1 ile 25 arası toplam 25 sonuç

Konu: takımdan ayrılmak isteyen oyuncularla ilgili nasıl bir yol izliyorsunuz?

Default takımdan ayrılmak isteyen oyuncularla ilgili nasıl bir yol izliyorsunuz?

arkadaşlar ben fazla rotasyon yapan biri değilim sadece kondisyon %90 ların altında kalan oyuncuları değiştiriyorum sezon içinde genelde 4-5 oyuncum isyan edip ayrılmak istiyor siz böyle durumlarda oyuncuları satıyormusunuz? sana kulüp arıycam diyorum ama adamın kalmasınıda istiyorum çünkü her sezon fazla transfer yapmam gerekiyor yoksa sizce sözleşme süresi bitimine kadar tutsam takım uyumunu bozarmı olumlu sonuçlar almama etki edermi merak ettiğim bu mesela 4 senelik sözleşmesi var ben bu gitmek isteyen adamı 3 sene daha tutup öyle satsam olumsuz etkisi olurmu?

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Oyun yıllardır bu konuda saçmalıyor. Yıllardır aynı, hiç bişi yapmana gerek yok. Şampiyonluk gelince, 1-2 hafta sonra vazgeçiyolar gitmekten. 2 gün sonra teklif geliyo yine mutsuz oluyor. Önüne ne yapsanda geçemiyorsun. Ben geçemedim, geçen varsa helal olsun
    İkinci olan, ilk kaybedendir.
    Ayrton Senna da Silva

Nesil
    2006
    Yer
    06

Kadro mühendisliği çok önemli bir hal aldı oyunda. 2 ayrı kadro belirleyip sırayla kullanabilirsin bu birinci seçenek. İkinci seçenek sadece 11 tane as oyuncun olacak, bunu iyi belirleyeceksin, gerisi de ya gelecek vaadeden ya da oyuncuyu alırken yedek olarak anlaştığın adamlar olsun derim. Bazen o kadar iyi oyuncuları kelepir yakalıyoruz ki o zaman yapacak birşey yok tabi alacaksın mecbur

Yoğun lig ve kupaların olduğu bir maratonda özellikle rotasyonlu bir kadro ile yola devam etmek gerekiyor. %90'ın altına düşmesini bekleme derim. Ve en önemlisi mutsuz 2-3 adamı 2-3 sene takımda tutmak intihar gibi birşey Takım uyumunu sittin sene toparlayamazsın bu şekilde

peki b takıma gönderip orada oynatsak isyan etmeye devam edermi acaba ortasaha ortasında oynayabilen 5 tane oyuncum var değiştir değiştir bir yere kadar biri şu oyunculara hepsini aynı anda oyanatamıycağımı söylemeli

Nesil
    2006
    Yer
    Balıkesir - Bandırma

Rotasyon yapsanız bile bu sıkıntı olabiliyor. Ben kendimden örnek vereyim. İki senedir bir fantezidir tutturdum gidiyorum 3 büyükleri Championship ligine atıp oynuyorum daha zor kariyer olması açısından.

Şimdi ligde 46 maç yapıyorum. Play-off kalırsam 49 maça çıkıyor. Şampiyonlar ligine kaldım 2 ön eleme = 4 maçla. Grubum kolay muhtemelen çıkarım en iyi ihtimal 2. turda elensem 12 maç. Yani 61 maç falan ediyor. Daha bunun FA Cup ve EFL Cup var. Hazırlık maçlarını saymasak bile neredeyse 70 resmi maç. Akıl almaz rotasyonlar yapıyorum her sene sonu haber çıkıyor "Fenerbahçe xx kadar oynattığı oyuncuyla en çok rotasyon yapan takım oldu." diye. Ama buna rağmen sürekli takımda isyan, oynadığı süreyi beğenmeyen oyuncular var

FM 2016'da hep işleyen kullandığım bir yöntem vardı bu zamana kadar FM 2017'de de işledi. Bir oyuncu gelip "Neden oynamıyorum, yeteri kadar oynatılmıyorum, gitmek istiyorum" vs. deyince direk şu tarz cevap veriyorum.

"Senin mevkinde oynayan xx adlı oyuncu çok güzel bir performans sergiliyor, şimdilik onu çıkaramam." / "Takım şu an gerçekten iyi bir form yakaladı şu an bunu bozamam"

Her defasında özür diliyorlar konu kapanıyor. Daha bir tane oyuncu kaybetmedim.

Nesil
    2003

Her oyuncunun ayni kisilige sahip olmadigini goz onunde bulundurmak gerekli.

Hirsli, baski kaldirabilen ve tartismali futbolcular mutsuzluklarini daha fazla dile getirir.
    Sadik, profesyonel ve iyi huylu futbolcular mutsuzluklarini daha az dile getirir.

Hirsli futbolcular eger mutsuzlarsa daha cabuk farkli takima transfer olmak isterler.
    Kararli ve baski kaldirabilen futbolcular mutsuzluklari konusunda daha zor geri adim atarlar.
    Profesyonel ve sadik futbolcular mutsuzluklari konusunda daha kolay geri adim atarlar.

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by ozanocal View Post
    peki b takıma gönderip orada oynatsak isyan etmeye devam edermi acaba ortasaha ortasında oynayabilen 5 tane oyuncum var değiştir değiştir bir yere kadar biri şu oyunculara hepsini aynı anda oyanatamıycağımı söylemeli
    Takıma katarken gelecek vaad eden dediysen isyan etmez uzun süre. Fakat rotasyon ve üzeri dediysen her türlü isyan edecektir

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Ben buna biraz maliyetli ve %90 işe yarayan bi çözüm buldum. Her sezon sonunda maçlar biter bitmez ilk iş gitmesi muhtemel ve kaybetmek istemediğim oyuncularla sözleşme görüşmesi yapıyorum. Her yıl uzatıyorum 1 sene sözleşmeyi. Bu oyunculara genellikle teklif gelmiyor ya da gelse bile oyuncu daha yeni sözleşme imzalamış olduğu için yollamasanız da çok dert etmiyor. Sadece sezon ortasında sıkıntı çıktığında elden bişey gelmiyor Tabi sözleşme yenilemek her yıl ekstra 3-5m'a mal oluyor bana.

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Oyuncunun mevkisinde oynattığın diğer oyuncuyu öv. Ama buda diğer oyuncunun maç performansına bağlı. Maç ortalaması kötüyse oyuncuyu ikna edemiyorsun. Yani ters tepiyor.

Rotasyon yapın gitsin. En kötü de söz verin seni oynatacağım diye. İki üç maç ilk 11 çıkarın ama dikkat edin lig maçı olsun. Sonra zaten genelde mutlu oluyorlar.

Quote Originally Posted by serwan View Post
    Ben buna biraz maliyetli ve %90 işe yarayan bi çözüm buldum. Her sezon sonunda maçlar biter bitmez ilk iş gitmesi muhtemel ve kaybetmek istemediğim oyuncularla sözleşme görüşmesi yapıyorum. Her yıl uzatıyorum 1 sene sözleşmeyi. Bu oyunculara genellikle teklif gelmiyor ya da gelse bile oyuncu daha yeni sözleşme imzalamış olduğu için yollamasanız da çok dert etmiyor. Sadece sezon ortasında sıkıntı çıktığında elden bişey gelmiyor Tabi sözleşme yenilemek her yıl ekstra 3-5m'a mal oluyor bana.
    hocam olay oyuncuyu elde tutmak değil tutmasına tutuyorum zaten ama ikide bir beni oynat diyince olmuyor sürekli beni oynat diycekse gitsin zaten benim sorunum sürekli oynamakisteyen mızmızlanan yedek oyuncularla ilgili

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by serwan View Post
    +1 Bu yöntemi ben de uyguluyorum

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Ben bu konuda takım ruhunun başarının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Uyguladığım yöntem ise lig başlangıçlarında bol hazırlık maçı yaparak herkesi formda sokuyorum lige ondan sonra milli takım aralarında çok dusuk itibarlı takımlara maç kondisyonu dusuk olan oyuncularla fark atıyorum. Her lig maçında 3 değişiklik yapıyorum ve her oyuncumun ortalama %85 maç kondisyonu oluyor bu şekilde bir sıkıntı yasamadim ama çok nadir emenike fernandao gibi futbolcular sıkıntı çıkarınca oynaticam diyorum oynatiyorum.

Nesil
    2015
    Yer
    İstanbul

Bu sorun bu FM serisinde beni çok zorlamadı açıkçası. Yardımcı antrenör uyarıyorsa ilk 11 oynamak istiyor diye 3-4 maç oynatıyorum ve oyuncu da iyi performans sergiliyor. Çünkü adam hırslı formayı kapmak istiyor. O sırada mutsuzluğu geçiyor hooopp 7 maç tekrar yedek bekliyor. Kesin birkaç topçum da uzun süreli sakatlanıyor. Al sana rotasyon. ((:

15. Default

Selam arkadaşlar. Sakatlanma bug'ı olduğu gibi bu sorun da oyunun halletmediği bir bug. Bir arkadaş bahsetmiş xxx oyuncu iyi oynuyo takımı bozamam deyince oyuncunun bu mutsuzluğu ortadan kalkıyor. Adam gelecek vaadeden ama gene skıntı çıkarıyo. Artık heralde fm 20 de halledilmiş olur

Ben zamanında as oyuncuları mesela avrupa maçlarında ve önemli maçlarda oynattım. Diğerlerini de normal lig maçında. Bana as oyuncularım gelip çok az süre alıyorum diyor Kupa maçlarınında dahil edilmesi gerekli artık bu oynama isteği olayına.

bide rakip takımlara bakıyorum premier ligde oynuyorum mesela m.united ı takip ediyorum her maça aynı 11 le çıkıyorlar rotasyon diye bişey yok oyuncular mutlu

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

bide rakip takımlara bakıyorum premier ligde oynuyorum mesela m.united ı takip ediyorum her maça aynı 11 le çıkıyorlar rotasyon diye bişey yok oyuncular mutlu
    bunun sebebi kupa macları dır .. kupa maclarına dikkat et sacma sapan oyuncularla cıkıyorlar hep

Premier Ligi Baz alırsak eger kupa maclarının prestijli olması oyuncuyu susturmada yeterli
    Bazen yürekli kayıplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Gidene dur demek bize yakışmaz o yüzden gitmek isteyeni yolluyoruz
    malatyAdana!

Quote Originally Posted by Papi44 View Post
    Gidene dur demek bize yakışmaz o yüzden gitmek isteyeni yolluyoruz
    onuda yapıyorum ama sorun şu diyelim ben o adamı 15m a sattım yerine transfer yapıcam ben o kalitede 15m a oyuncu bulamıyorum sürekli zarar ediyorum bana karlı transferlerinize örnek verebilirmisiniz yapay zeka sürekli sizi batırmanın peşinde adamındeğeri 30m benden istedikleri 55m ben bu oyuncuyu istiyorum takıma faydası olucak ama ben bu parayı verince ilerde satmaya kalksam her türlü zarar edicem transfer pazarına sürekli dem vuruyorum çünkü canımı sıkıyor gerçekten ve gerçek dışı çoğu transfer kim değerinin 2 katını veripte oyuncu alır örneği var mı kime teklif yapsam 2 katını istiyorlar 30 yaş üstüne teklif yaparsam anca veriyorlar istediğim fiyata benim oyunculara gelince takımımdaki en iyi oyuncuya teklif geliyor bakıyorum değeri 15m sa yaptıkları teklif 10m peşin 2m taksit 10 gol atınca 1m falan filan donumuzu bırakıp gidelim resmen

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Takım kaptanı konuşup ikna etti bende. 2. kaptan başarısız olmuştu ondan önce.

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

onuda yapıyorum ama sorun şu diyelim ben o adamı 15m a sattım yerine transfer yapıcam ben o kalitede 15m a oyuncu bulamıyorum sürekli zarar ediyorum bana karlı transferlerinize örnek verebilirmisiniz yapay zeka sürekli sizi batırmanın peşinde adamındeğeri 30m benden istedikleri 55m ben bu oyuncuyu istiyorum takıma faydası olucak ama ben bu parayı verince ilerde satmaya kalksam her türlü zarar edicem transfer pazarına sürekli dem vuruyorum çünkü canımı sıkıyor gerçekten ve gerçek dışı çoğu transfer kim değerinin 2 katını veripte oyuncu alır örneği var mı kime teklif yapsam 2 katını istiyorlar 30 yaş üstüne teklif yaparsam anca veriyorlar istediğim fiyata benim oyunculara gelince takımımdaki en iyi oyuncuya teklif geliyor bakıyorum değeri 15m sa yaptıkları teklif 10m peşin 2m taksit 10 gol atınca 1m falan filan donumuzu bırakıp gidelim resmen
    hocam transfer konusunda bu görüşüne katılmıyorum.ortalama bir takımın elindeki en iyi genç yeteneğini ya da kadrosunda önemli bir rol üstlenen adamını almaya çalıştığında her zaman yüksek fiyat istenecektir.nasıl ki transfer listesinde ki adamı düşük değere alabiliyorsan (bu sezon en iyi örneği Danilo. 8 milyona alabiliyorsun satmakistediğinde en az iki katını kazanabilirsin) satış listesinde olmayan adam içinde yüksek fiyat istenmesi normal. Kendi takımınızda kilit oyuncunuzu x takım istediğinde nasıl 40-50-60 milyon fiyat çekiyorsanız rakibinde bunu yapması yapay zekanın başarılı olduğu nadir noktalardandır. Ha istisnalar yok mu illaki var. Benfica'dan değeri 875k olan bir adama 10 milyon verdiğinizde sizden 55 milyon istemeleri tabiki abes bir durum. Ama transfer pazarının genel itibariyle işleyiş tarzı memnuniyet verici. Sizin takımınızda ki adama gelen teklife hayır dediğinizde açılan konuşma penceresinde ''sana şu kadar değerde teklif gelirse satarım'' konuşma şıkkı var ki çok olumlu bir ekleme olmuş bu yıla. Adamın kabul edebileceği en yüksek değeri yazın rakip takımlar ''genelde'' o miktara yakın teklifte bulunmuyorlar zaten.

Takım için çok önemli oyuncu değilse ya da paraya çevrilebilecek bir oyuncuysa "haklısın sana ilk 11'de yer veremem" diyin, çoğu zaten tamam gitmek istemiyorum diyor

Default Takımdan ayrılmak isteyen oyuncu

1-Takım dengesini çok iyi kurmalısınız. Ben as kadroda 22-23 futbolcudan fazla kullanmıyorum. Oyuncu kayıt ederken de bu oyuncuları kayıt edip gerisini boş bırakıyorum. Çok ekstra sakatlık durumlarında 21YA takviye yapıyorum mecburen ama bu çok nadir oldu şimdiye kadar.2-Takımda kalmasını istediğiniz futbolcuların sözleşmesini, sözleşme bitişinden 1 sene öncesinden uzatmaya çalışın.3-Rotasyon yapmanız çok önemli. Özellikle kupa maçlarında çok fazla şans vermediğiniz oyuncuları oynatın. Hatta ben takımımdan daha zayıf, sıralamada çok aşağıdaki takımlarla maç yaparken de ikinci 11'imi kullanıyorum genelde. Bu nedenle de basın toplantılarında "Ligde ...tane oyuncu kullanarak bu alanda rekor kırdınız" tarzındaki soruyla karşılaşıyorum sıkça4-Bütün bunlara rağmen ayrılmak isteyen oyuncu olursa öncelikle "Senin mevkiinde .... daha iyi oynuyor onu takımdan kesemem" diyorum.5-Yine de ısrar ederse "Korkarım sana istediğin süreyi veremeyeceğim" diyorum. Bu cevaplarda hemen hepsi yelkenleri suya indiriyor.6-Hala ve ısrarla ayrılmak isterse satış listesine koyup fiyatı biraz yüksek tutuyorum. O yüksek fiyattan teklif gelirse ne ala ama gelmezse 10-15 günde bir fiyatı kademe kademe aşağı çekiyorum. Arada da oyuncuya şans veriyorum. Bir kaç maç sonra sesi kesiliyor, "aldığı süreden memnun" diye mesaj geliyor.7-Bütün bunlara rağmen oyuncu ayrılmak itiyorsa da "SATIN GİTSİN" derim..

Ligin daha başlarıysa veya forma isteyen oyuncu takıma yeni katılmışsa; ileride daha bir sürü maç olduğunu ve sıranın ona da geleceğini söylüyorum Ligde şans bulamayanları kupa maçlarında oynatıyorum ben, pek önemsemiyorum kupayı... Eğer bir bölgede iki tecrübeli veya iki kaliteli oyuncu olduğu zaman da ise avrupa maçları ile lig maçları arasında veya iç saha ile dış saha maçları arasında rotasyon yapıyorum o zaman başıma çok problem açmıyorlar...

Mesaj Yetkileri