1 ile 16 arası toplam 16 sonuç

Konu: Yapay zekanın başarılı taktiği kopyalaması

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Default Yapay zekanın başarılı taktiği kopyalaması

Yabancı bir sitede, bir kullanıcı iyi bir taktik yaptığında (skora yansıyan) yapay zekanın bu oyunu kopyaladığını, onların da benzer formatta oynadığını yazmış.

Yorumlarda ligi ve kupayı aldığımın ertesi sezon ligin yarısı benzer bir taktikle oynuyordu diyenler var, bu durum oyunun bir özelliği diyenler var.

Böyle bir duruma dikkat eden var mı? Açıkcası bu benim hoşuma gitti, başarılı oyunlar gerçekte de taklit edilirler, üstelik oyuncu için ligin kalitesini de (zorluk) artırabilir.

hocam eğer doğruysa gerçekten güzel olur .

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Doğruysa güzel ve gerçekçi olmuş. Zamanında 4-4-2 rüzgarı vardı, sonrasında kısa süren bir 3-5-2 furyası ardından da 4-3-3 gelmişti. Şimdilerde moda 4-2-3-1

Nesil
    2003

Tamamen sehir efsanesi.

Yapay zeka hic bir zaman tek bir taktigi kullanmiyor. Macin gidisine ve teknik direktorun ozelliklerine gore taktik degisikligi yapiyor ve bunu tipki sizin kullandiginiz secenekleri kullanarak yapiyor.

ayrıca her takımın favori taktiği yokmu oyun başında ve menejerlerin favori taktiği var onları kullanıyorlar bir takımın ve menejerin favori taktiğini takip edin eğer zamanla değişiyorsa doğrudur ama sanmıyorum

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Tamamen sehir efsanesi.

Yapay zeka hic bir zaman tek bir taktigi kullanmiyor. Macin gidisine ve teknik direktorun ozelliklerine gore taktik degisikligi yapiyor ve bunu tipki sizin kullandiginiz secenekleri kullanarak yapiyor.
    Maç içinde değil de ligin genelinde maça başlangıç taktiği olarak kopyalaması da mı efsaneye dahil? İddia bu yönde.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by nessus View Post
    Maç içinde değil de ligin genelinde maça başlangıç taktiği olarak kopyalaması da mı efsaneye dahil? İddia bu yönde.
    Evet dahil.

Ancak yapay zeka gecmiste oynadiginiz maclara gore kotu sonuclar aldiginiz dizilisleri benimseyebiliyor.
    Sistem secimi ise teknik direktorun ozellikleri, iki kulubun kadro kalitesi arasindaki fark, macin ic saha/dis saha olmasina gore degisiyor.

Nesil
    2015
    Yer
    İstanbul

Okuyunca şaşırdım çünkü Galatasaray ile oynadığım sezonda anadolu kulüpleri sezonun 2. devresinde benim taktikle maçlara çıkıyorlardı. İlk devre öyle değildi. Hatta maçın birinde artık dikkatimi çekti kendi kendime 'ulan yapay zeka da benim gibi düşünüyor vay arkadaş ' demiştim. Bu durum gözüme batmadı değil. Tesadüfse büyük bir tesadüf ama.

9. Default

dizilişi kullanmıyo ama mentalite'yi kullanıyo bence de. Çok başarılı olduğum ertesi sezonları takım ilginç şekilde kötü gidebiliyor. Bence bizim zaten yapmamız gereken tek bir taktikle oynamamak ve maç içerisinde taktik değiştirmek. Özellikle yeniliyoken cuk diye oturabiliyo.

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Valla 2-3-4-1 oynuyorum, başarılı da oluyorum, henüz oyunda hiç bir takımda görmedim. Öyle bir şey olduğunu düşünmüyorum

Quote Originally Posted by mpaker66 View Post
    Valla 2-3-4-1 oynuyorum, başarılı da oluyorum, henüz oyunda hiç bir takımda görmedim. Öyle bir şey olduğunu düşünmüyorum
    senin bu taktiği başka takımda görürsen zaten bu iddia da doğrulanır bence 2-3-4-1 nedir

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Quote Originally Posted by CanrY View Post
    senin bu taktiği başka takımda görürsen zaten bu iddia da doğrulanır bence 2-3-4-1 nedir
    Çılgın bir önde baskı ve karşı pres yapmak için öyle gerekiyordu

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Menejerlerin savunma taktiği bu diziliş mi yoksa bana karşı işlediğini öğrenip mi yapıyorlar bilmiyorum ama sık sık bu şekilde kapanıyorlar.
    Ya böyle yada dm nin birini forvete koyuyorlar ve hiç boş alan kalmıyor çoğu maçta.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Quote Originally Posted by martymcfly View Post
    Menejerlerin savunma taktiği bu diziliş mi yoksa bana karşı işlediğini öğrenip mi yapıyorlar bilmiyorum ama sık sık bu şekilde kapanıyorlar.
    Ya böyle yada dm nin birini forvete koyuyorlar ve hiç boş alan kalmıyor çoğu maçta.
    Kapanmanın bu kadarına da pes Skorlar nasıl oluyor, açabiliyor musunuz?

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Quote Originally Posted by nessus View Post
    Kapanmanın bu kadarına da pes Skorlar nasıl oluyor, açabiliyor musunuz?
    Erken gol atmamışsam çok sıkınıtı çekiyorum. İğne atsan yere düşmüyor rakip sahada.
    Özellikle Watford sürekli böyle oynuyor ve başarılı da oluyor bana karşı. Sponsor olduğundan mıdır ne torpilli takım heralde 10 maç yaptıysam 3 ünü kazanmışımdır, deplasman galibiyetim yok
    Odion Ighalo'dan nefret ediyorum özellikle

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Quote Originally Posted by martymcfly View Post
    Erken gol atmamışsam çok sıkınıtı çekiyorum. İğne atsan yere düşmüyor rakip sahada.
    Özellikle Watford sürekli böyle oynuyor ve başarılı da oluyor bana karşı. Sponsor olduğundan mıdır ne torpilli takım heralde 10 maç yaptıysam 3 ünü kazanmışımdır, deplasman galibiyetim yok
    Odion Ighalo'dan nefret ediyorum özellikle
    Takımına al hocam, başka ligden başka takıma kirala

Mesaj Yetkileri