1 ile 8 arası toplam 8 sonuç

Konu: Yeni Bir Çağ Başlıyor - Club Amerika - Hikayeli Kariyer

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

Default Yeni Bir Çağ Başlıyor - Club Amerika - Hikayeli Kariyer

3 Haziran 2016

Yer: Estadio Azteca Stadı.

(Takımın Sahibi)Emilio Azcarraga Jean: Vay canına Ricardo. 100. yılımızı kutlayacağız. heyecan bastı şimdiden.

(Başkan) Ricardo Pelaez: Evet başkanım bende sizin kadar heyecan doluyum. Bütün kupaları alacağımız bir yılımız olacağını düşünüyorum.

EAJ: Hazır yabancı sınırı da kalkmışken artık yeni bir çağ'a atlamaya ne dersin.

RP: Ne gibi başkanım?

EAJ: Bildiğin gibi Ricardo, Concacaf'ı 2. Kez müzemize getirdik. Artık bizi buralar kesmemeli bizi kesecek olan şey Kulüpler Dünya Kupası'nı Kazanmak ve dünya'ya adımızı duyurmak.

RP: Ama başkanım dünyaya nasıl duyuracağız adımızı. Gitsek sürekli ya 3. oluyoruz yada 2. oluyoruz. bunu başarabilecek tek isim varsa oda Avrupa futbolunu görmüş ve kendisini buraya ait olduğunu bilen birisiyle çalışmamız gerekecek.

EAJ: Önerin varmı?

RP: Aslında....

3 Haziran 2016

Yer: Amerika Birleşik Devletleri Florida Eyaleti.

Tatilimin bitmesine az kalmıştı. Her ne kadar boşta bir teknik adam olsam da gelen takım tekliflerine ilgilenip gerekli işlemleri yapıyordum. Bir yandan da tatilimin tadını çıkartıyordum.

Güncel haberleri incelerken Club Amerika teknik direktörü İgnacio Ambriz'in İstifa Ettiğine Dair bir haber gördüm. İşin ilginç tarafı aynı anda kulübün sahiplerinden Emilio Azcarraga Jean tarafından gelen bir maille şoke olmuştum. Kendisinin Florida'da olduğu ve benimle görüşmek istediğini söyledi. Her halde mailimi Başkan Ricardo Pelaez vermiş olmalı. Kendisi ile sürekli görüş alışverişinde bulunuyorduk. Ancak Ricardo Pelaez'den değilde Emilio Azcarraga Jean'den mesaj gelmesi beni açıkçası merak ettirmişti.

Florida'nın Bir Cafetaryasında buluştuk. Meksikalıları severim hepsi sıcak kanlı insanlardır.

EAJ: Sinyor Torun??

KT: Sinyor Emilio bu ne güzel sürpriz böyle. Bizim memleketimizde bir söz vardır "Hangi Rüzgar Attı Sizi Buraya" diye. Gerçekten sizi görünce çok şaşırdım. Öncelikle nasılsınız? Sağlığınız yerinizdedir.

EAJ: Teşekkürler Sinyor düşünceniz için. Biz meksikalılar sağlığımızın o kadar rahatça bozulduğunu düşünmeyiz.

KT: Anlıyorum. Peki buraya gelme amacınız nedir acaba sorabilirmiyim?

EAJ: Çok basit bir soru. Sizi Meksika'nın en başarılı takım olan club america takımının başında görmek.

KT: Peki neden beni istiyorsunuz sinyor?

EAJ: Bu sene 100. yılımızı kutluyoruz ve bütün katılacağımız kupalara da talibiz. Ancak ligde kural değişimi oldu. Artık yabancı sınırımız yok. O Yüzden'de adımızı artık dünyaya duyurmak için, Avrupa liglerini yakından takip eden ve avrupa'daki antrenman ve altyapı sistemini ülkemize getirerek oyuncu ithal eden bir kulüp olmak istiyoruz. Bu yüzden de sayın yönetici Ricardo Pelaez sizin isminizi önerdi ve benim içinde zor olmadı.

KT: Bu işten kazancım ne olacak?

EAJ: (kısa bir süre güldü)... Onu sormanız büyük hata. Sinyor Ricardo sizden övgü ile bahsetmişti. Eğer'ki ligdeki bütün kupaları alırsanız kulüp tarihine altın harflerle gireceksiniz. Yeni çağımızın başlangıcından sizde bizimle devam edebilirsiniz.

Biraz Düşündüm Gerçekten Çılgın bir teklifti kendimi ispat etme fırsatını bulacaktım. Kafamdaki bu düşüncelerden sonra...

KT: İzniniz Olursa 3 Gün Daha Dinlenip Ondan Sonra Cevabımı Vermek İstiyorum sayın başkan.

EAJ: Sizi bekliyor olacağım sinyor Torun....

En büyük keyif alarak oynayacağım kariyerime hoşgeldiniz.
    hikaye tadında güzel bir kariyer olacağını düşünüyorum.
    Önceki Kariyerim Ailevi durumlardan ötürü iptal ettirememiştim. şimdi fırsatını buluyorum.

ÖYLEYSE...

BAŞLAYALIM...

Kuralları Okudum ve Kabul Ediyorum....

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Başarılar diliyorum...
    İkinci olan, ilk kaybedendir.
    Ayrton Senna da Silva

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Başarılar kardeşim.
    Bazen yürekli kayıplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

devam edeceğini sanmıyorum ama başarılar

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

5 Haziran 2016

Yer: The Ritz-Carlton, Florida

2 Günlük Düşünme Süresi Boyunca Takımı Araştırdım, Kulübün Tarihi Okudum, Hangi İşlerle Uğraştığını Gördüm. İçime Sinmeye Başlamıştı. Tam O Sırada Takımın Sahibi Olan Emilio Azcarraga Jean'den Gelen Telefonu Görünce Verceğim Kararım Netti.

EAJ: Sinyor Torun. Kararınızı Merak Ediyorum?

KT: Sinyor Emilio. Öncelikle Takımı Araştırdım, Sordum Soruşturdum, İçime Sindi. Kabul Ediyorum.

EAJ: Bundan Asla Pişman Olmayacaksınız. Sizleri Bekliyor Olacağım.

Arkadaşlar Meksika Ligini Bilmeyenler İçin Bir Kaç Bilgi Aktarmakta Fayda Var(iddaacılar Hariç).

Lig Apertura ve Clasura Olarak 2 ye Ayrılmıştır.

Her Bir Yarı Dönemin 17 Normal (Finale Kadar Giderseniz) 6 Playoff Maçı var. Playoff Final Maçını Kazanan Ligi Kazanıyor. Ligden Düşme Olayı'da Son 3 Sezonun En Kötü Puan Ortalamasına Sahip Takımı (Sırası Önemli Değil) Ligden Düşecektir(Düşen Takım Kapanış Ligi Normal Sezonu Bitiminde Belli Olur). Meksika Kupasına Lig Yönetiminin Davet Ettiği Kulüpler Katılıyor. Geçtiğimiz Sezon'u Hem Apertura'da Hem'de Clasura'da Yarı Finalde veda ettiğimiz için bu sene kendi ligimizde 3 yerde mücadele edeceğiz. Uluslararası Turnuvalarda ise İlk Periyodu Sadece Kulüpler Dünya Kupasında Geçireceğiz(Concacaf Şampiyonlar Ligini Kazandığımız İçin).

Uluslararası Turnuva'ya Gidiş Yolu'da şu şekilde.

Açılış Liginde Finale Kalan Takımlar Libertadores'e Doğrudan, Yarı Final'de Elenen takımlar ise Libertadores Ön Eleme Turuna Katılıyorlar.

Kapanış Liginin Yarı Finali'ne Katılan Takımlar İse Concacaf Şampiyonlar Ligine Direk Katılıyor.

Concacaf Şampiyonlar Ligi Ağustos ayı başında başlıyor. Libertadores İse Şubat Ortasında Başlıyor.

Bütün Turnuvalara Katıldığımızı Düşünürsek 82 Maçlık Uzun, Sert ve bir o kadarda eğlenceli bir serüven bizi bekliyor.

Elimden Geldiğince'de Ağırdan sata sata yardımcı olmaya çalışacağım.

Last edited by urwrdskkn : 13.Ocak.2017 at 12:01

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

Çok Fazla Zaman Kaybetmeden 1. ve 2. Sezonunun Özetini Geçeyim.

1. Sezona Ciddi Bir Biçimde Hazırlandık.

Ardından Açılış Ligine Geçtik ve Rakiplerimizi Sürklase Ederek Şampiyon Olduk. Buda Bize Libertadores'e Gidiş Bileti Demekti.

Bunun Bonusu Olarak'da Açılış Ligi Kupasını'da Müzemize Götürdük.

Açılış Ligi Bitmeden Kulüpler Dünya Kupası Maçlarını'da Oynadık. 3. Olarak Döndük.

Kapanış Ligini İse Finalde Yaptığım Küçük Bir Hatadan Ötürü Kaybettik ve Şampiyon Monterey Oldu.

Kapanış Ligi Hüsranını Libertadores'de Acısını Çıkarttık ve Grup Maçlarını Süpürerek Yeni Sezona Moralli Başlamamızı Sağladı.

1. Sezonda Bizi Başarıya Koşturan Takıma Yaptığımız Takviyelerse Şu Şekildeydi.

2. Sezona Girdiğimizde ise Hedeflerimizi Daha'da Büyülttük.

Sezona İse Monterey Karşısında Aldığımız Meksika Süper Kupasıyla Başladık.

Açılış Liginin Tek Hakimi Yine Bizdik ve Kazandık.

2. Sezonla beraber ise Libertadores'deki Şanlı Yürüyüş Gerçekleştirdik ve sadece Medelin'e Kaybederek Kupaya uzanmasını Bildik. Bu Kupa Aynı Zamanda Meksika Sınırlarına İlk Kez Getirdiğimiz Bir Kupa Oldu.

Kuzey Amerika Şampiyonlar Ligi İse Tam Anlamıyla Anlamadığımız Bir Turnuva Oldu. Sebebi Tam o Dönemde Milli takıma giden oyuncularımız oldu ve kadro sürekli eksik gibiydi. o yüzden yarı finalde elendik.

Kapanış Liginde ise Kıran Kırana Mücadele Ettik Ancak Ligi Kazanamadık. Böylelikle Monterey ile 3. Sezon Başında Meksika Süper Kupası Maçı Oynayacağız.

Takip Eden Sezonda ise Kupa Libertadores'de Grup Maçları Vardı Onları Yardımcım Gersinho'ya Verdim oda benim yüzümü kara çıkartmayacak performansla 6 da 6 yaparak grubu lider bitirdik.

2. Sezonda ise Yaptığımız Transferlerimiz.

Ve bunları başarırken Sadece Bu Taktikle Yaptık.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

başarılar dilerim

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Kardeşim az daha detaylandırsan iyi olmaz mı takımının oyuna hakimiyeti pas ve posizyon ortalaması vb..
    Bazen yürekli kayıplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

Mesaj Yetkileri