Sayfa 2 / 6 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 154 sonuç

Konu: Football Manager 2017 | Galatasaray

Nesil
    2014
    Yer
    Karabük , İstanbul

Riva arazisinin satışı borçlara oyunda nasıl bir etki yapacak acaba belli oldu mu? Ciddi bir gelir elde edilecek çünkü 2023'e kadar.

Nesil
    2007

Takımda ender tuttuğum adamlardan Bruma'dan verim alamıyorum. Bruma'dan verim alabilen var mı?

Bu arada taktik yapmayı beceremedim Ne yaptıysam olmuyor. İstediğim oyun sahaya yansımadı gitti bir türlü.

Quote Originally Posted by Kdarkig View Post
    Riva arazisinin satışı borçlara oyunda nasıl bir etki yapacak acaba belli oldu mu? Ciddi bir gelir elde edilecek çünkü 2023'e kadar.
    Aynen bende bunu merak ediyorum. Bu gelir oyuna nasıl yansıtılacak acaba ? @perpetua

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by Gncl1905 View Post
    Takımda ender tuttuğum adamlardan Bruma'dan verim alamıyorum. Bruma'dan verim alabilen var mı?

Bu arada taktik yapmayı beceremedim Ne yaptıysam olmuyor. İstediğim oyun sahaya yansımadı gitti bir türlü.
    Ben Bruma'dan inanılmaz verim aldım. İç Forvet (Destek) olarak oynattım AML mevkisinde.

Ligde 24 Maçta 15 gol 6 asist yaptı
    Last edited by aytekin79 : 22.Ekim.2016 at 21:42

Nesil
    2013
    Yer
    Uzaydan

Quote Originally Posted by Gncl1905 View Post

ben aldım hocam 7 maçta 2 gol 5 asisti vardı

Riva arazisi satışı sadece borçların kapanması açısından yararlı olabilir. Borc kapamak icin araziyi nakde çeviriyor Gs sadece, bir gelir olmayacak yani.

Diğer takımlardaki mali durum ne bilmiyorum ama bizimkinin götünü zor doğrulttum. İlk sezon çok zorlansam da ligde ve kupada şampiyon oldum duble yaptım. İkisinde de Beşiktaş ile kapıştım. Belki de ilk defa bir lig şampiyonluğu için FM'de bu kadar gerildiğimi bilirim. Bizim ligdeki özellikle Galatasaray'daki oyuncuların maaşları nedense yükselmiş, ayrıca kıyamet kadar borç var o yüzden mecburen böyle bir transfer politikası izledim. Şampiyonluk gelmeseydi işimiz boktu.

-Resimde gözükmüyor ama Yasin için de Bursa'yla anlaştım.

Şampiyonluğu getiren 33. haftadaki maç. Berabere bitse şampiyonluk gidiyor.

Nesil
    2015
    Yer
    İstanbul

Normalde 3-5-2 oynardım Gs ile fakat Bruma beni 4-2-3-1 oynamaya itiyor (:

Nesil
    2007

Bruma'dan çok ciddi verim alamasam da 20 MN Euro'ya Bayern'e satabildim ikinci sezon başı.

İlk sezonda ligde 3. olup Türkiye Kupası'nda yarı finalde Beşiktaş'a elenmeme rağmen yönetim yeni kontrat önerdi. Tek başarım Süper Kupa'yı almak idi halbuki

İkinci sezonda da maddi sıkıntılar bitmiyor maalesef. İkinci sezonun başındayım, harcadığım yıllık maaşı 25 MN Euro'lara kadar düşürdüm ama yönetim hala koç sayısını bile arttırmıyor Bakalım ne zamana kadar sürecek bu.

Galatasaray ile sezon oynayıp da ikinci sezonunda Avrupa'ya gidebilen var mı? Ligde çok iyi gitmeme karşın FFP kan alacak gibi duruyor. Çok düşük bonservis bedeline iyi oyuncuları satmak da istemiyorum, yerine adam alamam.

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by fyagiz View Post
    Galatasaray ile sezon oynayıp da ikinci sezonunda Avrupa'ya gidebilen var mı? Ligde çok iyi gitmeme karşın FFP kan alacak gibi duruyor. Çok düşük bonservis bedeline iyi oyuncuları satmak da istemiyorum, yerine adam alamam.

1. sezon şampiyon olursan toparlıyabiliyorsun anca.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul, Muğla

Merhaba arkadaşlar Galatasaray ile ilk sezonu bitirdim. Genellikle 4-1-2-2-1 formatında maçları götürmeye çalıştım. Sezonu iki kupa ile bitirdik. Ben özellikle Eren, Bruma, Podolski ve Sneijder'den verim aldım. Ayrıca defans hattından da lig için memnun kaldım. Yine de gelecek sezon takımda köklü değişiklikler yapmayı düşünüyorum, zira Sneijder, Muslera gibi kilit oyuncuların 2018 yılında mevcut sözleşmeleri bitiyor. Onların yerine genç isimleri takıma kazandırıp en azından ilk 3-4 sezon ucuza al parlat sat politikası ile mali durumu dengelemeyi düşünüyorum.

İlk sezon Puan Cetveli

Taktiğim

Oyuncu Verileri

Transfer Geçmişim

Güncel Mali Durum

Yılın Takımı

13. Default

İlk sezonda sözleşmesi sezon sonu sona eren Asier Villalibre'yi kaçırmayın. 19 yaşında ama geldiği ilk sezonda leblebi gibi gol atıyor. Bazı özellikleri random girilmiş ve şansa yüksek değerler gelmiş olabilir her oyunda aynı randıman alınabilir mi biliyorum ama kesinlikle potansiyelli bir forvet.

Nesil
    2015
    Yer
    İstanbul

Oyunda serdar-Semih ikilisinden verim aldınız mı? Yeterli miydi ilk sezon için ?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Galatasaray'la 1 sezon oynadım. 2. sezonun 7. haftasındayım. 4-2-3-1 oynatıyorum. İlk sezonumda rahat şampiyon oldum. Eren 20 golle gol kralı, 20 asistle asist kralı oldu. Sol ve sağ açıklarım olan Bruma ve Podolski, forvet arkası oynattığım Sneijder 10 gol barajını geçtiler. Göbek ikilim Selçuk-De Jong vasat düzeyde performans gösterdiler. Sağ bekte Cavanda sol bekte Carole çok çok iyiydi. 2. sezonun başında Linnes'e güvenip Cavanda'yı 8 milyon euroya sattım. Linnes Cavanda'dan daha iyi başladı sezona sağolsun Göbekte Semih Chedjou ikilisine şans verdim. Her ikisinden de normal verim aldım. Muslera zaten Muslera .

2. Sezon maaş yükünü hafifletmek, 3-5 bütçe katkısı ve takımı gençleştirmek adına Muslera, Chedjou, Cavanda, De Jong, Podolski ve Sneijder'i satmak zorunda kaldım. Tek pişman olduğum Muslera'nın satışı oldu. Cenk'te lig için gayet yeterli fakat her an patlayabilir hissiyatı veriyordu. Transfer kapanmadan son anda Asmir Begovic'i Chelsea'den kiraladım (Ama muazzam bir denyoluk yapıp kadro kaydında bildirmeyi unuttum. Devre arası kayıt ettiğim gibi şampiyonluk cepte.). Defansa gelirsek; Bosman kuralı ile stopere Tiago Ilori'yi aldım. Atınç Nukan'ı kiraladım. (Atınç'ta kaydını unuttuğum bir diğer oyuncum.) Stoper rotasyonum oldukça geniş ve verimli oldu. Serdar Aziz, Ilori, Semih, Atınç; Hakan Balta, Koray Günter. Özellikle Ilori şahane performans göstermekte. Bedavaya alıp güzel paralara satma keyfini şimdiden düşündürterek yaşatıyor bana sağolsun.

Orta saha'da Selçuk ve Tolga yetersiz göründü. Selçuk'un yaşı dolayısıyla verimi azalmaya başladı. Hazırlık maçlarında hissediyorsunuz. Bu sebeple Oğuzhan Özyakup'u kiraladım. (Oyun başında 14 milyon euro karşılığı Arsenal'e transfer olmuştu. Orada tutunamadı.) Yine Bosman kuralı ile Bryan Cristante'yi aldım. Gelişince çok katkı vereceğinden eminim. Kanatlarda Podolski satılınca yetersizlik oluştu. Sinan ve Yasin'den neredeyse zerre verim alamamıştım. Bu sebeple onları rotasyona dahi dahil etmedim. (Belki Sinan. Yasin'i İsrail'e okuttum.) Bruma'nın yanına Emre Mor (kiralık), free transferden Jesus Navas, Bosman kuralı ile Christian Tello'yu ekledim. Maçına göre dönüşümlü oynatıyorum. Çünkü hepsi kaliteli ve hepsinin hazır olmasını istiyorum. Sneijder'ın yerini ise Angel Correa'yı kiralayarak doldurdum. (İlk sezon altyapıdan çıkan Serdar isimli topçumu 4 maç oynattım kupa ve ligde, bu 4 maçta 4 gol 2 asist ile yardırdı. Correa'nın tahtı sallantıda. Genç oyuncu severim bu yüzden acımam kiralık adama.) Forvet'e ise Bosman kuralı ile Duvan Zapata'yı aldım. Her maç sallıyor kendisi. Eren formayı kaptırdı. Ama mutlaka her maç son yarım saat Eren oynuyor. Bu ikilinin yedeği ise İsmail Ünsal. Umarım iş İsmail'e kalmaz.

Bunlar dışında FFP (Finansal Fair Play) hususu baya zorluyor sizi. Yönetim hiç bir şekilde oyuncu, personel maaş artımına yanaşmıyor. (İki sefer kulübe kayyum atanmasın diye 4.4m euro tutarında 3 kerede genel giderler için 200-300k lık yardım edildi) Transferden gelen paranın sadece %10'unu alabiliyorsunuz. Bunu artırın dedim sopayla kovaladılar. Yönetimin taleplere vereceği cevabı gözardı edip özellikleri berbat olan personeli kovunca saatlerimi personel almaya çalışmakla harcadım. Zor olsa da kaliteli bir ekip kurdum.

Eldeki yüksek maaşlı ve işe yaramaz oyuncuları piyasa fiyatı altına satmaya çalıştım. Kısmende başarılı oldum. Bir tek Tarık kaldı. Yüksek maaşlı futbolculara gelen tekliflerde, alıcı kulüp sözleşmeye "Satan kulübün maaşa katkısı" diye bir madde mutlaka koyuyor. Bu da maaşın yarısından fazlası oluyor. Böyle bir durumla karşılaşırsanız. Bu maddeyi 5k yapıp kilitleyin. Kesinlikle işe yarayacak ve yükten kurtulacaksınız.

Bosman kuralı (Sözleşme bitimine 6 ay kalmış oyuncuları bedavaya transfer edebilme) ve kiralık transferleri muhakkak takip edin. Şahane oyuncular var. İlk sezon şampiyon olursanız FFP diye birşey kalmıyor. Vakit bulursam fotolar ile editlerim.

İyi günleriniz olsun.

Heh unutmadan Bruma ile oyun başında sözleşme yenileyin. Ben yapmadım. İlk sezon şahane oynayınca sözleşme istedi. Eyvallah koçero dedim. 7 milyon Euro senelik, bonuslar, imza paraları vs. (Çoğunu takım karşılayamıyordu.) isteyince sözleşme yapamadım. Sezon sonu muhtemelen bedavaya gidecek. İçim acıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hahahaah eğlenerek okudum eline koluna sağlık )

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Oğuzcan View Post
    Hahahaah eğlenerek okudum eline koluna sağlık )
    teşekkür ederim. keyif verdiysem ne mutlu
    Last edited by thesin82 : 26.Ekim.2016 at 14:47

Nesil
    2007

1,5 sezonda takımı bu hale getirdim maddi sebepler yüzünden, neredeyse kimseyi tanıyamayacaksınız

O kadar uğraştım Balance +35 MN Euro sezonun yarısında bile ama gel gör ki yönetim hala ne Physio maaşlarını yükseltiyor ne Coach sayısını arttırıyor.

Eren Derdiyok'un profilindeki bazı özelliklerin neden düşük olduğunu açıklayabilir misiniz?

Örn: Çalışkanlık, soğukkanlılık vs.

Yapılan yorum subjektif olmasına rağmen bir alıntı yapıyorum:
    http://www.futbolarena.com/eren-derd...golcu-291351h/

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by fcgrkm View Post
    Eren Derdiyok'un profilindeki bazı özelliklerin neden düşük olduğunu açıklayabilir misiniz?

Örn: Çalışkanlık, soğukkanlılık vs.

Yapılan yorum subjektif olmasına rağmen bir alıntı yapıyorum:
    http://www.futbolarena.com/eren-derd...golcu-291351h/
    Ayni zamanda bir FM arastirmacisinin yorumu.

Work Rate/Caliskanligi soyle dusunmek lazim (bu konuda veritabaninda biraz daha duzenleme yapmamiza da gerek oldugunu kabul ederek).

Iki ceza sahasi arasinda surekli gidip gelen, oyunun iki yonunde de cok calisan oyuncu yuksek deger alir.
    Sadece kendi mevkisinde statik oynayan, ne hucumda ne de savunmada cok fazla eforlu oynamayan oyuncu dusuk deger alir.
    Oyunun tek bir yonunde cok calisan oyuncu ortalama (10 civari) deger alir (Eren bu kategoriye en yakin olani).

Ozellikle ayaklariyla cok verimli bir golcu degil bence Eren. Top dagitiminda da biraz aceleci karar verdigi izlenimi var bence. Bu nedenle Almanya'dan gelen degeri degistirmeye gerek gormemistik.

Quote Originally Posted by perpetua View Post

Work Rate/Caliskanligi soyle dusunmek lazim (bu konuda veritabaninda biraz daha duzenleme yapmamiza da gerek oldugunu kabul ederek).

Iki ceza sahasi arasinda surekli gidip gelen, oyunun iki yonunde de cok calisan oyuncu yuksek deger alir.
    Sadece kendi mevkisinde statik oynayan, ne hucumda ne de savunmada cok fazla eforlu oynamayan oyuncu dusuk deger alir.
    Oyunun tek bir yonunde cok calisan oyuncu ortalama (10 civari) deger alir (Eren bu kategoriye en yakin olani).

Ozellikle ayaklariyla cok verimli bir golcu degil bence Eren. Top dagitiminda da biraz aceleci karar verdigi izlenimi var bence. Bu nedenle Almanya'dan gelen degeri degistirmeye gerek gormemistik.
    Eren'in profilini bilmiyorum da çalışkanlığın yüksek olması bence gerekli. Dediğiniz gibi düzenleme yapılmayacaksa bile gerekli. Umut Bulut'un önceki serilerde çalışkanlığı yüksek diye hatırlıyorum. Eren'in, Umut kadar olmasa da ona yakın bir değerde olması gerektiğine inanıyorum. Umutta tek yönlü, mevkisinde statik oynayan bir oyuncuydu.

Hangi maç hatırlayamadım şu an; bir maçta Tolga'dan bile fazla ikili mücadele kazanmıştı. Fiziğinin de avantajıyla..

Nesil
    2003

Eren ile Umut arasinda oyun tarzi olarak cok buyuk bir fark var.
    Birisi statik, bolgesinden cok ayrilmayan bir santrafor. Digeri hareketli, surekli alan degistiren ve takim arkadaslari yerine de kosmaktan kacinmayan bir santrafor.

Eren ile Umut'u karsilastirmak, Ibrahimovic ile Rooney'i karsilastirmak gibi bir sey. Birbirlerinden cok farkli tipte santraforlar. Ozelliklerinin de bu farkli yansitmasi gerekli.

Eren ile Umut arasinda oyun tarzi olarak cok buyuk bir fark var.
    Birisi statik, bolgesinden cok ayrilmayan bir santrafor. Digeri hareketli, surekli alan degistiren ve takim arkadaslari yerine de kosmaktan kacinmayan bir santrafor.

Eren ile Umut'u karsilastirmak, Ibrahimovic ile Rooney'i karsilastirmak gibi bir sey. Birbirlerinden cok farkli tipte santraforlar. Ozelliklerinin de bu farkli yansitmasi gerekli.
    Farkındayım. Zaten o yüzden ''Umut kadar olmasa da Umut'a yakın olmalı'' diye bir cümle kurdum. Umut'un 18 falan ise Eren de 13-14'ü hak eder bence. Tekrar söylüyorum Eren'in profilini bilmiyorum. Değer zaten bu civarlardaysa kusura bakmayın ama 10 civarı ise bence de arttırılmalı.

Buna benzer detaylı acıklamaların oldugu bir liste vb. bir şey var mı?

Oyunun mantıgını daha iyi anlayabilmek adına herkese faydası olabilir, genel yanlıs anlasılmaları da ortadan kaldırabilir?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by BlackAnaconda View Post
    Farkındayım. Zaten o yüzden ''Umut kadar olmasa da Umut'a yakın olmalı'' diye bir cümle kurdum. Umut'un 18 falan ise Eren de 13-14'ü hak eder bence. Tekrar söylüyorum Eren'in profilini bilmiyorum. Değer zaten bu civarlardaysa kusura bakmayın ama 10 civarı ise bence de arttırılmalı.
    Bu bahsettigin farklar oyuncularin arasindaki oyun stili farkini veritabanina yansitmak icin yeterli degil.
    Ayrica yanilmiyorsam Umut'un caliskanligi su anda 15.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by fcgrkm View Post
    Buna benzer detaylı acıklamaların oldugu bir liste vb. bir şey var mı?

Oyunun mantıgını daha iyi anlayabilmek adına herkese faydası olabilir, genel yanlıs anlasılmaları da ortadan kaldırabilir?
    Su anda yok. Ama belki olabilir.

erenin tercih ettiği hareketlerde rovoşata atar var mı

Nesil
    2010
    Yer
    Eskişehir

Yerli Simeone lakabını 2.sezonda almayı başardık sanırım

edit:horvath'ı 15'e dortmund'a sattık simeone yalan olacak bu vakitten sonra kaleci bul al dil uyumu vs derken :'(
    Last edited by wladcas : 28.Ekim.2016 at 23:25

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by wladcas View Post
    Yerli Simeone lakabını 2.sezonda almayı başardık sanırım

edit:horvath'ı 15'e dortmund'a sattık simeone yalan olacak bu vakitten sonra kaleci bul al dil uyumu vs derken :'(

Helal Fenerin maç başı 2.5 üstü gol ortalamasıyla oynaması ilginç gerçekten bu kadrosuyla çok fazla değişiklik yapmadıysa tabi.

Nesil
    2010
    Yer
    Eskişehir

Quote Originally Posted by mustangshelby View Post
    Helal Fenerin maç başı 2.5 üstü gol ortalamasıyla oynaması ilginç gerçekten bu kadrosuyla çok fazla değişiklik yapmadıysa tabi.
    Takımın başında Osman Özköylü var ama kadroları baya sağlam,4 oyuncu kiraladılar ligin en iyi futbol oynayan takımı durumundalar şuan.Biz de yenildik Kadıköy'de zaten

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri