1 ile 19 arası toplam 19 sonuç

Konu: Futbolcu Potansiyeli Değerlendirme !!

Default Futbolcu Potansiyeli Değerlendirme !!

Merhaba arkadaşlar Genie Scout kullanmadan bunun bir yolu var mıdır ? Yani değerlerini hesaplayıp şimdiki potansiyelini bulabilir miyim ? Yada verimli olup olmayacağını nasıl anlarım.
    Ve Siz futbolcuları Transfer edeceğiniz zaman neye göre karar verip alıyorsunuz ? Gözlemciler değerlendiriyor ama benim asıl hedefim iki oyuncu arasında kalınca ikisine de yararlı yazıyor ama hangisini transfer edeceğime nasıl karar vermeliyim

Karşılaştırarak mı yapayım ?

Futbolcuları değerlendiren arkadaşlar neye göre değerlendirip transfer edilip edilmeyeceğine size katkı sağlayacağına neye göre inanıp değerlendiriyorsunuz. Bilgi verirseniz mutlu olurum.

Editörden bakabilirsin.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Kaliteli bir gözlemci alırsan işini görür. Oyuncu Yetenek Değerlendirme özelliği mevcut durumunu değerlendirir, potansiyel değerlendirme ise geleceğini ama gözlemcinin özelliği ne kadar iyiyse o kadar doğru tahmin eder.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Orası öyle ama aynı özellikte aynı değerlendirmeyi alan iki oyuncu misal. İki tane aynı kalitede oyuncu var hangisinin oynatacağımıza nasıl karar verebilir. Yeni takım hiç tanımadığım oyuncular hepsini tek tek tanımak değerlendirmek istiyorum kararsız kalıyorum bazen.

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

sırf şu ca pa değerlerini görebilmek için editör alıyorum. oyun bu konuda çok eksik, en iyi gözlemciyi de alsan sana 120 pa'lı bir adamı önerebiliyor şaka gibi ama gerçek.

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Sadece yıldızlara bakma.
    Rapordaki profesyonel, istikrarlı, büyük maçları seviyor gibi şeylere de dikkat et.

Quote Originally Posted by MoisHaLe View Post
    sırf şu ca pa değerlerini görebilmek için editör alıyorum. oyun bu konuda çok eksik, en iyi gözlemciyi de alsan sana 120 pa'lı bir adamı önerebiliyor şaka gibi ama gerçek.
    Aynen öyle bende sırf onlara güvenmediğim için kendim tek tek belki bulabildiğim yada hesaplanabildiği yöntem vardır diye sormak istedim. Antrenör için vardır böyle bir sistem şuanda hatırlamıyorum ama.

Sakatlık, büyük maç durumu, istikrar, başka ülkelere uyum sağlama. Oyun sistemine olan uyum.

Bunlara bakıyorum ben. İki stoper var birbirine yakın. Biri hava toplarında diğerine göre daha düşük ama hızı daha fazla. Eğer taktiğim hızlı olmayı gerektirirse ben hızlı olanı alıyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Editör bu oyunun hilesidir. Kullanmak bence etik değil. Oyuncuyu maç maç takip et, performansını, isabetli pas oranınıi müdahele oranını 1-2 ay izledikten sonra almaya karar ver. aynı sekilde hazırlık macları da bunun icin. takımı tanı. izle. gerçek gibi.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Ve Siz futbolcuları Transfer edeceğiniz zaman neye göre karar verip alıyorsunuz ?

Bu soruna cevap vermek istiyorum; 2005 den beri bu oyunu oynarım ve bugüne kadar hiç bir yan program veya editör vb şeyler kullanmadım. Oyuncuların pozisyonlarına göre belli başlı olmazsa olmaz özellikleri vardır.

Mesela bir savunma oyuncusu için en belirgin özellikler: kafa vuruşu - markaj - top kapma gibi teknik özellikler aynı şekilde fiziksel ve zihinsel özellikler...

Mesela bir kanat oyuncusu için en belirgin özellikler: teknik - orta yapma - dribbling gibi teknik özellikler, hız - hızlanma fiziksel özellikler vs

Aynı şekilde diğer tüm oyuncuların pozisyonlarına göre olmazsa olmaz özellikleri vardır. Ben ihtiyacıma göre özelliklerine bakarak oyuncu transferi yapıyorum, yani hızlı bir kanat oyuncusuna mı ihtiyacım var veya sağlam kesici bir ön liberoya mı... Benim için bir ön libero nasıl olmalı ? mesela; teknik olarak top kapma, markaj, pas, uzaktan şut vs fiziksel olarak da güç, denge vs hangi özelliklere sahip oyuncuya ihtiyacım varsa ona göre transfer yapıyorum...

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Editör bu oyunun hilesidir. Kullanmak bence etik değil. Oyuncuyu maç maç takip et, performansını, isabetli pas oranınıi müdahele oranını 1-2 ay izledikten sonra almaya karar ver. aynı sekilde hazırlık macları da bunun icin. takımı tanı. izle. gerçek gibi.
    Bende Hileye başvurmadan yapmak istedim genelde Genie Scout Cıkınca dayanamam kurarım kullanırım bende daha gerçekçi olması için her şeyiyle uzun uzun ilgilenmek istedim belki benim bilmediğim yada farklı gözle bakan arkadaşların farklı değerlendiren arkadaşların bilgilerine ulaşmak istedim herkese ayrı ayrı teşekkür ederim ilgi alakanız için..

Quote Originally Posted by SirAlexdeSouza View Post
    Ve Siz futbolcuları Transfer edeceğiniz zaman neye göre karar verip alıyorsunuz ?

Bu soruna cevap vermek istiyorum; 2005 den beri bu oyunu oynarım ve bugüne kadar hiç bir yan program veya editör vb şeyler kullanmadım. Oyuncuların pozisyonlarına göre belli başlı olmazsa olmaz özellikleri vardır.

Mesela bir savunma oyuncusu için en belirgin özellikler: kafa vuruşu - markaj - top kapma gibi teknik özellikler aynı şekilde fiziksel ve zihinsel özellikler...

Mesela bir kanat oyuncusu için en belirgin özellikler: teknik - orta yapma - dribbling gibi teknik özellikler, hız - hızlanma fiziksel özellikler vs

Aynı şekilde diğer tüm oyuncuların pozisyonlarına göre olmazsa olmaz özellikleri vardır. Ben ihtiyacıma göre özelliklerine bakarak oyuncu transferi yapıyorum, yani hızlı bir kanat oyuncusuna mı ihtiyacım var veya sağlam kesici bir ön liberoya mı... Benim için bir ön libero nasıl olmalı ? mesela; teknik olarak top kapma, markaj, pas, uzaktan şut vs fiziksel olarak da güç, denge vs hangi özelliklere sahip oyuncuya ihtiyacım varsa ona göre transfer yapıyorum...
    Teşekkür ederim kardeşim cevabın için bende onlara dikkat ediyorum özelliklerine göre son nokta son püf noktası var mıdır diye sizinde bilgileriniz merak ettim.

özellikleri çok yakınsa vizyon,çalışkanlık,özel yetenek gibi zihinsel özelliklere bakarım scoutlarla uzun süre takip etmende fayda var bazen oyuncu işe yaramaz diyor oyuncuyu izleyenlere bakıyorum madrid,barcelona,arsenal,milan filan bütün avrupa peşinde benim scout çöp diyor insanın kafası karışıyor gerçekten

Quote Originally Posted by martymcfly View Post
    Sadece yıldızlara bakma.
    Rapordaki profesyonel, istikrarlı, büyük maçları seviyor gibi şeylere de dikkat et.
    En iyi yorum bu. Özellikle büyük maç, istikrar ve uyum özelliklerine dikkat ediyorum rapor da. Mevkisi ne olursa olsun.

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Kaliteli bir gözlemciyle en az 3 mac veya transfer etmeden önce 2 ay gözlemlemeni öneririm. genie scout tan daha etkili sonuc veriyor. bazı oyuncular Pa sının dısında sıra dısı performanslara imza atıyorlar.
    Bazen yürekli kayıplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

Quote Originally Posted by cilqin View Post
    Teşekkür ederim kardeşim cevabın için bende onlara dikkat ediyorum özelliklerine göre son nokta son püf noktası var mıdır diye sizinde bilgileriniz merak ettim.
    Benim için işleyiş şu şekilde ilerliyor: oyun içerisinde F5 e basıp Gözlemcilik ekranına geldiğimde mesela bir defans oyuncusu arıyorum, mevki ekliyorum DM - özellik ekliyorum kafa=16 markaj=16 top kapma=16 ... O listede şimdi bana markajı,kafası vuruşu ve top kapması yani üçününde puanı en az 16 olan defans oyuncularının listesini veriyor. Sonra oluşan listeye göz atıyorum 5-6 tane oyuncu gözüme kestiriyorum diyelim onları takip listesine alıp gözlemci raporu istiyorum... Sonra gelen gözlemci raporlarına göre birini seçip transfer girişimine başlıyorum. Neye göre seçiyorsun dersen mesela maliyetine göre, gözlemci sana tahmini bonservis bedelini ve futbolcunun isteyeceği ücreti söylüyor... Daha sonra sunmuş olduğu Artıları-Eksilerine, gözlemci notuna ve sağ taraftaki listede mevcut oyuncularla karşılaştırdığında kaçıncı sıraya aldığına falan bakıyorum...

Quote Originally Posted by MoNToLiVo_ View Post
    Kaliteli bir gözlemciyle en az 3 mac veya transfer etmeden önce 2 ay gözlemlemeni öneririm. genie scout tan daha etkili sonuc veriyor. bazı oyuncular Pa sının dısında sıra dısı performanslara imza atıyorlar.
    Herkese ilgi alakası için teşekkür ederim. Gerçekten sabır gerektiren bir şey bu oyun. Her şeyiyle ilgilenmek istiyorsan oturacaksın kalkmayacaksın yada notlarını iyi alacaksın bağımlısı oluyorsun. Süper ligde ki mali kriz bence çok yerinde olmuş öyle hemen doğrultamıyor sun uğraşıyorsun çok eğlenceli oluyor. Doğru dürüst transfer etme şansın yok tanımmış oyuncuları vs. Bu sefer takımına gelebilecek oyuncular arasında en kötünün bile iyisini ayıklayabilmek için inceliyorsun tek tek ince ayrıntısına kadar. Trabzon Spor dan Ersun Yanal ayrılınca Teklif geldi Konya Sporu bıraktım. Dün öğleden sonra 16:00 da oyuna başladım bugün sabah 09:00 alabildim kendimi oda zar zor. '' Montolivo '' Bu Söylediğini özellikle deneyeceğim tabi önce iyi bir gözlemci ile anlaşmam gerek. Önereceğiniz gözlemci varsa isimlerini belirtirseniz sevinirim. '' SirAlexdeSouza'' Kardeşim iki alıntı yapamadım kusura bakma O dediğin olayı yapıyorum dediğin gibi özellikler önemli ama bazen aldığın oyuncu iyi performans sergilemiyor Rapordaki özellikle yukarıda arkadaş belirtti İstikrar büyük maçlar vs onlara daha dikkat etmek gerekiyor tabi gizli özellikleri açmak daha iyi bilgi alabilmek için en az iki yada 3 iyi gözlemciye rapor istemek lazım.. Gözlemci ekibimi kurmak için fikirlerinizi bekliyorum Herkese teşekkür ederim.

Nesil
    2003

Oyunu kimsenin nasil oynamasi gerektigi konusunda ders vermeye niyetim yok. Ancak oyuncunun PA'sini ogrenmek icin editor vs. kullanmak bence oyuna gercekcilik arayanlarin yapamamasi gereken bir sey.

Gozlemcilerin size potansiyeli raporlarken hata yapmasi kadar dogal bir sey olamaz. Gercekte en iyi gozlemciler bile hata yapabiliyor ve eger yapay zeka'nin da kullandigi gozlemcileri degil, oyun disi kaynaklari kullanarak takim kurarsaniz yapay zeka'nin sizinle rekabet etme sansi yok. Bazen hatali transferler yapmayi, yanlis oyunculari almayi goze alarak oynamak bence daha zevkli. Hatta zaman zaman yetenegi ve/veya potansiyeli dusuk olmasina ragmen sizin oyun tarziniza uygun oyunculari kullanarak basarili olabilirsiniz. Ustelik bu oyuncular yuksek maas veya baska takima transfer olmak isteyerek sizi yari yolda birakmayacak oyuncular olacaktir.

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Oyunu kimsenin nasil oynamasi gerektigi konusunda ders vermeye niyetim yok. Ancak oyuncunun PA'sini ogrenmek icin editor vs. kullanmak bence oyuna gercekcilik arayanlarin yapamamasi gereken bir sey.

Gozlemcilerin size potansiyeli raporlarken hata yapmasi kadar dogal bir sey olamaz. Gercekte en iyi gozlemciler bile hata yapabiliyor ve eger yapay zeka'nin da kullandigi gozlemcileri degil, oyun disi kaynaklari kullanarak takim kurarsaniz yapay zeka'nin sizinle rekabet etme sansi yok. Bazen hatali transferler yapmayi, yanlis oyunculari almayi goze alarak oynamak bence daha zevkli. Hatta zaman zaman yetenegi ve/veya potansiyeli dusuk olmasina ragmen sizin oyun tarziniza uygun oyunculari kullanarak basarili olabilirsiniz. Ustelik bu oyuncular yuksek maas veya baska takima transfer olmak isteyerek sizi yari yolda birakmayacak oyuncular olacaktir.
    aynen öyle scout kullanarak oynamışlığım var alt yapımı geleceğin yıldızlarıyla doldurmuştum bu oyuncuların yıldız olduğunu göremedim çünkü çabuk sıkıldım kariyerden ama geleceğin yıldızını bizim bulmamızın keyfi ayrı oyun o şekilde daha zevkli oluyor

Mesaj Yetkileri