol bek özelliği sıkıntılı olduğu için Adriano'yu kesemiyor.
    Bonservisi ucuz olabilir ama maasi oldukca yuksek Caner'in.
    An itibariyle Besiktas'ta en yuksek maas alan 5 oyuncunun 3'u bek oyuncusu.
    Eger Besiktas stoper transferi yapiyorsa, sozlesmeli olan Adriano ile devam edip onun yedegini Tosic yapmak (Tosic'in dusuk maliyeti nedeniyle) cok da mantik disi degil.

Sayfa 4 / 14 İlkİlk ... 23456 ... SonSon

Mesaj Yetkileri