Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 69 sonuç

Konu: Ağır ağır çıkacaksın bu merdivenlerden... [İşsiz]

Nesil
    2016
    Yer
    Antalya / Isparta

Default Ağır ağır çıkacaksın bu merdivenlerden... [İşsiz]

Eteklerinde güneş rengi bir yığın yaprak
    Ve bir zaman bakacaksın semaya ağlayarak

Merhaba arkadaşlar. Kendimi bildim bileli futbol oyunları oynarım. Önceleri genellikle Fifa, Winning Eleven (2000,2001 vs) ile uğraşırdım, yani CM ile pek tanışamamıştım. Daha sonra bir arkadaşımdan gelen "olum menajerlik süper" tavsiyesi üzerine menajerlik oyunlarına başladım. Ona da önce Fifa Manager ile başlamıştım. Neyse neyse hayat hikayemi anlatmayayım şimdi burada.

FM16 Touch modu ile uzun soluklu bir kariyer yapmayı düşünüyorum.

O zaman, yavaş yavaş başlayalım.

Kendimden bahsedeyim biraz, Ersin FURAL, 25 yaşındayım, inşaat mühendisliği son sınıfta okuyorum (6.Senem). Bu dönem sadece 4 dersim olduğu için kendimi FM'ye verdim. Geçen dönem kafamı kaşıyacak zamanım yoktu.

Başlıkta da belirttiğim gibi kariyere işsiz başladım, nedense çok hoşuma gidiyor işsiz başlayarak merdivenleri ağır ağır çıkmak.

Açık Ligler:

Yaklaşık 35 bin oyuncu.

Adını, sanını, herhangi bir oyuncusunu dahi bilmediğimiz bir takıma geldik bakalım.

Yönetimden beklentiler: O zamanı geçtiğim için ekran görüntüsü yükleyemiyorum, touch moduna da çok aşina olmadığım için metin olarak yazıyorum.
    Lig: Play offlara kalmak.
    Kupalarda da birisi 2.tur diğeri 3.tura ulaştı sanırım kusura bakmayın tam hatırlamıyorum.

Kuralları okudum ve onaylıyorum.

Onaylanmıştır. Başarılar Dilerim
    ''Dürüstlük pahalı bir mülktür. Ucuz insanlarda bulunmaz.'' Hz Ömer (ra)
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

Nesil
    2016
    Yer
    Antalya / Isparta

Transferler:

Neredeyse transfer döneminde hiç etkin olamadık ve taraftarlarımızdan tepki aldık. Takıma mutlaka takviye gerekiyordu fakat başkan hiç yanaşmadı bile. Düşmeye oynayacak takımdan play off başarısı istiyor bir de. Resmen enkaz devraldık. Devre arası bütçe şart.
    Yine de bedelsiz renklerimize kattığımız Ziri Hammar bir şeyler yapabilir.

Taktik

Oyuncular ile de yeni yeni tanışıyoruz Evans ve Hammar'a güveniyorum.
    Taktikten bahsetmem gerekirse, bol oyun kuruculu pas oyunu oynamayı düşünüyorum. Top ile oynama oranım %60ları görmeyince nedense rahat edemiyorum ben. O top bende kalacak aga. Orta sahada rakibi uyuturken ileri çıkan beklerimin açtığı güzel ortalar ile rakiplerimizin işlerini bitirmeyi düşünüyorum.
    Hadi hayırlısı.

Hazırlık Maçları

İşsiz başlamamızın sebebi ile çok çok az hazırlık maçı yapabildik, umarım bu durum başımıza iş açmaz.

Az önce eski kariyer konularına baktım ve bir arkadaş gibi ben de fikstürü 5'er maçlık seriler halinde paylaşacağım. Ve zorlu mücadele başlasın.

Sky Bet League 1 - 1-5 Hafta

İnişli çıkışlı bir grafik, yine de beklediğimizden iyi. Daha iyi olabilmek bizim elimizde.
    Aston Villa maçı başa baş geçti, en güvendiğim oyuncum Hammar harika oynadı fakat 90+2 de gelen Jordan Ayew'in golü sonrasında çaresiz kaldık.

Puan Durumu

Şu an için beklentileri karşılıyoruz.
    Last edited by lielife7 : 19.Ekim.2016 at 16:49

Nesil
    2016
    Yer
    Antalya / Isparta

Sky Bet League 1 - 5 - 10 Hafta

Puan Durumu

Umarım liderlik koltuğundan inmeyiz.
    Maçlar hakkında konuşmaktansa istatistikleri koyuyorum.

Nesil
    2016
    Yer
    Antalya / Isparta

Bir önceki ay, ayın menajeri olmuşuz.

Sky Bet League 1 10 - 15 Hafta

Deplasman beraberliklerimiz devam etmekte. Taktiğe ufak dokunuşlar yaptık fakat en çok verimi başladığımız taktik ile aldık. Defans arkasına atılan toplar çok canımızı yakıyor, defans çizgisini geri çekince de takım tam istediğim gibi oynamıyor. Sanırım bunu en iyi hızlı stopper transferleri ile halledeceğiz.

Puan Durumu

Puanlar birbirine çok yakın. Lig bayağı çekişmeli olacağa benziyor.

Nesil
    2016
    Yer
    Antalya / Isparta

Şans yanımızda değil hakikaten. İstatistik olarak kötü olduğumuz maç yok.

Nesil
    2016
    Yer
    Antalya / Isparta

Şimdi lütfen söyleyin bana, adalet mi bu? Neyse, yavaş yavaş düzeliyoruz.

Nesil
    2016
    Yer
    Antalya / Isparta

Teklifler gelmeye başladı.

Nesil
    2016
    Yer
    Antalya / Isparta

Reading'in teklifini Burnley'in teklifi gibi reddedemedik ve Reading ile serüvene başlayıp merdivene ilk adımımızı atıyoruz.

Nesil
    2016
    Yer
    Antalya / Isparta

Nesil
    2016
    Yer
    Antalya / Isparta

Nesil
    2016
    Yer
    Antalya / Isparta

Nesil
    2016
    Yer
    Antalya / Isparta

Sezon sonu ödülleri: Sezonun transfer Volkan Şen'miş. Adamı 9 maç oynattım altı üstü. Onun da çoğu sonradan oyuna dahil oldu.

Sezon özeti:

İşte Premier Lig bu!!

Beklentiler

Kankalarını kızdırabilirmiş.

Transferler

Geniş bir bütçe sayesinde transfer piyasasında oldukça etkiliydik. Flaş transferlere imza attık.

Hazırlık maçlarımız:

Nesil
    2016
    Yer
    Antalya / Isparta

Hızla ilerliyoruz. Ligde kalma adına umut vaat eden bir başlangıç oldu. Sezon sonuna kadar 35-40 puan toplarsak muhtemelen ligde kalırız. Bu da demek oluyor ki ilk hafta olduğu gibi her beş maçlık paylaşımımda en az iki galibiyet almam gerek.

Ayarsız bir takım olacağız sanırım, takım bunun sinyallerini veriyor.

Nesil
    2016
    Yer
    Antalya / Isparta

Son 4 maçta kötü bir seri yakaladık. Fakat yine en azından 5 lig maçında 2 galibiyet alabildik. United'i yendiğime mi sevinsem, Watford'a yenildiğime mi karar veremedim.

İnsafsız Arsenal

Nesil
    2016
    Yer
    Antalya / Isparta

İnanamıyorum, harika bir beş maçlık seri yaşadık. Diğer beş maçlık seride bütün maçları kaybetsem dahi üzülmem artık. Bu hedef bize küçük geldi sanırım, yeni hedefimiz ligi orta sıralarda bitirmek.

Dört maç çok büyük takımlarla oynamadık ama bizim de lige yeni yükselen bir ekip olduğumuz unutulmamalı. Transferlerden çok memnunum resmen nokta atışı yapmışız.

Teşekkürler yönetim!!

Yine ayın menajeri olamadık.

Hani dokunulmazlık kalkmıştı?

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Çok güzel bir kariyer oluyor başarılar.

Nesil
    2016
    Yer
    Antalya / Isparta

Quote Originally Posted by olgunege75 View Post
    Çok güzel bir kariyer oluyor başarılar.
    Değerli yorumun ve başarı dileklerin için çok teşekkür ederim.

Beklentilerin çok çok üstündeyiz.

Nesil
    2016
    Yer
    Antalya / Isparta

Orta sahadaki yumuşaklığımızı Guarin ve Kimmich ile gidereceğiz. Transferlerden memnunum. Araya Remy de sıkışmış özür dilerim onu sezon başında transfer etmiştik.

Nesil
    2016
    Yer
    Antalya / Isparta

Merdivenleri 2'şer 3'er çıkabileceğimiz bir teklif geldi.İtalya liginde hiç haketmediği 9. sırada olan bir takımdan.

Ben gayet olumlu düşünüyorum. Haketmediği yerden yukarılara taşıyıp diğer sezon şampiyonluk, Avrupa'da başarılar yaşayabiliriz. Fikri olanlar yorumlarsa çok sevinirim.

Nesil
    2016
    Yer
    Antalya / Isparta

Teklifkler bir bir gelmekte. Muhtemelen Reading ile bir sezon daha devam ederiz.

100'ler kulübüne girmişiz.

Muhteşem bir başarı elde ettik, bu kadarını gerçekten beklemiyordum. Ligde kalabilir miyiz acaba diye düşünürken ligi Arsenal'in üstünde bitirip Avrupa'ya katılmak rüya gibiydi. FA Cup'u kazanmamızı tarif edebilmem çok güç, üstelik Finalde Chelsea'ya 4 atmak... Chelsea'ya 4 atan takım UEFA kupasını kesinlikle almalı.

Bedelsiz aldığımız adam Futbol yazarları sezonun oyuncusu oldu. Harika bir performans.

Chelsea'da gözden düşen ve renklerimize kattığımız Remy gol kralı ünvanını kaptı. Gör bak Chelsea neler kaybettin.

Direkt olarak gruplara katılmak da iyiymiş.

Nesil
    2016
    Yer
    Antalya / Isparta

Bütçemiz harika. Hedeflerimize ulaşabilmemiz için hiç bir engel yok.

Mesaj yazan yazmayan, okuyan herkese teşekkür ederim. Lütfen görüşlerinizi belirtin. Kalalım Reading'te bir sezon daha?

Nesil
    2016
    Yer
    Antalya / Isparta

Yönetim beklentileri değiştirmedi. Biz de değiştirme talebinde bulmadık.

Malesef İnsigne elimizdek akıp gitti. Böyle muhteşem bir oyuncuyu kaybettiğimize mi üzülsem yoksa gelen paraya mı sevinsem bilemedik. Minimum serbest kalma maddesini ödendiği için yapacak bir şeyimiz yoktu.

Transferlerden açıkçası memnun değilim ama yapabileceğimizin en iyisi buydu.

Zenginler listesine çok iyi giriş yaptık.

Lige de gayet iyi giriş yaptık.

Nesil
    2016
    Yer
    Antalya / Isparta

Son zamanlarda çok güzel bir seri yakalamıştık falan hiç beklemediğimiz bir takım; Aston Villa serimizi bozdu. Çok iyi futbol oynuyoruz, takımımdan umutluyum.

4 maçta garantiledik ikinci turu.

Sonunda ayın menajeri olabildik.

Nesil
    2016
    Yer
    Antalya / Isparta

Malesef şampiyonluk çok zor. Böyle saçma sapan puan kayıplarına devam edersek ilk 3 bile olmayabilir. West Brom maçında istatistiklerimiz harikaydı. Rakibimizin 1 pozisyonu vardı o da gol oldu. Bizim ise en az 5 tane net pozisyonumuz vardı. Hep aynı şekilde kayıplarımız oluyor.

Beklentileri değiştirdik.

Orta saha sorunumuzu bir türlü çözemedik. Goretzka uzun vadede işimizi görecek diye düşünüyorum.

Nesil
    2016
    Yer
    Antalya / Isparta

3. Sezonumuzu da tamamladık.
    Moralim inanılmaz bozuldu. Capital One Cup Finalini kaybet, FA Cup'ta küme düşen Newcastle'ye elen, lig şampiyonluğunu son anda kaçır, UEFA finaline kadar gel ama finalde Celta de Vigo'ya kaybet. Bu kadar da olmaz, başka sözüm yok bu konularda.Ödüller, bütçe mütçe bir sürü görüntü atmam gerekirdi aslında buraya, kusura bakmayın sinirden hiç birinin ss'ini almadım.
    Bu takımı Premier Lig şampiyonu yapmadan takımdan gitmek yok!!!

Nesil
    2016
    Yer
    Antalya / Isparta

Anlam veremediğim bir durum, Cabaye 32 yaşında emekli oldu. En azından satıp para kazanabilirdik 10-15 milyon değeri vardı yanlış hatırlamıyorsam.

En iyi oyuncularımızdan birisini 70 milyona satıyoruz. Yerine şüphesiz daha iyisini alacağız.

Geçen senenin lig bitimi haberleri. Zamanında zihinsel özellikleri düşük diye burun kıvırdığımız Berahino...

Beklentiler bir - iki tık yükselttik. Böylece bütçemiz de biraz arttı. Ligde Avrupa ligi vizesi almak en düşük beklenti.

Paraya kıydık ve iki tane yıldız oyuncu ile sözleşme imzaladık. Böylece forvet hattımız Martial - Pavon, orta saha dörtlümüz Lincoln, Emre Can, Goretzka (Roberto) Asensio, Defans hattımız da Peruzzi, Ginter, Vallejo, Obita oldu.

Hazırlık maçlarımız çok iyiydi ve bu lige de yansıdı. Çok iyi sonuçlar alarak ilerliyoruz. 26 Aralık tarihine kadar namağlup ilerliyorduk her kulvarda. Ama Crystal Palace gibi bir takım serimizi bozdu.

Bu sene Chelsea alamayacak bu kupayı!!

Şampiyonlar ligi 1. Eleme Turu kurası.

Martial Altın Topa göz kırpıyor.

Lincoln harika performansı ile Arupanın Altın Çocuğu oluyor...

Altın topta üçüncü olan Martial yılın Fransız oyuncusu oluyor.

Beklentileri daha da arttırıp lig şampiyonluğu yaptık. Şu anda bütçemiz 278 milyon €, kullanılabilir maaş bütçemiz de 58.35 milyon €. Emre Can'ın yanına en az kendisi kadar iyi bir futbolcu alabiliriz belki. Başka transfere ihtiyacımız yok gibi.

Sezon sonu şampiyon olarak görüşmek dileğiyle..

Nesil
    2016
    Yer
    Antalya / Isparta

Evet, dün doğum günümdü.

Para harca(ya)mıyoruz!!

3 sezon önce bedelsiz anlaştığımız bizim için çok iş yapmış oyuncumuz Gaston Ramirez'i 50 Milyon Euro'ya Manchester United yolcusu yapıyoruz.

29. Default

Hocam sırf senin için üye oldum. Harika kariyer merakla takip ediyorum. Başarılar

Nesil
    2016
    Yer
    Antalya / Isparta

Quote Originally Posted by SylarGray23 View Post
    Hocam sırf senin için üye oldum. Harika kariyer merakla takip ediyorum. Başarılar
    Çok teşekkür ederim yorum için. Şanssızlıklar ile uğraşıyoruz işte.

Chelsea'nın Capitan One Cup hegemonyasına son veriyoruz.

Capitan One Cup istatistikleri.

19-29. Hafta Fikstürü. İlerleyişimiz gayet güzel, Tottenham'a FA Cup'ta yenilmemiz çok kötü oldu. Obita kırmızı kart görmese belki de maç bizimdi. 2 hafta maaş kesintisi cezası verdik ama elendikten sonra neye yarar...
    Şampiyonlar ligi çeyrek final eşleşmesinde de rakibimiz Juventus oldu..

Kalan maçlarımız. Bu mesajı yazarken Chelsea maçı da oynandı, haber başlığı Chelsea'dan şanslı galibiyet. Maç ortadaydı aslında ama olmadı, yolumuza devam edeceğiz. Böylece toplam oynanan maç sayımız 30 oldu.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri