Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
61 ile 90 arası toplam 109 sonuç

Konu: Football Manager 2017 | Fenerbahçe

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Bu ilk oyunumun ilk sezonu...

FFP durumu ortada ne oluyor nasıl oluyor tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim....

Şimdilik formsuz Van Persie'yi satmak ve Lens'in sözleşmesini feshetmek ilk planda...Çok sakatlanıyor Lens...

Sow'u da satın almayı planlıyorum...

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Bu da 10.Hafta Puan Durumu

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

@defective1907 Çıkış Günü Yaması'nı kullanıyor musun? Ben yeni oyuna başladım bu yamayla 2-3 hafta sonra Aziz Yıldırım 3m civarı bir transfer bütçesi verdi, mali durumda sıkıntı kalmadı gibi. Tabii 2 kira ve 1 free transfer dışında oyuncu almadım. Roman Neustadter'i gönderdim.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by lakin1907 View Post
    @defective1907 Çıkış Günü Yaması'nı kullanıyor musun? Ben yeni oyuna başladım bu yamayla 2-3 hafta sonra Aziz Yıldırım 3m civarı bir transfer bütçesi verdi, mali durumda sıkıntı kalmadı gibi. Tabii 2 kira ve 1 free transfer dışında oyuncu almadım. Roman Neustadter'i gönderdim.
    Oyuna güncelleştirme geldi yükledikten sonra onu diyorsan evet...onun dışında kendim herhangi bir yama yüklemedim...

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Bir sorun var .. ama bilmiyorum

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Uzaktan şutları bireysel oyuncu komutlarıyla azalt Burak, bunun yanında Kısa Pas seçeneğini hem takım hem de oyuncular için kes, büyük takımlar için direk ve yaratıcı paslar daha çok iş görür, aksi halde bol bol yana pas geri pas yapıp ceza alanına girmeden şut deneyeceklerdir, bu da pas sayının fazla olmasına, şut sayının fazla olmasına ve yenilmene sebep olacaktır İlk iki şey real futbolda çok önemli iş yapar ama bu oyun. Oyunda 3 pozisyona giriyosan bile bunlardan biri gol olmalı.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara - Eskişehir

Quote Originally Posted by ReaList View Post
    Uzaktan şutları bireysel oyuncu komutlarıyla azalt Burak, bunun yanında Kısa Pas seçeneğini hem takım hem de oyuncular için kes, büyük takımlar için direk ve yaratıcı paslar daha çok iş görür, aksi halde bol bol yana pas geri pas yapıp ceza alanına girmeden şut deneyeceklerdir, bu da pas sayının fazla olmasına, şut sayının fazla olmasına ve yenilmene sebep olacaktır İlk iki şey real futbolda çok önemli iş yapar ama bu oyun. Oyunda 3 pozisyona giriyosan bile bunlardan biri gol olmalı.
    FM tarihinin en kral oyuncusu Baldemir ustam kalemiyle döktürmüş yine bu sese kulak verin eyy Fenerbahçeliler

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Quote Originally Posted by ReaList View Post
    Dikine oyunu hiç denememiştim şuana kadar hiç de fikrim yok ne yapacağımı bilemiyorum yani

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

İlk sezon sonunda eli yüzü düzgün sözleşmesiz oyunculardan kimleri kadronuza kattınız arkadaşlar söyleyebilir misiniz?

Quote Originally Posted by hknshr View Post
    İlk sezon sonunda eli yüzü düzgün sözleşmesiz oyunculardan kimleri kadronuza kattınız arkadaşlar söyleyebilir misiniz?
    Alim Öztürk ile Branislav İvanovic'i almıştım ben

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by SirAlexdeSouza View Post
    Alim Öztürk ile Branislav İvanovic'i almıştım ben
    Ivanovic ne kadar maaş + imza parasına geldi?

Nesil
    2013
    Yer
    Budapeste

Quote Originally Posted by Burak Akmanoğlu View Post
    Dikine oyunu hiç denememiştim şuana kadar hiç de fikrim yok ne yapacağımı bilemiyorum yani
    Benim tavsiyem arkadasin da dedigi gibi oyuncu ve takim talimatlarindan kisa pasi kaldir en azindan orta saha ve hücum oyunculari icin. Ben genelde standart akici oyun planiyla oynuyorum savunmalar kisa pasli, orta saha ve hücumlar karisik pas ile oynatiyorum.
    Böylelikle hem topa sahip olup hem de bol pozisyon bulursun
    Tempoyu da düsük yapmamani tavsiye ederim daha hizli oynarak savunmayi gecmen daha kolay olur.

Manolis Slopis

Louis Schaub

Lisandro Magallan

Schaub 800k Magallan 600k ya imza attı.Slopis de o civarlardaydı ama devre arası Lyon 8 milyon teklif verince sattım o yüzden net rakamı bilmiyorum şu an.

Maaş 2.850.000 Euro ya anlaşmıştım fakat bu rakam daha da aşağıda olabilirdi, maaş bütçem 0 olduğu için imza parasını 0 yapıp kilitledim o yüzden maaşı bu bedele anlaştık yoksa imza parası verseydim daha düşüğe anlaşılabilirdi...

Alim Öztürk, Julian Green, Federico Ricci, Diego Llorente, Bruno Zuculini.
    2. sezonun devre arasında da Lucas Lima.

Sağlam bir maaş kontrolü ve doğru transfer politikasıyla 3. sene sonunda yönetim güzel bir transfer ve maaş bütçesi verdi sonunda.Öyle çok başarılı bir kariyer de olmadı açıkçası.İlk sene 9. oldum,ŞL gruplarına kalamadım,Avrupa Liginde yarı final yaptık ama.İkinci sene zor bela şampiyon olduk,Avrupa Liginde gruplardan çıkamadık.3. sene ise son hafta Beşiktaş yenilince şampiyon olmayı başardık.ŞL'de 3. olup Avrupa Ligine gittik ve çeyrek final oynadık.Lig çok zorluyordu özellikle sakatlanan oyuncuların çokluğu ve kadro derinliğinin olmaması ile puan kaybı çok oldu.Artık istediğim kadroyu istediğim derinlikte kuracağım inşallah.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Selamlar, bende oyunu yeni aldım ve Fenerbahçeyle ilk kariyerimi açtım. Burada yazılanları okuyunca oyunun hemen başında taktiğime uygun bulabileceğim en iyi kiralık oyuncuları kiraladım.

DC Leo Duarte 2 yıl Kiralık 4 Milyon€ Opsiyon
    MC Gnoukouri 2 yıl Kiralık 9 Milyon€ Opsion
    AMRL Matheur Perreira 2 Yıl Kiralık 22,5 Milyon€ Opsiyon
    AMRL Andrei Ivan (takımına geri kiraladım yıl sonunda gelecek) 500K€ peşin 600K€ 48 taksit, 5 Milyon€ 50 maç, 1,5 Milyon€ 50 gol sonra.

Maaş yükünü hafifletmek için satabileceğim, ihtiyacım olmayacak oyuncuları elden çıkardım.
    http://hizliresim.com/o0A3pq

Fernandao ve Van Persie'yi de satmaya çalıştım ama istediğim paralara gönderemediğim için tuttum. Fernandao için 3 üstü verirlerse gönderirim yoksa rotasyon için yeterli Van Persie maaş bütçesini sarsmadığı sürece ST, AMR, AMC, MC olarak faydalabiliyorum.

ŞL'de şanlı bir kura çektim, Rostov ve Anderlechti eleyerek gruplara kalınca elimiz para gördü, FFP bu yıl sorun olmayacak gibi.
    http://hizliresim.com/8PlZrr

Taktik olarak 4-3-3 kullanıyorum.
    Forvet Persie ve Emenike dönüşümlü.
    http://hizliresim.com/9gVo1Q
    http://hizliresim.com/LZpA5G

Ligde 1 galibiyet fazlasıyla beşiktaşın 3 puan önündeyim.
    Şampiyonlar Liginde ise 1 puanla son sıradayım Grupta Benfica, M.City ve Lyon var.

oyuncuların genel performans durumu da aşağıdaki gibi
    http://hizliresim.com/ErV8kZ

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Jaswege View Post
    Alim Öztürk, Julian Green, Federico Ricci, Diego Llorente, Bruno Zuculini.
    2. sezonun devre arasında da Lucas Lima.
    Hocam geçen seriden beri Lucas Lima gelmek istemiyordu Fenerbahçe'ye sen nasıl aldın? Daha demin yeni bir oyun açtım gözlemci gönderdim, gene katılmak istemiyor

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Bir de şunun sebebi nedir acaba, anlayamadım?

Quote Originally Posted by nfornirvana View Post
    Bir de şunun sebebi nedir acaba, anlayamadım?

Senin oyun neden Türkçe değil... Hazırlık maçı daveti mi gönderiyorlar anlayamadım ama...

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Lucas demek ki zor seviyor
    İkinci olan, ilk kaybedendir.
    Ayrton Senna da Silva

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by SacrificeGGTC View Post
    Lucas demek ki zor seviyor
    Ya da bizi sevmiyor

Quote Originally Posted by SirAlexdeSouza View Post
    Senin oyun neden Türkçe değil... Hazırlık maçı daveti mi gönderiyorlar anlayamadım ama...
    Evet, hazırlık maçı daveti gönderdiler.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

FM 2016'da Poacher forvet oyunda çok işe yarıyordu. Bu sene Advanced Forwardlar baya gol atıyor.
    Bek oyuncusu geçen sene olduğu gibi azcık eli yüzü düzgün olsun yetiyor. İki senedir Hasan Ali, Şener ve VdW ile bu bölgeyi götürdüm.

Fener oynayanlara tavsiyen Persie'den hemen vazgeçmeyin. yüksek maç başı, düşük maaş ile sözleşme uzatın.çok faydalı oluyor. Bu profil ile milli takıma bile çağrıldı.
    http://prntscr.com/de6ffg
    http://prntscr.com/de6fyx

Quote Originally Posted by nfornirvana View Post
    Hocam geçen seriden beri Lucas Lima gelmek istemiyordu Fenerbahçe'ye sen nasıl aldın? Daha demin yeni bir oyun açtım gözlemci gönderdim, gene katılmak istemiyor
    Bu biraz takım popülerliğiyle orantılı sanırım. Tanınmış transferler satarsan, liginde şampiyon olur Avrupa'da da biraz da olsa adını duyurursan ve oyuncu kendi takımından teklif almazsa ve artık sıkılmışsa gelebiliyor. Biraz şans lazım. Ben her 1 ocak ve 1 temmuzda 6 ay sonra serbest kalacak oyuncuları listeye eklerim. Takipte kalırım. Bu da öyle denk geldi.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Türkiye'de satamazdı zaten böyle bir sponsor

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Fenerbahçeyle 3lü savunma deneyen varmı arkadaşlar.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

@Perpetua

Yayınladığınız çıkış günü veritabanının son haliyle Fenerbahçe ile bir kariyer açtım, sezon başında 7.5m Euro'ya Neustadter'i devre arasında da toplam 2.5m euro'ya RvP ve Emenikeyi sattım. Sezonu 4. bitirdim ve son maçı yaptığımda 7.5m euro transfer bütçem ve 22.5 m euro maaş bütçem vardı. Tam yeni sezona yıldız transferlerle başlayayım derken haziranın ortalarına doğru yeni sözleşme imzaladık ve transfer bütçem 0'a çekildi, maaş bütçem de 11m Euro'ya indi. Şimdi free transferleri bile yapamıyorum (imza parasını karşılayamadığımdan). Transfer bütçesi talep bile edemiyorum, maaş bütçesi talebimi ise geri çeviriyor yönetim.

Bu ne kadar gerçekçi? İnce eleyip sık dokuyup 2017-2018 sezonuna yatırım için tüm yıldızlarımı sattığım kariyeri bu saçmalıklar yüzünden bırakmak zorunda kaldım.

Arkadaşlar iyi forumlar. Oyunumda şuan 10. haftadayım liderle aramda 6 puan farkla 6. sıradayım. Bi önceki hafta lider beşiktaşa deplasmanda 2 penaltı golüyle yenildim kazansam liderliğe ortak olucaktım. Şuan 3. yada 4. taktiğimi deniyorum ve daha yeni yeni takım iyi oynamaya başladı ancak yediğim gollerin %90'ı aynı şekilde kanattan girip orta ve gol. Ne yapabilirim böyle goller yememek için. Hatta şuanda bile G.Antep ile kendi sahamda oynuyorum 2-1 öndeyim 1 şutta 1 gol attılar aynı şekilde. Yardımcı olursanız sevinirim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

http://i.hizliresim.com/kGb3pA.jpg
    http://i.hizliresim.com/adLJp5.jpg
    http://i.hizliresim.com/YqD2pl.jpg
    http://i.hizliresim.com/Nlp6N5.jpg

mali durumum şu an için iyi görünüyor. gelecek için de ffp de bir sıkıntı görünmüyor.

ligde 11 puan farkla liderim. 22.hafta daha.

takım genel olarak iyi. türkiye ligi kolay sanırım.

van persie,fernandao,stoch ve emenike'den kurtuldum. büyük bir maaş bütçesi oluştu elime. 4 oyuncudan toplam 2.5m€ elde etsem de üzülmedim.

juventus'tan hernanes'i aldım, alex'in yerini doldurdum diyebilirim. denemelisiniz.

forvete ise alternatif eto'o yu aldım ve pişman değilim. sow gerçekten çok iyi, eto'o gibi bir yedeği varsa takımın sırtı yere gelmez.

kjaer ve skrtel'i ölseniz de satmayın.

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri