Sayfa 5 / 6 İlkİlk ... 3456 SonSon
121 ile 150 arası toplam 154 sonuç

Konu: Football Manager 2017 | Galatasaray

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Kariyerin ilk yılında bitime 4 hafta kala oluşan puan durumu

İnsanların zevkine karışmak elbette haddim değil ama mis gibi orjinal tema varken böyle dandik temalar neden kullanılır hiç anlamıyorum.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Quote Originally Posted by lionslaw View Post
    İnsanların zevkine karışmak elbette haddim değil ama mis gibi orjinal tema varken böyle dandik temalar neden kullanılır hiç anlamıyorum.
    Aslında pek tema kullanmayı sevmem ama temalarda olan profillerdeki sayıların renkli olmasını seviyorum. Ondan dolayı mecburen kullanıyorum.

İlk sezon sonunda oluşan puan durumu;

Sezon boyunca Trabzon, Gaziantep, Akhisar ve Beşiktaş şampiyonluk mücadelesi verdiler. Biz bir adım gerilerinden takip ettik. Ama başarılı olamadık. Son hafta Akhisar yenilir biz yenersek 2. oluyorduk. Ama Akhisar yenilmesine rağmen son dakikalarda yediğimiz golle 4. bitirdik.
    Last edited by pusathan01 : 13.Kasım.2016 at 11:49

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Herkes mutlu gibi 3 büyüklerin acı içinde kalmasından ama bence random olaylar hariç sadece sizin takımınız bu buhrandan kurtulabiliyor gibi geldi bana.Ona da kurtulma denirse?!?
    Ben GS aldığım da ilk sezon oyuncu almayıp sadece fazlalık gönderirdim ve Burak, Selçuk, Sneijder, Podolski ve Muslera'yı en az 2 sene kadro da tutardım.(Bana daha gerçekçi geliyordu böyle olması)Yorumlardan okuduğum kadarıyla insanlar Muslera'yı bile satıyor.Ben 2016 kariyerim de 5. sezon da hala kalemi Muslera ile koruyorum.Çok üzücü cidden.
    Sanırsam GS ile oynamıyacağım 2017'yi satın aldığım da.Şansızlık.Oynayan arkadaşlara başarılar

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Quote Originally Posted by LifeYourself View Post
    Herkes mutlu gibi 3 büyüklerin acı içinde kalmasından ama bence random olaylar hariç sadece sizin takımınız bu buhrandan kurtulabiliyor gibi geldi bana.Ona da kurtulma denirse?!?
    Ben GS aldığım da ilk sezon oyuncu almayıp sadece fazlalık gönderirdim ve Burak, Selçuk, Sneijder, Podolski ve Muslera'yı en az 2 sene kadro da tutardım.(Bana daha gerçekçi geliyordu böyle olması)Yorumlardan okuduğum kadarıyla insanlar Muslera'yı bile satıyor.Ben 2016 kariyerim de 5. sezon da hala kalemi Muslera ile koruyorum.Çok üzücü cidden.
    Sanırsam GS ile oynamıyacağım 2017'yi satın aldığım da.Şansızlık.Oynayan arkadaşlara başarılar
    Aslında Muslera konusunda haklısın. Bu takımda satılmayacak ender isimlerden birisidir. Fakat Galatasaray'ın şu anki mali durumunda satılmayacak hiç bir oyuncu yoktur. Bir de yeni statüden dolayı Maç kadrosunda en az bir yerli kaleci olması gerektiğinden kadromda yabancı kaleci bulundurmuyorum. Bir yedek oyuncu hakkımı kaleciden yana kullanmıyorum. Çok şükür şu ana kadar bir sorun yaşamadım.

BURADAKİ güncelleme ile yeni oyun açtım.
    İlk resmi maçta Süper Kupa'da Beşiktaş ile karşılaştım.

0-0 devam ederken 21. dakikada Semih direkt atıldı.
    Buna rağmen sadece 6 dakikada 2-0 öne geçtim.
    Daha sonra Beşiktaş 4-2 öne geçti.
    İki oyuncu değişikliği işe yaradı ve 9 dakikada 5-4 öne geçerek kupayı kazandım.

CM 01/02'den beri bu oyunu oynarım.
    Oynadığım en efsane,unutulmaz maçlardan biri oldu.
    Acayip zevk aldım.

Vat e kambek!

Nesil
    2015
    Yer
    İstanbul

Süper Kupa'da Beşiktaş'ı yenemeyen arkadaş var mı bilmiyorum

Arkadaşlar merhaba, FM 17'de adeta ızdırap çekiyorum Galatasarayla çok zor olmuş. Maaş giderim şu anda 37m. Kulüp ise yıllık 45m veriyor ama para bazen 0lanıyor, bazen 5-6m'ye kadar çıkıyor. Hiçbir oyuncu alamadan yeni sezona başladım gördüğünüz gibi, ilk devreyi forvette sinanla tamamladım. Burada bahsedilen genç yetenekleri sonradan fark ettim ve şimdi de parasını verip alamıyorum Romeroya falan 7-8m çekiyorlar.

Sizce taktiğimde sorun var mı? İlk sezonu bu taktikle ve daha iyi bir kadroyla 3. bitirdim, şu anda şampiyonluğa doğru gidiyorum. Avrupa Ligi'nde grubu çıktım. Fakat ne oyuncu alabiliyom ne bişe, 3. sezon ne yapacam bilmiyorum duvarları yumrukluyorum evde sinirden ağlamak üzereyim. Muslera bedavaya gitti, podolski 1m'ye, Cavanda 1.5m falan sırf sattım herkesi para gelsin diye.

Aklımı yitirmek üzereyim bir tavsiye verin, 3. sezon bu takımı nasıl toparlarım şampiyon olamam diye çok korkuyorum. Şampiyon olsam bütçede düzelme olur mu, kulüpte 276m borç var.

Not: 3. sezon kaleci olarak Munirle anlaştım ucuza bedava. Sneijder da bedava gidicek. Kanatlarımı da satmayı düşünüyorum ama yerine ne yapacam bilmiyorum. Ne olur forvet tavsiyesi verin, çünkü forvetsiz kalacam seneye Diaz madrid'e geri dönecek ve paftan çıkan Adem Şeker hariç kimse yok. Adem gerçekten çalışkan, soyadı gibi şeker gibi bir çocuk ama daha 17 yaşında ve bu takıma yeterli değil. Onunla devam etmeyi göze alamam şampiyonlar liginde, bana uygun bir forvet tavsiyesinde bulunun lütfen kendime gelemicem yoksa.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by fm17 View Post

Arkadaşlar merhaba, FM 17'de adeta ızdırap çekiyorum Galatasarayla çok zor olmuş. Maaş giderim şu anda 37m. Kulüp ise yıllık 45m veriyor ama para bazen 0lanıyor, bazen 5-6m'ye kadar çıkıyor. Hiçbir oyuncu alamadan yeni sezona başladım gördüğünüz gibi, ilk devreyi forvette sinanla tamamladım. Burada bahsedilen genç yetenekleri sonradan fark ettim ve şimdi de parasını verip alamıyorum Romeroya falan 7-8m çekiyorlar.

Sizce taktiğimde sorun var mı? İlk sezonu bu taktikle ve daha iyi bir kadroyla 3. bitirdim, şu anda şampiyonluğa doğru gidiyorum. Avrupa Ligi'nde grubu çıktım. Fakat ne oyuncu alabiliyom ne bişe, 3. sezon ne yapacam bilmiyorum duvarları yumrukluyorum evde sinirden ağlamak üzereyim. Muslera bedavaya gitti, podolski 1m'ye, Cavanda 1.5m falan sırf sattım herkesi para gelsin diye.

Aklımı yitirmek üzereyim bir tavsiye verin, 3. sezon bu takımı nasıl toparlarım şampiyon olamam diye çok korkuyorum. Şampiyon olsam bütçede düzelme olur mu, kulüpte 276m borç var.

Not: 3. sezon kaleci olarak Munirle anlaştım ucuza bedava. Sneijder da bedava gidicek. Kanatlarımı da satmayı düşünüyorum ama yerine ne yapacam bilmiyorum. Ne olur forvet tavsiyesi verin, çünkü forvetsiz kalacam seneye Diaz madrid'e geri dönecek ve paftan çıkan Adem Şeker hariç kimse yok. Adem gerçekten çalışkan, soyadı gibi şeker gibi bir çocuk ama daha 17 yaşında ve bu takıma yeterli değil. Onunla devam etmeyi göze alamam şampiyonlar liginde, bana uygun bir forvet tavsiyesinde bulunun lütfen kendime gelemicem yoksa.
    Oyuncu aramayı denedin mi ?
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2015
    Yer
    İstanbul

Aslında arkadaş bu sezon Galatasaray ile çekilen sıkıntıların psikolojik olarak hayatımızdaki etkisine vurgu yapmış. Sorun yok bence

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Senin kendine gelmen için bi kaç forvet tavsiyesinde bulunacağım.

Rey Manaj, Jonathan Viera, M. Dembele, Adrian Ramos, Berisha. Bunlar ucuz oyuncular işine yararlar. Umarım her şey yolunda gider, dualarım seninle olacak.

@Nocna Mora

Arıyorum fakat bulamıyorum. 2. sezon zor da olsa şampiyon oldum, Türkiye kupasını da aldım ama kulüp vere vere 4m verdi. Şimdi elimdeki oyuncuları satmak zorunda kalacağım para edenleri.

@mpaker66

Çok teşekkür ederim bakacağım hepsine

Nesil
    2006
    Yer
    06

Oyuncularda 48 ay taksit seçeneğini kullanıyor musun ? Bu sayede 7-8 lik adamı geçerli sezonun transfer bütçesinden sadece 1 -2 M' e alabilirsin

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Oyuncularda 48 ay taksit seçeneğini kullanıyor musun ? Bu sayede 7-8 lik adamı geçerli sezonun transfer bütçesinden sadece 1 -2 M' e alabilirsin
    Fakat bu durumda da bir sonraki sezonlardaki transfer bütçesinden kesintiler olur. Taksitli bir şekilde transfer yaparken dikkatli olmayı, özellikle de bu seride unutmamak gerekiyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by pusathan01 View Post
    Aslında pek tema kullanmayı sevmem ama temalarda olan profillerdeki sayıların renkli olmasını seviyorum. Ondan dolayı mecburen kullanıyorum.
    Aslında asıl temada profildeki sayıların renklerini kendin ayarlayabilirsin. Bunu tercihler -> arayüz -> tema renklerinden yapabilirsin.

İlk sezon, Türk Telekom Arena'da Fenerbahçe derbisi:

(İntikam alınmıştır beyler. )

Bu da Şükrü Saraçoğlu'ndaki sonuç: ( )

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by 3842 View Post
    Fakat bu durumda da bir sonraki sezonlardaki transfer bütçesinden kesintiler olur. Taksitli bir şekilde transfer yaparken dikkatli olmayı, özellikle de bu seride unutmamak gerekiyor.
    Onu iyi hesaplayacaksın tabiki Şu da var, ilerleyen sezonlarda oyuncularını astronomik transfer bedellerine satabilecegin icin taksit bedellerini öderken zorlanmıyorsun

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nesil
    2005
    Yer
    Tuzla

İlk sezon zorda olsa şampiyon oldum 70 puan ile,
    çok ofansif oynayamıyorum açıkcası çok tempolu oyuncular olmadığından tempoyuda normal seviyede oynadım.
    ilk sezon chedjou ve linnes'i satıp onlardan gelen parayla yedek olarak Yusuf Acer'i aldım.
    şampiyon olunca kasada + ile kapandı.
    bu ilk sezon transfer geçmişi

sezon arası ise en zorlandığım transfer dönemlerinden biri oldu Muslera ve Bruma'ya sözleşme imzalatamayınca satmak zorunda kaldım.
    Poldi'de fazla maaş alıyordu o yüzden gitti.
    Cavanda'dan verim alamadım Carole'e de iyi teklif gelince sattım.
    Epey yüklü bir transfer gelirim oldu ama maalesef %10 kuralından dolayı bütçeye yansımadı.
    Yinede genç ve potansiyelli oyunculardan iyi bir takım kurduk.
    buda ikinci sezon

buda mevcut durum
    şlinde juve ve dortmund ile eşleştik 3. olduk

taktiğimde böyle

Hocam kadro az daha geniş olsaydı iyiydi

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nesil
    2005
    Yer
    Tuzla

kadro geniş aslında ama sakat cezalı oyuncular görünmediğinden az çıkmış

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Galatasrayla kariyer yapmak resmen işkence. Eldeki futbolcular azda olsa para ediyor. Beleş oyuncularıda sezon başı alıp parlatıp satınca biraz para ediyor. Ancak 1 sene sonunda transferden 17 M € gelir etmeme rağmen sezon başına bana 750K € bütçe veriyorlar. Kulübün borçlar dipsiz kuyu. Sonrada başarı istiyorlar. bütçeyi kulüpten nasıl alabilirim. Bu dursun özbek oyundada aynı 😂😂😂😂

Kardeşim bu foruma ilk kez senin durumundan etkilenip yorum yapıyorum. Ben klübü bazı adımlar atarak saha dışında ekonomik ve saha içinde düzlüğe çıkardım. Öncelikle attığımız adımlar klupte akıllıca transfer hamleleri yapmak oldu yüksek maaşlı oyuncularla yollarımızı ayırıp düşük maaşlı, bonservissiz ve kiralık oyunculara yöneldik. Maaşı maksimum haftalık 40bin euroda tuttuk örnek bazında söylüyorum oyunun başında wesley sneijder haftalık 100bin euro alıyor. Bu adımlar tabi ki büyük oranda belimizi doğrultmamızda önemli adımlar oldu ama diğer bir önemli adım ise Dursun Özbek yönetiminin 3.sezonun sonunda görevi yeni yönetime devretmesi oldu yeni yönetim klubün mali yapısını düzeltmeyi kendine ilk hedef olarak belirledi ve bu çerçevede yeni sponsporluk anlaşmalarına imza attı. Gelen sportif başarılardan sonra avrupada kafaya oynayan takımlardan teklifler aldık (Barcelona, Chelsea dahil) ama sevdamızı düzlüğe çıkarmadan ortada bırakıp gitmek istemedik. Neyse lafı fazla uzatmadan sana ve oyunu Galatasarayla oynayanlara örnek teşkil etmesi için birkaç görüntü koyuyorum buraya gelip geçip görenlere bi faydası olsun belki bi hayır duası alırız.

Bu ilk sezon attığımız transfer adımları

Bu ikinci sezon

Bu da üçüncü sezonumuz

Oluşan mali tablo

Ülkedeki diğer klüplerin mali tablosu ve bizim mali tablomuz

Bu kullandığım taktik istek durumunda link yapıp atabilrim 4-5 oyuncu daha alıp transferi kapatıcaz yine kiralık ve maaşı düşük oyunculara yönelicez

Bu ilk sezon ocak ayı sonrası alınan skorlar taktik otururken puan kayıpları yaşandı ve ikinci tamamladık sezonu

Bu da taktik oturduktan sonra alınan skorlar 2.sezon oyundan çok memnunum dediğim gibi bakın analiz edin beğenirseniz hoşunuza giderse bu adımları atın ben attım sonuç iyi.
    Last edited by gokmen666 : 24.Kasım.2016 at 23:54

23. Default

Oyunculardan biri defansta kadro derinligi olmadigi icin mutsuzmus. En kisa zamanda takviye yapmam icin söz istedi. 11 defans oyuncusu var takimda. Beklentisi ne bu adamın?

Gs'nin gerek taktiksel gerekse finansal açıdan içinde bulunduğu durumu deneyimlemek isteyen arkadaşlar, ilk transfer dönemini al/sat yapmadan pas geçmeli..

Nesil
    2012
    Yer
    Wien/Vienna

Psg den muslera icin ilk önce 30 mn euro teklif geldi kabul etmedim aradan 1 ay gecti 45 mn euro teklif ettiler iki arada bi derede kaldim kabul etsem taraftarlar floryayi basacak ve oyuncularin hepsi canak kaldiracak cogu iyi oyuncum kanki muslera ile birde takim kaptani napacagimi bilmiyorum maas bütcesinde falan sorun yok satsam mi satmasam mi diye yazi tura atacam

Quote Originally Posted by mustinho03 View Post
    Psg den muslera icin ilk önce 30 mn euro teklif geldi kabul etmedim aradan 1 ay gecti 45 mn euro teklif ettiler iki arada bi derede kaldim kabul etsem taraftarlar floryayi basacak ve oyuncularin hepsi canak kaldiracak cogu iyi oyuncum kanki muslera ile birde takim kaptani napacagimi bilmiyorum maas bütcesinde falan sorun yok satsam mi satmasam mi diye yazi tura atacam
    hangi tarihte bu teklif geldi ve son güncellenen versiyondan mı? nakit mi taksitle mi?

Nesil
    2012
    Yer
    Wien/Vienna

Quote Originally Posted by fcgrkm View Post
    hangi tarihte bu teklif geldi ve son güncellenen versiyondan mı? nakit mi taksitle mi?
    2017/2018 sezonunda geldi 30mn cash gerisi 12 ay taksit ve bonuslarla psg man city ye verattiyi 110 mn euroya satinca para sacmaya basladi 45 mn bana kismetmis

Nesil
    2007

Pilot kulüp buldurabilen var mı 3 başkan değişti hiçbirine yurtdışından pilot kulüp bulma teklifimi kabul ettiremedim.

Nesil
    2013
    Yer
    Budapeste

Kulübün maddi durumu iyi degilse pilot kulüp istegini reddediyor genelde baskan. Ben ikinci sezonun ortasinda bulmustum pilot kulüp. Baskana rakiplerimizden geri kalacagimizi düsünüyorum diyince genelde kabul ediyolar istekleri.

Galatasaray ile oyuna başlamak bildiğin eziyet.
    Transfer yok
    Personel yok satıştan gelen parayla adam akıllı topcu gelmiyor bütün oyuncuları satsan yine transfer bütcesi yok..

Sayfa 5 / 6 İlkİlk ... 3456 SonSon

Mesaj Yetkileri