Sayfa 13 / 14 İlkİlk ... 311121314 SonSon
361 ile 390 arası toplam 405 sonuç

Konu: 4. Geleneksel Football Manager Araştırması Eleştiri Başlığı

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Kdarkig View Post
    Kendi mevkisi olarak niye kıyaslıyorsunuz sonuçta o da bek. Verdiğim örnekte Cavanda 130 Van der Wiel 135 İsmail Köybaşı 125 Rajtoral 130. Sağ ya da sol bek olması ne farkeder CA belirlerken ? Bu saydıklarımdan daha kötü bir bek mi ?

Ayrıca Galatasaray'da rotasyon oyuncusu olarak gözüküyor haleda. Oyunda tek sol bek olduğu için 34 maçta da oynuyor ama bu adam yeterli ki 2 tane sağ bek alınırken başka bir sol bek alınmadı takıma. Ve olcan gibi sol bekte oynayabilen bi adam da yollandı. Ofansif katkısının zayıf olmasının sebebi önünde oynayan adamların geri gelmeye yatkın olmayan futbolcular olması. Bruma , Yasin , Podolski ...

Bu kadar adam varken nasıl ofansif katkı beklersiniz. Ayrıca akhisar maçındaki son golde Bruma'ya attığı pasa da dikkat edin. Pas özelliği 9 olan bi adam onu atabilir mi ? Carole'ün gerçekten çok asisti yeniyor orta yüzdesi en iyi oyunculardan bir tanesi ligimizde. Geçen sene liderdi hatta bu oranda. Ben 150 140 olsun demiyorum zaten ama en azından takımın as oyuncusu olmalı sözleşme bölümünde. Eğer yetersiz bi adam olsaydı sağ beke yapılan transferler gibi sola da bi adam alınırdı.
    Cavanda düşürülebilir demiştim, Wan der Wiel ve Rajtoral yeni transferler, dataları bir önceki takımlarındaki son durumu içeriyor, biz izlemediğimiz oyuncunun profilini değiştirmedik. Carole bu saydığınız oyunculardan daha mı iyi, tartışılır.. Farklı özelliklere sahip oyuncular, birebir kıyas etmek mümkün değil. Bir pasla veya bir hareketle bir veri hakkında yorum yapmak sağlıklı değil, Akhisar'lı Miguel Lopez'in Kayserispor maçında attığı golü izleyince o oyuncuya güç, denge, bitiricilik vs. hepsini yükselmem gerekir mesela. Pas verisinden çok orta yapma verisi arttırılabilir haklısınız, ligin en isabetli orta yapan oyuncularından biri. Tabii burada takım yapısı ve sistemin de etkisi var.

Önündeki oyuncunun savunma katkısı hususu ise ofansif özellikleri arttırmamız gerektiğini açıklamıyor. Yasin, Bruma, Podolski'den beter savunma katkısı olan bir Quaresma var mesela. Orta saha çizgisinin bir adım içinde taç çizgisinde bekliyor top rakipteyken. Buna rağmen bu sezon Beşiktaş'ın beklerinin oyuna etkisine bakalım mı ? Mesela Caner early cross dediğimiz ortayı çok yapar, orta isabet oranı düşüktür, ancak çok öldürücü orta keser ve asist sayısı genelde yüksektir. Beck önünde Q7 ile bu sezon 2 asist yapmış.

Bir değer üstünden 1 puanlık az olmalı çok olmalı tartışması yapmak bana pek mantıklı gelmiyor. 20 puan üstünden değerlendirilen sistemde standart oturtmak çok zor. Önemli olan oyuncunun genel oyun yapısını tarzını doğru yansıtabilmiş miyiz ?

Oyunda Carole'ün rotasyon oyuncusu olarak gözükmesi takım CA ortalaması ve kendi CA'sı arasındaki durum sanıyorum. CA sıralamasında ilk 10 kişi içinde yok mesela. Tabii o listeye bakınca düşecek oyuncular da var bir sonraki etapta. Ama Galatasaray'ın sağ beke transfer yapması oyuncuların yetersizliğiyle alakalı değil, yanlış transfer politikası ve yanlış seçimlerle alakalı olduğunu düşünüyorum.

Nesil
    2003

Kendi mevkisi olarak niye kıyaslıyorsunuz sonuçta o da bek. Verdiğim örnekte Cavanda 130 Van der Wiel 135 İsmail Köybaşı 125 Rajtoral 130. Sağ ya da sol bek olması ne farkeder CA belirlerken ? Bu saydıklarımdan daha kötü bir bek mi ?

Ayrıca Galatasaray'da rotasyon oyuncusu olarak gözüküyor haleda. Oyunda tek sol bek olduğu için 34 maçta da oynuyor ama bu adam yeterli ki 2 tane sağ bek alınırken başka bir sol bek alınmadı takıma. Ve olcan gibi sol bekte oynayabilen bi adam da yollandı. Ofansif katkısının zayıf olmasının sebebi önünde oynayan adamların geri gelmeye yatkın olmayan futbolcular olması. Bruma , Yasin , Podolski ...

Bu kadar adam varken nasıl ofansif katkı beklersiniz. Ayrıca akhisar maçındaki son golde Bruma'ya attığı pasa da dikkat edin. Pas özelliği 9 olan bi adam onu atabilir mi ? Carole'ün gerçekten çok asisti yeniyor orta yüzdesi en iyi oyunculardan bir tanesi ligimizde. Geçen sene liderdi hatta bu oranda. Ben 150 140 olsun demiyorum zaten ama en azından takımın as oyuncusu olmalı sözleşme bölümünde. Eğer yetersiz bi adam olsaydı sağ beke yapılan transferler gibi sola da bi adam alınırdı.
    Ilk olarak bek oyunculari genelde diger mevkilerde oynayabilecek yetenege sahip olmayan, ancak hiz, hizlanma ve dayaniklilik ozellikleri kuvvetli oldugu icin bu mevkiye evrilmis futbolcular.

Bu tanim sadece Brezilyali bek oyuncularini tam olarak tanimlamiyor(du) cunku kanat oyunculariyla oynamayan Brezilya takimlari kanat oynayabilecek yetenekte futbolculari bek olarak yetistiriyor(du) (ornegin bir donem Galatasaray'a 10 numara olarak alinan Felipe yillarca Brezilya'da sol kanat beki olarak oynadi). Ancak taktiksel tercihlerin degismesiyle beraber onlarin da uretimi bir hayli dustu ve artik Brezilya kulupleri bile yabanci bek oyuncularini transfer ediyor.

Sag veya Sol bek tabii ki fark ediyor cunku futbolcularin sadece %25'i sol ayakli.
    Genel nufusun ise sadece %10'u solunu kullaniyor.
    Bu iki orandan, sirf sol ayakli oldugu icin bazi daha dusuk yetenege sahip kisilerin futbolcu olabildigi cikarsamasini goz onunde bulundurabiliriz.

Buna ek olarak, sol ayakli futbolcu kitligini goz onunde bulundurursan, sag ayakli futbolcularin sol ayaklarini daha fazla gelistirdiklerini ve bu nedenle diger her ozelligi sabit tutarsan, daha yuksek CA sahibi olmalari gerektigi cikarsamasi da yapilabilir.

Cavanda'nin Carole'dan daha yuksek CA sahibi olmasi da birisinin sadece sol ayagini, digerinin ise zayif ayagini makul seviyede kullanmasina bagli. Ornegin Cavanda'nin sol ayagini, Carole'un sag ayagi seviyesine indirdiginde Cavanda 122 CA'lik oyuncu oluyor.

Bununla beraber Cavanda'nin sol bek oynama becerisi de var. Sol ayagini Crole'un seviyesine indirip, sol bek oynama becerisini de kaldirdigin zaman Cavanda 118 CA'lik oyuncu oluyor.

Yani Cavanda'nin CA'sinin 12 puanlik onemli bir kismi zayif ayagini kullanabilmesi ve daha cok mevkide oynayabilmesinden kaynaklaniyor.

Kisacasi CA sadece performans degil.
    Last edited by perpetua : 06.Kasım.2016 at 14:30

@perpetua Oyunda çok büyük grafik hatası var fm17 oynarken ekran gidiyor beyaz veya mor ekran geliyor bazen ekran karıncalanıyor yabancı forumlarda da bu konuda şikayet var.

Not: Ekran kartımda veya ekran hiç bir sorun bulunmamakta diğer bütün oyunları hiçbir sorun olmadan oynayabiliyorum fm16 dahil

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by fener_brk View Post
    @perpetua Oyunda çok büyük grafik hatası var fm17 oynarken ekran gidiyor beyaz veya mor ekran geliyor bazen ekran karıncalanıyor yabancı forumlarda da bu konuda şikayet var.

Not: Ekran kartımda veya ekran hiç bir sorun bulunmamakta diğer bütün oyunları hiçbir sorun olmadan oynayabiliyorum fm16 dahil
    Acikcasi konu ile ilgili bilgim yok.
    Eger baskalari da ayni sorunu yasiyorsa, bunu duzeltmek icin ufak bir yama cikartirlar mutlaka.

5. Default

Herkese merhabalar, cok uzun suredir FM oynuyorum fakat buraya yeni uye oldum.

Merak ettigim konu Caner Erkin'in sol bek pozisyonu neden 20 degil? Evet ilk piyasaya ciktigi zamanlar sol acikti fakat cok uzun yillardir sol bek oynuyor artik dogal pozisyonuna sol bekin de eklenmesi gorusundeyim.

İlk çıkan beta bence daha stabildi 3 sezon ilerlemiştim add manager yapınca crash dump hatasını saymazsak yeni oyun açtım aralık ayında oyun acayip yavaşladı resimden yarattığım 3d resimde gözükmüyor sakatlıklar aldı başını yürüdü basın toplantılarında saçma sapan sorular soruluyor skrtel forvet pozisyonunda daha çok görebilecekmiyiz gibi.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by sinanguler View Post
    Herkese merhabalar, cok uzun suredir FM oynuyorum fakat buraya yeni uye oldum.

Merak ettigim konu Caner Erkin'in sol bek pozisyonu neden 20 degil? Evet ilk piyasaya ciktigi zamanlar sol acikti fakat cok uzun yillardir sol bek oynuyor artik dogal pozisyonuna sol bekin de eklenmesi gorusundeyim.
    Yanlis gormussun herhalde.

Önerilen ca değerleri mevcut ca değerleri arasındaki fark nedir?

Mesela Messi ve Ronaldo'nun önerilen ca değerleri 200'ün üzerinde.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by IlGiurista View Post
    Önerilen ca değerleri mevcut ca değerleri arasındaki fark nedir?

Mesela Messi ve Ronaldo'nun önerilen ca değerleri 200'ün üzerinde.
    Editor'deki hesapta bir hata var gibi gorunuyor. Bu yil onerilen CA hesabi degisti ve herhalde editor'e eksik/yanlis yansitildi.

Onerilen CA, girilmis ozelliklere gore tahmini CA hesabi.
    CA ile onerilen CA'nin birbirlerine yakin veya esit olmasi gerekli.
    Aksi takdirde oyun otomatik olarak oyuncunun ozelliklerini dusurecek veya yukseltecektir.

10. Default

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Yanlis gormussun herhalde.
    Evet simdi farkettim kusura bakmayın pozisyon 20 fakat sol bekteki rollerin hic birine uygunlugu tam degil. Bunun sebebi nedir acaba

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by sinanguler View Post
    Evet simdi farkettim kusura bakmayın pozisyon 20 fakat sol bekteki rollerin hic birine uygunlugu tam degil. Bunun sebebi nedir acaba
    Cunku hucum ozellikleri kuvvetli bir oyuncu.
    Orta sahanin kanadinda oynama ozellikleri, bek ozelliklerinin ustunde.

Tff 1. ligde çok eksik var. Eskişehirspor'un 3 puanı silinmemiş, Elazığspor 12 yerine 6 puanı silinmiş. Samsunspor ile oyuna başladım. 2 dönemdir transfer yasağı var ama oyuna yansımamış transfer yapıp kayıt edebiliyorum. Aynı şekilde transfer yasağı olan başka Tff 1. Lig külüpleri de var onların yasakları oyuna yansıdı mı bilmiyorum.

Sosyal medyadaki taraftar isimleri araştırılıp mı yapıldı ? tribünden 2 kişinin ismine denk geldim Beşiktaş ta. İsimlerde sıradan isimlerler değil

Nesil
    2014
    Yer
    Karabük , İstanbul

Karabükspor'da kaleci Adriano'nun sakatlığı yansımamış. Sezonun başında sakatlandı. Sakatlığı geçmedi ilk 18 e bile girmedi henüz.

Nesil
    2003

Karabükspor'da kaleci Adriano'nun sakatlığı yansımamış. Sezonun başında sakatlandı. Sakatlığı geçmedi ilk 18 e bile girmedi henüz.
    Ligin ilk 2 haftasinda yedekteydi. Son 4 hafta da yedekti.

Nesil
    2014
    Yer
    Karabük , İstanbul

Ligin ilk 2 haftasinda yedekteydi. Son 4 hafta da yedekti.
    Enteresan. Bileği kırıldı diye biliyorum ben o adamı. Eğer yedekteyse çok garip geldi. Çünkü kupada da yerli bi kaleci oynamış.

Quote Originally Posted by PrimeMusic View Post
    Kastamonu 1966'nın şuan ki başkanı Metehan Babaş, oyunda eski başkan Mahir Altıkulaç gözüküyor.
    Gözden kaçtı sanırım, bir bakılsa iyi olur.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Gözden kaçtı sanırım, bir bakılsa iyi olur.
    Keşke Mahir başkan kalaydı siyasi kulüp yaptılar ...

Quote Originally Posted by Burak Akmanoğlu View Post
    Keşke Mahir başkan kalaydı siyasi kulüp yaptılar ...
    KS1966 olduktan sonra siyasi kulüp,yeni başkan ile saltanat kulübü oldu.İşimiz zor.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

KS1966 olduktan sonra siyasi kulüp,yeni başkan ile saltanat kulübü oldu.İşimiz zor.
    Aynen öyle..

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by ttarlabasi View Post
    4-2-3-1 Wide dizilişinde AML inside forward oynarken AMR winger olarak oynuyor. Bu da tam olarak Olcay ile Quaresma oluyor. Ya da Bakambu ile V.Şen. Quaresma MR'den ziyade Cuts Inside özelliği olan bir AMR. Kesinlikle wide playmaker tarzı bir oyuncu olduğuna katılmıyorum. Atiba ise DM'den daha ziyade defansif bir CM gibi oynuyor, Bursaspor'da Ozan'ı oynattığı gibi.

Yeni gelen oyuncularla birlikte 7. hafta geçmesine rağmen halâ bir arayış olduğunun farkındayım. Fakat Şenol Güneş için en doğru preferred formation 4-2-3-1 Wide'dır.
    Hocam süper lig tüm takımlar diğer liglerin büyük ve kalbur üstü takımlarının dizilişleri için veritabanını güncelliyorum. Şenol güneş ilk diziliş tercihi 4231 wide talisca yokken 4123 wide kullanıyor gözlemim yanlışsa düzelt kardeşim.

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

[IMG]=http://hizliresim.com/VP2JGq][/IMG]

çevirideki hatalar yüzünden artık haberlere bile bakmamaya başladım. böyle en az 15-20 habere denk gelmişimdir. Cümleyi anlamak için 2-3 kere okumak zorunda kalıyorum.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Fenerbahçe sponsor gelirlerinde bir yanlışlık olmuş olabilir. Antreman forması sponsor geliri 7.58 m€, ana forma 2.49 m €, bilgim yok ama antreman forması sponsorunun ana forma sponsoruna göre 3 katı fazla ödemesi mantıklı değil.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

@Perpetua

Yayınladığınız çıkış günü veritabanının son haliyle Fenerbahçe ile bir kariyer açtım, sezon başında 7.5m Euro'ya Neustadter'i devre arasında da toplam 2.5m euro'ya RvP ve Emenikeyi sattım. Sezonu 4. bitirdim ve son maçı yaptığımda 7.5m euro transfer bütçem ve 22.5 m euro maaş bütçem vardı. Tam yeni sezona yıldız transferlerle başlayayım derken haziranın ortalarına doğru yeni sözleşme imzaladık ve transfer bütçem 0'a çekildi, maaş bütçem de 11m Euro'ya indi. Şimdi free transferleri bile yapamıyorum (imza parasını karşılayamadığımdan). Transfer bütçesi talep bile edemiyorum, maaş bütçesi talebimi ise geri çeviriyor yönetim.

Bu ne kadar gerçekçi? İnce eleyip sık dokuyup 2017-2018 sezonuna yatırım için tüm yıldızlarımı sattığım kariyeri bu saçmalıklar yüzünden bırakmak zorunda kaldım.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Galatasaray

Bruma'nın Work Rate'i çok yüksek, Eren'in ise çok düşük. Eren'inki 3-4 puan yukarı çekilip Bruma'nın ki 12 ye düşürülebilir. Carole vizyon, karar alma ve topsuz alan 10 olmalı.

Fener

Sow'un AML özelliği 16ya çekilmeli. Van Persie AMC 20, ST 19 olabilir. Advocaat ondan en çok bu şekilde verim alıyor. 10 numara gibi oynamaya başlaması performansını da yukarı çekti diye düşünüyorum zaten son haftalarda görülüyordur. Neustader DC 14'e indirilmeli bence çok sırıtıyor o pozisyonda. DMC 20 olmalı, MC'de 13 olabilir.

Beşiktaş

Ömer Şişmanoğlu AMR 16 yapılmalı. Necip PA 125>135 yapılabilir. Veli Pozisyon Alma 10 > 11 olabilir. Tosic, top kapma 13. Doğru zamanladığında çok temiz müdahale yapıyor topa kayarak. Tek sorunu zamanlama. Sezemiyor ne zaman rakibi karşılaması gerektiğini. Cesaret 12'den 13'e gelebilir. Quaresma sakatlığa yatkınlığı 7-8'e çekilebilir. Gökhan İnler hızlanma 9'a düşmeli kesinlikle. çeviklikte 11'den 10'a inmeli. Selçuk gibi fiziksel düşüşü büyük olmuş.

Trabzonspor

Bero ml 18, mc 18, aml 20, amc 16 yapılmalı kesinlikle. Edin Visca tarzında çok başarılı oynuyor sol açıkta. Teknik 5 çok komik, 13 olabilir. Karar alması da 9 kadar kötü değil kesinlikle. 10-11 olabilir. Vizyon 12>11 aynı şekilde. Güç 14>13, Teamwork 12>13 yapılmalı.

Yusuf, amr 20 yapılmalı tekrardan, ml 16 olmalı. topla soldan gider ppm si kaldırılmalı, cuts inside from right wing eklenmeli. dribbling 13 yapılmalı. pa 125 > 135 olabilir zira bu kadar az potansiyel verilmesi saçma, zira kendisi de milli takım havuzunda.

Yusuf yazıcı hakkında geçen sene yazdıklarım hiç dikkate alınmamış. profil yapmayı bilmeyen araştırmacılar var ne yazık ki hala. Topsuz Alan özelliği çok iyi. 13 olabilir. Soğukkanlı bir oyuncu. 12 olabilir. Kararları fena olmuyor genel olarak; 11 olabilir. Teknik ve Dribbling özellikleri 12 verilebilir. Bitiricilik 11 olabilir. İlk kontrol 12 olmalı yine. Bu onu yansıtacaktır şimdilik. AMC 20 olmalı ayrıca. Vizyon 11 olmalı yine aralara güzel top bırakıyor. Pozisyon bilgisi de fena değil kesinlikle. 7 girilebilir. Flair 15. Hız 11, Hızlanma 13, Agility 14, dayanıklılık 8 olabilir.

Osmanlıspor

osmanlıspor 4-2-1-3 DM oynuyor genel olarak. İkinci diziliş olarakta 4-4-1-1. Atak olarak 4-2-3-1 wide daha doğru. mustafa akçay çirkeflige izin verme 20 girilmiş. saçma. 12 ye çekilebilir.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=125174

Aminu Umar komple daha iyi yansıtılmalı. Umar teknik 13 yapılabilir, topsuz alan 12 olabilir. en önemli özelliği kanallar arası delici sızmalar olan adama nasıl topsuz alan 9 veriliyor anlam veremiyorum. Orta Açma da 11'a çekilmeli. İlk dokunuş 13 olmalı. Sol ayak 5'ten 8'a çekilebilir. Sol ayağını da çok iyi kullanıyor. BÜTÜN BU DEGİSİKLİKLERİ YAPINCA HEM KENDİSİ DAHA GERÇEGE YAKIN OLUYOR HEM DE SADECE 1 CA PUANI FARKLA OLUYOR BUNLAR: DİKKATE ALINMALI DİYE DÜŞÜNÜYORUM: ZİRA GERÇEKÇİ OLMAYAN PROFİLLERLE OYNAMAK HOŞ DEGİL.

delarge aml 20 yapılmalı. amr 15. movement 8>11 olmalı. denge 9>10 olmalı.

n'diaye topla çok oynar kaldırılmalı, tempoyu dikte eder eklenmeli. sağından atıp solundan geçmeyi de yapmıyor artık. kaldırılabilir. sol ayağı da 8>10 olmalı.

Numan Çürüksu da aynı sekilde. Denge 14 yapılabilir. Yıkılmıyor kolay kolay. Pozisyon Alma 13>14, Marking 16, Süreklilik 9>13, Karar Alma 10>11. CA 3 puan yükselerek 116 oluyor.

başakşehir

youth facilities 10 > 12, youth coaching 7 > 9 olmalı.
    cengiz ünder AMR değil AML 20, ml 18, mr 16, amr 16 olmalı. sağdan içeri kateder kaldırılmalı, soldan içeri kat eder eklenmeli.
    Last edited by Nocna Mora : 06.Aralık.2016 at 09:42
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Galatasaray

Bruma'nın Work Rate'i çok yüksek, Eren'in ise çok düşük. Eren'inki 3-4 puan yukarı çekilip Bruma'nın ki 12 ye düşürülebilir. Carole vizyon, karar alma ve topsuz alan 10 olmalı.
    Neden böyle düşündün bilmiyorum da Bruma gayet çalışkan bence (Eren ile aralarındaki 5 puan normal en azından, tüm lige göre tüm maçları izlemediğim için kıyaslama yapamam). Bu özelliğin tanımı bir nevi defansa yardım yanlış bilmiyorsam. Daha geçen maçta LigTV'nin maç içinde paylaştığı istatistiklerde görmüştüm; kazanılan ikili mücadele sayısında Bruma 4 ile ikinci sıradaydı. Dakika kaç hatırlamıyorum ama 30. dk. civarı olması lazım.

https://www.whoscored.com/Teams/294

Şurada da çeşitli istatistikler mevcut. Zaten izlediğim maçlarda da adam devamlı defansa yardım ediyor, Eren'den daha çok ediyor hatta bir kanat oyuncusuna göre de bayağı aktif bu konuda. Eren'i bu konuda sadece bir maçta çok aktif gördüm. Diğer maçlarda hep Bruma bu konuda daha iyiydi hafızam beni yanıltmıyorsa. Ek olarak defans görevini yapmakla kalmayıp devamlı top almak için bir sağa bir sola koşturuyor. Tabii bu durum bu özelliği etkilemez ama aktifliğini belirtmek istedim

Yeni mesaj atmadan bu mesajı düzenleyeyim.

http://www.ntvspor.net/futbol/besikt...927220104e63f5

Oyunda 34 MN Euro falan hikaye herhalde çünkü böyle bir para hatırlamıyorum. Evet 'ayak bastı parası' olarak oyunda da 12.7 MN Euro geliyor, galibiyet beraberlik paraları da haberdeki ve oyundaki aynı. Ancak havuzdan gelen para oyunda çok az diye hatırlıyorum; 17 MN Euro değil, 5-6 civarı yanlış hatırlamıyorsam.

Haber mi yalan oyunda mı düzenlemeye gidilmesi gerekiyor bilmiyorum da inşallah oyunda düzenlemeye gidilmesi gerekiyordur çünkü oyunda 3 büyüklerin mali yapısı çok kötü
    Last edited by Gncl1905 : 07.Aralık.2016 at 09:24

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

1 sezonluk yapay zeka deneme kariyerinden sonra gözlemlerim;

Beşiktaş

necip uysal'ın dr özelliği düşürülmeli. 14'ten 12'ye belki. yapay zeka beck ve gönül sağlıyken bile kendisini oynatıyor bazen sağ bekte. Atiba'nın MC 20 yapılmalı. çok az şans buluyor 18 de bırakınca mc özelliğini.

fenerbahçe

lens hızlanma 14 yapılabilir. hiç forma şansı bulamamış. sakatlık eğilimi 8'e indirilebilir 13 çok fazla. çok sakatlanıyor. amc 15'ten 12'ye çekilip amr 20 aml 18 yapılmalı. advocaat 1. tercih 4-2-1-3 DM wide olmalı. i2. tercih 4-4-1-1 2 dm olmalı. defansif diziliş 4-1-4-1, ofansif diziliş 4-2-3-1 wide olmalı.

trabzonspor

ersun yanal 1. tercih 4-1-2-3 dm wide değil 4-2-3-1 wide yapılmalı.

kayserispor

nakoulma aml 20 yapılmalı, amr 18 olmalı. amr degil aml oynuyor artık.
    Last edited by Nocna Mora : 08.Aralık.2016 at 06:25
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by eng1n View Post
    Fenerbahçe sponsor gelirlerinde bir yanlışlık olmuş olabilir. Antreman forması sponsor geliri 7.58 m€, ana forma 2.49 m €, bilgim yok ama antreman forması sponsorunun ana forma sponsoruna göre 3 katı fazla ödemesi mantıklı değil.

Antrenman formasi olarak girilen Adidas ile yapilan forma tedarik ve pazarlama anlasmasi. Yani icinde adidas'in Fenerbahce formasi satma hakki icin Fenerbahce'ye odedigi bedel de var ve bu nedenle bir hayli yuksek.
    http://sporekonomi.blogspot.com.tr/2...tslarndan.html

Ana forma sponsorlugu kuluplerimizde bir hayli dusmus durumda. Kulupler hem uzun vadeli sozlesme bulmakta zorlaniyor, hem de yuksek bedellerle sponsor bulamiyor.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Galatasaray

Work Rate'i Super Lig icin su sekilde dusunuyorum.

Work rate 13+ olan oyuncular oyunun her iki yonunu oynayan oyuncular. Yani gidip gelen bekler, gidip gelen kanat oyunculari ve merkez orta sahalar.

8-12 olan oyuncular oyunun tek bir yonunde cok calisan veya iki yonunde de orta seviyede calisan tipler. Ornegin cok calisan bir stoper en iyi ihtimalle bu seviyelerde olur. Veya hucumda cok aktif ama savunmada hic ortalikta olmayan bir forvet veya kanat forvet bu seviyelerde olur.

1-7 olan oyuncular oyunun iki yonunde de cok fazla calismayan oyuncular.

Eren'in ve Bruma'nin mevcut seviyesi ve aralarindaki fark bence oldukca gercekci.
    Eren'i kanatta oynuyor olsa onun ileri-geri ne kadar az gidip geldiginden, fazla statik kaldigindan bahsederiz cunku Eren zaten bir hayli statik bir oyuncu. Podolski'den pek bir farki yok bu konuda bence.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Work Rate'i Super Lig icin su sekilde dusunuyorum.

Work rate 13+ olan oyuncular oyunun her iki yonunu oynayan oyuncular. Yani gidip gelen bekler, gidip gelen kanat oyunculari ve merkez orta sahalar.

8-12 olan oyuncular oyunun tek bir yonunde cok calisan veya iki yonunde de orta seviyede calisan tipler. Ornegin cok calisan bir stoper en iyi ihtimalle bu seviyelerde olur. Veya hucumda cok aktif ama savunmada hic ortalikta olmayan bir forvet veya kanat forvet bu seviyelerde olur.

1-7 olan oyuncular oyunun iki yonunde de cok fazla calismayan oyuncular.

Eren'in ve Bruma'nin mevcut seviyesi ve aralarindaki fark bence oldukca gercekci.
    Eren'i kanatta oynuyor olsa onun ileri-geri ne kadar az gidip geldiginden, fazla statik kaldigindan bahsederiz cunku Eren zaten bir hayli statik bir oyuncu. Podolski'den pek bir farki yok bu konuda bence.
    UmutBulutgibigeliyorbanadahaçok
    Futbolcu Bilgileri

Sayfa 13 / 14 İlkİlk ... 311121314 SonSon

Mesaj Yetkileri