1 ile 30 arası toplam 109 sonuç

Konu: Football Manager 2017 | Fenerbahçe

Threaded View

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Default Football Manager 2017 | Fenerbahçe

Merhabalar,

Fenerbahçe için taktik/teknik paylaşımları buradan yapabiliriz arkadaşlar.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Geçen senede bu başlığı ben açmıştım bu senede açılış benden olsun.

Oyunun bu sene belirli gelişmeler gösterdiği aşikar; fakat önemli olan(çoğunuz bana katılacaksınızdır) oluşturduğumuz taktik düzeninin maç esnasında etkisi. İşte bu etki tam olarak birazdan analiz edeceğim 2 maçta kendisini göstererek ilk geçer notu benden alıcaktır.

Maçlar

+ Eksiklerimiz çok(geçen seneden cezalılar) bu nedenle yavaş, ayağa pas yapan ve riskli pası minimize eden bi taktikle çıkmaya karar verdim.
    + Çok defansta kalmamalıydım; çünkü defansta kalan bir takımı hem seyir zevki hemde futbol etiği olarak değerlendirdiğimde doğru bulmamışımdır her zaman. Bu yüzden hayatımda neredeyse hiç defans ağırlıklı bir taktikle bu oyunu oynamadım.
    + Geçen senenin de vermiş olduğu rehavetle taktiğimi bu ölçekte oluşturdum. Ayrıca defansıma ve beklerime de güveniyordum. Beklerimi sık sık ileri çıkartan kanat bekleri olarak kullandım. Acımadılar tabi bu konuda, açık vermeye gelmiyor defans konusunda. Keza cezayı da kestiler.
    - Maçta iki defa penaltı oldu. İkiside forveti arkaya kaçıran defansın bi heycanıyla formasından çekmesiyle ve diğerininde ayağa kaymasıyla oluştu. Bu iki hareketi sanırım görsel olarak ilk defa oyuna eklemişler. Keza ilk defa gördüm. Topa sert dal gibi bir komutum yok; fakat daha sık markaj kullanıyorum.

+ Eksiklerimiz hala(Sadece Lens'in cezası bitti) var. Geçen sene uğraştığım bir türlü yapamadığım sahaya yayılarak, hızlı ve kısa paslarla rakibin ceza sahasına girme işini bu sefer çözdüm. Gerçekten ilk defa bu kadar takım görsel olarak net bir dizilim ve mantelite gösterdi.
    + Bekler takıma inanılmaz katkı sağlıyor. Kesinlikle benim önerim kanat beki olarak kullanmanız olacaktır. Solda Hasan Ali Kaldırım'ı tercih ettim bu maç için.
    + Takım topu ne kadar kanatlara taşımak üzerine oynasada, ortada Ozan'ı daha serbest oynaması yönünde yaptığım girişimde olumlu sonuç verdi. O sürekli tıkanan ve forvete koşmayan ortasaha orta oyuncuları bu sefer daha güzel tepkiler verdi ve maça katkıda bulundu.

Genel olarak oyun taktik konusunda geçer not almıştır

Transfer

Alıp almamak size kalmış pek tabiki fakat şu kısacık süreçte iki futbolcuyu beğendim.
    İlk önerilerimdir;

Bonservis ücretleri
    +Angelo Fulgini > 2.5M Euro
    +Jermaine Anderson > 1M Euro

Not: Bu gözlemlerim sadece 6-7 saatlik oyunun ilk oynanışı hakkında edindiğim gözlemlerimdir. Umarım ileride beni yanıltmazlar.
    Last edited by SacrificeGGTC : 19.Ekim.2016 at 02:03
    İkinci olan, ilk kaybedendir.
    Ayrton Senna da Silva

Mesaj Yetkileri