Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 89 sonuç

Konu: Nerde eski FM oyuncuları

Arrow Nerde eski FM oyuncuları

sanırım benim jenarasyon büyüdü oyundan koptu.. eskiden bu formda oyundan sonra efsane yorumlar oyuncu önerileri vs vs olurdu şimdi oyun cıktı kimseden ses yok )

Jenerasyonun buyudugu dogru ama oyundan kopmasindan ziyade paylasim yapacak zaman bulamiyor. Yasim 31 Bir cok akranim evlendi yada yogun is temposunda calisiyor oyunu da eskisi gibi sabahlara kadar degil firsat buldukca oynuyor, eskisi gibi oyuncu arastirmasi yapmaktan ziyade daha goz onunde bulunan oyuncularla oynuyor. Siz oyuncu paylasimindan falan bahsetmissiniz ben onu gectim bu oyun (yine 17 yi katmayarak) son 4 senedir bir suru hata ile cikip ara donem transfer guncellemesi ile biraz oynanabilr hale geldi. Onun bile farkinda degiller. Yani ozet oynayan yine oynuyor ama isinden esinden firsat kalirsa 1-2 saat o kadar.

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

O güzel insanlar o güzel atlara binip gittiler, oyunun buglusuna yapımcının miles jacopsen'ine kaldık.

sizin kadar eski olmasamda bende 2009dan beridir falan takip ediyorum forumu, çok değil 3 sene öncesinde bile çok güzel sohbetler döner fikir alış verişi yapılır başlıklar açılırdı ama oyun artık eskisi kadar cezbetmiyor sanırım insanları, eskiden saatlerimizi harcadığım packler yaptığım oyuna artık yapacak hiç birşeyim olmazsa girip yarım saat takılıyorum

hoooooop

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

fm 2008den beri her serisini oynadım uzaktan sessiz sedasız forumu takip ettim işten gucten oyuna zor vakit buluyorum vallahi

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Quote Originally Posted by RagnarLothbrok View Post
    sizin kadar eski olmasamda bende 2009dan beridir falan takip ediyorum forumu, çok değil 3 sene öncesinde bile çok güzel sohbetler döner fikir alış verişi yapılır başlıklar açılırdı ama oyun artık eskisi kadar cezbetmiyor sanırım insanları, eskiden saatlerimizi harcadığım packler yaptığım oyuna artık yapacak hiç birşeyim olmazsa girip yarım saat takılıyorum
    Hocam bi kayboldun bi kayboldun yani Özlettin kendini
    ADANA DEMİRSPOR

KPSS yüzünden pek oynayamiyorum oyunu anca yatmadan 1 saat falan onda da 2-3 maç 15-16-17yi sevemedim ayrıca

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Quote Originally Posted by Ali Hikmet View Post
    Hocam bi kayboldun bi kayboldun yani Özlettin kendini
    Eyvallah dostum hatırlanmak güzel İş güç askerlik derken koptuk oyundan pek vakit bulamıyoruz

Bende fm 2006dan beri bilgisayarımda oynarım. 2007-2008den beri türksportal ve daha sonrasında fmgrsphicsi tskip ederim. Eskisi kadar popüler olmamasının sebebini tamamen real futbolla paralel görüyorum. Futbolda 2000lerin başında daha zevkli değil miydi? Birçok takımın kendine ait tanımlanamaz bir büyüsü vardı. 2000 lerin başındaki yıldızlar topluluğu lazio nun yerini tutar mı msnchester city? Pogba lı zlatanlı manu tutar mı scholes li gary neville li manu nun yerini? Oyuncularda çok başkaydı o zaman. Bire bir kıyaslandığında cavani trezeguet ten dahs komple daha iyi bir oyuncu olabilir ama hangi isim bizi daha çok heyecanlandırıyor? Lewandowski ya da agüero ikilisi henry ve shevchenko heyecanı yaratıyor mu? Chellini li bonucci li juve defansı son yıllarda görülem en iyi defanslardan ama verir mi thuram ın zevkini? Ronaldo ve messi ayrı o ikisini bir kenara koyuyorum. 2000-2007 arası futbol 2010-2017 arası futboldanda futbolculardanda takımlardanda daha zevklidir. Evet mesut ta alexis te pires ve ljunbergtem daha iyi olabilirler ama o eski highbury atmosferini yaşatibilirler mi? Asla.
    Ben açıkçası o zamanlardaki futbolu çok çok daha fazla seviyorum. Belki de ulaşamadıgımızdan. Hangimiz 1 gol bile kaçırmamak için kaçta başlayacagını bilmedigimizden saatler öncesinden oturmadık trt3 ün başına avrupadan golleri izlemek için. Nasıl bir heyecandı del pieronun attığı bir golü izlemek. Belki şuan ki topçular daha iyi ama o kadar kolay ulaşıyoruz ki. Belki de ulaşana kadar emek harcadığımız için eski futbol daha güzeldi.

Valla Gençliğinizin Kıymetini Bilin Gerçi Bizim Gençlikte Öyle Sosyal Medya Falan Yoktu Olsa da Daha Yeni Yeni Geliştiğinden Kimse Sosyal Medyayla Uğraşmazdı Forumlara Takılırdı Herkes O Yüzden Bizim Dönemler Cıvıl Cıvıl ve Samimi Dostlukların Olduğu Yıllardı. Şimdiki Gençlerimizin Her Şeyi Sosyal Medya Platformlarında.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2006
    Yer
    Göçebe

Sosyal medya hakkında söylenenlere katılıyorum yaygınlaştıktan sonra forumlara olan ilgi azaldı. Foruma ilk takıldığımız dönemde msn'ler vardı, forumda aktif olanların çoğu msn'lerde ekliydi. Yüz paketi, logo, taktik çalışmaları yapardık. Turnuvaları heycanla beklerdik v.s Kendi payıma oyunu oynamaya devam ediyorum ama iş güç yaşam telaşı derken buralara göz atsak, oyunu oynasak bile eskisi kadar aktif olamıyoruz ne yazık ki.
    Hani, kurşun sıksan geçmez geceden,
    Anlatamam, nasıl ıssız, nasıl karanlık... Ve zehir - zıkkım cıgaram.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by tosunpasa View Post
    Sosyal medya hakkında söylenenlere katılıyorum yaygınlaştıktan sonra forumlara olan ilgi azaldı. Foruma ilk takıldığımız dönemde msn'ler vardı, forumda aktif olanların çoğu msn'lerde ekliydi. Yüz paketi, logo, taktik çalışmaları yapardık. Turnuvaları heycanla beklerdik v.s Kendi payıma oyunu oynamaya devam ediyorum ama iş güç yaşam telaşı derken buralara göz atsak, oyunu oynasak bile eskisi kadar aktif olamıyoruz ne yazık ki.
    Aynı fikirdeyim bende. Gençler forum nedir bilmiyor bile artık.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Büyüdünüz arkadaşlar. Büyüdünüz.

Çoğunuz üniversiteye girdi. Özel evlere, yurtlara gidildi. Sonra sınav zamanı geldi. Sabahlara kadar çalıştınız. Sınav dönemi bitti, ev partileri yapıldı. Sabahlara kadar bataklar, içecekler gırla. Kız arkadaşlarınız oldu. Onlara da zaman lazım, trip atarlar malum.

Bir kısmınız onları da geride bıraktı. İşe girdi. Çalışmak yorucudur. Akşam geldi, ayakları tavana dikti koltukta. Otururken sızdı. Unuttu her şeyi. Maç olursa açtı izledi. Diziye baktı ara ara. Sonra yine sızdı kaldı. Bir süre sonra ciddi ilişkileri de oldu ister istemez. Hafta sonu sevgiliyle de gezmek lazım, trip atarlar malum.

Sonra arada askere gidildi. Aman dikkat. Komutanlara saygı. Efendi, akıllı ol ama hakkını da yedirme. Komutanın sözünden çıkıp yasak bir şey yapma, askerliğini yakalar malum.

Sonra ciddiye binenler oldu. Kız istendi, evlenildi. İş güç derdine kredi ile alınanlar ve ev kirası ekledi. Faturalar cabası. Ana evinde ne güzeldi, ekmek elden su gölden. Ay sonu çıkmıyor şimdi. Hafta sonu karı koca bir yerlere de gitmek lazım. Eşe zaman da ayırmayınca sıkıntı olacak; organizasyon yapmak lazım, trip atarlar malum.

Çoluk çocuk yapanlar oldu. Kafanı kaşıyamaz oldun. Dert tasa büyüdü. Para yetmiyor, kaynar sular akıyor tependen her gün. Beziydi, yemeğiydi, kreşiydi, okuluydu, servisiydi bitmiyor be bitmiyor. Para lazım. Çılgınlar gibi para lazım. Nasıl yaşıyoruz biz bu para ile? Herkes söyleniyor? Eksikler hiç bitmiyor. Bir yerde herkesi mutlu etmek lazım. Yoksa eşin söylenir gider annesine, trip atar malum be arkadaş malum.

Hayat zor. Oyundan da ibaret değil. Sosyal hayatı gördünüz. İlgileriniz değişti. Normal arkadaşlar. Hayat sadece sanal hayattan, sanal bir oyundan ibaret değil. Hayatı bir oyuna empoze ederek yalandan çıkarımlar yapmaktansa, boşa geçen zamanı fark edip hayata dahil olmaya çalıştınız ve zaman su gibi akıp geçti. Olması gereken de bu. Oyun oynamayın demiyorum, oynayın ama tüm zamanınızı bir oyuna bağlayarak güzel anlarınızı kaybetmeyi göze almayın. Her şeyin zevki dozajında yapıldığında ortaya çıkar.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Cengiz kardeşimizin dediği gibi.. Maalesef istemeden de olsa büyüdük.
    Senin jenerasyonun büyüdü kardeşim. Eskiden her dert CM/FM iken suan en büyük dert geçim derdi kardeşim. evlenen evlendi yükünü taşımaya çalışıyor maalesef bizim gibi eski jenerasyonun da canlı tutmaya calısıyor. fakat sosyal medya gercekten en büyük unsurlardan birisi. eskiden gezip ögrenecek eglenecek forum ararken suan instagram ve facebook denen illet var maalesef.
    Bazen yürekli kayıplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

Artık oyunun da tadı kalmadı forumunda

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Sosyal medya olayı doğru. Eskiden internette zaman geçirilecek en sosyal ortam forumlarken şimdi farklı alternatifler var malum. Gençler forumlara takılmıyor.
    Ben kendi adıma oyun oynayacak fırsat bulamıyorum artık. Geçen yıla kadar yine çokça zamanım oluyordu ama çocuk olduktan sonra zaman bulamıyorum. 17'yi aldım 1 saat ancak açmışımdır. Belki yılbaşından sonra bizim işler sakinleyince iş yerinde. E haliyle de forum falan yalan oluyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Oldukça güzel yazılar vardı hepsini okudum, malesef hepsi dahil bu duruma gelmemizde...

Uzun uzadıya yazmak istemiyorum eskiden tek derdim FM iken şimdi 24 saat içinde zaman bulabilirsem bakabildiğim oyun oldu.

Çolukdan çocuktan hanımdan işten güçten... fırsat bulursak oynuyoruz.

Ha bir de bu forumdaki ilk mesajlarımı hatırlıyorum turnuva olduğunu gördüm ve girmek için ilk kural 50 yada 75 mesaj mı ne olması gerekiyordu başvurular tamamlanana kadar her türlü saçma sapan yerlere yorum yazmıştım Yönetici'de Sami'ydi sanırım sonra başvurum geçersiz falan olmuştu ah ah çocukluk tam 11 yıl önce....

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

bu konuyu görüp yazılanları okuyunca benimde çocukluğum geldi aklıma hatta profilime girip en eski yazdığım mesajlara felan baktım
    Zaman akıyor mübarek..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

O değil de cm 03 - 04 'e başladım ben tekrardan. futbolcuların kalitesi de bi ayrı güzeldi eskiden sanki. zidane'lar, ronaldo'lar. şimdi estetik kalmadı pek.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    Adana

Vallahi ben zamanıma kıyamıyorum Zaten günde topu topu birkaç saat vakit oluyor işten gelince.Onu da fm ile heba etmek istemiyorum. Eskiden öyle bir dert yoktu.Okula git eve gel sonra herşey serbest. Cm 01-02 den beri oynadığım cm fm serüvenime, FM2017 yi almayarak son vermiş bulunuyorum. Gençliğimizi yiyen bitiren güzel bir oyundu ama artık sadece güzel bir mazi olarak hatırlanacak

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

Bu sadece FM için değil tüm oyunlar için geçerli, CM 97 olması lazım ilk kez Galatasaray'lı futbolcuları gördüğümde heycandan ne yapacağımı şaşırmıştım. O zamanlar Galatasaray'lı futbolcularla oynayabilmek sadece FIFA'da takım editleyerek mümkündü Sadece FM serileri değil 2006'dan beri World of Warcraft oynayan, oyunun Türkiye'de ki en eski ve kalabalık sitesinde adminlik yaptım ki hala yapıyorum ama son 2 senedir 10 kere falan girdim sanırım o foruma.

Konu aslında tam olarak sosyal medya veya yaş da değil;

Eskiden tartışmalar ve paylaşımlar çok önemliydi çünkü bilgi kıymetliydi. Şu an birine bişey sorsan "google it" diye cevap verecek insanlar nerdeyse. Bilgiye ulaşmak çok kolay o yüzden paylaşımların anlamı kalmıyor, çünkü hali hazırdakilerden daha farklı olmayacaklar.

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Her yeni eskiyor maalesef. Şuradaki birçok kişiyle direk yada dolaylı bi muhabbetimiz oldu. Forumda buradakilerin çoğu kadar eski değilim belki ama üye olmadan öncede girer okurdum. Gözler ufaktan bi daldı gitti maziye çok değil 3-4 sene öncede sosyal medya vardı ama forum canlıydı. Galiba jenerasyonun özellikleri de değişti. Yazılanları okuyunca forumu özlediğimin farkına varıp aylardır girmediğim foruma bu başlık vesilesiyle yorum atayım dedim

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Gözlerim doldu be
    Heyyoo gidi yazacak kelime bulamıyorum

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cm 99 dan beri her seriyle içli dışlı olan ömür tüketen ben fm 17yi alamadım. onu geçtim hali hazırda fm16 kariyerim vardı. ne zaman yüzüne baktım hatırlamıyorum bile. bilgisayarın başına geçtiğim vakitlerde aklıma bile gelmiyor.

ne ara bu kadar yoğunluğun (farklı önceliklerin) içine girdik (

özlüyorum 1 sezon bitmeden asla uyumadığım günleri (

beni duygusala bağlattınız ya.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Ben şahsen oyunu kendini hiç bozmamasından ötürü sıkılıp bıraktım Hani oyunculuğumda bi azalma yok, hala çatır çatır bi ton oyun oynuyorum. CM 03/04'ten beri de bu seriyi oynuyodum, FM 2016'yı Aralık gibi falan bırakmıştım bu senede denemek için satın almış olan bi arkadaşın hesabından girip oynadım. İlk maça kadar as kadromun yarısı zaten sakatlandı, ilk maçta da daha devre arası olmadan kalan 3 önemli oyuncum sakatlanınca (2'si tam 1 yarım) bastım Alt + F4'ü sonra da komple oyunu sildim. Daha da yüzüne bakmam seri kendini toplayana kadar. Her sene aynı goygoylarla uğraşamam valla.
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Soluksuz okudum her paylaşımı gerçekten çok güzel özlenecek zamanlar geçti burada.Sadece FM olsa iyi yaş büyüdükçe hiç bi'şeyin eski tadı olmuyor sanki.

Nesil
    2006
    Yer
    Denizli - Köln

Başlığı görünce "Bi furkan Baştan vardı FM 2006'da... Serkan Gedik'i hatırlayan var mı?... Boyd Mwila neydi bee... Tsigalko'yu bilmeyen adam değildir!... Timur Altınhan adam mıdır?... Libis Arenas gerçekte Muslera'dan daha iyi" gibi içerikler göreceğimi sanıyordum

Ama gerçek bu, yaş 33'e dayandı, üniversitedeyken bol bol sabahlar, kariyerler yapar, yamalar hazırlardım... Evlendik, iş güç sahibi olduk ve malesef "büyüdük"... eski muhabbetler evet yok, hem sosyal medya etkisi, hem de hayatımızı zamana uydurmak bizi bu hale getirdi...

O değil de Pablo Vitti, Gustavo Oberman'dan daha iyiydi bence :P

Quote Originally Posted by metinoktay View Post
    Başlığı görünce "Bi furkan Baştan vardı FM 2006'da... Serkan Gedik'i hatırlayan var mı?... Boyd Mwila neydi bee... Tsigalko'yu bilmeyen adam değildir!... Timur Altınhan adam mıdır?... Libis Arenas gerçekte Muslera'dan daha iyi" gibi içerikler göreceğimi sanıyordum

Ama gerçek bu, yaş 33'e dayandı, üniversitedeyken bol bol sabahlar, kariyerler yapar, yamalar hazırlardım... Evlendik, iş güç sahibi olduk ve malesef "büyüdük"... eski muhabbetler evet yok, hem sosyal medya etkisi, hem de hayatımızı zamana uydurmak bizi bu hale getirdi...

O değil de Pablo Vitti, Gustavo Oberman'dan daha iyiydi bence :P
    Seni Görünce Aklıma Roman Kratochvil Geliyor Kratochvil Adam mıdır Sence? :P

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2006
    Yer
    Denizli - Köln

iyi adamdı, penaltıların kralıydı, şimdi Alperen Babacan geliyor onun yerine O değil de bir Ali Helvacı vardı, onu adam edemedik

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri