Sayfa 4 / 4 İlkİlk ... 234
91 ile 109 arası toplam 109 sonuç

Konu: Football Manager 2017 | Fenerbahçe

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

http://i.hizliresim.com/kGb3pA.jpg
    http://i.hizliresim.com/adLJp5.jpg
    http://i.hizliresim.com/YqD2pl.jpg
    http://i.hizliresim.com/Nlp6N5.jpg

mali durumum şu an için iyi görünüyor. gelecek için de ffp de bir sıkıntı görünmüyor.

ligde 11 puan farkla liderim. 22.hafta daha.

takım genel olarak iyi. türkiye ligi kolay sanırım.

van persie,fernandao,stoch ve emenike'den kurtuldum. büyük bir maaş bütçesi oluştu elime. 4 oyuncudan toplam 2.5m€ elde etsem de üzülmedim.

juventus'tan hernanes'i aldım, alex'in yerini doldurdum diyebilirim. denemelisiniz.

forvete ise alternatif eto'o yu aldım ve pişman değilim. sow gerçekten çok iyi, eto'o gibi bir yedeği varsa takımın sırtı yere gelmez.

kjaer ve skrtel'i ölseniz de satmayın.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by nerazzuri View Post
    http://i.hizliresim.com/kGb3pA.jpg
    http://i.hizliresim.com/adLJp5.jpg
    http://i.hizliresim.com/YqD2pl.jpg
    http://i.hizliresim.com/Nlp6N5.jpg

mali durumum şu an için iyi görünüyor. gelecek için de ffp de bir sıkıntı görünmüyor.

ligde 11 puan farkla liderim. 22.hafta daha.

takım genel olarak iyi. türkiye ligi kolay sanırım.

van persie,fernandao,stoch ve emenike'den kurtuldum. büyük bir maaş bütçesi oluştu elime. 4 oyuncudan toplam 2.5m€ elde etsem de üzülmedim.

juventus'tan hernanes'i aldım, alex'in yerini doldurdum diyebilirim. denemelisiniz.

forvete ise alternatif eto'o yu aldım ve pişman değilim. sow gerçekten çok iyi, eto'o gibi bir yedeği varsa takımın sırtı yere gelmez.

kjaer ve skrtel'i ölseniz de satmayın.
    Hocam Hernanes'i ne kadar bonservis ve yıllık ücretle aldın.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by hknshr View Post
    Hocam Hernanes'i ne kadar bonservis ve yıllık ücretle aldın.
    hernanes 4.5m'a satış listesindeydi pazarlıklarla 2.2m'a kadar indirebildim ve aldım. 500k peşin, gerisi 48 ay taksit.
    sözleşmesi ise karışık biraz fazla madde kullandım.

ss'de de görüldüğü üzere 3.9m alıyor vergi dahil.
    bunun haricinde;

3m imza parası
    35k maç başı
    yılın takımı 350k
    süper lig şampiyonluğu 350k
    ş.ligi katılım primi 350k
    satış bedelinden pay %50 (zaten 31 yaşında geldi ve kâr etme amacım yok.)
    20 golden sonra 700k
    minimum sertbest kalma bedeli 10m.

4. Default

Arkadaşlar 2-3 arkadaşın olumlu yazılarını gördüm bende etkileşimde bulunun aklınızda fikir olarak kalsın diye tecrübelerimi aktarmak istiyorum. İlk başta şuan hala 1.sezonumu oynadıgımı belirteyim . 2 diziliş taktiğim vardı düşündüğüm biri 4-1-2-3 DOS GENİŞ ALAN ve bildiğiniz 4-2-3-1 taktiği . Ben maçlarımın cogunda 4-1-2-3 GENİŞ ALAN oynadım ve takımda yaratıcılık , pozisyona girme sayısı gibi eksiklikler canımı sıkıyordu bir maçta az pozisyona giriyorduk maçların genelinde ve son 2 maçtır 4-1-1-4 DOS GENİŞ ALAN (2 sayfa önceki arkadaşın taktiği tamamen sadece hüüm agırlıklı yerine kontrollü) yavaş yavaş fırtına gibi esmeye başladım. Ligde şuan durumum beşiktaş ve galatasarayla çekişiyorum 1 puan önündeyim Beşiktaşın Galatasaray ile 2. Şampiyonlar Ligi Ön Elemesinde Takımı Oturtamamam ve İlk Fm Deneyimim oldugu için elendim (Victori Plzen ) ve UEFA'da gruplara kaldım. Gruplarda ST.Ettiene , Benfica, Zagrebi çektim megerse 4-1-2-3 Uefaya göreymiş beyler bunu anladım 15 puan topladım çok başarılı bir grup süreci geçti . Ama ligde Deplasmanda GS MAGLUBİYETİ 0-1 ve evimizde başakşehir 0-2 maglubiyetleri canımı sıkıyordu ayrıca 1-1 gibi berabere giden Orta düzey takımlarla yaptıgım maçta skoru cevirecek yaratıcılık bir türlü takıma yoktu öyle maçlar hep yedikten sonra berabere bitiyordu . 4-1-1-4 ile suan iki maçta 7 gol attım biri Ziraat Türkiye Kupasında Adana ya 3-1 diğeri trabzon deplasmanında 0-4 gibi güzel skorlar suan devam ediyorum ve Uefa' da Son 32 de çok güzel kura çekip YOUNG BOYS ile eşleştim sonuclara bakıcam tek kararsızlıgım yeni oluşturdugum tıkır tıkır işleyen 4-1-1-4 ile mi yoksa Uefa taktiği kanısına vardıgım 4-1-2-3 ile mı UEFA'DA Mücadele edeceğim ona karar veremedim . Transfer hiç yapmadım desem yeridir hiçbir oyuncumu satmadım rotasyonu seven bir hocayım Türkiye Kupası için ayrı Lig için ayrı 11 kurarım sakatlık olmadıkca bozmam (Hiç olmazmı oooo ) Çok çok çok az bir maliyetle Zokora'yı aldım Ortasaha da çeşitliliği arttırmak adına . Devre arasına az bir süre kaldı ve JOSE CARLOS LAZO'YU 1 ocak'ta renklerime baglıycam risk aldım inşallah gelişme gösterir diye umuyorum Real Madrid alt yapısı var sezon sonu görücez onuda . Gelişmelerle tekrar karşınızda olacagım saygılar

Yaya Toure'yi ilk sezon sonunda serbestten aldım Aziz Başkan hala 0 transfer bütçesiyle yıldız oyuncu transferi bekliyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ben balotelli'yi aldım 14 milyon'a hala bekliyordu.

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

bırakın kendisi yapsın transfer işlerini biraz ona devredin kimi alacak bakalım

Emenike, Stoch, Fernandao ve Souza'yı sattım oyunun en başında. Fabiano'nun da kiralık sözleşmesini fesh ettim.
    Real Hispalis'ten Diego'yu, Malaga'dan Kuki'yi kiraladım. Souza'nın yerine Okay Yokuşlu'yu ve Carlos Soler'i aldım. Devre arasında Fosu-Mensah'ı kiraladım. 1-2 hafta sonra da Neustadter Zenit'e gitti. İsmail'in sakatlığa yatkınlığı biraz gözümü korkuttu, Juventus'tan Rogerio'yu kiraladım. Vaclav Cerny'i Ajax'tan istedim ama Arsenal'a gitti. Ben de Arsenal'dan kiraladım ve 5 determination'ından dolayı aşırı verimsiz Lens'i gönderdim. İlk sezon bu transferler gayet yeterli ve iyi oldu. Böylece ilk yılı 70 milyon € civarı bir kârla kapattım. FFP ile cebelleşen herkese de tavsiye ediyorum.

Oleksandr Karavaev in profilini paylaşabilecek var mı , şimdiden teşekkürler

buralar cidden ölmüş

Mehmet Ekici'yi ara transfer güncellemesinde görmek güzel olacak

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. Default

FFP bitti ama 15 temmuz 2018 olmasına rağmen yönetim ne transfer bütçesi veriyor ne de maaş bütçesi, 42m maaş bütçesi veriyorlar bütçeyle oynanmıyor da,ilk sene uefa çeyrek final,ikinci sene ş.ligi çeyrek final ve 2 lig şampiyonluğum bulunuyor.Oyuncu alış-satışından zarar da yapmadım hep kardayım anlayamadım sorun ne.

13. Default

Quote Originally Posted by anilzxc View Post
    FFP bitti ama 15 temmuz 2018 olmasına rağmen yönetim ne transfer bütçesi veriyor ne de maaş bütçesi, 42m maaş bütçesi veriyorlar bütçeyle oynanmıyor da,ilk sene uefa çeyrek final,ikinci sene ş.ligi çeyrek final ve 2 lig şampiyonluğum bulunuyor.Oyuncu alış-satışından zarar da yapmadım hep kardayım anlayamadım sorun ne.
    3. sezon başında yani primler falan açıklamaya yakın bütçe veriyor diye biliyorum yani en azından bende verdi

14. Default

Ben 4-3-1-2 şeklinde oynuyorum. Fernandao iyi bir hedef adam destek oluyor, satmayın. Yanına Emenike veya Sow FG veya YF koyabilirsiniz. Aatif çok iyi bir OOK değerlendirin. Arkadaki üçlü savunmacı dok seçebilirsiniz ki Kaddouri tam Super Lig topçusu ve alabilirsiniz. Yanına iki savaşçı orta saha ki bu konuda yeterli oyuncular var. Form duruma gore Roman veya Topal da PS oynatabilirsiniz Kjaer'in yanina.

Tek sorun bütçe maalesef.

2 senedir sampiyon oluyorum. Kulup para icinde yuzuyor 3. sezona basladik hala 0 butce. Ne zaman duzelecek bu ?

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by Lestad View Post
    2 senedir sampiyon oluyorum. Kulup para icinde yuzuyor 3. sezona basladik hala 0 butce. Ne zaman duzelecek bu ?
    Fenerbahçe' nin UEFA ile yaptığı anlaşmaya göre "2018/19 sezonundan itibaren bu sınırlandırma sona erecektir" ibaresi yer almakta. Ayrıca bir üst mesajda arkadaşa 3. sezon başında bütçe vermiş.

İlk iki sezon ffp den ötürü sıfır transfer bütçesiyle geçiliyor yönetim arada 3 miyon euro falan takviye yapıyor onu hemen kullanın yoksa sezon bitince sıfırlanıyor
    Tam 6 sezon gecirdim fenerde bir uefa aldım sonra m.city'e gectim ilk yıllar zor olsada kiralık ve serbest oyunculara yönelirseniz kaliteli takım kurulabiliyor.
    Başlarken yüksek maaşlı persie'yi yok pahasına satıp maaşından kurtulun derim

18. Default

Arkadaşlar öncelikle iyi forumlar dilerim. Ben kariyere Fenerbahçe'yi alarak başladım fakat şuan 3. sezona geçmeme rağmen ffp'yi atlatamadım. Sadece sezon sonlarında satılan oyunculardan bütçeye gelen payı arttırıyor yönetim. Bu ilk sezon %10, ikinci sezon %25, üçüncü sezon ise %50. Benim sorunum hiçbir şekilde ffp yönetmeliğine aykırı bir işlem yapmamama rağmen bu ffp'nin 3. sezona sarkması. Şu resimden geçmiş sezonlara dair gelir gider bilançosunuz görebilirsiniz.

19. Default

Taktiğimi de izin verirseniz paylaşayım. As takımda 4-2-2-2 taktiğiyle oynadım. 2 defansif orta saha bunlardan birisi destek diğeri savunma oyuncusu.Ozan ve souza.Kanatlardaki ikilim ilk sezon solda Mbappe iç forvet olarak oynadı. Sağ'da ise Lens'i oynattım bayağı faydalıydı.Forvette rvp ve sow'u kullandım. Sow 35'e yakın gol attı toplamda.
    Yedek takımım 4-2-3-1 taktiğinde oynadı.Salih oyun kurucu yine defansif 2 orta saha biri destek diğeri savunma solda stoch sağda volkan ileride emenike'ydi.Emenike tıpkı sow gibi 35 gol attı.Bu arada rvp 3 ay sakatlandığından çok rotasyona gidemedim forvette.Yedek takımda oyun başında Israel puerto diye bir stoper var onu almıştım ardından 2. sezon sonunda 3m€ onu sattım gayet güzel oynuyor hem de piyasası var. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle 2. sezon atila turan'ı aldım fakat siz almayın çok agresif kart görüyor ve affedersiniz bok gibi oynuyor. Önerim transfer yapamayacağınız için kiralıklara yönelmeniz.
    Avrupa'da ilk sezonda şampiyonlar ligine kaldım fakat 3. olup uefa'ya gittim çeyrek finalde shakhtar donestk eledi.İkinci sezonda B. dortmund juve ve villarreal olan gruptan 2. çıktım bir üst turda barça'yı evimde 3-1 yenmeme rağmen deplasmanda 1-4 yenildim.

Sayfa 4 / 4 İlkİlk ... 234

Mesaj Yetkileri