Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
31 ile 60 arası toplam 109 sonuç

Konu: Football Manager 2017 | Fenerbahçe

sağol hocam cevabın için topsuz alan derken forvete verilecek boş alanlara hareketlen talimatından bahsediyorsun sanırım

2. Default

Quote Originally Posted by anlatmaliymis_meger View Post
    2. sezon sonunda duzeliyor mu peki bu sorun ?
    oyunda hata çıktı belli bir tarihte oyundan atıyor 2. sezonun sonunu göremedim anlayacağın. ayrıca mali durumu kontrol altına aldığın zaman çözülemeyecek bir şey değil o problem. maaş bütçesini düşürmeye bak gelirlerini arttırmaya çalış bu şekilde düzelir

Nesil
    2014
    Yer
    Karabük , İstanbul

Quote Originally Posted by ForMemoland View Post
    sağol hocam cevabın için topsuz alan derken forvete verilecek boş alanlara hareketlen talimatından bahsediyorsun sanırım

Hem o hemde zihinsel özellik bölümündeki topsuz alan.

Şuan 2. Sezonu bitirdim.
    2 sezonuda sampiyon tamamladim.Oyun baslangicinda 70 kusur milyon Euro olan maas butcesini 45 e kadar cektim.

20m eurolarda sikintili olarak gozuken mali durumu 100m euro seviyesine cektim.

3. Seneme baslicam ve hala 0 transfer butcesi veriliyor.
    45m euro maas veriyorken 67 m euro maaş bütçem var arada 22m lik bi fark var ama transfer butcesi hala 0.

Ya FFP kuralinin entegresinde bir sorun var yada Fenerbahce ayarlarinda.

2 sezonluk toplam transfer harcamam(bonservis) 50m euro
    Toplam satisim 65m euro

Edit:2.sezon bittiginde belirledikleri ön bütçede dedigim durum devam ediyordu,
    Ancak 20 Haziran 2018 gibi yni 3. sezonun fiksturu cekildigi sırada yonetim bütceyi ayarlama seceneğini sonunda kullanmama izin verdi.

Yani mali durumu düzelttiğiniz sürece herhangi bir bug vs. gibi bir durum yok transfer butceniz düzelecek
    Last edited by mortalknight : 03.Kasım.2016 at 20:24

Quote Originally Posted by mortalknight View Post
    Şuan 2. Sezonu bitirdim.
    2 sezonuda sampiyon tamamladim.Oyun baslangicinda 70 kusur milyon Euro olan maas butcesini 45 e kadar cektim.

20m eurolarda sikintili olarak gozuken mali durumu 100m euro seviyesine cektim.

3. Seneme baslicam ve hala 0 transfer butcesi veriliyor.
    45m euro maas veriyorken 67 m euro maaş bütçem var arada 22m lik bi fark var ama transfer butcesi hala 0.

Ya FFP kuralinin entegresinde bir sorun var yada Fenerbahce ayarlarinda.

2 sezonluk toplam transfer harcamam(bonservis) 50m euro
    Toplam satisim 65m euro

Edit:2.sezon bittiginde belirledikleri ön bütçede dedigim durum devam ediyordu,
    Ancak 20 Haziran 2018 gibi yni 3. sezonun fiksturu cekildigi sırada yonetim bütceyi ayarlama seceneğini sonunda kullanmama izin verdi.

Yani mali durumu düzelttiğiniz sürece herhangi bir bug vs. gibi bir durum yok transfer butceniz düzelecek
    Yani 3 sezon alttan güzel regen çıksın diye dua edeceğiz

Hayir,cok kaliteli sozlesmesi biten oyuncular var.Ozellikle 2.sezon ocak ayinda.
    Onlari kacirmamaya bakin.

Ciddi anlamda kaliteli bir takim yapabilirsiniz,ayni zamanda mali durumu duzeltirken.

Benim takimin durumunu aksam eve gecince SS alarak atarim,transferleri vs.
    Last edited by mortalknight : 04.Kasım.2016 at 16:47 Reason: Ekleme

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

2. sezon Ozan'a 25M Euro'yu ManU bastı aldı gitti. Kaybetmek istemiyorsanız sözleşmeyi yenileyin. Taktiğime uygun oyuncu aramak zorunda kaldım.
    İkinci olan, ilk kaybedendir.
    Ayrton Senna da Silva

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Quote Originally Posted by mortalknight View Post
    Hayir,cok kaliteli sozlesmesi biten oyuncular var.Ozellikle 2.sezon ocak ayinda.
    Onlari kacirmamaya bakin.

Ciddi anlamda kaliteli bir takim yapabilirsiniz,ayni zamanda mali durumu duzeltirken.

Benim takimin durumunu aksam eve gecince SS alarak atarim,transferleri vs.
    İlk sezon çok sağlam topçular serbest kalıyor gerçekten

İlk sezon free durumda bulunan; Danilo Soares, Sinan Keskin ve Diego Payet'i aldım. Kadro deerinliği açısından çok yardımcı oldular. Devre arasında Alim Öztürk'ü getirerek stoper mevkisinde ki rotasyonu genişlettim.

Hasan Ali'yi de iyi bir fiyata elden çıkararak son transferlerle daralan maaş bütçesini biraz rahatlatmış oldum.

Sezonu şampiyon tamamladım ve oyuncularım bir hayli dikkat çektiler tabiiki. İyi performans sergileyen Simon ve Roman'a harika teklifler geldi ve hemen elden çıkardım.
    Sezon başında serbest transferden takıma kazandırdığım Danilo'yu da iyi bir fiyata elden çıkarmış olduk. Şampiyon olduğumuz yıl hiç maça çıkartmadığım Fernandao'yu da takımdan göndererek maaş bütçesini yine rahatlamış olduk.

Devre arasında Stoch ve sezon başında free aldığım M'Vila iyi fiyatlara yine transfer oldular.

Bu da 2017 başı gelen oyuncular;

Takımın yaptığı en büyük harcama 4.7 ile Emre Mor. O da statü nedeniyle kaçırılmaması gerekiyordu o yüzden elde olan tüm bütçeyi kullanıp aldım.
    Genel bir özetlersek harcanan para; 6.25m € / Kazanılan para; 56m €.
    Sezon sonunda yönetim değişecek ve iki yıllık cezamız da bitecek bildiğim kadarıyla. Bu sezon da şampiyon olmayı planlayıp kulübü normale çekip asıl işin ondan sonra başlayacağını düşünüyorum.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Mehmet abim yardırmışsın transferde güzelce

Quote Originally Posted by Burak Akmanoğlu View Post
    Mehmet abim yardırmışsın transferde güzelce
    FFP yüzünden saatlerimi yedi bu transferler. Genie Scout falan da yok malum.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Quote Originally Posted by Jaswege View Post
    FFP yüzünden saatlerimi yedi bu transferler. Genie Scout falan da yok malum.
    Elimde adam çok

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

fenerbahçeyi alıp günlerce fm oynamayı özledim be
    zamanın kıymetini bilin

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Birde su var benim oyunumda hadi anlarım mali kısıtlama var ama 5 tane as oyuncuyu maaslarını fenerbahce ödeyerek kiraya göndermiş.

bu işte bir yanlışlık var bence

Bazen yürekli kayıplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Fenerbahçe'de bir türlü taktik oturtamadım nedeni ne olabilir

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Burak Akmanoğlu View Post
    Fenerbahçe'de bir türlü taktik oturtamadım nedeni ne olabilir
    Orta sahada yaratıcı oyuncu az, o yüzden beklerin ekstra hücum katkısı ve mümkünse çift forvet kullanımıyla çözebilirsin. 4-4-2 türevleri iş görecektir. Geçen yıl forumlarda bilinen bir taktik vardı Deep Sicilian Defense diye, 2 dmc kullanımlı bir taktik, tam Fenerbahçe'nin oyuncu yapısına göre bence.

Ayrıca sabit taktikle rakibe göre hiç değişiklik yapmadan oynamak pek mantıklı değil. Bazen yapacağınız ufak bir ayar veya bir talimat bile maçın seyrini çok değiştiriyor.

Herkese selam, Fenerbahçe ile ikinci sezonumdayım. İlk sezonumda rahat bir şampiyonluk ve kolay bir Türkiye kupası aldık. Şampiyonlar liginde gruplara kaldık fakat üçüncü olarak Uefa avrupa ligine gitti, orada başarı beklerken ikinci turda Southampton'a (not: finalde manchester united'ı yenerek kupayı aldılar ) elendik... Mecbur kalmadıkça hangi takım olursa olsun oyundaki tercihim 4-4-2 oluyor. Fenerbahçe'de 4-1-1-2-2 dizilimiyle oynuyorum, 1 dm 1 mc 2 iç forvet oynayan kanat ve 2 forvet... Hücum ağırlıklı bir taktik benimkisi Tabiii zaman zaman deplasmanlarda veya rakibe göre 4-1-2-2-1 (kontra atak) 1 dm 2 mc 2 if 1 forvet ile oynuyorum...

Birinci sezonda önce çıkan oyuncuların performansından söz edecek olursam;

Rvp 41( 11) maç 27 gol 11 asist
    Emenike 35(15) maç 24 gol 12 asist
    Sow 31(20) 30 gol 11 asist
    Aatif 30(18) 16 gol 9 asist

Şimdi gelelim malum soruna... Kariyere yeni başlayacak arkadaşlara tavsiyem; ara transfer döneminde gelecek sezon için para harcayın transfer yapın çünkü sezon sonunda ne kadar paranız varsa yönetim el koyacak . Sezon bitmeden 14M Euro bütçe vardı bunun bir kısmını yönetim verdi bir kısmınıda Neustader 4M Euro, Stoch 2M Euro ya sattım ama ikinci sezon başlarken şokla karşılaştım tüm parayı yönetim geri çekti ve 0M Euro ile sezona başladım... Neyse ki bonservis ödemeden Chelsea'den İvanoviç ve Alim Öztürk'ü almıştım da defansta sorun yaşamıyorum, kanatlara ise Chelsea'den kenedy ve Sporting'den Podence'yi kiraladım... Umarım üçüncü sezon başlarken yönetim transfer bütçesi verir yoksa yine gençleri kiralamaya ve bonservissiz oyuncu transferi yapmaya devam edeceğiz...

Bana sorarsanız oyun başında kadromuz gayet iyi hatta daha ne olsun yani

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by SirAlexdeSouza View Post
    Herkese selam, Fenerbahçe ile ikinci sezonumdayım. İlk sezonumda rahat bir şampiyonluk ve kolay bir Türkiye kupası aldık. Şampiyonlar liginde gruplara kaldık fakat üçüncü olarak Uefa avrupa ligine gitti, orada başarı beklerken ikinci turda Southampton'a (not: finalde manchester united'ı yenerek kupayı aldılar ) elendik... Mecbur kalmadıkça hangi takım olursa olsun oyundaki tercihim 4-4-2 oluyor. Fenerbahçe'de 4-1-1-2-2 dizilimiyle oynuyorum, 1 dm 1 mc 2 iç forvet oynayan kanat ve 2 forvet... Hücum ağırlıklı bir taktik benimkisi Tabiii zaman zaman deplasmanlarda veya rakibe göre 4-1-2-2-1 (kontra atak) 1 dm 2 mc 2 if 1 forvet ile oynuyorum...

Birinci sezonda önce çıkan oyuncuların performansından söz edecek olursam;

Rvp 41( 11) maç 27 gol 11 asist
    Emenike 35(15) maç 24 gol 12 asist
    Sow 31(20) 30 gol 11 asist
    Aatif 30(18) 16 gol 9 asist

Şimdi gelelim malum soruna... Kariyere yeni başlayacak arkadaşlara tavsiyem; ara transfer döneminde gelecek sezon için para harcayın transfer yapın çünkü sezon sonunda ne kadar paranız varsa yönetim el koyacak . Sezon bitmeden 14M Euro bütçe vardı bunun bir kısmını yönetim verdi bir kısmınıda Neustader 4M Euro, Stoch 2M Euro ya sattım ama ikinci sezon başlarken şokla karşılaştım tüm parayı yönetim geri çekti ve 0M Euro ile sezona başladım... Neyse ki bonservis ödemeden Chelsea'den İvanoviç ve Alim Öztürk'ü almıştım da defansta sorun yaşamıyorum, kanatlara ise Chelsea'den kenedy ve Sporting'den Podence'yi kiraladım... Umarım üçüncü sezon başlarken yönetim transfer bütçesi verir yoksa yine gençleri kiralamaya ve bonservissiz oyuncu transferi yapmaya devam edeceğiz...

Bana sorarsanız oyun başında kadromuz gayet iyi hatta daha ne olsun yani

RvP, Sow, Emenike hangi mevkiilerde ve hangi görevlerde oynadılar acaba?

Bu üçlüyü dönüşümlü olarak çift forvet oynattım ve ikisi de Yaratıcı Forvet göreviyle oynattım

Merhabalar

Bu sene de oyunu ön siparişle satın aldım ve beta'yı deneme fırsatım oldu. Her sene olduğu gibi Fenerbahçe ile ilk kariyer denememe başladım. Kadromu korudum fakat gerek sakatlıklar gerek taktiğimi oturtamamam sebebiyle ilk yarı bitmeden lige havlu attık. Beşiktaş sadece bir maçta berabere kalarak puan kaybetmişti. İkinci denememde bu sefer yüksek maaş alan oyuncuları gönderip daha mütevazı bir kadro kurmayı denedim. Bu sefer de taktiğimi Fernandao üzerine kurdum ve alternatifini takıma katamadım. 10. haftada sakatlanınca RVP yerini dolduramadı ve yine Beşiktaş 15 galibiyetle devre arasına girince bu denemem de başarısız oldu.

Bu 2 başarısız denemeden sonra oyunun tam sürümü çıktı ve yeniden Fenerbahçe ile kariyere başladım. Stoch, Van der Wiel ve Emenike'yi yolladım. Premier Lig'den birkaç genç oyuncu kiralayıp sezona başladım. Şampiyonlar Ligi'nde Rostov'u eledikten sonra Lyon'u içeride 3-0 yeniyorken 90+4'te gol yedim. Bu andan sonra 2. maçta ne olacağını tahmin etmek çok kolaydı. 2-0 yenilerek elendim. Ligde Beşiktaş erkenden farkı açtı ve sezon boyunca 3 puandan aşağı yaklaştırmadı beni. UEFA'da ise grubu 2 puanla bitirerek elendim. Ligi Beşiktaş 75 puanla şampiyon tamamlarken ben 61 puan alabildim. Sezon sonunda kovulmayı beklerken yönetim 3 yıllık sözleşme önerdi, bunda takımın finansal durumunda yaptığım kuvvetli iyileştirme etkili oldu. Bir nevi "küçülerek büyülmek" idi hedefim.

İkinci sezona başlarken Charlie Taylor, Jordi Masip, Hilbert, Zuculini, Zelalem ve Gedoz'u Bosman kuralıyla bonservissiz olarak takıma kattım. Yüksek ücret alan birkaç oyuncuyla daha yolları ayırdım. Kjaer'den iyi bir bonservis ücreti kazandım. Avrupa'da Tottenham'a elenerek UEFA gruplarına kaldım. Grubu son maçta puan kaybederek 2. bitirdim ve ilk turda Porto'ya elendim. Ligde ise Beşiktaş yine fırtına gibi başladı lige, ben 3-4 maçta 1 puan kaybederken onlar farkı sürekli açtı. Trabzonspor da çok iyi performans gösterince lig şu sıralamayla bitti: Beşiktaş - 75 puan, Trabzonspor - 68 puan, Fenerbahçe - 61 puan. Çok iyi bir 4-2-3-1 oturtmuştum fakat hiç bütçem olmadığı için kaliteli genç oyuncular da kiralık olarak gelmek istemediği için 3 vasat genç forvet kiraladım, ligde toplamda 5 gol atabildiler. Bu nedenle şampiyonluğa ulaşamadım.

3. sezona başlarken Charlie Taylor'u 14 milyona liverpool'a sattım. Güzel bir bütçe oluştu elimde ve uzun araştırmalar sonucu bulduğum kaliteli regenleri takıma kattım. Takımın 10 senesi garanti olarak görünüyordu. Lige başladım, 8 haftada 4 galibiyet 4 beraberlik aldım. Beşiktaş 8'de 8 yapınca oluşan 8 puanlık farkı asla kapatamayacağımı anladım ve istifa ettim. 1 seneyi boş geçirdikten sonra PTT 1. Lig'de oynayan Alanyaspor ile anlaştım, şu an devam ediyorum bakalım

Quote Originally Posted by Cartmanez View Post
    Merhabalar

Bu sene de oyunu ön siparişle satın aldım ve beta'yı deneme fırsatım oldu. Her sene olduğu gibi Fenerbahçe ile ilk kariyer denememe başladım. Kadromu korudum fakat gerek sakatlıklar gerek taktiğimi oturtamamam sebebiyle ilk yarı bitmeden lige havlu attık. Beşiktaş sadece bir maçta berabere kalarak puan kaybetmişti. İkinci denememde bu sefer yüksek maaş alan oyuncuları gönderip daha mütevazı bir kadro kurmayı denedim. Bu sefer de taktiğimi Fernandao üzerine kurdum ve alternatifini takıma katamadım. 10. haftada sakatlanınca RVP yerini dolduramadı ve yine Beşiktaş 15 galibiyetle devre arasına girince bu denemem de başarısız oldu.

Bu 2 başarısız denemeden sonra oyunun tam sürümü çıktı ve yeniden Fenerbahçe ile kariyere başladım. Stoch, Van der Wiel ve Emenike'yi yolladım. Premier Lig'den birkaç genç oyuncu kiralayıp sezona başladım. Şampiyonlar Ligi'nde Rostov'u eledikten sonra Lyon'u içeride 3-0 yeniyorken 90+4'te gol yedim. Bu andan sonra 2. maçta ne olacağını tahmin etmek çok kolaydı. 2-0 yenilerek elendim. Ligde Beşiktaş erkenden farkı açtı ve sezon boyunca 3 puandan aşağı yaklaştırmadı beni. UEFA'da ise grubu 2 puanla bitirerek elendim. Ligi Beşiktaş 75 puanla şampiyon tamamlarken ben 61 puan alabildim. Sezon sonunda kovulmayı beklerken yönetim 3 yıllık sözleşme önerdi, bunda takımın finansal durumunda yaptığım kuvvetli iyileştirme etkili oldu. Bir nevi "küçülerek büyülmek" idi hedefim.

İkinci sezona başlarken Charlie Taylor, Jordi Masip, Hilbert, Zuculini, Zelalem ve Gedoz'u Bosman kuralıyla bonservissiz olarak takıma kattım. Yüksek ücret alan birkaç oyuncuyla daha yolları ayırdım. Kjaer'den iyi bir bonservis ücreti kazandım. Avrupa'da Tottenham'a elenerek UEFA gruplarına kaldım. Grubu son maçta puan kaybederek 2. bitirdim ve ilk turda Porto'ya elendim. Ligde ise Beşiktaş yine fırtına gibi başladı lige, ben 3-4 maçta 1 puan kaybederken onlar farkı sürekli açtı. Trabzonspor da çok iyi performans gösterince lig şu sıralamayla bitti: Beşiktaş - 75 puan, Trabzonspor - 68 puan, Fenerbahçe - 61 puan. Çok iyi bir 4-2-3-1 oturtmuştum fakat hiç bütçem olmadığı için kaliteli genç oyuncular da kiralık olarak gelmek istemediği için 3 vasat genç forvet kiraladım, ligde toplamda 5 gol atabildiler. Bu nedenle şampiyonluğa ulaşamadım.

3. sezona başlarken Charlie Taylor'u 14 milyona liverpool'a sattım. Güzel bir bütçe oluştu elimde ve uzun araştırmalar sonucu bulduğum kaliteli regenleri takıma kattım. Takımın 10 senesi garanti olarak görünüyordu. Lige başladım, 8 haftada 4 galibiyet 4 beraberlik aldım. Beşiktaş 8'de 8 yapınca oluşan 8 puanlık farkı asla kapatamayacağımı anladım ve istifa ettim. 1 seneyi boş geçirdikten sonra PTT 1. Lig'de oynayan Alanyaspor ile anlaştım, şu an devam ediyorum bakalım
    Kariyer hikayeni tebessümle okudum Gözlemlerime göre forum da bir çok arkadaş Fenerbahçe ile dikiş tutturamıyor...

Kariyer hikayeni tebessümle okudum Gözlemlerime göre forum da bir çok arkadaş Fenerbahçe ile dikiş tutturamıyor...
    Teşekkür ederim Forumu uzun yıllardır takip eder hiç yazmazdım, bu sefer içimden geldi.

Fenerbahçe'de başarılı olmak için iyi planlama, iyi taktik, sakatlık problemi yaşamamak, takım moralini ayakta tutmak, giderleri azaltmak ve beşiktaş'ın puan kaybetmesi için dua etmek gerekiyor.

Teşekkür ederim Forumu uzun yıllardır takip eder hiç yazmazdım, bu sefer içimden geldi.

Fenerbahçe'de başarılı olmak için iyi planlama, iyi taktik, sakatlık problemi yaşamamak, takım moralini ayakta tutmak, giderleri azaltmak ve beşiktaş'ın puan kaybetmesi için dua etmek gerekiyor.
    Ben de uzun yıllardır forum sitelerin de bulunmuyordum. En son 2009 da başka bir sitede kariyer hikayesi anlatmıştım

Fenerbahçe ile ikinci sezonumdayım şu an. İlk sezon Lig şampiyonluğu, Türkiye kupası ve ardından sezon başlarken Süper kupayı aldık. Avrupa'da pek başarılı olamadık o ayrı Lig de çok rahat şampiyon oldum diyebilirim, ilk haftalardan itibaren aldığım liderliği hiç bırakmadım. İdeal 11 ile gitsem belki namağlup şampiyon bile olabilirdik ama takım huzurunu bozmamak için rotasyonlu gittim hatta son 5-6 hafta tamamen yedek oyuncularla çıktım ki zaten o şekilde maç kaybettim As kadro ile sadece Galatasaray deplasmanında kaybettim o da 4-4-2 ile oynadığım için, zorlu deplasmanlarda 4-3-2-1 oynuyorum aslında ama gaza gelip çift forvetle saldırdık ve cevabımızı aldık

Planlama her zaman için önemli. Ben daha kasım aylarında gelecek sezon için planlar yapmaya başlarım, sezon sonu sözleşmesi bitecek olan oyunculardan beğendiklerimi listeye ekler ilk olarak onları transfer hedefime alarak gelecek sezon kadrosunu oluşturmaya çalışırım. Taktik ise en önemlisi, sezon başında taktiğini oturtamadıysan sonrası daha zor oluyor ve başını çok ağrıtıyor... Kısa süreli sakatlıklar benim daha çok işime geliyor rotasyon için bir sebep oluyor adeta, böylece sakat oyuncu oynayamadığı maçlar için mızmızlanamıyor. Oynayan oyuncuların her zaman moralleri iyi olur ve maç öncesi, devre arası ile maç sonu konuşmaları da gerek maç için gerekse moral için önemli faktör onlara da dikkat edilmesi lazım.. Gelir gider konusunda ise şu an benim de elim kolum bağlı, sadece Fenerbahçe mi bu kadar kısıtlanmış bilmiyorum onu başka kariyerlerde anlayacağım artık.

Ben de uzun yıllardır forum sitelerin de bulunmuyordum. En son 2009 da başka bir sitede kariyer hikayesi anlatmıştım

Fenerbahçe ile ikinci sezonumdayım şu an. İlk sezon Lig şampiyonluğu, Türkiye kupası ve ardından sezon başlarken Süper kupayı aldık. Avrupa'da pek başarılı olamadık o ayrı Lig de çok rahat şampiyon oldum diyebilirim, ilk haftalardan itibaren aldığım liderliği hiç bırakmadım. İdeal 11 ile gitsem belki namağlup şampiyon bile olabilirdik ama takım huzurunu bozmamak için rotasyonlu gittim hatta son 5-6 hafta tamamen yedek oyuncularla çıktım ki zaten o şekilde maç kaybettim As kadro ile sadece Galatasaray deplasmanında kaybettim o da 4-4-2 ile oynadığım için, zorlu deplasmanlarda 4-3-2-1 oynuyorum aslında ama gaza gelip çift forvetle saldırdık ve cevabımızı aldık

Planlama her zaman için önemli. Ben daha kasım aylarında gelecek sezon için planlar yapmaya başlarım, sezon sonu sözleşmesi bitecek olan oyunculardan beğendiklerimi listeye ekler ilk olarak onları transfer hedefime alarak gelecek sezon kadrosunu oluşturmaya çalışırım. Taktik ise en önemlisi, sezon başında taktiğini oturtamadıysan sonrası daha zor oluyor ve başını çok ağrıtıyor... Kısa süreli sakatlıklar benim daha çok işime geliyor rotasyon için bir sebep oluyor adeta, böylece sakat oyuncu oynayamadığı maçlar için mızmızlanamıyor. Oynayan oyuncuların her zaman moralleri iyi olur ve maç öncesi, devre arası ile maç sonu konuşmaları da gerek maç için gerekse moral için önemli faktör onlara da dikkat edilmesi lazım.. Gelir gider konusunda ise şu an benim de elim kolum bağlı, sadece Fenerbahçe mi bu kadar kısıtlanmış bilmiyorum onu başka kariyerlerde anlayacağım artık.
    Çok büyük bir başarı yakalamışsın tebrik ederim Ben başaramadım ilk denemelerimde, bakalım bu kariyerden sonraki denememde başarılı olurum belki.

Çok büyük bir başarı yakalamışsın tebrik ederim Ben başaramadım ilk denemelerimde, bakalım bu kariyerden sonraki denememde başarılı olurum belki.
    Benim için o kadar da büyük bir başarı değil olması gereken bu sadece ya da benim için hep olan bir şey hangi ülkenin büyük takımını alsam hep şampiyon oluyorum zaten, küçük takımlarla büyük başarılar yakalamak lazım aslında o zaman daha keyifli oluyor. Taktiği oturt sonra kaliteli transferlerini yap başarını sürdür, Türkiye liginde olay bundan ibaret. Çünkü hiç bir takım senin kadar kaliteli transferler yapmıyor... Her oyunda bu dikkatimi çekiyor, ne zaman Fenerbahçe ile 3-4 sezon ilerlesem takımı şahane yapıyorum ama gs ile bjk o kadar iyi transferler yapmıyor ve doğal olarak onların arasında real madrid gibi kalıyorum ve yine doğal olarak her sezon şampiyonluk geliyor bu da sıkmaya başlıyor sonra da başka takıma gidiyorum...

Forumda kendi taktiğimi paylaştım bakmanızda fayda var

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=125559

ilk sezon sonunda lens ve sow'un durumları ne oluyor? tekrar kiralanabiliyorlar mı?

Quote Originally Posted by didier_113 View Post
    ilk sezon sonunda lens ve sow'un durumları ne oluyor? tekrar kiralanabiliyorlar mı?
    Lens'i Sunderland tekrar kendisi kiralık listesine koyuyor. Ben performansından memnun kalmadım diye almadım tekrar... Ama Al Ahli Sow'u bırakmıyor ya da en azından bendeki üstün performansından dolayı vermediler.

Quote Originally Posted by didier_113 View Post
    Hayır kiralanmıyorlar.

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri