Sayfa 3 / 6 İlkİlk 12345 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 152 sonuç

Konu: FM 2017 - Çıkış Günü Veri Tabanı Güncellemesi ve Yardımcı Araştırmacı Alımı

Açılın amme hizmeti ayağınıza geldi Gidişat nasıl oluyor diye İngiltere, Almanya, Fransa, Türkiye liglerini 4 sene oynattım. Türkiye liginin yıldan yıla ilk 6 sırasını paylaşıyorum.

Not: Ben herhangi bir takımın başında değildim, boştaydım.

2016 – 2017
    1-) Fenerbahçe
    2-) Beşiktaş
    3-) Galatasaray
    4-) Karabük
    5-) Başakşehir
    6-) Trabzonspor

2017 – 2018
    1-) Fenerbahçe
    2-) Galatasaray
    3-) Beşiktaş
    4-) Gençlerbirliği
    5-) Konyaspor
    6-) Başakşehir

2018 – 2019
    1-) Galatasaray
    2-) Karabük
    3-) Fenerbahçe
    4-) Beşiktaş
    5-) Başakşehir
    6-) Antalyaspor

2019 – 2020
    1-) Fenerbahçe
    2-) Trabzonspor
    3-) Beşiktaş
    4-) Galatasaray
    5-) Konyaspor
    6-) Antalyaspor
    Last edited by arrogancee : 10.Kasım.2016 at 17:56 Reason: İmla

@perpetua Chelsea, deneme amaçlı açtığım tüm oyunlarda en fazla 4. olabiliyor. Nedense çok güçlü yapılmamış gibi geldi bana. Güçlendirmek için repetution'ı artırmam yeterli olur mu yoksa başka şeyler de mi yapmam gerekir? Futbolcu güçlerine dokunmak yerine kulüpte birkaç oynama yapmak istiyorum.

Quote Originally Posted by arrogancee View Post
    Açılan amme hizmeyi ayağınıza geldi Gidişat nasıl oluyor diye İngiltere, Almanya, Fransa, Türkiye liglerini 4 sene oynattım. Türkiye liginin yıldan yıla ilk 6 sırasını paylaşıyorum.

2016 – 2017
    1-) Fenerbahçe
    2-) Beşiktaş
    3-) Galatasaray
    4-) Karabük
    5-) Başakşehir
    6-) Trabzonspor

2017 – 2018
    1-) Fenerbahçe
    2-) Galatasaray
    3-) Beşiktaş
    4-) Gençlerbirliği
    5-) Konyaspor
    6-) Başakşehir

2018 – 2019
    1-) Galatasaray
    2-) Karabük
    3-) Fenerbahçe
    4-) Beşiktaş
    5-) Başakşehir
    6-) Antalyaspor

2019 – 2020
    1-) Fenerbahçe
    2-) Trabzonspor
    3-) Beşiktaş
    4-) Galatasaray
    5-) Konyaspor
    6-) Antalyaspor
    Transfer durumları, teknik direktörler ve avrupa da ne durumdalar. Yani gerçeklik bu alanlarda da 4 yıl sonra nasıl.. Teşekkürler.

Quote Originally Posted by RedJ View Post
    Transfer durumları, teknik direktörler ve avrupa da ne durumdalar. Yani gerçeklik bu alanlarda da 4 yıl sonra nasıl.. Teşekkürler.
    Teknik direktörler

Fenerbahçe: Mario Been
    Galatasaray: Riekerink
    Beşiktaş: İrfan Buz
    Trabzonspor: Okan Buruk

Transferler bence fena değil. GS mesela Batshuayi'yi aldı, Emre Mor'u kiraladı. Fenerbahçe parası yokken büyük takımlardan genç oyuncu kiraladı gibi gibi...

Avrupa'da başarıya gelince: UEFA Avrupa Ligi'nde son 16'dan ileri gidebilen yok Ş.liginde ise gruptan çıkabilen yok...

Teknik direktörler

Transferler bence fena değil. GS mesela Batshuayi'yi aldı, Emre Mor'u kiraladı. Fenerbahçe parası yokken büyük takımlardan genç oyuncu kiraladı gibi gibi...

Avrupa'da başarıya gelince: UEFA Avrupa Ligi'nde son 16'dan ileri gidebilen yok Ş.liginde ise gruptan çıkabilen yok...
    O Kadar Gerçekçi Diyorsun Yani

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Teknik direktörler

zahmet olmazsa takımların topladıkları puanları da yazmanız mümkün mü?

Quote Originally Posted by serwan View Post
    zahmet olmaz tabii ki ama bunu anca akşam eve gidince yapabilirim

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by hknshr View Post
    Ömer abi şenol hocanın veritabanındaki diziliş tercihi şu anki asimetrik 4141in tam tersi olmuş durumda. Sağda q7'yi forvete yakın solda sakatlanmadan caner veya şimdi adriano'yu orta sahayı güçlendirmek için kullanıyor. Yani sakatlıkları görmezden gelirsek dmc merkez atiba mcr g. inler veya oğuzhan ml caner veya adriano amcl talisca amr q7. Ayrıca zorluk derecesi yüksek maçlarda merkezi 3lüyor savunma dizilişi 4141 olabilir. Sakatlıklardan ötürü son 1-2 maç amr q7 aml cenk veya aboubakar(raumdeuter) merkez atiba oğuzhan tolgay olarak maçlara başlıyor. İkinci diziliş tercihi 4123 olabilir. Bunlar kendi gözlemlerim. Senin fikrinide merak ettim.
    Asimetrik dizilisin sabit bir dizilis degil, duruma gore diger asimetrik dizilise donecek sekilde oyunda kullanilmasi gerekli. Senol Gunes'in ikinci dizilisini de ML kullanan asimetrik dizilis olarak ayarlamak mumkun.

Defansif dizilis olarak su anda 44112DM girilmis durumda. Yani DM, DM, MR, ML, AMC.
    Bu 4141 de olabilir bence.

Sakatliklardan dolayi gerceklesen dizilis degisimleri, eger kadro cok dengeli degilse, teknik direktorlerin ayarlanan dizilislerini ofsayt'a dusurmesi dogal.

Burada veritabanindaki hata Senol Gunes'in flexibility (esneklik) degerinin dusuk olmasi. Ihtiyac oldugunda farkli dizilisleri kullanan bir teknik direktor olarak yansitilmasi daha dogru olur bence.

Nesil
    2003

Açılan amme hizmeyi ayağınıza geldi :) Gidişat nasıl oluyor diye İngiltere, Almanya, Fransa, Türkiye liglerini 4 sene oynattım. Türkiye liginin yıldan yıla ilk 6 sırasını paylaşıyorum.

2016 – 2017
    1-) Fenerbahçe
    2-) Beşiktaş
    3-) Galatasaray
    4-) Karabük
    5-) Başakşehir
    6-) Trabzonspor

2017 – 2018
    1-) Fenerbahçe
    2-) Galatasaray
    3-) Beşiktaş
    4-) Gençlerbirliği
    5-) Konyaspor
    6-) Başakşehir

2018 – 2019
    1-) Galatasaray
    2-) Karabük
    3-) Fenerbahçe
    4-) Beşiktaş
    5-) Başakşehir
    6-) Antalyaspor

2019 – 2020
    1-) Fenerbahçe
    2-) Trabzonspor
    3-) Beşiktaş
    4-) Galatasaray
    5-) Konyaspor
    6-) Antalyaspor
    Tesekkurler. Fenerbahce'nin ilk iki sezon transfer yap(a)madigi goz onunde bulundurulursa, iki sampiyonluk kazanilmasi muhtemelen kulubu rahatlatmistir.

Ilk sezondan sonra farkli teknik direktorlerin gorev almasiyla ilk sezon gorevde olan teknik direktorler icin yapilan taktik ayarlamalarin etkisi azalacaktir. Ayni mantigi veri tabaninda bosta olan teknik direktorler icin uygulamamiz gerekli.

Bir miktar duzenlemeyi de futbolcular uzerinden yaptigimizda her sey yerli yerine oturur (teorik olarak). Ozellikle takimlarin kat ettigi mesafeyi dusurme uzerinden bir planim var. Umarim tutar.

Nesil
    2003

@perpetua Chelsea, deneme amaçlı açtığım tüm oyunlarda en fazla 4. olabiliyor. Nedense çok güçlü yapılmamış gibi geldi bana. Güçlendirmek için repetution'ı artırmam yeterli olur mu yoksa başka şeyler de mi yapmam gerekir? Futbolcu güçlerine dokunmak yerine kulüpte birkaç oynama yapmak istiyorum.
    Acikcasi Ingiliz liginin veritabanina, Turkiye ligi kadar hakim degilim. Bu nedenle tam olarak hangi degisikligin istedigin etkiyi olusturacagina cabuk bir cevap vermem zor.

Takip ettigim kadariyla gercekte Conte'nin 523'u (DC DC DC WBR WBL MC MC AMR AML ST) andiran , kanat oyuncularinin ice girip kanat beklerinin ileriye ciktigi dizilisi Ingiliz takimlarini bir hayli zorluyor. Azpilicueta'nin bek degil stoper olarak oynamasi, kanatlarda Hazard ve Pedro'nun kanat degil ic olarak oynamasi icin verilmesi gereken rollerin kullanilmasi, Fabregas'in yuksek CA sahibi olup ilk gercekte Conte'nin taktigine uygun olmamasi gibi bir cok farkli sorun var Chelsea'de. Bunlari ufak bir kac degisiklik ile duzeltmek pek kolay olmayacaktir.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Ömer abi advocaat'ta 4231i benimsemiş durumda. Veritabanında 4123 ilk tercih 4213 ikinci tercih. Ben editörden ilk tercihe 42DM31 geniş alan, ikinciye 4123 girdim. Oyuncu rolü tercihlerinden çok yönlü beki kaldırdım. Şimdiye kadar gs fb ts bjk başakşehir güncellemiş durumdayım. Geçen yılda buna benzer bişey yapma düşüncem vardı yoğun iş temposundan tamamlayamadım dosyayı. Hatırlarsın belki. Geçen yıldan farklı olarak td tercihleri daha yerinde girilmiş dikkatimi bu çekti.

Nesil
    2003

Ömer abi advocaat'ta 4231i benimsemiş durumda. Veritabanında 4123 ilk tercih 4213 ikinci tercih. Ben editörden ilk tercihe 42DM31 geniş alan, ikinciye 4123 girdim. Oyuncu rolü tercihlerinden çok yönlü beki kaldırdım. Şimdiye kadar gs fb ts bjk başakşehir güncellemiş durumdayım. Geçen yılda buna benzer bişey yapma düşüncem vardı yoğun iş temposundan tamamlayamadım dosyayı. Hatırlarsın belki. Geçen yıldan farklı olarak td tercihleri daha yerinde girilmiş dikkatimi bu çekti.
    Sezon basladiktan sonra bir cok degisiklik yapma sansi bulduk bu sefer.
    Veritabanini teslim etme ve degisiklik yapabilme son tarihlerine gore bu hep mumkun olmuyor.
    Advocaat'in dizilisi 4213 olarak bize geldi. Ilk basta dokunmadik cunku Topal ve Ozan daha geride, Alper onde gibi kullaniyordu. Biz en son degisilik yaptigimizda orta sahada Topal, Souza, Ozan'i kullaniyordu.

Bu dizilislerin ne kadar degisken oldugunun en guzel gostergesi. Ozellikle Fatih Terim'in Galatasaray'daki son bir kac ayinda bu cok beligindi. Maclara dar bir 4132 ile baslayip, daha sonra Bruma'yi oyuna dahil ederek daha genis bir oyun oynuyordu. Dizilisi 4132 yapinca, Bruma bir kac ay icinde transfer listesine konuluyordu. Oyun hemen cikmadan once Mancini gelince bunu tabii siz hic gormemis oldunuz.

Takimlarin kadrolari belirli bir sisteme gore kurulmayinca, teknik direktorler her gittikleri takimda degisiklikler yapmak zorunda kaliyor.
    Last edited by perpetua : 10.Kasım.2016 at 21:05

aşağıda paylaşıyorum.

2016 / 2017
    1-) Fenerbahçe: 67
    2-) Beşiktaş: 63
    3-) Galatasaray: 60
    4-) Karabük: 57
    5-) Başakşehir: 54
    6-) Trabzonspor: 53

2017 / 2018
    1-) Fenerbahçe:76
    2-) Galatasaray: 61
    3-) Beşiktaş: 59
    4-) Gençlerbirliği: 55
    5-) Konyaspor: 55
    6-) Başakşehir: 53

2018 / 2019
    1-) Galatasaray: 73
    2-) Karabük: 58
    3-) Fenerbahçe: 58
    4-) Beşiktaş: 58
    5-) Başakşehir: 51
    6-) Antalyaspor: 51

2019 / 2020
    1-) Fenerbahçe: 73
    2-) Trabzonspor: 64
    3-) Beşiktaş: 63
    4-) Galatasaray: 56
    6-) Antalyaspor: 52

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

aşağıda paylaşıyorum.

2016 / 2017
    1-) Fenerbahçe: 67
    2-) Beşiktaş: 63
    3-) Galatasaray: 60
    4-) Karabük: 57
    5-) Başakşehir: 54
    6-) Trabzonspor: 53

2017 / 2018
    1-) Fenerbahçe:76
    2-) Galatasaray: 61
    3-) Beşiktaş: 59
    4-) Gençlerbirliği: 55
    6-) Başakşehir: 53

2018 / 2019
    1-) Galatasaray: 73
    2-) Karabük: 58
    3-) Fenerbahçe: 58
    4-) Beşiktaş: 58
    5-) Başakşehir: 51
    6-) Antalyaspor: 51

2019 / 2020
    1-) Fenerbahçe: 73
    2-) Trabzonspor: 64
    3-) Beşiktaş: 63
    4-) Galatasaray: 56
    6-) Antalyaspor: 52
    Çok teşekkürler. Benim için hayal kırıklığı..

Nesil
    2003

Çok teşekkürler. Benim için hayal kırıklığı..
    Cok kotu degil bence.
    Son 5 sezonda sadece 1 defa yaris 3 puan ve altinda fark ile bitti. Birinci ve ikinci takim arasinda iki defa 9 puan, bir defa 10 puan, bir defa da 5 puanlik fark oldu. Birinci ile ikinci arasinda ortalama puan farki 7.2 puan.

Galatasaray 10 puan farkla ligi kazandigi sezon, sondan bir onceki hafta Fenerbahce'ye kaybetti. Kazanabilse fark 16 olurdu.
    Fenerbahce 9 puan farkla ligi kazandigi sezon son 5 macta 8 puan topladi. Bu kadar puan kaybetmese fark cok daha buyuk olurdu.
    Galatasaray'in Hamzaoglu ile sampiyon oldugu sezon, son hafta sampiyonlugu garantiledikten sonra Rize beraberligi olmasa 5 puan fark ile sampiyon olurdu.
    Gecen sezon Besiktas son hafta Konya'ya karsi yedek kadro ile kaybetmese fark 8 puan olurdu.

15 puanlik fark normal demiyorum. Ancak bu ligin altinin biraz zayiflamasiyla cozulebilecek bir sorun. En azindan siralamalarda cok buyuk anormallik yok gibi gorunuyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Cok kotu degil bence.
    Son 5 sezonda sadece 1 defa yaris 3 puan ve altinda fark ile bitti. Birinci ve ikinci takim arasinda iki defa 9 puan, bir defa 10 puan, bir defa da 5 puanlik fark oldu. Birinci ile ikinci arasinda ortalama puan farki 7.2 puan.

Galatasaray 10 puan farkla ligi kazandigi sezon, sondan bir onceki hafta Fenerbahce'ye kaybetti. Kazanabilse fark 16 olurdu.
    Fenerbahce 9 puan farkla ligi kazandigi sezon son 5 macta 8 puan topladi. Bu kadar puan kaybetmese fark cok daha buyuk olurdu.
    Galatasaray'in Hamzaoglu ile sampiyon oldugu sezon, son hafta sampiyonlugu garantiledikten sonra Rize beraberligi olmasa 5 puan fark ile sampiyon olurdu.
    Gecen sezon Besiktas son hafta Konya'ya karsi yedek kadro ile kaybetmese fark 8 puan olurdu.

15 puanlik fark normal demiyorum. Ancak bu ligin altinin biraz zayiflamasiyla cozulebilecek bir sorun. En azindan siralamalarda cok buyuk anormallik yok gibi gorunuyor.
    Puan farklarından ziyade şampiyonların topladığı puanlar az geldi. Tabi 15 puan fark da anormal. Alt taraf biraz zayıflatılırsa hem şampiyonun toplayacağı puan bi miktar artar hem de ikinciyle fark kapanır.

almanya milli takımının kadrosunu gerçek isimlere döndürmek için yama mı gerekiyordu?

Edit: CanrY sağ olsun yardımcı oldu.
    Last edited by arrogancee : 11.Kasım.2016 at 08:29

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

@perpetua
    abi bu dosyayı editörde açıp üzerinde oynama yapabilir miyiz? Ya da sen yakın zamanda bi düzeltme düşünüyor musun bu yama için?

Nesil
    2003

@perpetua
    abi bu dosyayı editörde açıp üzerinde oynama yapabilir miyiz? Ya da sen yakın zamanda bi düzeltme düşünüyor musun bu yama için?
    Istedigin gibi yapabilirsin. Bunun ustune benim bir planim yok.
    Ligin alt kismini kabaca indirip biraz test yapacagim ama o yayinlanabilecek bir yama olmaz.

20. Default

1.sezonu bitirdim kısıtlı kadroyla 2.olabildim

İlk sezonum sıralaması
    Beşiktaş
    Fenerbahçe
    Trabzonspor
    Galatasaray

Gayet güzel gidiyo ama Fenerbahçenin hocası Osman Özköylü oldu

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Karabük hocası Tudor'un profili yapılmalı. Çok başarılı bir teknik direktör. Oyunda bu etki olmadıgı icin Karabük averaj takımına dönüyor. Gerçekte öyle değil.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Gençlerbirliği 2. sezonda 18. sıraya demir attı kesin bilgii

Yama güzel olmuş, eline sağlık @perpetua. Yama öncesi son haftaları gençleri denemeye ayırmama rağmen 26 puan farkla şampiyon olmuştum.

Yamayı yükledikten sonra yeni oyunda rekabet atmasına rağmen garip bir şekilde çok sakat vermeye başladım. International duty'lerden bile 3-4 oyuncum sakat dönmeye başladı. Bazı oyuncularda sürekli sakatlık yaşamam da cabası. Yönetimin staff bütçesini de az tutmasına rağmen eli yüzü düzgün şöyle bir ekip kurdum

Antreman seviyem ve antrenörler de sakatlığa mahal verecek düzeyde değil. Bir fikri olan var mı? Ya da aynı sorunla karşılaşan?

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

@perpetua
    Abi ben aradaki makası korumak ve hatta biraz daha açmak için ilk 6'ya giren takımların ödüllerini editörden arttırmaya çalıştım ancak kuralları test edince hata veriyor. Zamanınız varsa yardımcı olmanız mümkün mü?

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Asimetrik dizilisin sabit bir dizilis degil, duruma gore diger asimetrik dizilise donecek sekilde oyunda kullanilmasi gerekli. Senol Gunes'in ikinci dizilisini de ML kullanan asimetrik dizilis olarak ayarlamak mumkun.

Defansif dizilis olarak su anda 44112DM girilmis durumda. Yani DM, DM, MR, ML, AMC.
    Bu 4141 de olabilir bence.

Sakatliklardan dolayi gerceklesen dizilis degisimleri, eger kadro cok dengeli degilse, teknik direktorlerin ayarlanan dizilislerini ofsayt'a dusurmesi dogal.

Burada veritabanindaki hata Senol Gunes'in flexibility (esneklik) degerinin dusuk olmasi. Ihtiyac oldugunda farkli dizilisleri kullanan bir teknik direktor olarak yansitilmasi daha dogru olur bence.

Ömer abi şenol güneş'in esneklik değeri kaç olmalı sence? Bu sezon diziliş çok değişken bjkde.

Nesil
    2003

@perpetua
    Abi ben aradaki makası korumak ve hatta biraz daha açmak için ilk 6'ya giren takımların ödüllerini editörden arttırmaya çalıştım ancak kuralları test edince hata veriyor. Zamanınız varsa yardımcı olmanız mümkün mü?
    Emin degilim. Acikcasi editor'den lig kurallarini guncellemeyi denemedim. Bir inceleyip geri donerim.

Nesil
    2003

Ömer abi şenol güneş'in esneklik değeri kaç olmalı sence? Bu sezon diziliş çok değişken bjkde.
    Ben 17 olarak dusundum.

Nesil
    2004
    Yer
    Stockholm, Isvec

Iyi gunler.

Simdilik bir sorum olacak Ömer Abi´ye. Özel mesajdan ziyade burda sormak istiyorum ki herkes bilgilensin.

Sanirim hepimizin ortak istegi Türkiye liglerimizin cikan orijinal surumde 100% dogru yansitilmasi ve sorunsuz bir sekilde oyunda oynanabilmesi. Ayrica tum dunyada FM oyuncularin kariyerlerinde liglerimizin oyunda dogru gelisip ve dogru yansimasi da önemli diye dusunuyorum.
    Bunun 100% sorunsuz ve dogru olmasi imkansiz birsey ama hedef herzaman ne kadar iyi ve dogru yapilabiliniyorsa ona ulasmak. Ve Türkiye arastirma ekibinin bunun icin gercekten calistigini ve caba sarf ettigini dusunuyorum. Birkac kucuk soruna/yanlisa kimse cok laf etmemeli(oyuncu özelliklerinde degerlindermeler gibi) ama liglerimizin oynanabilirligini etkileyen ve oynama zevkini azaltan birkac ciddi sorun var gibi. Ben oyuna henuz sahip degilim ama okuduklarimdan bunlari anliyorum. Kendim normalde FM serilerini subat/mart ayinda son yama ciktiktan sonra oynayan birisiyim her sene. Ve bu yil da öyle yapacagim, tam da simdi konustugumuz ve benzer sorunlardan dolayi. Yani oyunun orijinal cikis surumunde böyle yanlislarla karsilasmayi cok anormal bulmuyorum, yeter ki duzeltilsin ki zevkle oynayabilelim.

Merak ettigim sudur Ömer Abi. Gecmis senelerde de birkac buyuk sorunla karsilastik Türkiye ligleri oyuncusu olarak. Bunlari cogunlukla duzeltme imkaniniz oldu cikan yamalar ile(SI´nin duzeltmelere izin verdigi kadar ve yamalara ekledigi kadar). Simdi FM 2017´de yeniden liglerimizde oynama zevkini bozan birkac ciddi sorun var. Yaptiginiz duzeltmeler(kendi cikardiginiz yama) ve bundan sonra yapacaginiz duzletmeleri SI´nin cikaracagi resmi yamalara yansitabilecek misiniz? Ve esas son resmi yamadan sonra, yani mart ayinda, liglerimizi dogru yansitilmis, gercekci ve böyle ciddi sorunlar olmadan oynayabilecekmiyiz? Benim icin önemli olan budur aslinda.

Saygilarimla

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bu yamadan sonra da takımlar yine inanılmaz sıkıntılı bütçe konusunda. Borçların faizi silindi ve daha uzun vadeye yayıldı demişsiniz ama pek etki etmemiş sanırım. Fenerbahçe'yi aldığımızda 0 transfer bütçesi ile karşılaşıyoruz bunun üstüne de başkan tanınmış(pahalı) oyuncularla anlaşmayı bir başarı kıstası olarak koyuyor mesela.

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 12345 ... SonSon

Mesaj Yetkileri