Sayfa 3 / 6 İlkİlk 12345 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 154 sonuç

Konu: Football Manager 2017 | Galatasaray

Nesil
    2006
    Yer
    06

Bu seride Galatasaray'ın mali durumu yerlerde ve bu durumu düzeltmek için ince eleyip sık dokumak lazım. Yeni açtığım Galatasaray kariyerimde FFP den kurtulmak için ilk iş olarak kulüpte yüksek maaş alan oyuncuları sıraladım. Podolski , Selçuk , Sneijder , Muslera , Chedjue, De Jong 'u gözüme kestirdim. Muslera'yı yerini dolduramayacağımı düşündüğümden takımda tutarken , Sneijder'i ise takıma ağabeylik etmesi için göndermek istemedim. Gerçi performansına baktığımda keşke de gönderseydim dedirtti bana. Saydığım diğer isimleri gözlerinin yaşına bakmadan yolladım. Yiyecek ekmek bulamıyoruz

Sonrasında milli takımların U20,U19 ne kadar kadrosu varsa fellik fellik dolaştım ve de büyük kulüplerin küçük topçularına tebelleş oldum Gözlemcilerimi önerilen tüm ülkelere/bölgelere gönderdim. Oyunu kurarken Güney Amerikalı oyuncuların tümü görülecek şekilde ayarladığımdan gelen önerilerin bir çoğu Güney Amerikalı topçular oldu. Çok yetenekli oyuncular var özellikle Brezilya'da şiddetle tavsiye ederim.

Transfer özetim şu şekilde. Hemen hepsi kiralık görüldüğü gibi. Sadece free olan Simao'yu aldım. De Jong ayarında bir oyuncu ve de yıllık sadece 775 bin euro veriyorum

Takıma devre arasından sonra katılmaya başlayacak yeni yetmeleri görebilirsiniz Hepsi yıldız adayı. Merak eden olursa istediğiniz oyuncunun profilini de paylaşabilirim.
    İlk etapta 4 oyuncu katılacak. Aralarında hem AMC hem kaleci olduğundan devre arasında Muslera ve Sneijder'i de göndereceğim.
    Not : Oyuncuların yanlarında yazan gerçek bonservis değerleri değil. Bizim gibi çulsuz bir takımda trink para ne gezer Hemen hepsinin +48 ay bonservis taksitleri var onlar yazmıyor.

Henüz ilk sezonun ortasında sayılırım ve mali durum şu şekilde.Bu sezon yüksek ihtimal şampiyonluk geleceğinden mali tablo daha da iyi olacaktır.

Son olarak oyuncu performansları anlamında ise Cavanda , Bruma ve Eren'in çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Cavanda'yı sezon sonu iyi bir bonservise okutma niyetim var. Linnes ve yeni gelecek genç sağ bek götürür orayı.

Nesil
    2015
    Yer
    İstanbul

Siz siz olun Semih-Serdar ikilisine güvenmeyin...Çok başımı yaktılar sezon başında..

Oyuncu performans ve transfer öneririm;

Takımın başına geçtikten sonra direk Aurélien Chedjou yu satan arkadaşlar için boşta olan Felipe Santana'yı öneririm. Lig için yeterli oluyor.
    Rotasyonda kullandım ve sezon sonu 1.3 milyon euro ya sattım.

Ayriyeten boş durumdaki Simao da defansif orta saha oyuncusunu da öneririm. İyi de performans sergiledi sezon sonu 4.6 milyon euro ya sattım.

Tabi ben bu oyuncuları alırken mali durumdan dolayı sonraki satışlardan pay verdim böylece yıllık maaşları da daha uyguna geldi. Sonraki satışlarda tabi eksildi ama ilk dönem için şart ancak dengeleniyor.

Devre arasında Semih Kaya için teklifler geliyor. Ben 5 milyon euro ya sattım size de öneririm.

Ek olarak Sneijder i ne kadar çok sevsem de oyunda olmuyor ve çok para kazanıyor. Devre arası ben zorla 400 bin euro ya sattım. Sene başı satmayı deneseydim keşke bence direk satmaya çalışın çok rahatlatıyor.

Nigel De Jong için Şubat - Mart ayı gibi eski takımı LA Galaxy den transfer teklifi geliyor satın derim sonra o fiyata da satılmıyor.

Cavanda için sezon sonunu bekleyin talipleri oluyor. Ve satın lig de bile tekliyor avrupa da çok zorlar sizi.

Sabri yi normalde her oyunda bırakırdım ama bu sefer tutuyorum. Hem avrupa için takımdan yetişmiş oyuncu hemde iyi bir yedek. Sorun çıkartmıyor oynattığın zamanda kötü oynamıyor. Sözleşme yenileyip daha uygun maaşla devam ettirin derim.

Muslera'yı çok istemesem de diğer sezon bedava gitme durumuna karşı ilk sezon sonunda 11 milyon euro ya sattım.

Muslera gidince yerine uygun maaş uygun bonservis ile İspanyol kaleci Antonio Adan ı aldım. Çok memnun kaldım, çok iyi maçlar çıkartıyor. Kesinlikle öneririm.

Devre arasında hemen Tiago Ilori için sözleşme teklif edin ve bonservissiz alın çok çok iyi.

Devra arası transfer döneminde satışta olan ve bonservis / maaş olarak uygun savunma oyuncusu Alejandro Arribas ı öneriyorum çok çok iyi performans sergiliyor. Diğer sezon ki devre arası transfer döneminde 10 milyon euro teklifi geldi yarısı taksitli olunca satmadım ama geri satma imkanı olan bir transfer.

Tiago Ilori - Alejandro Arribas güzelde ikili oluyorlar. Yedeklerde de Serdar Aziz - Uğur Demirok..

Andreas Pereira Manu sezon sonu çok uyguna satıyor alın hem genç hem de ligde çok iyi performans sergiliyor. Orta saha oynar, sol iç oynar, 2 kanatta oynar. Çok etkili.

Linnes, Cavanda satışları ardından sağ bek gerekiyor. Manu gene aynı şekilde çok uyguna Guillermo Varela'yı satışa çıkartıyor. Kaçırmayın bu oyunucu tek başına lig, avrupa hepsine yetiyor.

Sezon sonu ben Lionel Carole'u 6.5 milyon euro ya sattım yerine satıştaki Franck Tabanou yu aldım. Ofansif düşünenler için önerebilirim.

Ayriyeten şampiyonlar ligi kaydı için gerekli 4 yetişmiş oyuncu kontenjanı için Emre Çolak'ı geri aldım. Yedekte duruyor kupada veya puan farkı açıldıktan sonra ligde de belli oranda oynatıyorum.

Ve savunma oyuncusu Uğur Demirok yetişmiş oyuncu kontenjanı için çok iyi oluyor. Yedek kalınca sorun etmiyor, maaş olarak gayet iyi, bonserviste uygun. Oynadığı zamanda ligde sorunsuz oynuyor.

Türk oyuncu kontenjanı için sol bek için yedek olarak Atila Turan ı aldım oda yedek oyuncu olarak iyi.

1. sezon sonunda Yann M'Villa boşta oluyor. Ben tüm yüksek maaş alanları gönderdiğim için imkan vardı şartları zorladım ve bonservissiz aldım etkili oynuyor.

İlk sezon sonunda şampiyon olunca ve tüm yüksek maaş alan oyuncuları gönderince finans düzeliyor. İkinci sezonda şampiyonlar ligi derken rahatlıyoruz.

@PERPETUA

Eren Derdiyok'un daha önce bahsettiğim ÇALIŞKANLIK ve SOĞUKKANLILIK özelliklerine ek olarak ;

1) KARARLILIK özelliğinin 7 olması.

Eren'in bu yıl ki takımın en ileri ucundaki press ve kararlılığının arkadakileri de olumlu etkilediğini belirtmiş Uğur Meleke:

http://www.meleke.com/radyo/radyospor-1-kasim-2016.html

2) PAS özelliğinin 10 olması (Geçen yıl ki yüzdesini bulamadım)

Bu yıl %67 ile oynuyormuş:
    http://www.mackolik.com/Futbolcu/26908/Eren-Derdiyok

Nesil
    2015
    Yer
    İstanbul

İlk sezon transfer bütçesine izin vermeden başladım gerçekçi olsun diye. Böyle olunca haliyle adam kiralayacak bile ekstra maaşımız olmadı. Ligi son maçta 90.dakikada gol yiyeyerek 2. bitirecekken 4. bitirdim. Az kalsın 2. oluyordum ama mali durumlardan dolayı yönetim genellikle sizi kovmuyor. Ayrıca Sneijder , De Jong , Bruma , Cheoudju 4-5 ay gibi uzun sakatlıklar geçirdikleri için orta sahada çok zorlandık. Alternatif isimler de vs cezalı olunca lig bizim için çok zor geçti.

Sezon sonu 0 transfer bütçesi ve kötü antrenör imkanları ile yeni sezona giriş yapacağız.
    Last edited by AliSamiYen : 02.Kasım.2016 at 13:55

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Bu seride Galatasaray'ın mali durumu yerlerde ve bu durumu düzeltmek için ince eleyip sık dokumak lazım. Yeni açtığım Galatasaray kariyerimde FFP den kurtulmak için ilk iş olarak kulüpte yüksek maaş alan oyuncuları sıraladım. Podolski , Selçuk , Sneijder , Muslera , Chedjue, De Jong 'u gözüme kestirdim. Muslera'yı yerini dolduramayacağımı düşündüğümden takımda tutarken , Sneijder'i ise takıma ağabeylik etmesi için göndermek istemedim. Gerçi performansına baktığımda keşke de gönderseydim dedirtti bana. Saydığım diğer isimleri gözlerinin yaşına bakmadan yolladım. Yiyecek ekmek bulamıyoruz

Sonrasında milli takımların U20,U19 ne kadar kadrosu varsa fellik fellik dolaştım ve de büyük kulüplerin küçük topçularına tebelleş oldum Gözlemcilerimi önerilen tüm ülkelere/bölgelere gönderdim. Oyunu kurarken Güney Amerikalı oyuncuların tümü görülecek şekilde ayarladığımdan gelen önerilerin bir çoğu Güney Amerikalı topçular oldu. Çok yetenekli oyuncular var özellikle Brezilya'da şiddetle tavsiye ederim.

Transfer özetim şu şekilde. Hemen hepsi kiralık görüldüğü gibi. Sadece free olan Simao'yu aldım. De Jong ayarında bir oyuncu ve de yıllık sadece 775 bin euro veriyorum

Takıma devre arasından sonra katılmaya başlayacak yeni yetmeleri görebilirsiniz Hepsi yıldız adayı. Merak eden olursa istediğiniz oyuncunun profilini de paylaşabilirim.
    İlk etapta 4 oyuncu katılacak. Aralarında hem AMC hem kaleci olduğundan devre arasında Muslera ve Sneijder'i de göndereceğim.
    Not : Oyuncuların yanlarında yazan gerçek bonservis değerleri değil. Bizim gibi çulsuz bir takımda trink para ne gezer Hemen hepsinin +48 ay bonservis taksitleri var onlar yazmıyor.

Henüz ilk sezonun ortasında sayılırım ve mali durum şu şekilde.Bu sezon yüksek ihtimal şampiyonluk geleceğinden mali tablo daha da iyi olacaktır.

Son olarak oyuncu performansları anlamında ise Cavanda , Bruma ve Eren'in çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Cavanda'yı sezon sonu iyi bir bonservise okutma niyetim var. Linnes ve yeni gelecek genç sağ bek götürür orayı.

@aytekin79 hocam taktik yok mu bu sene için

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by ugurayz View Post
    @[FONT="]aytekin79 hocam taktik yok mu bu sene için [/FONT]
    Çalışmalar devam ediyor

Çalışmalar devam ediyor
    teşekkürler hocam bekliyoruz

TOLGA CİĞERCİ'nin Vizyon özelliğinin 12 olması ve HAKAN BALTA'nın PAS özelliğinin 12 olması hakkındaki fikirlerinizi alabilir miyim?
    Last edited by fcgrkm : 03.Kasım.2016 at 13:35

Nesil
    2014
    Yer
    Karabük , İstanbul

Kesinlikle sezon başında Sneijder'i yollayıp Ronaldinho'yu alın. 10 da 1 ücretine oynuyor ve maestro ihtiyacınızı karşılıyor.

Ben bu dizilişi kullanıyorum. Sinan yerine bazen Bilal Başaciklioğlu'nu kullanıyorum. Ronaldinho 90 dakikayı kaldıramadığı için 70 de Josue'yi öne atıp Deniz Türüç veya Nigel de Jong'u göbeğe alıyorum. Ronaldinho 70 dakika oynuyo ama 70 dakika için bile alınır bu adam muazzam. Her korner her serbest vuruş neredeyse pozisyon oluyor. Tabii içerde de Eren , Serdar , Chedjou olunca .
    Last edited by Kdarkig : 03.Kasım.2016 at 16:13

az önce fm 16 son transferlerle oynadığım galatasaray kariyerimdeki taktiği 17ye uyarladım, fm16 da süper kupada beşiktaşı 5-2 yenmiştim, şimdi 17de 5-2 yenildim hayırlı olsun

Nesil
    2006
    Yer
    06

Mali durumu biraz düzeltince verilen transfer bütçesi

Bu noktaya nasıl geldik ,2 sezon boyunca alınan-satılan oyuncular şunlar oldu.Özellikle Forvet Maximiliano Romero 2. sezon lige 38 gol ile damgasını vurdu Oyuna girer girmez ne yapın edin bu adamı almaya bakın.

Romero profil

Toplam borç da eriyor yavaştan

Mali durumu biraz düzeltince verilen transfer bütçesi

Bu noktaya nasıl geldik ,2 sezon boyunca alınan-satılan oyuncular şunlar oldu.Özellikle Forvet Maximiliano Romero 2. sezon lige 38 gol ile damgasını vurdu Oyuna girer girmez ne yapın edin bu adamı almaya bakın.

Romero profil

Toplam borç da eriyor yavaştan

Aytekin hocam rica etsem gnoukouri nin profili paylaşır mısın ? bi de ilk sezon aldıgın hangi oyunculardan verim aldın ?

Nesil
    2006
    Yer
    06

Aytekin hocam rica etsem gnoukouri nin profili paylaşır mısın ? bi de ilk sezon aldıgın hangi oyunculardan verim aldın ?
    Tabiki paylaşırım.

İlk sezon transferlerime dikkat ettiysen büyük kısmı 18 yaşından küçük olduklarından takıma geç katıldılar. (1 Ocak 2017 ve sonrası) Hemen katılanlar arasında bakacak olursak Haidara ve Pereira dan çok verim aldım. Cavanda çok iyidi onu belirteyim. Ayrıca eğer ilk sezon Eren'i verimli kullanabilirsen (20+ gol atabilirse) iyi fiyata okutabilirsin sezon sonu. Bu maç motorunda penaltıların çok olduğunu gözlemledim. Sana tavsiyem penaltıları Eren'e kullandırırsan gol sayısını yukarılara çekebilirsin

Tabiki paylaşırım.

İlk sezon transferlerime dikkat ettiysen büyük kısmı 18 yaşından küçük olduklarından takıma geç katıldılar. (1 Ocak 2017 ve sonrası) Hemen katılanlar arasında bakacak olursak Haidara ve Pereira dan çok verim aldım. Cavanda çok iyidi onu belirteyim. Ayrıca eğer ilk sezon Eren'i verimli kullanabilirsen (20+ gol atabilirse) iyi fiyata okutabilirsin sezon sonu. Bu maç motorunda penaltıların çok olduğunu gözlemledim. Sana tavsiyem penaltıları Eren'e kullandırırsan gol sayısını yukarılara çekebilirsin
    Teşekkürler.Ereni hedef santrafor olarak mı kullanıyorsun hocam?

Nesil
    2006
    Yer
    06

Teşekkürler.Ereni hedef santrafor olarak mı kullanıyorsun hocam?
    Evet hedef santrafor

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by maliergs View Post
    http://s4.dosya.tc/server3/m3spe9/Ga...nleme.rar.html bu linkten galatasarayın editlenmiş halini indirebilirsiniz ve editör datanın içine atarak oynayabilirsiniz fm v17.1.1

yapılan değişiklikler
    - GS Emlak Konut ortaklığından gelecek gelirler 2017-2023 arası yatırılacak
    - kulübün borçları 2021 de bitecek şekilde düzenlendi
    - JOR kulübün asistan menejeri ve altyapı sorumlusu olarak görevine devam edecek
    - antrenörler, gözlemciler ve sağlıkçılar düzenlendi
    - genç yeteneklerin potansiyelleri artırıldı(şimdiki yetenekleri ellenmedi)
    - fetöcü kişiler efsanelerden kaldırıldı(ülke çapında)
    - türk vatandaşı olma süresi 5 yıla indirildi
    - yeni gelecek türk jenerasyonu adam edildi(hırs, uyum, tartışma vs.)
    -GS tesisleri düzenlendi(FMOT stadın yanına taşındı)
    ve hatırlamadığım nice yenilikler

Galatasaray ile oyuna başlamayı düşünen arkadaşlar için güzel bir seçenek iyi forumlar iyi oyunlar
    Tesekkurler
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Galatasaray'daki kaleci antrenörü sayısı normal mi ?

Bütün yüksek maaş alanları yolladım,şuan nağmaglup ilerliyorum,devre arasına geldim.

Size oyuncu tavsiyem Carole satıp Haidarayı kiralayın.Chedjou satıp Lienhart'ı kiralayın.

Oyuna başlarken 68M$ olan maaş bütçesini devre arasına doğru 45M'ye indireceğim

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by Adana Demirspor View Post
    Bütün yüksek maaş alanları yolladım,şuan nağmaglup ilerliyorum,devre arasına geldim.

Size oyuncu tavsiyem Carole satıp Haidarayı kiralayın.Chedjou satıp Lienhart'ı kiralayın.

Oyuna başlarken 68M$ olan maaş bütçesini devre arasına doğru 45M'ye indireceğim
    Haidara'dan ben de verim aldım tavsiye ederim

@aytekin79 Sneijder,Poldi,Chedjou,Linnes,Carole gibi oyuncuların eksikliğini hiç hissetmedim.

R.Madrid kiraladığım Lienhart müthiş oynuyor,Ronaldinho rotasyonda iyi,sağ bek Peruzzi uçuyor, Allione güzel orta kesip golleri sıralıyor.

Yalnız Başkan çok cimri bütçe vermiyor ki gelecegin takımını kuralım 🙂

Nesil
    2006
    Yer
    06

@aytekin79 Sneijder,Poldi,Chedjou,Linnes,Carole gibi oyuncuların eksikliğini hiç hissetmedim.

R.Madrid kiraladığım Lienhart müthiş oynuyor,Ronaldinho rotasyonda iyi,sağ bek Peruzzi uçuyor, Allione güzel orta kesip golleri sıralıyor.

Yalnız Başkan çok cimri bütçe vermiyor ki gelecegin takımını kuralım ��
    Maaş bütçesini 30m e düşür bak nasıl veriyor

Nesil
    2012
    Yer
    Wien/Vienna

@aytekin79 m. Romero'dan f.golcü mü yoksa y.forvet olarak mi verim aldin?

Erenden verim alabilen var mı ? Varsa nasıl ?

Birde 2.sezon başı leblebi gibi gol atacak forvet tavsiyesine ihtiyacım var ??

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by mustinho03 View Post
    @aytekin79 m. Romero'dan f.golcü mü yoksa y.forvet olarak mi verim aldin?
    Bazen fırsatçı golcü bazen de hedef santrafor destek oynattım

Erenden verim alabilen var mı ? Varsa nasıl ?

Birde 2.sezon başı leblebi gibi gol atacak forvet tavsiyesine ihtiyacım var ??
    Eren'e topu ulaştırırsan leblebi gibi atıyor Hedef santrafor olarak çok işimi gördü. Tavsiyem M.Romero'dur, kaçırma oyun başı

Nesil
    2007

Kariyere başladığım gibi maaş bütçesini yılda 30 MN Euro'ya kadar düşürdüm ve 3 sezon böyle devam ettim. Sonunda 4. sezonun başında adam gibi bir transfer bütçesi alabildim 35 MN Euro maaş ve 35 MN Euro transfer bütçesi verdiler. Kriz bu kadar sürede atlatılabiliyormuş demek. Masraf olmasın diye tesis geliştirmesidir, çok genç alıp riske girmektir falan da pek yapmadım. Onlara da yeni yeni başlayacağım artık.

Kendi kadro kalitesizliğimden mi nedir ligler çok çekişmeli geçiyor (maaş seviyesini düşürmek adına kadro kalitesinden bayağı bir taviz verdim). Oyuna biraz zevk katmış bu durum ama kötü olan 3 büyüklerle değil Anadolu kulüpleriyle çekişmemiz. Bazı sezonlar küme düşmekten 3-4 puanla kurtuldular. Gerçekçi olmuyor haliyle. 3 yılda 2 kez ligi 1 kez Türkiye Kupası'nı 2 kez de Süper Kupa'yı alabildim. Avrupa'da bir kez Avrupa Ligi'nde bir kez de Şampiyonlar Ligi'nde gruplardan sonraki bir turda elendim. Daha oyuna net bir ambargo koyamadım ne Türkiye'de ne de Avrupa'da.

Lig sıralaması da geriledikçe geriledi. 11. sıraya kadar düştü. Zaten oyuncuların değerleri çok düşük gözüküyordu ve gelmek isteyen oyuncu sayısı çok değildi. Daha da kötü duruma geldi.

Bu seride ilginç olan ve para kazanmamızı engelleyen noktalardan biri de serbest kalma maddeleri. Oyuncuya kontrat önerirken serbest kalma maddesi yarı kilitli oluyor ve istedikleri değerden oynama yapma imkanı pek vermiyorlar. 5 MN'ye aldığım adamı 9 MN'ye anca satabilidim mesela ama biliyorum ki 15 de istesem verilirdi. Böyle çok oyuncu var. Serbest imzaladığım adam 4 MN serbest kalma maddesi koydurdu ama adamı parayla almaya kalksam bana en az 10 MN fiyat biçerlerdi.

Kontratlar olsun oyuncularla etkileşimler olsun biraz daha iyi durumda olmuş. Eskiden oyuncu kontrat isteyince ne dersek diyelim illa i kontrat konusunda ısrar ederdi. Şimdi vazgeçirebiliyoruz. Oyuncuyla konuşurken bile maaş konusunda pazarlık yapabiliyoruz, istediğim bonservisi söyleyebiliyoruz vs. Kontrat konusunda da uçuk bir istekle karşılaşmadım daha. Hatta indirim bile alabildim. Semih Kaya ile 1.6 MN Euro'dan yeni kontrat imzalayabildim mesela (normal maaşı 2.2 MN Euro civarıydı yanlış hatıramıyorsam). Tabii dışarıdan ismi tanıdık bir futbolcu getireceksek yine uçuk kaçık maaşlar istiyor.

Full oyunla yeni kariyer açtım. Sezonu şampiyon tamamladım.

Sezon başı 5 ay sakatlanan De Jong'u devre arası yolladım. Ayrıca Cavanda, Hakan Balta, Donk, Yasin, Chedjou ile bekleneni veremeyen Sneijder'i de sezon sonu sattım. Bruma'nın sözleşmesini zoraki uzatabildim.

Ama parasızlıktan Muslera'nın sözleşmesini uzatamadım. Çok istedi, anlaşamadık. Derken West Ham bonuslarla 11M teklif etti. Başkan otomatik kabul etti, vazgeçiremedim. West Ham, Eren' de güzel teklif yapınca bonuslarla 13'e onu da sattım. İki ciddi transfer geliri ile şampiyonluktan gelen para üstüne yeni sponsorlara rağmen yönetim 1,5M bütçe verdi sadece.

Kalecisiz kalmamak için Rajkovic'i zar zor alabildim. Podolski'yi de satmak zorundayım.

Enes'i ve Josue'yi kiraladım. Kenia ve Ongenda'yı da bonservissiz aldım. Atila Turan'ı ve Subotic'i ucuza kapattım. Maaş bütçesi ciddi düştü güzel ama takım rotasyonu ve kalitesi de düştü. Ne yapacağız bakalım. Taraftarlar tesisleri basacak

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by Schneider View Post
    Full oyunla yeni kariyer açtım. Sezonu şampiyon tamamladım.

Sezon başı 5 ay sakatlanan De Jong'u devre arası yolladım. Ayrıca Cavanda, Hakan Balta, Donk, Yasin, Chedjou ile bekleneni veremeyen Sneijder'i de sezon sonu sattım. Bruma'nın sözleşmesini zoraki uzatabildim.

Ama parasızlıktan Muslera'nın sözleşmesini uzatamadım. Çok istedi, anlaşamadık. Derken West Ham bonuslarla 11M teklif etti. Başkan otomatik kabul etti, vazgeçiremedim. West Ham, Eren' de güzel teklif yapınca bonuslarla 13'e onu da sattım. İki ciddi transfer geliri ile şampiyonluktan gelen para üstüne yeni sponsorlara rağmen yönetim 1,5M bütçe verdi sadece.

Kalecisiz kalmamak için Rajkovic'i zar zor alabildim. Podolski'yi de satmak zorundayım.

Enes'i ve Josue'yi kiraladım. Kenia ve Ongenda'yı da bonservissiz aldım. Atila Turan'ı ve Subotic'i ucuza kapattım. Maaş bütçesi ciddi düştü güzel ama takım rotasyonu ve kalitesi de düştü. Ne yapacağız bakalım. Taraftarlar tesisleri basacak
    1 sezon daha bütçeyi iyi kontrol edebilirsen sağlam bütçe ile 3. sezona başlıyorsun

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

ffp maaş kısıtlaması 2. sezonda mı devam ediyor? benden kalkmadı bir türlü.

Quote Originally Posted by MoisHaLe View Post
    ffp maaş kısıtlaması 2. sezonda mı devam ediyor? benden kalkmadı bir türlü.
    hocam batırdın mı kulübü naaptın

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 12345 ... SonSon

Mesaj Yetkileri