Sayfa 2 / 6 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 164 sonuç

Konu: Samsunspor,Tüm kupalar müzede,daha büyük bir müze lazım(11. Sezon)

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=110126

Kariyer Hikayeleri altinda Istek Bolumu var, oraya mesaj yaziyorsun adminler degisikligi yapiyor.
    Hadi paylas artik maclar transferler =)

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Aslında yarın transferlerle birlikte maçlarıda koyarım diyordum ama transferleri önden koyayım.

Almaya çalıştığım birçok oyuncuyu elimden kaçırdım, kadro derinliği istediğim gibi değil. Geçen sezon başında bazı oyunculara sözleşme imzalatabilmek için sözleşmelere serbest kalma maddesi koymuştum, kalecinin sözleşmeyi yenilemeyi unutmuşum, çerez parasına gitti, daha iyisini aldık ama durduk yerde kaleci için masrafa girdik. Diğer oyuncuların tümünü bonservissiz kadromuza kattık.

Gelenler-Gidenler

Geçen sezon devre arasında kiraladığımız Sergio Diaz ı 2 sezonluğuna tekrar kiraladık, Real Madrid abimizin ellerinden öperiz

Yeni kalecimiz Pau Lopez

Defanslar

Koray Günter

Sezon sonu Galatasaraydan ayrıldığı için burnu havalardaydı, bize gelmek istemiyordu. Şanslıyızki talibi çıkmadı, uygun bir maaşa kadromuza kattık. İlk 11 oyuncumuz olacak.

Musa Nizam

Hem DL hemde DM oynayabiliyor, iyi bir rotasyon oyuncusu

Emre Uruç

Defansın sağı için yedek

Orta Sahalar

Jem Karacan

G.saray ile oynarken yüzüne bile bakmadığım jem, şu an can simidi oldu benim için, bir çok ortasaha oyuncusunu takıma katmak için uğraştım ama olmadı, biraz mecburiyetten dolayı Jem ilk 11 oyuncumuz olacak.

Atakan Karazor

Dortmund tan kiraladık, oda biraz mecburiyetten ilk 11 oynayacak.

Forvet

Filip Djuricic

Tam bir forvet gibi görünmesede ben ondaki forvet ışığını gördüm

Genç oyuncular

Diego Aguero

Diego Oviedo

Javier Sanmartin

Mohamed Kone

Ocak ayıda aramıza katılacak.

Yarın maçlarla devam ederiz

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Transferler iyi.Bir tek kaleciye para vermişiz ama o da hak etmiş. Emre ve Korayı bende kullandım.Emre asist yapıyor ama çok fazla defansa katkı vermiyor.Gençler de iyi.Alt yapıdan oyuncu çıkmadı hiç.

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Ahhh ah nerede o 80 ler 90 lardaki Samsunspor, altyapıdan ne topçular çıkardı bizden, tanju, serkan, celil, ali akdeniz, mehmet nas, cenk işler...
    Şaka bir yana, altyapı akademisini daha yeni geliştirdim, şu an altyapıda bir kaç tane oyuncu var ama çok iyi sayılmazlar, yarın onlarında profillerini koyarım. Seneye iyileri gelir inşallah

transferlere gelirsek, ben çok memnun değilim, kadro derinliği oluşturamadım, şimdiden oyuncular sakatlanmaya başladı, devre arasına kadar çok başım ağrıyabilir.

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Arkadaşlar rüya gibi bir sezon geçiriyorum, gerçekten çok şaşkınım. Çok flaş bir haberimde var ama spoiler vermek istemiyorum, azzzzzzzzzz sonraaaaaaaaaaaaa

Sezona fırtına gibi girdik, hani bir laf vardır ''hızlı koşan atın b.ku seyrek düşer'' derler, bende sonradan öyle olur diye düşündüm ama ilk 15 maç itibarı ile hem hızlı koşuyoruz hemde seyrek düşürmüyoruz

Hazırlık maçları

Süper Lig 1.-15. Haftalar

__________________________________________________ ___

Altyapı ve Antreman Tesislerimizi iyileştirdik

Başkan sabah antremanından sonra telefon etti;

- Hocam senin şu sözleşmeyi uzatalım nedersin?

-Başkanın siz sözleşmeyi masamın üstüne bırakın ben antremandan sonra imzayı atar size ulaştırırım

-Para konuşsaydık biraz?

-Biz buraya para için gelmedik başkanım, sen yazıver oraya kafana göre bir rakam.

Zor geçeceğini düşündüğümüz Osmanlıspor maçınıda çok üstün bir oyunla kazandıktan sonra soyunma odasında oyuncularımı tebrik ettim ve otobüse gidip maç sonu notlarımı düzenlemek için soyunma odasından ayrıldım. Bir kaç adım atmıştımki bir stad görevlisi Federasyon başkanının beni locasına davet ettiğini söyledi. Bu sezonki sürpriz çıkışımız ve bu akşamki galibiyet için beni tebrik edecek diye düşündüm ve locaya doğru yollandım.

Görevli önden girerek benim geldiğimi söyledi ve beni içeri davet etti, Başkan ve yanındaki yöneticilerle selamlaşarak yerime oturdum.

Başkan: Ahmet Bey bu sezon takımınız gerçekten muazzam gidiyor, sürpriz üstüne sürpriz yapıyorsunuz, hem sezonun geneli hemde bu akşamki galibiyetinizden ötürü sizi kutlarım.

A.Gençkurt: Teşekkürler sayın başkan, bu sezonki çıkışımız başlarda inanın bizim içinde sürpriz oldu ama haftalar ilerledikçe kendimize güvenimiz artıyor, umarım sonunu getiririz.

Başkan: Biliyorum yorgunsunuz, uçağınızda var, o yüzden direk konuya gireceğim. Biliyorsunuz Fatih hocamızın emekliliğinden sonra milli takım için hoca arayışlarımız vardı. Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım takımı sizin gibi genç ve gelecek vaat eden bir hocaya emanet etmenin uygun olacağını düşündük. Biraz tepeden düşme oldu ama siz ne diyorsunuz Ahmet Bey

A.Gençkurt: ?????????????????????????????????????????????????? ??????????????????????????????????

Başkan: Ahmet Bey?

A. Gençkurt : Özür dilerim Başkanım, kariyerimin bu kadar başında böyle büyük bir teklif aldığım için şu an ufak çaplı bir şok geçiriyorum, kusuruma bakmayın. Milli takım teknik direktörlüğünü kabul etmek tabiki çok büyük bir şereftir.

(Arkadaşlar bunca yıldır bu oyunu oynarım, ilk defa küçük bir takımla bu kadar erken milli takım teklifi aldım, teklifi görünce gerçekten ağzım açık kaldı, işimiz artık dahada zor. Bu arada Fatih Terim in emekli olduğunu farketmemiştim bile, bana teklif geldikten sonra ne olmuş diye bakayım dedim, Fatih Terim in profline tıklanmıyordu.)

__________________________________________________ _____________________

Elemterefiş kem gözlere şiş, Nazara geldik nazaraaaaaaaaaaa

Puan Durumu

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Hoca Fatih Terim Değilmiş zaten, biz hikayeyi Fatih Terim e göre yazdık ama idare edin

Vay vay vay... Sergio Diaz hat trick rekoruna gidiyor =)
    Super bu sezon ilk 2 haydi devam!

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Çok çok iyi başlamışız sezona.5 ler 6 lar havada uçuşmuş.Samsun çıksın bende 6 atacam Milli takım içinde tebrikler.

9. Default

Derste sıkıntıdan girdim okumaya başladım, çok hoşuma gitti. Nefis bir sezon, umarım şampiyon olursun.

Rica etsem taktiği ve talimatları paylaşır mısın hocam?

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by m0dified View Post
    Vay vay vay... Sergio Diaz hat trick rekoruna gidiyor =)
    Super bu sezon ilk 2 haydi devam!
    Sergio Diaz R.Madrid in kıyağı oldu biraz, sağolsunlar. Bonservisini almaya çalıştım ama yemedi

Quote Originally Posted by olgunege75 View Post
    Çok çok iyi başlamışız sezona.5 ler 6 lar havada uçuşmuş.Samsun çıksın bende 6 atacam Milli takım içinde tebrikler.
    Mühim olan bu Samsun a 6 atmak hocam yoksa Samsun un hali ortada zaten

Quote Originally Posted by iam1superman View Post
    Derste sıkıntıdan girdim okumaya başladım, çok hoşuma gitti. Nefis bir sezon, umarım şampiyon olursun.

Rica etsem taktiği ve talimatları paylaşır mısın hocam?
    Beğendiğine sevindim dostum, şampiyonluk için kesin konuşamıyorum, geçen sezon G.saray dan 20 puan fark yiyen beşiktaş ve fener bu sezon puan kaybetmiyorlar

İlk sezon klasik 4-2-3-1 kullandım, çok iyi sonuçlar aldım ve rahat şampiyon oldum ama süper ligde devre arasına kadar aynı taktikten verim alamadım.Ne yapsam diye düşünürken en son oynadığım fm15 de kullandığım 4-3-3 geldi aklıma, ona benzer birşey yapmaya çalıştım, tuttuda

Taktikte öndeki 3 lü ve bekler çok önemli. Öndeki 3 lünün sağ ve solunda oynayan oyuncuların ana görevi ortadaki tam forveti beslemek, bunun içinde ben genelde yrd. forvet yada sahte forvet kullanıyorum, oyuncuların hangi rolde daha iyiyse o rolde kullan derim. Dikkat ettiysen yanındaki oyuncular ve bekler sayesinde Diaz veriyor coşkuyu

Beklerinde orta yapma, pas, denge, hızlanma ve top sürme özellkileri çok önemli. 2 bekiminde 10+ asisti var. Oyunculara bireysel ayar yapmadım, sadece kaleciye, topu stoperlere ver dedim o kadar.

Talimatlarda şu şekilde

Genelde Kontrol oynatıyorum, duruma göre maç içinde standart yada hücüm yaptığımda oluyor. Ama sağlam bir orta sahan ve dm lerin varsa direk hücümda oynatabilirsin.

Rakip oyuncu talimatları

Kaleciyi ve bekleri resime sığdıramadım, onlarda şu şekilde ;

Kaleci : pres-her zaman , Topa hamle-set , zayıf ayak

Bekler : Zayıf ayak.

Not: Aklında bulunsun, sert bir taktik olduğundan çok kart görebilirsin

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Şimdilik ufak bir transfer güncellemesi yapayım, yarına sezonda biter bütün maçları koyarım. Hem başkanın bana ettiğinide sizinle paylaşmış olurum

Öncelikle başkanın transfer dönemi bitmeden 1 gün önce bana attığı kazığı sizlerle paylaşayım.

Altyapıya aldığımız gençleri saymazsak fazla hareketli bir transfer sezonu geçirmedik, antremandan sonra başkan beni çağırdı;

-Hocam kalecimiz Pau Lopez ile Swansea ilgileniyormuş, birazdan oyuncunun menajeri gelip tekliflerini iletecekmiş, sen ne diyorsun?

-Aman başkanım yarın transfer dönemi bitiyor, Pau zaten canavar gibi oynuyor, taraftarlarda onu çok sevdi, onu yollarsak 1 gün içinde kaleye onun kalitesinde bir oyuncu bulmamız imkansız. Şampiyonlupa oynayan takım konumundayız artık, teklif ne olursa olsun Pau yu elimizde tutalım.

-Haklısın hocam, bende seninle aynı fikirdeyim ama yinede bir sorayım dedim, yoksa Pau yu satmak benim aklımın ucundan bile geçmedi.

Kapı çaldı menajer odaya girdi, selamlaştık ve başkana Swansea nin teklifinin yazılı olduğu faksı uzattı. Bir anda bizim başkan gitmiş yerine Sezai Usta gelmişti sanki.

<strong>

Tepemden aşağıya kaynar sular boşaldı resmen, başkanın ağzının ortasına bir tane vurmamak için hemen odadan kaçtım ve kaleci arayışlarına başladım.

Son günde ancak bunu bulabildim, bonservissiz aldık, 5 aylık sözleşme imzaladık.

Defansa ufak bir takviye

Orta sahaya bir takviye yaptık

Geri kalan oyuncular geleceğe yatırım.

Yarın devam

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Milli onur milli gurur! Başarılar hocam

Gençler istekli, top çevirsinler izleyelim hocam
    İkinci olan, ilk kaybedendir.
    Ayrton Senna da Silva

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Milli takımla ilk maç martta, rakip Lihtenştayn

Ah hocam ne regenler var ama henüz gücümüz yetmiyor pek çoğuna, şimdilik bunlar alt sahada aralarında gazozuna maç yapıcaklar

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Kaleciden çok iyi bir para kazanmışız ama yerine gelen adam olmamış sanki.Önümüzdeki maçlarda inşallah bir problem çıkarmaz.

15. Default

Taktik için çok teşekkür ederim. Regenler ağzımı sulandırdı, maşallah

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Kaleciden çok iyi bir para kazanmışız ama yerine gelen adam olmamış sanki.Önümüzdeki maçlarda inşallah bir problem çıkarmaz.
    Gelen adam harbiden olmadı hocam, iyiki 5 aylık sözleşme imzalamışım. Kaleciyi satan başkanda seçimlere girmedi yerine başkası geldi, gider ayak mahfetti bizi namussuz herif.

Quote Originally Posted by iam1superman View Post
    Taktik için çok teşekkür ederim. Regenler ağzımı sulandırdı, maşallah
    rica ederim dostum, inşallah işine yarar, regenler o kadar iyi sayılmaz, çok daha iyileri var ama bizden çıkmıyor tabiki

Ne demiştim ben, o menaerler oyuncular köpek olucaklar kapımızda, ufaktan başladılar ama ne yazıkki bu arkadaşın bizim taktiğimizde yeri yok.

Süper Lig 16.-25. Haftalar

Ne hikmetse yönettiğim takımlar hep 20. haftalardan sonra düşüşe geçiyor, 4 maçta 7 puan kaybettim yoksa şimdiden şampionuz diyebilirdim. Daha önümüde beşiktaş ve fener deplasmanları var, şampiyonluk gidici gibi

Puan Durumu

Bu arada, puandada 55 i tutturmuşum

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Şu an bile çok iyi yerlerdeyiz.Helal olsun.

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Milli takım serüvenimiz kabus gibi başladı

Takım benim Samsunsporda kullandığım taktiğe tamamen fransız kaldı galiba. Lihtenştayn a puan kaybetiğimemi yanayım, gol yediğimemi yanayım, yunanistan karşısında bu kadar ezilğimizemi yanayım, bütüm keyfim kaçtı vallaha.

Bir an elim alt+f4 e gitti, kendimi zor frenledim.

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Milli takım üzdü.

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Milli takım üzdü.
    yahu sorma çok canımı sıktı bu milli takım işi, nasıl bu kadar kötü oynadı takım aklım almıyor.

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Milli takımla yaşadığımız hezimetlerden sonra lige dönüş yaptık, şampiyonluk geliyormu acaba?

Süper Lig 26.-34. Haftalar

HAYALDİ GERÇEK OLDU

80 Ler Ruhu ve Daha Fazlası Burada

ŞAMPİYON SAMSUNSPOR

Son maç biraz halı saha maçı gibi oldu, ilk yarı 0-5, 2. yar 3-0

Puan Durumu

Aradaki 10 puanlık fark sakın sizi yanıltmasın, 31. haftada ben osmanlıya yenildiğimde fark 3 e inmişti ve benim 2 deplasman maçım vardı. Ama sağolsun Fenerbahçe son 3 maçında 7 puan kaybedince böyle bir fark oluştu.

Takım İstatislikleri

Kariyere başlarken, ne ilk sezonda süper lige çıkmak nede çıktığımın 2. sezonunda şampiyon olmak aklımın ucundan bile geçmiyordu. Gerçekten sürprizlerle dolu bir kariyer oluyor.

Şimdi önümüz Şampiyonlar Ligi, orada tokat manyağı olmamak için kaleye, defansın sağına ve orta sahaya 1, santrafora en az 2 tane kaliteli oyuncu almam lazım. Yine çok zor bir transfer sezonu bizleri bekliyor.

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Tebrik ederim hocam.Benden önce şampiyon oldun Sergio diaz ne yapmış öyle ya alabilirsem bende alayım

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Tebrik ederim hocam.Benden önce şampiyon oldun Sergio diaz ne yapmış öyle ya alabilirsem bende alayım
    hocam yukarıdada yazdım ya, gerçekten çok sürprizlerle dolu bir kariyer oluyor benim içinde. daha öncede samsunspor ile eski fm serilerinde şampiyon olmuşluğum var ama bu biraz erken oldu. genelde süper ligdeki 3. yada 4. sezonumda şampiyon olabiliyordum, bunda 2. sezonda fişi çektim

sergio diaz ın bu sezon kiralık olarak 3. senesi olacak bende, kiraladım geri göndermiyorum iyi bir santrafor ama tabi taktikte onun mevkisinde oynayan oyuncunun üstüne işliyor.

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Ufak bir milli takım güncellemesinden sonra transferlere geçelim.

Lihtenştayn ve Yunanistan hezimetlerinden sonra çıktığımız 2 maçta bir nebze olsun kendimize geldik.

4 maç sonunda puan durumu

Şimdi gelelim transferlere

Geçen sezon bonservissiz kadromuza kattığımız, Filip Djuricic ve Leandro Diaz ı 3.6 ve 3.5 mil euro bedelle, 75B euro bedelle aldığımız Thiaguinho yuda 1.8 mil euroda bedelle sattık.

Gelenler

Kaleciler

Moez Ben Chrifia

Kesinlikle ilk tercihim değildi, hatta 2. yada 3. tercihimde değildi. İstediğim gibi bir kaleci bulamayınca biraz mecburiyetten kadromuza kattık

Günay Güvenç

Yedek kalecimiz

Defans

Atınç Nukan

Rotasyon

Gilberto

Sağ bek için ilk 11 oyuncumuz

Yıldız adayı, hem gelecek için hemde rotasyon için aldık ama gelir gelmez 5 ay sakatlandı.

Tarık Çamdal

Aslında bu arkadaştan gerçekte hiç haz etmem ama hem sağ bek hemde sol bek oynayabildiği için yedek olarak takıma kattık.

Orta Saha

Aleix Garcia

2. sezonumuzda bizde kiralık oynayan arkadaşımızı bonservisiyle kadromuza kattık.

Zsolt Kalmar

Jem ve Tarık Salman artık yetersiz kaldığından ilk 11 için bu arkadaşı transfer ettik.

Santraforlar

Cristian Canga

İlk 11 için Akhisardan transferimiz, ara ara akhisarın kadrosunu kontrol edin derim, çok iyi yabancı oyuncular buluyorlar.

Enes Ünal

Bonservisiyle almaya çalıştık ama çok maaş istedi, bizde kiraladık.

Ronaldo

Buda bizim Ronaldo, Enes ile değişimli oynayacak.

Gençler

Sergio Diaz avrupanın zirvesinde

Hazırlık Maçlarımız

Şimdi, bir Çarşamba lı olarak, memleketinin takımına garezin neydi diye sorabilirsiniz.
    Memleketim şampiyon görsün dedim ama bizim çocuklara atmayın dedikçe, her golden sonra gelip ısrarla bana sarıldılar, şakacı çakallar

TFF Süper Kupa Finali

Gerçekten izlemesi çok zevkli ama bir o kadarda zor bir maçtı. İlk yarıyı 1-0 önde kapattık, 2. yarı tam anlamıyla heyecan fırtınasıydı, 2-1 geri düştük, 2-2 yaptık, maç böyle biter derken 3. golü yedik. Tamam kupa gitti derken 90+2 de maçı uzatmaya götürdük ve uzatmaların başında bulduğumuz golle işi bitirdik.

KUPA BEYİ OLMAYA ADAYIZ, BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN.

Gelelim Şampiyonlar Ligine, grubumuz şu şekilde;

Bence güzel bir kura çektik, bakalım gücümüz yetecekmi.

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Transferler iyi.Enesi oynatacaksan Yaratıcı forvet oynat onundışındakilerde verimsizdi bende.Tarık çamdal topçu değil keşke almasaydın

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

orayada yazdım zaten, tarık çamdalı gerçekte hiç hazzetmem olur ya sakatlık olur, hem sağ bek hem sol bek oynayabildiği için aldım. Yoksa kadroya bile girme ihtimali yok

bu arada, sende olmasan hakkaten kariyeri paylaşmayı bırakıcam hocam, arada 1 2 mesaj yazan arkadaşı saymazsak bir tek sen mesajlara destek oluyorsun

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Ufak bir milli takım güncellemesi yapalım

Zaayıf rakiplerimize karşı evimizde sürprize izin vermedik, iki maçıda rahat kazandık.

Yahu yine gol yedim bunlardan.
    Kasap dükkanını kapatıp milli maça çıkan adam, 35 metreden gol attı bize

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

[QUOTE=bu arada, sende olmasan hakkaten kariyeri paylaşmayı bırakıcam hocam, arada 1 2 mesaj yazan arkadaşı saymazsak bir tek sen mesajlara destek oluyorsun [/QUOTE]

Benim amacım hep beraber yanlışlarımızı doğrularımızı yapmak.SEn paylaş kariyerini hiç olmaz ise okuyanlar bir şeyler çıkarır kendine Metehana bak sen sallamış 2 tane

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Metehan canavar, canavar.

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Quote Originally Posted by deimar View Post
    Metehan canavar, canavar.
    Profilini atarmısın bendeki ile bir karşılaştıralım