1 ile 7 arası toplam 7 sonuç

Konu: Galatasaray Kariyeri 2017

1. Default Galatasaray Kariyeri 2017

Kariyer Başlangıcı : 19.10.2016

Sıcak bir yaz akşamı , evimde önümde laptopumu açmış tatil sitelerinde geziniyorum. 2-3 günlüğüne Çeşme ya da Bodrum'a kaçmak için tatil planları yaparken telefonum çalıyor. Arayan Dursun Özbek. Başkanım nasılsınız diyorum sesi üzgün birazda düşünceli.Hemen söze giriyor. "Berbat geçen bir sezonun ardından zar zor elde edilmiş bir Türkiye Kupası'na rağmen kulübün içinde bulunduğu finansal problemlerden dolayı alınan Avrupa dan men cezası Kulübe menejer bulmamı zorlaştırıyor" diyor ve hemen ben söze girmeden devam ediyor. "Takımı yeniden senin toparlayabilecegine , 2000 ruhunu geri getirebilecegine canı gönülden inanıyorum" diyor.Hemen söze giriyorum : "Başkanım söz konusu Galatasaray'sa gerisi teferruattır.Görev bizi çağırıyorsa ben gelmeye hazırım" diyorum. Başkan Dursun Özbek çok mutlu oluyor ve tatil hayallerimi erteleyip İstanbul'a yola koyuluyorum.Dursun Başkan sağolsun beni kendi karşılıyor ve yapılan 2 saatlik bir toplantı sonunda bütün haber kanallarına haber düşüyor. "Rutherford Galatasaray'ın Başına getirildi.

Kulüpteki ilk gün odama yerleşiyorum.Orhan Atik Hoca hemen yanımda "Hocam diyorum kulübü ayağa kaldırıcaz ve tekrardan 2000 ruhunu yakalayıp alınmadık kupa kırılmadık rekor bırakmayacağız" diyorum ve acilen bana kadro raporunu getirmesini söylüyorum. Odadan ayrılıyor.
    Kulüp zaten mali olarak zorda olduğu için Hiç bir transfer yapmayıp sezona elimdeki kadrodan maximum verim alarak şampiyonluğa yürümeyi amaçlıyorum.Önce sistemi belirlemem lazım standart 4-2-3-1 takım için en uygun taktik gibi gözükse de artık takımların Galatasaray'ı çözdüğünü ve farklı bir şeyler bulmam gerektiği aklıma geliyor.Bu takım hangi taktikle oynamalı hangi taktik Glatasaray ruhuna uygun derken aklıma bu kulübün en büyük zaferlerini 4-4-2 taktiğiyle kazandığı aklıma geliyor ve taktiğimi oluşturuyorum.

Plan gayet basit elimde çok iyi bir kaleci var Muslera direkt kaleyi ona emanet ediyorum.Yedek olarak Cenk Türkiye standartları için iyi bir alternatif.

Defans göbeğinde Chedjou - Serdar dan faydalanmak istiyorum. Chedjou biraz daha geride kalıp pas dağıtıma önderlik ederken Serdar hızı ve yüksek top hakimiyetiyle defansın kesici görevini üstleniyor. Aynı Fatih Terim Hoca'nın Ujfalusi - Semih 2 lisini kullandığı gibi bir plan benimsiyorum. Kanat beklerinde sol bek için düşündüğüm isim Carole. Fransız oyuncuma fazlasıyla güveniyorum. Sağ bek için Linnes - Sabri - Cavanda arasında kalıyorum ama Cavanda ağır basıyor atletik yetenekleriyle takıma sertlik katmasını istiyorum.Mecburen Linnes sol beke yedek Sabri Reis te sağ beke yedek oluyor.

Orta Saha Göbeginde yine Fatih Hoca'nın Selçuk - Melo 2lisiyle yakaladıgı uyuma bende Selçuk-De Jong 2 lisiyle ayak uydurmak istiyorum. Selçuk Defansif Oyun Kurucu olurken yedegi emektar Hamit oluyor. Savaçı Orta Saha takımın kalbi ise De Jong oluyor ama arkasında çok begendigim bir isim onu yedekliyor Tolga Cigerci.

Sağ Kanat ın tartişmasız tek sahibi Bruma.Sol Kanat ise Podolski ye emanet.Onları Yasin ve Jouse yedekliyor.

Forvet için 1990-2000 li yılların takımını feyz alıyorum unutulmaz Arif-Hakan 2lisi. Elimde Buna uygun uzun santrafor Eren var onu Kolbein yedekleyecek. 2nci santrafor u direkt 10 numaraya devşiriyorum ve Hollanda Kaptanını gözüm kapalı Eren in yanına koyuyorum. Sneijder artık orta saha da enerjisini tüketmeden bütün gücünü Eren in yanında en verimli biçimde kullanmasını hedefliyorum. Sneijder in yedegi de Sinan oluyor.

Bu planlarımı yaptıktan sonra Orhan Atik Hoca'yı odama çağırıyorum.Taktikleri ve oyuncuları belirledigimi bana U-21 le bir maç ayarlamasını istiyorum. Takımı görmek için maç şart.

Takım taktiğe hemen uyum sağlıyor ve bana kendilerini göstermek için sahada bütün özverileriyle oynuyorlar. Skor 4-0

Hemen Orhan Atik Hoca'yla kamp programımızı belirliyoruz. Takımda ki herkesi kampta görmek istiyorum.Bu bana transfer listesine koyacagım ya da kiralık gönderecegim oyuncular hakkında bilgi verecek.Eksik olan bölgelere de takviye için beki bir kiralama hamlesi düşüne biliriz.

ilk maçımız Frakfurt kadroyu koruyorum ancak Bruma nın hafif sakatlığı canımı sıkmıyor değil.Buna rağmen Skor 3-0

Hemen 3 gün sonra rakip Antwerp. Futbolcular hocam 3 gün arayla maçmı yapılır diyorlar ama sert ve kararlı tavrımdan taviz vermiyorum. Ben Kazanan sahanın her yerinde basan oyun hakimiyetini eline alan bir takım yaratmaya çalışıyorum. Çalışmaya devam diyorum.Takım benim bu kararlılığım karşısında etkileniyor ve 2nci hazırlık maçına çok motive çıkıyor. kendilerine bana kendinizi ispatlayın diyorum ve sonuç 6-1

Özellikle Wesley yeni görev yerini sevdigini ve alıştıgını bana iletiyor . Bu onun bugün ki 2 golünede yansıyor.

Maçtan sonra hepimiz Kamp yaptıgımız otelimize çekliyoruz.Odama gidip duşumu alıyorum ve yatağa uzanıyorum.U-21 ve 2 hazırlık maçını kafamda analiz ediyorum ve takımın bu 3 maçta 13 gol atip 1 gol yediğini düşündükçe oyunumuzun olumlu manada geliştiğini gördükçe hoşuma gidiyor ve yapıalcak daha çok işimin oldugunu biliyorum.İyi bir hazırlık kampı geçirip Süper Kupa finaline kadar takımımı hazırlamayı planlıyorum.Ne de olsa Dursun Başkan'a söz verdim. Bu Galatasaray ayağa kalkacak ve o eski güzel günlerine geri dönecek. Çünkü Fatih Hoca'mında dediği gibi "Söz konusu Galatasaray'sa gerisi teferrauttır."
    Last edited by Rutherford : 20.Ekim.2016 at 09:42

Onaylanmıştır. Başarılar Dilerim.
    ''Dürüstlük pahalı bir mülktür. Ucuz insanlarda bulunmaz.'' Hz Ömer (ra)
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

3. Default

Yeni bir kamp sabahına uyanıyoruz , kamp yaptıgımız otelin lobisine iniyorum ve futbolcularımla birlikte kahvaltıya geciyoruz. Bugün hazırlık macımız eski bir dostla Emre Çolak'ın yeni takımı Deportivo.Aynı ciddiyeti sahaya yansıtıp maçı 2-0 alıyoruz.Maçtan sonra Emre ye yeni takımın da İsanya da başarılar diliyorum ve ayrılıyoruz.

Ertesi gün artık hazırlık kampımızın son maçına çıkmak için hazırlanıyoruz ama Takımda bir yorgunluk ve son gün oldugu için bir rehavet seziyorum.Acilen bütün futbolcularımı toplayıp "Arkadaşlar bu son hazırlık maçımız lütfen rehavete kapılmayalım önümüzde ki hafta Beşiktaş'la çok önemli bir kupa mücadelemiz var" diye hatırlatmama rağmen takımın savunması aksıyor ve yorgunluk baş gösteriyor 2 tane gol görüyoruz kalemizde. Buna rağmen devre arasında yaptıgım ateşli konuşma takımı motive etmiş oluyor ki 3 tane gol atmayı başarıyoruz.

Bavullar toplanıyor. Otelden cıkısımızı yapıp ucagımıza gidiyoruz.Aklımda hep aynı soru geçen sezon mükemmel bir top oynayıp Ligi domine eden Kara Kartal'ı nasıl yeneceğiz. Hazırlık kampında karşıaştıgımız hiç bir takım Beşiktaş kadar güçlü organize bir ekip değil.Kafam da bu sorularla İstanbul'a gelip maçı beklemeye başlıyoruz.

Maç günü aklımda Kurt Hoca Şenol Güneş'in nasıl bir kadro kuracağını düşünerek uyanıyorum ve aniden çalan telefonumu açıyorum. Telefondaki ses Orhan Atik Hoca'dan başkası değil.Sesi üzgün.Bana Bruma nın bu maçta forma giyemeyecegini 1 - 1,5 haftalık bir sakatlık problemi yaşadıgını söylüyor ve bütün planlarım altüst oluyor.Çünkü Beşiktaş karşısında en güvendiğim futbolcularımdan biri Bruma , onun hızından adam eksiltmesinden faydalanmak istiyordum ama olmuyor. Acilen alternatif isimler üzerinde düşünüyorum.2 Futbolcu arasında kalıyorum Sinan Gümüş ve Yasin Öztekin. Ancak geçen sezon ki performansını göz önüne alınca maça Yasin le başlamayı daha uygun görüyorum.

Maç başladıgında normal olarak Beşiktaş kontrolü ele alıyor ve orta sahaya hükmediyor.Aksi gibi Bruma yerine tercih ettiğim Yasin 29'da sakatlanarak yerini Sinan a bırakıyor.Her an gol yemeyi beklerken bir mucize oluyor. Orta saha da pas arası yapan De Jong vatandaşı Sneijder i topla buluşturuyor ve Sneijder Çapraz koşu yapan Eren Derdiyok un önüne Beşiktaş defansının arasından topu gönderiyor.Kaleci ile karşı karşıya kalan Eren durumu 1-0 a getiriyor. Yeni transferimizin gol attıgını görmek beni çok mutlu ediyor. Ancak ilerleyen dakikalarda yine mahkum bir oyun oynuyoruz. İlk yarı 1-0 önde soyunma odamıza gidiyoruz. İkinici yarının başında bu sefer başka bir yeni transferimiz Serdar Aziz Caner Erkin 'i ceza sahası içinde düşürüyor ve Hakem penaltı noktasını gösteriyor. Topun başına geçen Aboubakar durumu 1-1 e getiriyor.Beşiktaş bastırdıkça bastırıyor ama kalecimiz Muslera kurtarışlarıya bizi oyunda tutuyor.Artık maçın son dakikalarına gelindiğinde maçın uzatmalara gideceğini tahmin ediyorum.Ancak sahneye 86.dk da yine Eren Derdiyok çıkıyor ve skoru güzel bir kafa vurusuyla 2-1 getirip maçı bize kazandırıyor.

Sezona Süper Kupa Zaferi ile başlıyoruz.Bu Dursun Başkana verdigim sözün ilk adımı. Alınacak bütün kupalara talibiz. Maçtan sonra futbolcularıma 2 gün izin veriyorum çünkü Sezon açılış maçını zorlu bir rakiple yapacagız. Abdullah Avcı'nın öğrencileri Başakşehir.

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Başarılar.Fm 2017 de ben bir türlü istikrar sağlayamadım.Umarım sen sağlarsın.

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Hikayeli kariyerler her zaman bir tık önde tutarım fakat 2 3 sezon sonra biter umarım öyle olmaz. Başarılar
    ADANA DEMİRSPOR

Nesil
    2016
    Yer
    Antalya / Isparta

Sezona kupa ile başlamamız güzel, fakat Beşiktaş ile başa baş oynamışız. İstatistiksel anlamda biraz daha iyi olmalıyız diye düşünüyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Konu kariyer bölümü kuralları geregince kapatılmıştır.

Kural 6- 2 hafta boyunca kariyer sahibi tarafından mesaj atılmayan konular kapatılacaktır. Dikkat edilecek tarih kariyer sahibinin son mesajıdır.
    Bazen yürekli kayıplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

Mesaj Yetkileri