Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 81 sonuç

Konu: FM 17 Takım Önerileri

Default FM 17 Takım Önerileri

Evet arkadaşlar her sene olduğu gibi bu senede böyle bir başlık olsun bence.

İlk soru benden olsun, bana İngiltere,Almanya,İtalya,İspanya,Fransa gibi büyük liglerde orta halli ancak iki üç sene sonra düzeltmelerle kafaya oynayacak zevkli bir takım lazım ne önerirsiniz???

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

İngiltere ; Westbrom , İspanya ; Sevilla , Celte Vigo , Villareal, İtalya ; Milan ; Fransa ; Toulose
    Bazen yürekli kayıplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

kafaya oynaman zor olur belki ama fiorentina kariyeri her zaman bana zevk verir ayrıca italya liginin zevki ayrı bende nedense ispanya,almanya,fransa sarmıyor premier ligdede arsenal a ayrı bi sempatim var 13 yıldır filan şampiyon olamıyorlar ayrıca

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Newcastle United şiddetle tavsiye.
    malatyAdana!

Bundesliga için Leipzig.

Fm 2006dan beri bagımlısı oldugum seride ilginc ama ingiltere ve türkiye ligi hariç hiç kariyer yapmadım. 10 yıldır her yıl istisnasız oynadıgım oyunda trabzonspor liverpool arsenal tottenham manchester united leeds united nottingham forest dan baska hiç bir takımla oynamadım. Senede 1 takim bile etmiyor sanirim bu sene bunyesinde fazlasiyla buyuk koklu ve iddiali (juventus milan inter roma napoli fiorentina lazio) takım barındıran italya ligi fazlasıyla eglenceli olabilir. Milan inter roma dan biri secilip eski günlere dönüş ve juve hegemonyasına son vermek zevkli olabilir. Hatta parma efsanesini geri getirmekte zevkli olabilir. Benim tercihim milan olacak. Daha farkli arayislar icin son zamanlarda ajax ve psvnin ardinda kalan feyenoord ile zevkli bir hollanda kariyeri olabilir. Aynı sekilde porto ve benficanın arkasında kalmış bir sporting kariyeri. Glasgow rangers efsanesini tekrar şaha kaldırmak ve arap sermayesine karşı lyon u tekrar eski günlerine döndürmekte güzel olabilir.

Napoli'nin mevcut kadro yapılanması ve mali durumu gayet iyi. Ayrıca ilk sezonlarda şampiyonluk için beklentiye girilmiyor baskı da az.

Nesil
    2006
    Yer
    06

Başlığı düzenledim

Bu arada benim önerim Stuttgart olacaktır. 2. ligden alıp takımı zirveye taşımak zor olamayacaktır..

Göztepe
    Newcastle
    Hoffenheim

Milli takım isteyenlere...
    Kosova

A.Bilbao seçimini yaptım transfer politikası bildiğiniz gibi bask bölgesi ile sınırlı ancak bu da ayrı bir zevk veriyor.Ayrıca altyapısıda iyi sağlam oyuncular çıkartıyor, tavsiye ederim.

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Buradaki önemli nokta nasıl bir takım çalıştırmak istediğiniz.Sırasıyla bakalım

1- Zengin,bir kaç sezondur kötü zamanlar geçiren büyük takım: Bu tür takımları iyi kadroları,bol paraları vardır lakin yönetim sizden çabuk bir şekilde başarı bekler.En iyi örnekler Liverpool,O.Lyon,O.Marsilya,Milan,İnter,Sporting Lizbon,Valencia
    2-Çok çabuk gelişebilen takımlar: Bu tarz takımların kalburüstü oyuncuları,iyi bir gelirleri vardır.Yönetim genelde ilk 5-8 arası beklentide olur.Bir kaç sezonda şampiyonluk beklentisi oluşabilir. En iyi örnekler Tottenham, Leverkusen, Feyenord, Fiorentina, Sevilla, Napoli
    3- Orta sıra takımları: bu takımlar genelde ligin fikstürünü tamamlayan,her daim orta sıralarda bulunan pek düşme telaşı yaşamayıp iyi bir sezonda ilk 8 zor bir sezonda ilk 14 ün içinde olan takımlardır.Oynaması zevklidir ama başarıların gelmesi 5 ile 10 sezon arasında olabilir.En iyi örnekler : Malaga,Bordeux,Herenveen,Vitesse,Sassoulo,Torino,W est Ham,Swensea,Real Sociedad,Genoa,Stoke
    4-Küçük takımlar : Oynamasını en çok sevdiğim takımlardır. Özellike tarihlerinde hiç şampiyonluğu olmayan takımlardan seçilip kendi hanedanlığınızı kurmanız,hele hele 10-15 sezonda dünya çapında şöhrete ulaşıp kendi adınıza stad yapmalarını sağladığınızda aldığınız haz inanılmazdır. Sabırsız oyunculara göre değildir.Kadrolar zaten kötüdür.Çok emek harcatır. En iyi örnekleri : Alaves,Las Palmas,Freiburg,Crotone,Pescara,Burnley,Watford,An gers

5-
    Yaşadığınız şehrin takımı : Her ne kadar genelde 3 büyüklerin taraftarı olsakta yaşadığınız şehrin takımıyla kariyer yapmakta ayrı bir tat verir.

6- Yeni düşmüş takımlar : Geçen sezon sonu küme düşmüş takımlar genelde alt ligin açık favorileridir. Bulundukları lige göre ellerindeki kadro çok kalitelidir.İlk sezondan rahatça geri dönebilirler. Genelde sevmem bu tarz takımları çünkü bence bir PSG,City,Juventus gibi bulunduğu ligi domine ettikleri için bu takımlarla oynamaktan pek farkı yoktur gözümde.Ha ikinci sezon küme düşme adayı olduğunuz için belki zevk verebilir ama ben ısınamıyorum böyle oyunlara. Bu sezon ki en iyi örneği ise Newcastle

Ayrıca geçen yıl yaklaşık 10 sezon oynadığım RBL de tercih edilebilir lakin gerek kadrosunun hem genç hem yetenekli olması hemde daha ilk sezonda yapay zeka ile bile kafaya oynamaları bu kriterlerin dışında bırakıyor bence. GEçen yıl 2. ligdeki sezon dahil 10 sezonda 2. likten aşağı inmemiştim hiç sezon sonunda.

Bunlar naçizane önerilerimdir. Takım öneerilerim o anda aklıma gelenlerdi.Eklenip-çıkarılabilecek ya da kriterlere uymayan takım vardır mutlaka. Sonuç olarak yönetilebilecek en iyi takım başarılı olabileceğine inandığınız takımdır....

@La BruJiTa

Muhteşem rehber olmuş. Aşırı uzun kariyerlerim olmadı, her oyunda ortalama 10-12 kariyer yapıyorum. Yeni kariyer açacağımız zaman sık sık bakarız buna. Teşekkürler.

İtalya ve İspanya ligi zevkli midir arkadaşlar ?

Ya da EPL'yi mi tercih edelim ?

Zoru sevenler için burton albion ve Fc Will derim. Fc will başkanı hem Türk hemde Zengin

Her sene olduğu gibi bu sene de ilk olarak Fenerbahçe ile başladım fakat daha sonra Newcastle United ve Liverpool ile kariyer açacağım

Hacı Türkiye'de Bir Takım Var İşçi Nüfusun Yoğun Olduğu Askeri Fabrikaların Olduğu Bir Şehir Var Adına Türk Metal Kırıkkalespor Diyorlar. Daha Önce 1977-1978'de Şimdiki Adıyla Türkiye Süper Liginde Oynamış İlk İlçe Takımıymış. 40 Yıl Sonra Süperlig'e Yeniden Döndürebilmek İçin Zevkli Bir Mücadele Olabilir. Takım Türkiye 3.Liginde Oynuyormuş.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Benim tavsiyem Hoffenheim. İyi ve gelecek vaad eden oyuncuları var, ligde malum güçlü takımlar var. Eğlenceli bir takımdır kendileri.

2. tavsiyem ise Milan. Malumunuz eski günler eski günleer.

Zorluk istiyorsanız Athletic Bilbao

Nesil
    2007
    Yer
    Newcastle

Quote Originally Posted by mpaker66 View Post
    Benim tavsiyem Hoffenheim. İyi ve gelecek vaad eden oyuncuları var, ligde malum güçlü takımlar var. Eğlenceli bir takımdır kendileri.

2. tavsiyem ise Milan. Malumunuz eski günler eski günleer.
    Hoffenheim benim de aklımdan geçti ama Julian Nagelsmann'a kıyamadım.

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Sportingle Benfica'da manyak oyuncular. Rahat 200 milyon sterlin gelir getirir hepsini satsak.

Fm'nin twitter hesabındaki gif ten de ilginç yerler seçilebilir.
    https://twitter.com/FootballManager/...91452911157248

Nesil
    2013
    Yer
    Budapeste

Hamburg ile kariyere basladim su an 3. sezondayim. ilk sezon 10. olmasi beklenen takimi 3. yaptim ardindan kulüp Katarli zengin bir is adamina satildi kulübün borcunu sildi ve epey para verdi kulübe, transfer bütcem artti ve istedigim kadroyu kurdum.

Her kariyerde 2.sezonda baskan degisir mi bilmiyorum ama Hamburg'la kariyer yapmak keyifli özellikle Almanya ligi cok cekismeli oluyor altyapidan gelen oyunculari gelistirmek de ayri güzel.

Quote Originally Posted by GicaHagi View Post
    Hamburg ile kariyere basladim su an 3. sezondayim. ilk sezon 10. olmasi beklenen takimi 3. yaptim ardindan kulüp Katarli zengin bir is adamina satildi kulübün borcunu sildi ve epey para verdi kulübe, transfer bütcem artti ve istedigim kadroyu kurdum.

Her kariyerde 2.sezonda baskan degisir mi bilmiyorum ama Hamburg'la kariyer yapmak keyifli özellikle Almanya ligi cok cekismeli oluyor altyapidan gelen oyunculari gelistirmek de ayri güzel.
    hocam oyun sana al oyna hadi demiş resmen bu ne

Burton konusunda hem fikiriz. Çok istikrarlı bir şekilde takımlarını şuan bulundukları yere yükselttiler. Kariyerime bu takımla başlayacağım. Kadroyu biraz inceledim. Bir kaç güzel transferle iyi yerlere gelebilirsin. Tabi klubün şuan için sadece küme de kalmanı istemesi , olası büyük başarılarda vazgeçilmez bir konuma gelebiliriz.

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Quote Originally Posted by El Barto View Post
    Hoffenheim benim de aklımdan geçti ama Julian Nagelsmann'a kıyamadım.
    O zaman Julian Nagelsmann biz olalım

Quote Originally Posted by KadirGok View Post
    Zorluk istiyorsanız Athletic Bilbao
    tam kanser olmalık takım transfer yapmak çok zor bask bölgesi oyuncusu bulucanda, bütçen yeticekte, adam gelmeyi kabul edicekte transfer yapıcan

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by ozanocal View Post
    tam kanser olmalık takım transfer yapmak çok zor bask bölgesi oyuncusu bulucanda, bütçen yeticekte, adam gelmeyi kabul edicekte transfer yapıcan
    dostum
    haklısın katılıyorum
    ben bır sene yonettım oyuncu bulmak zor ama takımın potansıyelı yuksek.fm 2017 de nasıl bılmıyorum.susaeta.inaki williams gıbı yıldızlar var ayrıca laporte ıturespa yıs satıp ıyı bır butceye sahıp olabılırsınız bunları takımda tutmak zor ama ınakı wıllıamsı asla satmayın takımın kurtarıcısı o susaeta en dusuk 7 ıle oynuyor cok profosyenel.ben ınakıyı sattım ve basklı forvet bulamadım ondan sonrada oyun kotulestı devam etmedım

Nesil
    2006
    Yer
    Konya/Elazığ

Yaklaşık bir ay sonra konuyu bir hortlatalım

Rusya ligi hakkında fikri olan var mı? Cesaret edemiyorum bir türlü soğuk diyarlara gitmeye

Italya Serie B den Salernitana Calcio takımını kesinlikle öneririm.Lakapları ''i Granata (The Garnets)''.Kadrosu Serie B için yeterli.Hatta kadrosunda -8 PA lı Odjer Moses diye wonderkid bulunuyor.Rigobert Song'un eski kulubudür. Kulubün Adam akıllı bir başarısı yok.Italya'nın Salerno şehrinin takımıdır.Ezeli rakipleri Napolidir.Taraftarları Italya'nın en iyi taraftarlarından birisidir.Hatta yapılan bir ankette Italya'nın Napoliden sonra en iyi taraftarına sahip takımı seçilmiş.Mükemmel Kareografileri var.
    Football Manager 2017de Salernitana Calcio 'nun taraftar profili 20 puan üzerinden şu şekilde:

Sadakat: 19
    Hırs: 20
    Sabır :12
    Varlık : 18
    Huy: 15

Anlayacağınız Dortmund taraftarı gibi vefakar ,Raja Casablanca taraftarı gibi çılgın bir taraftar kitlesi var.Kulubün efsanesi olup adınıza stad yaptırmak için en uygun kuluplerden birisi.
    Ahanda Taraftarları...

Last edited by Weba : 23.Aralık.2016 at 11:17

17 18 yaşında çoluk çocuğu takıma doldurabileceğim taraftarı veya mazisi sağlam bir 2.lig takımı arıyorum; derby stutgart pro vercelli arasında kararsızım, önerisi olan var mı?

Quote Originally Posted by RagnarLothbrok View Post
    17 18 yaşında çoluk çocuğu takıma doldurabileceğim taraftarı veya mazisi sağlam bir 2.lig takımı arıyorum; derby stutgart pro vercelli arasında kararsızım, önerisi olan var mı?
    dünya futbolunda herhalde mazisi en başarılı ikinci lig ekibi nottingham foresttir. Benim önerim ise leeds united. Leeds ile fazla keyifli oluyor bence. Aston Villa'da premier ligde en çok şampiyon olan 5. Takım yanlış hatırlamıyosam.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri