Sayfa 2 / 6 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 152 sonuç

Konu: FM 2017 - Çıkış Günü Veri Tabanı Güncellemesi ve Yardımcı Araştırmacı Alımı

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Ömer abi lens'in profilini editörden kendim güncelleyeceğim. Arttıracağım özellikleri yazsam olumlu veya olumsuz kısaca açıklayarak yorumlar mısın?
    Hız değeri 15, 17 olmalı. Bence emenike kadar hızlı.
    Hızlanma 13 biraz düşük 14 veya 15 olabilir.
    Yere sağlam basıyor bu yüzden denge 13ten 14e yükselebilir.
    11 dayanıklılık 1 tık artabilir.
    Korner kullanma özelliği 10 çok düşük 12 hatta 13 olabilir. Korner attığında tehlike yaratıyor.
    Serbest vuruşlar 12den 13-14e yükselebilir. Hem manu maçında hem lig maçlarında ne kadar iyi kullandığını gösterdi.
    Çalışkanlık 8 bu özelliğide 1 veya 2 tık artabilir.
    Diğer özellikleri gayet yerinde.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by clowegem View Post
    Türkiye için en erken başlangıç tarihini seçmiş olsam bile takımlar 2 yada 3 hazırlık maçı oynamış oluyor...

Bu benim için de geçerli neden böyle oluyor acaba?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by hknshr View Post
    Ömer abi lens'in profilini editörden kendim güncelleyeceğim. Arttıracağım özellikleri yazsam olumlu veya olumsuz kısaca açıklayarak yorumlar mısın?
    Hız değeri 15, 17 olmalı. Bence emenike kadar hızlı.
    Hızlanma 13 biraz düşük 14 veya 15 olabilir.
    Yere sağlam basıyor bu yüzden denge 13ten 14e yükselebilir.
    11 dayanıklılık 1 tık artabilir.
    Korner kullanma özelliği 10 çok düşük 12 hatta 13 olabilir. Korner attığında tehlike yaratıyor.
    Serbest vuruşlar 12den 13-14e yükselebilir. Hem manu maçında hem lig maçlarında ne kadar iyi kullandığını gösterdi.
    Çalışkanlık 8 bu özelliğide 1 veya 2 tık artabilir.
    Diğer özellikleri gayet yerinde.
    Fiziksel ozellikleri bana da biraz dusuk gorundu.
    Zhinsel ve teknik ozellikleri icin yeterince izledigimi dusunmuyorum.
    Ayrica bence Emenike'de biraz fiziksel dusus var. Ozellikle hiz ve cabukluk. Bu nedenle Emenike'yi ornek alarak degerlendirmek cok da dogru olmayabilir.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Fiziksel ozellikleri bana da biraz dusuk gorundu.
    Zhinsel ve teknik ozellikleri icin yeterince izledigimi dusunmuyorum.
    Ayrica bence Emenike'de biraz fiziksel dusus var. Ozellikle hiz ve cabukluk. Bu nedenle Emenike'yi ornek alarak degerlendirmek cok da dogru olmayabilir.
    Peki abi fiziksel özelliklerin tamamı için görüşlerini alabilir miyim? Örnek olarak emenike düşüşteyse bruma'yı alabilir sadece hız için.

Nesil
    2006
    Yer
    Çan/Zeytinburnu

Merhabalar,

Geçtiğimiz yıllarda yapılmış olan ve harika bir çalışma olan Türkiye 3. Ligi ve Bölgesel Amatör Lig yaması da eklenecek midir ?

Nesil
    2003

Peki abi fiziksel özelliklerin tamamı için görüşlerini alabilir miyim? Örnek olarak emenike düşüşteyse bruma'yı alabilir sadece hız için.
    Su an icin:

Acc: 14
    Agility: 12
    Balance: 15
    Pace: 16

gibi gorunuyor bana.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Türkiye için en erken başlangıç tarihini seçmiş olsam bile takımlar 2 yada 3 hazırlık maçı oynamış oluyor...

Bu konuda bir bilginiz var mı sadece bizde mi oluyor bu sorun?

@perpetua

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by lakin1907 View Post

@perpetua
    Oyunun cikisindan once 1/7/2016'da baslatiyorlardi. Neden daha sonra 10/7/2016'ya cektiler bilemiyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Su an icin:

Acc: 14
    Agility: 12
    Balance: 15
    Pace: 16

gibi gorunuyor bana.
    Çeviklik özelliğinden 3 tık düşmüşsün. Bence o kadar değil abi. Topla dönüşleri kıvraklığı kötü bi oyuncu değil lens. Tamam düşebilir ama senin dediğin gibi 15ten 12ye düşüş biraz keskin. 13 veya 14 daha ideal çeviklik için. Diğerleri için aşağı yukarı hemfikiriz.

Quote Originally Posted by lakin1907 View Post

@perpetua
    dostum yeni oyun kurarken ingiltere'yide eklersen aşağıda başlangıç ülkesini ilgiltere seç tarih olarak ama yöneteceğin takımı Türkiyede ayarla bu şekilde 01.07 başlarsın

Nesil
    2003

Çeviklik özelliğinden 3 tık düşmüşsün. Bence o kadar değil abi. Topla dönüşleri kıvraklığı kötü bi oyuncu değil lens. Tamam düşebilir ama senin dediğin gibi 15ten 12ye düşüş biraz keskin. 13 veya 14 daha ideal çeviklik için. Diğerleri için aşağı yukarı hemfikiriz.
    Bana daha cok duz hat uzerinde hizlanan bir oyuncu izlenimini verdi.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by bahadirkilic View Post
    dostum yeni oyun kurarken ingiltere'yide eklersen aşağıda başlangıç ülkesini ilgiltere seç tarih olarak ama yöneteceğin takımı Türkiyede ayarla bu şekilde 01.07 başlarsın
    Bu mumkun tabii ama sadece Turkiye secildiginde daha erken baslanmasi gerekli oyuna. SI'dan duzenlenmesini istedim.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Bana daha cok duz hat uzerinde hizlanan bir oyuncu izlenimini verdi.
    Doğru gözlem abi ama dar alandaki manevralarıda çok iyi lensin. Özellikle penaltı yaptırdığı pozisyonlarda bunu görmek mümkün. Manu maçında 2 kişi arasından çıkışı, feyenoord maçındaki pozisyonda kaleciyle karşı karşıya kalmadan yaptığı manevralar aklıma gelen örnekler.

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Doğru gözlem abi ama dar alandaki manevralarıda çok iyi lensin. Özellikle penaltı yaptırdığı pozisyonlarda bunu görmek mümkün. Manu maçında 2 kişi arasından çıkışı, feyenoord maçındaki pozisyonda kaleciyle karşı karşıya kalmadan yaptığı manevralar aklıma gelen örnekler.
    Kader Keita'ya benziyor tarzı. Onunda çevikliği düşüktü.

Bu güncelleme ile yeni bir süper lig kariyeri açtım baya uğraştım ama taktik ile galiba sonunda tutturdum şablonu
    Maç motorunda iki yanlış dikkatimi çekti
    1.si rakip kaleci top elindeyken cezasahası dışına çıktı sarı kart gördü
    2.si stoperim kornerden gelen topa kafa vurdu kaleciden yan fileye doğru gitti gibi geldi bana hakem golü vermedi,çizgi üzerine geri dönüncetop rakip stoper yaradana sığınıp kendiş kalesine vurdu topu
    bide Quaresmanın kariyerinde avrupa şampiyonluğu gözükmüyor

Nesil
    2013
    Yer
    Budapeste

V2 yamasi ile oynuyorum ve lig keyifli geciyor baya cekismeli. Oldukca güzel bir yama olmus emeginize saglik.

Nesil
    2003

Bu yama sonrasi buyuk kuluplerle diger kulupler arasindaki denge nasil?

1-2 sezon bitirmis olanlar varsa bu baslik altinda yorumlari okumak isterim. Bu yorumlara gore degisiklikleri veritabaninina yansitalim.

Bu yama sonrasi buyuk kuluplerle diger kulupler arasindaki denge nasil?

1-2 sezon bitirmis olanlar varsa bu baslik altinda yorumlari okumak isterim. Bu yorumlara gore degisiklikleri veritabaninina yansitalim.
    hocam ben bitirdim 1 sezon bence çok güzel bir yama olmuş . Lig sıralaması bu şekilde bitti ;
    BJK
    GS
    FENER
    KONYA
    GENÇLER
    TRABZON

aradaki farklarda çok değildi . Futbolcuların bonsersiz ve kontrat talepleride ölçülü olmuş
    Ellerine sağlık ,keşke Ana sürümde böyle olsaydı sonuçta global bir oyun Ligin hakkı bu bence .

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by bahadirkilic View Post
    hocam ben bitirdim 1 sezon bence çok güzel bir yama olmuş . Lig sıralaması bu şekilde bitti ;
    BJK
    GS
    FENER
    KONYA
    GENÇLER
    TRABZON

aradaki farklarda çok değildi . Futbolcuların bonsersiz ve kontrat talepleride ölçülü olmuş
    Ellerine sağlık ,keşke Ana sürümde böyle olsaydı sonuçta global bir oyun Ligin hakkı bu bence .
    Ana surumde boyle olamadi maalesef cunku editor'e ancak oyun ciktiktan sonra ulasabildim.
    Her yil mac motoru degistigi icin teknik direktor taktik tercihleri bazen onceden dusundugumuz/umdugumuz gibi islemiyor. Bu da lig sonuclarinda garip sonuclar ortaya cikartabiliyor.

Finansal konulardaki degisiklikleri zaten yansitacagiz ama ozellikle en cok merak ettigim ligdeki takimlarin ne kadar dengeli oldugu.

Nesil
    2013
    Yer
    Budapeste

Ilk sezonu bitirdim siralama su sekilde oldu

Gs ile 81 puanla sampiyon oldum Bjk 69 puanla ikinci Fb 68 puanla ücüncü oldu. Puanlarimiz esit gidiyordu son haftalarda Bjk Fb düsüs yasadi. Eski serilerde hic böyle keyifli cekismeli olmuyordu lig benim kariyerlerimde. Lig siralamasi Bursa, Konya IBB, Trabzon seklinde devam ediyor.

5 büyük takimin kümeye düsmeme mücadelesi vermemesi güzel oldu eski serilerde illa ki ilk senemde ya FB ya Bjk yada Ts cok kötü isler cikariyorlardi.

Ilk sene kulüplerde para olmamasina ragmen kiralik olarak aldiklari oyuncular gayet kaliteliydi. Sacma transferle simdilik karsilasmadim bir sey haric. Fb Dick Advocaat ile yollari ayrilinca medyada Bilic, Zidane, Puel isimleri öne cikti ama gittiler Osman Özköylü'yü takimin basina getirdiler.

Bende durum bu

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Sanırım gençlerbirliği oyuncuları biraz iyi yapılmış ya da maç motoruna uygun taktikleri var

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by mpaker66 View Post
    Sanırım gençlerbirliği oyuncuları biraz iyi yapılmış ya da maç motoruna uygun taktikleri var
    Aslinda ligin kagit uzerinde zayif kadrolarindan bir tanesi.

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Aslinda ligin kagit uzerinde zayif kadrolarindan bir tanesi.
    Bence de, hucümda (bence) 2. lig seviyesinde olan Serdar gürler ve Aydın karabulut banko oynuyor. 2. ligden gelen Vedat oynuyor. Dediğim gibi demekki maç motoruna uygun bir taktik oynatıyor ibrahim üzülmez

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Esas önemli olan 2. 3. sezon ve sonrası. Tabi bi de kulüplerin transfer durumları.
    Oyunu hala almadım. Alırsam bikaç sezon bu yama ile test edip gerekirse kendim de müdahalede bulunup öyle başlayacağım bizim lige.

@perpetua
    abi bu kulüplerin kendi itibarlarına uygun teknik adamlarla çalışmasını sağlamak mümkün mü? Yani 3 büyüklerin gidip saçmasapan td'ler ile çalışmasını engelleyemiyor muyuz?
    başkanlık seçimlerini komple iptal edip mevcut başkanları kulübün kalıcı sahibi gibi ayarlasak ve bunların tercihlerini düzenlesek sorunu çözebilir miyiz?
    Çünkü başkan değişince kulübün bütün perspektifi değişebiliyor.

26. Default

V3 çıkacak mı ona göre yeni oyuna başlamayı düşünüyorum

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by serwan View Post
    Esas önemli olan 2. 3. sezon ve sonrası. Tabi bi de kulüplerin transfer durumları.
    Oyunu hala almadım. Alırsam bikaç sezon bu yama ile test edip gerekirse kendim de müdahalede bulunup öyle başlayacağım bizim lige.

@perpetua
    abi bu kulüplerin kendi itibarlarına uygun teknik adamlarla çalışmasını sağlamak mümkün mü? Yani 3 büyüklerin gidip saçmasapan td'ler ile çalışmasını engelleyemiyor muyuz?
    başkanlık seçimlerini komple iptal edip mevcut başkanları kulübün kalıcı sahibi gibi ayarlasak ve bunların tercihlerini düzenlesek sorunu çözebilir miyiz?
    Çünkü başkan değişince kulübün bütün perspektifi değişebiliyor.
    Hocam bence başkan tercihinden ziyade kılüplerin kalıplaşmış kültürlerini veritabanına enjekte etmek daha mantıklı. Böylelikle başkanlar değişsede kulüp kültürü sabit olacağı için çok küçük oynamalar olur oyun içinde.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Ömer abi şenol hocanın veritabanındaki diziliş tercihi şu anki asimetrik 4141in tam tersi olmuş durumda. Sağda q7'yi forvete yakın solda sakatlanmadan caner veya şimdi adriano'yu orta sahayı güçlendirmek için kullanıyor. Yani sakatlıkları görmezden gelirsek dmc merkez atiba mcr g. inler veya oğuzhan ml caner veya adriano amcl talisca amr q7. Ayrıca zorluk derecesi yüksek maçlarda merkezi 3lüyor savunma dizilişi 4141 olabilir. Sakatlıklardan ötürü son 1-2 maç amr q7 aml cenk veya aboubakar(raumdeuter) merkez atiba oğuzhan tolgay olarak maçlara başlıyor. İkinci diziliş tercihi 4123 olabilir. Bunlar kendi gözlemlerim. Senin fikrinide merak ettim.

Bu yama olsun orjinal sürüm olsun 3 büyüklerin teknik direktörleri normalde çok çok nadir takımın başına geçebilecek isimler oluyor. Bunu engellemenin yolu yok mu?

Gerçek hayatta takımlar çok zor durumda değilse yerli 2-3 isim hariç düşünmüyorlar bile ama oyunca 2.lig hocaları bile 3 büyüklerin hocası oluyor..

Ömer abi şenol hocanın veritabanındaki diziliş tercihi şu anki asimetrik 4141in tam tersi olmuş durumda. Sağda q7'yi forvete yakın solda sakatlanmadan caner veya şimdi adriano'yu orta sahayı güçlendirmek için kullanıyor. Yani sakatlıkları görmezden gelirsek dmc merkez atiba mcr g. inler veya oğuzhan ml caner veya adriano amcl talisca amr q7. Ayrıca zorluk derecesi yüksek maçlarda merkezi 3lüyor savunma dizilişi 4141 olabilir. Sakatlıklardan ötürü son 1-2 maç amr q7 aml cenk veya aboubakar(raumdeuter) merkez atiba oğuzhan tolgay olarak maçlara başlıyor. İkinci diziliş tercihi 4123 olabilir. Bunlar kendi gözlemlerim. Senin fikrinide merak ettim.
    asimetrik dizilişe katılıyorum, beşiktaşa karşı maç yaparken quaresmanın kanadına oynadım dün 1-0 gerideydim 4-1 kazandım
    Last edited by CanrY : 09.Kasım.2016 at 17:58 Reason: düzeltme

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri