Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
61 ile 73 arası toplam 73 sonuç

Konu: 4-2-3-1 Tiki Taka 2017 V.3 yayında

Quote Originally Posted by MoNToLiVo_ View Post
    V3 Yayınlanmıstır arkadaslar
    Kendi hedefimde Tiki Taka tarzı bir taktik ile başarı yakalamak Galatasaray ile 2.sezona başladım ligde gerekli başarıyı yakaladım diye bilirim ama Avrupa da biraz zorlanacak gibiyim.
    Sizin taktiğe gelecek olursak Daha önce de paylaşım yapmıştım burda taktik yapma konusuna yeni başladığım için Türkiye Milli takımımızı yönetirken sizin taktiğin 2. Versiyonunu kullanıyorum. 3. Versiyonuda eklerim. Belki Galatasaray ile taktik işte oldu dersem anacak Milli takımda kullanırım. Milli takım ile iki maç kaldı Dünya Kupası için son versiyon ile ćikayim onlarada

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

ben oyunu genelde 3 bölüm oynuyorum. standart anlayıs ile baslayıp duruma göre kontra ve hücum yapıyorum verim üst seviyede..
    Bazen yürekli kayıplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

Quote Originally Posted by MoNToLiVo_ View Post
    ben oyunu genelde 3 bölüm oynuyorum. standart anlayıs ile baslayıp duruma göre kontra ve hücum yapıyorum verim üst seviyede..
    Benim tercihim Kontrollü oyundna yana bu çerçevede maç içerisinde dediklerini dikkate alacağım.

Default Taktik

Taktiği ilk macta denedım Besıktas ile UEFA kupasında PSV macında ve 3-0 gibi net bir skor elde ettim.Takım orta sahada cok ıyı top oynadı fakat defans hattında sıkıntılar oldu.Daha onumuzde maclar var daha net fıkırler solemek ıcın erken tabıkı.
    Ben Kontrollu/Akıcı olarak denedım ve daha basarılı oldum.Ilk kullandıgımda dedıgın gıbı yaptım ve yenıldım.

Hocam rakip talimatları nelerdir ?

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Quote Originally Posted by JeyJeyy View Post
    Taktiği ilk macta denedım Besıktas ile UEFA kupasında PSV macında ve 3-0 gibi net bir skor elde ettim.Takım orta sahada cok ıyı top oynadı fakat defans hattında sıkıntılar oldu.Daha onumuzde maclar var daha net fıkırler solemek ıcın erken tabıkı.
    Ben Kontrollu/Akıcı olarak denedım ve daha basarılı oldum.Ilk kullandıgımda dedıgın gıbı yaptım ve yenıldım.
    kardeşim fazla rotasyonun var ise eger hüsran .. fakat oyuncularınında taktige alışması önemli.. oyuncunun profiline girip gelişim / taktikler ekranından taktigine ne kadar uyum sagladıgını görebilirsin.

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Quote Originally Posted by lpciata View Post
    Hocam rakip talimatları nelerdir ?
    sadece forvetlere sıkı markaj geri kalan orta alan oyuncularına press uygulatıyorum kardeşim.

Fenerbahçe ile bende 4-2-3-1 üzerine çalışmalar yaptım ve bir türlü başarılı olamamıştım. Bu taktik derdime çare oldu diyebilirim. Benim genel problemim çok pozisyon vermek ve uzaktan şutlatın abartılı fazla olmasıydı. Bu taktikle bunlar azaldı. Elinize sağlık öncelikle..

Şimdi bendeki eksi yönlerine gelirsek; Bazı takımlara karşı taktik işlemedi. Mesela Avrupa liginde Zurich ile maçlarımda bir yenilgi ve bir beraberlikle kurtuldum. Beraberlik ise 2-0'dan 2-2'ye gelen bir geri dönüştü. Dediğiniz gibi duruma göre hücum yada kontra seçiyorum bazen. Zurich beraberliğinde isse yüklen seçeneğini seçmiştim en son. Yada ligde Beşiktaş maçında sahada varlık gösteremedik neredeyse. Oradan da 2-1 yenilgiyle ayrıldık.

Yenildiğim takımların ikisidi hücumu düşünen, topa sahip olmayı isteyen 4-2-3-1 taktiği ile oynuyordu. Acaba bu tip taktiklere karşı bir zaafı var mı sizinde gözlemlediğiniz?

Şunlarıda belirtmeden bitirmeyim.
    -Takım taktiğe tam alışmadı (%80'de falandır tahminen)
    -Dediğiniz oyuncu özelliklerini pek karşılayan oyuncularım yok.

Bu eksileri tamamlayınca daha iyi olacağını tahmin ediyorum taktiğin tabi. Ama dediğim gibi bazı taktiklere zaafı var mı, varsa çözümü nasıl sağlıyorsunuz?

Birde dipnot olarak bir soru: Maç öncesi antrenmanında öneriniz nedir?

Nesil
    2012
    Yer
    ankara

Merhaba @montolivo_

Senin kullanmış olduğun taktiğin aynısını Galatasaray da kullanarak 1 sezon geçirdim. Şuan son maçıma çıkıyorum ve çıldırmak üzereyim...Aşağıda görüldüğü üzere iç saha da harikalar yaratan bir istatistik söz konusu. Aynı şekilde deplasman da yaşan facia yok böyle bir istatistik ya yani çıldırdım maçları izlerken saçma sapan gol yemeler defans arkasına sarkan toplar ve daha neler neler. Bana bu konuda yardımcı olur musun taktik ve takım anlayışına hakim duruma gelemedim bir türlü. Ne gibi eksiklerim var ?

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Quote Originally Posted by EfsaneFenerli View Post
    Fenerbahçe ile bende 4-2-3-1 üzerine çalışmalar yaptım ve bir türlü başarılı olamamıştım. Bu taktik derdime çare oldu diyebilirim. Benim genel problemim çok pozisyon vermek ve uzaktan şutlatın abartılı fazla olmasıydı. Bu taktikle bunlar azaldı. Elinize sağlık öncelikle..

Şimdi bendeki eksi yönlerine gelirsek; Bazı takımlara karşı taktik işlemedi. Mesela Avrupa liginde Zurich ile maçlarımda bir yenilgi ve bir beraberlikle kurtuldum. Beraberlik ise 2-0'dan 2-2'ye gelen bir geri dönüştü. Dediğiniz gibi duruma göre hücum yada kontra seçiyorum bazen. Zurich beraberliğinde isse yüklen seçeneğini seçmiştim en son. Yada ligde Beşiktaş maçında sahada varlık gösteremedik neredeyse. Oradan da 2-1 yenilgiyle ayrıldık.

Yenildiğim takımların ikisidi hücumu düşünen, topa sahip olmayı isteyen 4-2-3-1 taktiği ile oynuyordu. Acaba bu tip taktiklere karşı bir zaafı var mı sizinde gözlemlediğiniz?

Şunlarıda belirtmeden bitirmeyim.
    -Takım taktiğe tam alışmadı (%80'de falandır tahminen)
    -Dediğiniz oyuncu özelliklerini pek karşılayan oyuncularım yok.

Bu eksileri tamamlayınca daha iyi olacağını tahmin ediyorum taktiğin tabi. Ama dediğim gibi bazı taktiklere zaafı var mı, varsa çözümü nasıl sağlıyorsunuz?

Birde dipnot olarak bir soru: Maç öncesi antrenmanında öneriniz nedir?
    Aşırı hücum eden takımlara karsı ilk 20 dakika kontra oynat. sonra sı normal anlayışına dön kardeşim farkı görürsün.

Quote Originally Posted by Sinser View Post
    Merhaba @montolivo_

Senin kullanmış olduğun taktiğin aynısını Galatasaray da kullanarak 1 sezon geçirdim. Şuan son maçıma çıkıyorum ve çıldırmak üzereyim...Aşağıda görüldüğü üzere iç saha da harikalar yaratan bir istatistik söz konusu. Aynı şekilde deplasman da yaşan facia yok böyle bir istatistik ya yani çıldırdım maçları izlerken saçma sapan gol yemeler defans arkasına sarkan toplar ve daha neler neler. Bana bu konuda yardımcı olur musun taktik ve takım anlayışına hakim duruma gelemedim bir türlü. Ne gibi eksiklerim var ?

ilk başta kontra ile başla deplasmanda sonra normale dön savunma hattında ise hızlı oyuncular transfer ederek sorunu cözebilirsin.

başkan save'i indirdim tactics klasörüne atıyorum oyundan yükle diyorum dosyayı bulamıyor sebebi nedir acaba

selamlar.

taktik için teşekkürler. pas konusunda 700 - 900 arası pas yapıyorum. topla oynama yüzdesi %60 - 70 arası değişmekte. beşiktaş ile oynuyorum
    forvet aboubakar ve cenk değişmeli
    ofansif orta saha talisca
    kanatlar babel quaresma
    orta saha merkez hutchinson ve tolgay .( oguzhan sakat.)
    defans merkez mitrovic ve marcelo
    bekler adriano cenk gokhan gonul beck değişmeli.
    bir kaç sorum olacaktır.
    şut sayısı 30 - 35 olmasına ragmen kaleyi tutan şut 5 gol bazen 1 bazen hiç
    toplama oynama yüzdem yüksek olmasına ragmen tehlikeli atak bazen 1 bazen hiç.
    defans çok basit gol yiyor.

bunlar hakkında adüşünceleriniz nelerdir.

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Quote Originally Posted by saydin87 View Post
    selamlar.

taktik için teşekkürler. pas konusunda 700 - 900 arası pas yapıyorum. topla oynama yüzdesi %60 - 70 arası değişmekte. beşiktaş ile oynuyorum
    forvet aboubakar ve cenk değişmeli
    ofansif orta saha talisca
    kanatlar babel quaresma
    orta saha merkez hutchinson ve tolgay .( oguzhan sakat.)
    defans merkez mitrovic ve marcelo
    bekler adriano cenk gokhan gonul beck değişmeli.
    bir kaç sorum olacaktır.
    şut sayısı 30 - 35 olmasına ragmen kaleyi tutan şut 5 gol bazen 1 bazen hiç
    toplama oynama yüzdem yüksek olmasına ragmen tehlikeli atak bazen 1 bazen hiç.
    defans çok basit gol yiyor.

bunlar hakkında adüşünceleriniz nelerdir.
    Takımın taktige alısması gibi oyuncularında taktige alışma olayı var.. sabır gösterirsen cok daha üst düzey sonuclar cıkabilir.

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123

Mesaj Yetkileri