Sayfa 14 / 14 İlkİlk ... 4121314
391 ile 405 arası toplam 405 sonuç

Konu: 4. Geleneksel Football Manager Araştırması Eleştiri Başlığı

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

3.sezon Taraftarın istediği her şey yapıldı Avrupa'da kupa ligde kupa kupalar kalmadı ama bu satılan kombine çok saçma değil mi ya ?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

@perpetua oyun çıkınca tsl kulüplerinde yapılan düzenlemeleri içeren bir yama yapılmıştı. o yama bu devre arasındaki resmi yamaya yansıtılacak mı acaba ?
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    @perpetua oyun çıkınca tsl kulüplerinde yapılan düzenlemeleri içeren bir yama yapılmıştı. o yama bu devre arasındaki resmi yamaya yansıtılacak mı acaba ?
    Evet.
    67890

Nesil
    2004
    Yer
    Stockholm, Isvec

Duzenlemelerin resmi yamada olmasi gercekten sevindirici bir haber. Böylelikle liglerimiz oyuna dogru ve gercege uygun yansimis olacak. Yapilan degusikliklerle ve duzenlemelerle liglerimizin oyuna dogru ve duzgun yansimasinda emegi gecenlere tesekkurler 😊👍 böylece resmi yama disina herhangi baska bir yama kullanmadan oyunda liglerimizde takim yönetmekten keyif alabilecegiz.

17.3 profilleri ne zaman yüklenir?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Bafici View Post
    17.3 profilleri ne zaman yüklenir?
    Devre arasinda yurt disindan transfer edilen oyuncular disinda yukledim.

Yabancı liglerin de var mı böyle. Eğer varsa onlara hangi forumlardan bakabiliriz. Oyuna sadece profil bakmak için girdiğim oluyor bazen

Nesil
    2007

@perpetua

Beşiktaş stadının ismi "İnönü Spor Kompleksi" yerine UEFA resmi sitesindeki gibi "Besiktas Park" olmalı. (Madem Vodafone ismi kullanılamıyor.)

bu sene okul bitirme nedeniyle oyunu anca haziran ayından sonra oynama fırsatı buldum.

açıkçası türkiye ligi bitik durumda.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=125800

yukarıdaki yamalarla birlikte kullanmama rağmen bizim özellikle büyük takımlarımız ilerleyen yıllarda terkedilmiş kulüplere dönüyor.

oyunlarımda çin ligi de açık olmasına rağmen çin ligi ilerleyen yıllarda çatır çatır yıldız getiriyor, bizim fener 10 tane kiralık adamla oynuyor.

fm 2018'de bu sorunun üzerine ciddi bir şekilde gidilmesi gerekiyor. yani fener mesela bu sezon gidip dirar alıyor, isla alıyor, valbuena alıyor. takımın finansal açıdan en zor olduğu dönemlerden biri olmasına rağmen.

yani oyunda en kötü satılık listesine koyulan şöhretli adamları alabilmesi gerekiyor kulüplerimizin.

bu konuda çok doluyum maalesef. arap takımları bile makul maaş bütçesiyle 32-33 yaşında adamları oyunda alırken, bizim takımlar aynı maaşla adı sanı duyulmamış adamlara yöneliyor.

@perpetua üstad gelip savunma yapar mı bilmiyorum ama onun mantığı şu an ki kulüplerimizin mantığıyla bağdaşmıyor.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by E.m.r.e View Post

@perpetua üstad gelip savunma yapar mı bilmiyorum ama onun mantığı şu an ki kulüplerimizin mantığıyla bağdaşmıyor.
    Bizim takimlarin transferlerinden biz de memnun degiliz ve bunun icin FM 2018'de bir cok degisiklik olacak.

Ne kadar fayda saglar henuz bilemiyorum cunku hala kuluplerin cok ciddi finansal sorunlari var ve oyun kuluplerin batmasini engelleme amacli kararlar vermeye calisiyor.

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Bizim takimlarin transferlerinden biz de memnun degiliz ve bunun icin FM 2018'de bir cok degisiklik olacak.

Ne kadar fayda saglar henuz bilemiyorum cunku hala kuluplerin cok ciddi finansal sorunlari var ve oyun kuluplerin batmasini engelleme amacli kararlar vermeye calisiyor.
    cevap için teşekkürler.

aslında bizim ligimizin çok zor simüle edilebilen bir yapıda olduğunun farkındayım. Belçika, Avusturya gibi ligleri bizim araştırma ekibi yapsa şu an ki yapanlardan daha iyi bir lig ortaya çıkarır.

son olarak bu sugar daddy başkanlar vardı eskiden ve çok agresif şekilde transfer yaparlardı. oyunda bize bile sormadan transfer ettikleri futbolcuların olduğu seriler vardı hatırlarsınız. bu başkan tipini tekrar getirmek lazım bir şekilde, çünkü bizim menajerlerin transferde çok etkin olduklarını düşünmüyorum. çalışmalar bu yöndeyse başarılı olacağınıza eminim.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by E.m.r.e View Post
    cevap için teşekkürler.

aslında bizim ligimizin çok zor simüle edilebilen bir yapıda olduğunun farkındayım. Belçika, Avusturya gibi ligleri bizim araştırma ekibi yapsa şu an ki yapanlardan daha iyi bir lig ortaya çıkarır.

son olarak bu sugar daddy başkanlar vardı eskiden ve çok agresif şekilde transfer yaparlardı. oyunda bize bile sormadan transfer ettikleri futbolcuların olduğu seriler vardı hatırlarsınız. bu başkan tipini tekrar getirmek lazım bir şekilde, çünkü bizim menajerlerin transferde çok etkin olduklarını düşünmüyorum. çalışmalar bu yöndeyse başarılı olacağınıza eminim.
    Degisimler iki ana koldan yuruyor.

1. Baskanlar icin kullanabildigimiz Business ozelligi var. Bu ozellik bize kisa bir sure oncesine kadar baskanin kulube ne kadar gelir yaratabildigi seklinde anlatilmisti. Ancak bu ozelligin tanimi baskanin sportif faaliyetlerden ne kadar cok kar etmek istedigi ile guncellendi. Yani ozellik yuksek deger verdigimiz buyuk kulup baskanlarinin aslinda cok dusuk deger almasi gereken hale geldi. Ilk basta bunun degismesi gerekliydi.

2. Simdiye kadar "sugar daddy" kullanmamamizin nedeni, baskan degistiginde goreve bu tanima sahip olmayan yeni bir baskanin gelebilme ihtimalinin yuksek olmasiydi. Yani "sugar daddy" sadece kisa vadeli bir cozum olacakti. Bu konuda oyun kodunda bir degisiklik istedik ve bu degisikligin yapilacagini umuyorum.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Quote Originally Posted by perpetua View Post

Bu konu hakkında bir şey soracaktım, Fenerbahçe'nin sattığın bonservis kadar oyuncu al muhabbeti FM 18 ile olacak mı acaba ? çünkü oyunda Transfer'den gelen paranın %10 kulübün kasasına giriyor ve bu durumdan dolayı da pek bir şey yapamıyoruz ama gerçekte sattığı kadar alınabiliyor.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Burak Akmanoğlu View Post
    Bu konu hakkında bir şey soracaktım, Fenerbahçe'nin sattığın bonservis kadar oyuncu al muhabbeti FM 18 ile olacak mı acaba ? çünkü oyunda Transfer'den gelen paranın %10 kulübün kasasına giriyor ve bu durumdan dolayı da pek bir şey yapamıyoruz ama gerçekte sattığı kadar alınabiliyor.
    Bu %10'u oyun (daha dogrusu oyundaki baskan) belirliyor ve FFP kuraliyla degil kulubun finansal sagligi ile alakali bir tercih. Bunu yapan baskanin amaci teknik direktore harcayacak para vermeyip kulubun giderlerini karsilayabilmek.

Simdiye kadar Aziz Yildirim icin 'Business' degerı 18 olarak ayarlanmisti. Yani Aziz Yildirim kesinlikle kulubun kar etmesini isteyen tipte bir baskan olarak ayarlanmisti. Bunu tam tersine dusuk bir degere indirince bu davranis bicimi de degisiyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Teknik direktör ve başkan tercihleri, profilleri FM 18'de tam olarak yansıtılsın artık lütfen.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Sayfa 14 / 14 İlkİlk ... 4121314

Mesaj Yetkileri