Sayfa 1 / 6 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 154 sonuç

Konu: Football Manager 2017 | Galatasaray

Default Football Manager 2017 | Galatasaray

Herkese merhaba,

FM 17'de Galatasaray için gerekli paylaşımları buradan yapabiliriz.

- Kulüpte ilk dikkat çeken şey tabii ki mali durum. 2016/17 sezonunda Avrupa'da olmamak FB ve BJK'ye nazaran avantaj olsa da mali açıdan ciddi bir dezavantaj. Bazı durumlarda gerekli personeli bile getiremiyorsunuz.

- Takımdaki oyuncu fazlalığı da ciddi bir sorun. Elden çıkartmak kolay değil.

- Savunma ve orta sahaya takviye gerekiyor diyebiliriz.

- Taktik olarak 4-2-3-1 ve 4-3-2-1 ideal gibi duruyor.

G.Sarayı yöneten arkadaşlar nasıl bir taktik uyguluyorsunuz acaba ?

Oyun anlayışı,takım şekli,talimatlarınız neler ?

Nedense bu başlığı her FM serisi öncesi gördüğümde aklıma Emre Çolak geliyor

neyse ki Deportivo'ya gitti

Nesil
    2010
    Yer
    Eskişehir

Oyuncuları elden çıkarmak cidden zor kira,bedelsiz falan derken sabah 7'ye kadar uğraştım dün gece...

Personel işi çok kötü olmuş, betadan dolayı mı bilmiyorum ama çok az maaş verdiğimiz için personel toplayamadım takıma.

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

Sneijder'i satmak bile zor arkadaş 1.7 M Avrodan yukarı teklif yok teklifte taksitli yinede sattım maaş bütçesinde yer açmak için.
    Semih'i Salih'i kiraladım maaşlarının %50'sine karşılık
    Umut,Linnes'ide kiralamaya çalışıyorum
    1 Sol bek 1 sağ bek 1de fırsatçı golcü kiralayabilirsem transferim bitecek
    Taktik olarak 4'lü defans 2 mc 1 amr 1 aml 2 st kullanıyorum

Galatasaray'da aşırı oyuncu yoğunluğu var sezon ortasına doğru hepsi isyan bayrağı açar benide oynat oynat diye bir şekilde onlarda kurtulmak lazım .

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

aynen öyle bahadır kadro çok geniş bi yandan iyi alternatifli kadro bir yandan kötü oynamak isteyenler sıkıntı çıkaracak klüpte
    en kötü yanıda piyasası olmayan adamlar satmak zor feshetsen bedel yüksek

Taktik konusu gerçekten büyük sıkıntı.
    4-2-3-1 ile 4-4-1-1 oynatıyorum ama istikrar sağlayamadım.
    İlginç bir şekilde Sneijder'den verim alamıyorum.
    Devre arasına doğru Bruma da tutturdu daha büyük bir kulübe gitmek istiyorum diye.

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

Sneijder'i satın bana sezon başında bana sorarsanız hem maaş yükü hemde azda olsa nakit gelir kazanırsınız

Nesil
    2006
    Yer
    06

Galatasaray ile açtığım oyunu tanıma kariyerimi anlatayım kısaca. Sıfır transfer ile lige girdim. Hem oyunu görmek hem de zorlu bir challenge olması için Bunun yanında ligin henüz başında Chedjue ve Linnes'i sattım. Takıma 4-2-3-1 oynatıyorum. Kontra - Dengeli düzende. Enteresan biçimde Sabri gene çok etkili bekte 9 maçta 8 asist ligde, o derece yani
    Taktikte amacım topla oynamak değildi. Top bizdeyken verimli olabilmek. Hızlı ataklarla oyunu kanatlara yıkmayı amaçladım. En verimli oyuncu Bruma . Sabri ortalıyor Bruma atıyor. Eren 9 lig maçında 3 gol 3 asistlik performans gösterdi. Pivot santrafor olarak oynuyor ileride. Henüz ligin başı sayılır ama başlangıcı iyi yaptık. Ek olarak Sneijder'den henüz istenen verimi alamadım.

Takım uyumunun yüksek olmasına dikkat ediyorum. Ara ara takım çalışması yaptırıyorum.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post

Bence Eren'e hucum gorevi verirsen, Sneijder'in daha fazla alan bulmasini saglarsin. AMC kullandigin zaman, eger ST icin destek kullanirsan bu iki oyuncu bazen fazla ic ice giriyor bence.

Nesil
    2007

Maaş yükü çok fazla oyuncular var; Sneijder ve Muslera gibi. Zaten ilk sezon da Avrupa'da olunmadığına göre satılsalar çok büyük kayıp olmazlar bence. Çok fazla gereksiz oyuncu var, onlardan da kurtulmak lazım.

Personel maaş sıkıntısı çok büyük sıkıntı. İstediğim gibi çeki düzen veremedim personel kadrosuna.

İlk sezon maddi sıkıntılar yüzünden pek fazla oynama yapılamaz takımda gibi. Gerçi ben takmadım mali sıkıntıyı, herkesi sattım Bol bol da adam kiraladım yerlerine. Sonuç; ilk 4 haftada 5 puan toplayabildim.

Nigel'ın profili gayet iyi ama çok kart görüyor.

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    [/CENTER]

Bence Eren'e hucum gorevi verirsen, Sneijder'in daha fazla alan bulmasini saglarsin. AMC kullandigin zaman, eger ST icin destek kullanirsan bu iki oyuncu bazen fazla ic ice giriyor bence.
    Bunu deneyeyim hocam sağolasın.

Nesil
    2012
    Yer
    Wien/Vienna

Takimdaki antranörler vasatin altinda malesef bütcede yok adam akilli antranör getirmek icin mecburi bi daha ki sezona kadar mevcut antranör kadrosuyla devam edicez artik

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Takımda bütçe olmamasını anlıyorum.Transferler zaten yapılmış şekilde lige başlıyoruz ama bari kirayalabilelim yahu.Bir takımda 4 yada 5 tane kaleci antrenörü olur mu ? Zaten en fazla 7 antrenörümüzden çoğu bu alana yığılmış.Dediğiniz gibi yenisini de alamıyoruz maaş veremiyoruz adamlara.

Oyuncu maaşlarına gelirsek gereksiz fazla gibi geliyor bana.Sneijder , Muslera , Podolski gerçekten çok fazla almıyorlar mı ?

De jong çok fazla kart görüyor bende sizde de öyle oluyor mu. Podolski Eren Cavanda Linnes Selçuk Serdar Chedjuçok etkisiz bende sabriyi deneyemeden sattım pişmanım.

2. sezon kume dustu gs bende maddi sorunlardan

Ekonomik durumun daha iyi ayarlanması lazım GS'ın ölüsü sezon başı 10-15 milyon euro bütçe verir.

Sinan'ın profilini paslayabilir mi biri ? Oynatıyor musunuz hiç ?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by excaliburuA View Post
    Ekonomik durumun daha iyi ayarlanması lazım GS'ın ölüsü sezon başı 10-15 milyon euro bütçe verir.
    Ve o yuzden her yil istikrarli olarak borclar artar.

Nesil
    2013
    Yer
    Uzaydan

Quote Originally Posted by olgunege75 View Post
    Takımda bütçe olmamasını anlıyorum.Transferler zaten yapılmış şekilde lige başlıyoruz ama bari kirayalabilelim yahu.Bir takımda 4 yada 5 tane kaleci antrenörü olur mu ? Zaten en fazla 7 antrenörümüzden çoğu bu alana yığılmış.Dediğiniz gibi yenisini de alamıyoruz maaş veremiyoruz adamlara.

Oyuncu maaşlarına gelirsek gereksiz fazla gibi geliyor bana.Sneijder , Muslera , Podolski gerçekten çok fazla almıyorlar mı ?

De jong çok fazla kart görüyor bende sizde de öyle oluyor mu. Podolski Eren Cavanda Linnes Selçuk Serdar Chedjuçok etkisiz bende sabriyi deneyemeden sattım pişmanım.
    5 maç oynattım 4 sarı gördü ama belki taktikten ötürü de olabilir

De Jong, Melo gibi adamlara Savaşçı Oyuncu rolü verirseniz veya sürekli pres yapan bir göreve tabi tutarsanız (ek olarak da topa dal derseniz) çok kart görmeye başlıyorlar doğal olarak..

Bizim büyük kulüplerimiz bu kadar kötü durumda mı acaba ?

Nesil
    2012
    Yer
    Wien/Vienna

Aynen baska antrenör almaya maas bütcesi yok. 4-5 tane kaleci antrenörü benimde moralimi bozdu tursunumu kurucaz o kadar adamin De jong'un cok fazla kart gördügüde dogru ne komut verirsen ver ya direk kirmizi görüyo ya da sari!

Sneijder'dan neredeyse hiç verim alamıyorum saç baş yolduruyor . Her şeyi denedim yok arkadaş..

Nesil
    2012
    Yer
    Wien/Vienna

Galatasaray ile açtığım oyunu tanıma kariyerimi anlatayım kısaca. Sıfır transfer ile lige girdim. Hem oyunu görmek hem de zorlu bir challenge olması için Bunun yanında ligin henüz başında Chedjue ve Linnes'i sattım. Takıma 4-2-3-1 oynatıyorum. Kontra - Dengeli düzende. Enteresan biçimde Sabri gene çok etkili bekte 9 maçta 8 asist ligde, o derece yani
    Taktikte amacım topla oynamak değildi. Top bizdeyken verimli olabilmek. Hızlı ataklarla oyunu kanatlara yıkmayı amaçladım. En verimli oyuncu Bruma . Sabri ortalıyor Bruma atıyor. Eren 9 lig maçında 3 gol 3 asistlik performans gösterdi. Pivot santrafor olarak oynuyor ileride. Henüz ligin başı sayılır ama başlangıcı iyi yaptık. Ek olarak Sneijder'den henüz istenen verimi alamadım.

Takım uyumunun yüksek olmasına dikkat ediyorum. Ara ara takım çalışması yaptırıyorum.

Hocam oyunculara özel komut veriyormusun? Capslerdeki gibi uyarladim taktigi ama col ic acici sonuclar alamadim

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by mustinho03 View Post
    Hocam oyunculara özel komut veriyormusun? Capslerdeki gibi uyarladim taktigi ama col ic acici sonuclar alamadim
    Aslında çok da özel komut vermedim ama taktiğin geliştirilmesi gerekiyor. Şu anda o benim yedek taktiğim topa sahip olma üzerine oynuyoruz artık

Nesil
    2012
    Yer
    Wien/Vienna

Aslında çok da özel komut vermedim ama taktiğin geliştirilmesi gerekiyor. Şu anda o benim yedek taktiğim topa sahip olma üzerine oynuyoruz artık
    Ya oyun zorlasmis ya da taktik yapmayi bilmiyorum. hahahah saka bir yana 2.kariyeri real madridle yapiyorum ligde 3.yüm sampiyonlar liginde 1.siradayim aslinda benim istedigim gegen pressing stili oynatmak klopp style anlican

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by mustinho03 View Post
    Ya oyun zorlasmis ya da taktik yapmayi bilmiyorum. hahahah saka bir yana 2.kariyeri real madridle yapiyorum ligde 3.yüm sampiyonlar liginde 1.siradayim aslinda benim istedigim gegen pressing stili oynatmak klopp style anlican
    Onu ben de istiyorum Eğer yapabilirsem direkt paylaşırım

Nesil
    2012
    Yer
    Wien/Vienna

Onu ben de istiyorum Eğer yapabilirsem direkt paylaşırım
    Mac motoru ne kadar olmus desek de biraz zor gibi o taktigi oyuna uyarlamak sonucta bi oyun oynatmak istedigimiz bazi oyun stillerini uyarlamak o kadar da kolay olmuyo

Sayfa 1 / 6 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri