1 ile 12 arası toplam 12 sonuç

Konu: Hollanda 1974 Rinus Michels (Total Futbol)

Default Hollanda 1974 Rinus Michels (Total Futbol)

2005'te vefat eden Hollandalı Rinus Michels, 1999'da FIFA tarafından yüz yılın teknik direktörü seçildi. Total Futbol'un yaratıcısı Michels Ajax ile Şampiyon Kulüpler Kupası, Barcelona ile İspanya şampiyonluğu ve Hollanda milli takımı ile Avrupa Şampiyonası'nı kazandı. Ayrıca 1974 Dünya Kupası'nı kazanmalıydı. Bundan ötesi, kurduğu takımların futbolunu izlemek için yüksek fahiş fiyatlar bile öderdiniz.

Michels’e göre futboldaki en önemli şey, alanın kontrolü ve kullanımıydı. Teorisi, top kendi takımında iken sahayı olabildiğince genişletmek ve top rakip takımdayken alanı olabildiğince daraltmaktı. Bu da, sahanın her yerinde yoğun pres yapmayı olmazsa olmaz kılıyordu. Michels’in taktiği, ağırlıklı olarak 4-3-3 dizilimi üzerine kuruluydu ve oyunculara durumun gerektirdiği şekilde pozisyonlarını ayarlama ve rakip takımın onlara verdiği alanları değerlendirme özgürlüğünü veriyordu. Michels’in en çok önem verdiği şey, oyuncuların sahada akıllı hareketlenmeler yapmaları ve birden fazla pozisyonda oynayabilecek kadar çok yönlü olmalarıydı.

Johan Cryuff, Marco van Basten ve Ronald Koeman'ın hocası Rinus Michels'ın taktiğine geçelim.

Dizilim:

Oynanan Bazı Önemli Maçlar:

Puan Durumu:

Taktiği indirmek için TIKLA

Quote Originally Posted by byvirus View Post
    2005'te vefat eden Hollandalı Rinus Michels, 1999'da FIFA tarafından yüz yılın teknik direktörü seçildi. Total Futbol'un yaratıcısı Michels Ajax ile Şampiyon Kulüpler Kupası, Barcelona ile İspanya şampiyonluğu ve Hollanda milli takımı ile Avrupa Şampiyonası'nı kazandı. Ayrıca 1974 Dünya Kupası'nı kazanmalıydı. Bundan ötesi, kurduğu takımların futbolunu izlemek için yüksek fahiş fiyatlar bile öderdiniz.

Michels’e göre futboldaki en önemli şey, alanın kontrolü ve kullanımıydı. Teorisi, top kendi takımında iken sahayı olabildiğince genişletmek ve top rakip takımdayken alanı olabildiğince daraltmaktı. Bu da, sahanın her yerinde yoğun pres yapmayı olmazsa olmaz kılıyordu. Michels’in taktiği, ağırlıklı olarak 4-3-3 dizilimi üzerine kuruluydu ve oyunculara durumun gerektirdiği şekilde pozisyonlarını ayarlama ve rakip takımın onlara verdiği alanları değerlendirme özgürlüğünü veriyordu. Michels’in en çok önem verdiği şey, oyuncuların sahada akıllı hareketlenmeler yapmaları ve birden fazla pozisyonda oynayabilecek kadar çok yönlü olmalarıydı.

Johan Cryuff, Marco van Basten ve Ronald Koeman'ın hocası Rinus Michels'ın taktiğine geçelim.

Dizilim:

Oynanan Bazı Önemli Maçlar:

Puan Durumu:

Taktiği indirmek için TIKLA
    Paylaşım için sağolasın. Benim diziliş de bu şekilde sadece ben AMC değilde ST oynatıyorum. Tüm oyuncuların lig verilerini paylaşa bilir misin ? Attığı goller? Asistler vs.

Genel olarak AMC den aldığım verim gol mü asist mi daha çok

Bende aynı şeyi yapıyorum hatta bekleride geri çekip oynuyorum
    Taktiği paylaşma nedenim internette taktik ararken en çok aranan kelimeler tika taka, barcelona, cruyff olduğu için direk bu anlayışın yaratıcısının taktiğini denemek isteyen olur diye düşündüm.
    Bu taktikten ziyade bir oyun felsefesi.Teknik ekipteki herkesin(altyapı sorumlusu, futbol direktörü, gözlemci ve antrenörler) diziliş tercihi komple 4-1-2-3 dos geniş alan, yedek takım genç takım hep bu taktik ile oynuyor. 24 yaşına kadar olan oyuncuları yedek kadroya gönderiyorum genç oyuncularla birlikte maç yapsınlar rekabet olsun tempo artsın diye vs vs.

Bende aynı şeyi yapıyorum hatta bekleride geri çekip oynuyorum
    Taktiği paylaşma nedenim internette taktik ararken en çok aranan kelimeler tika taka, barcelona, cruyff olduğu için direk bu anlayışın yaratıcısının taktiğini denemek isteyen olur diye düşündüm.
    Bu taktikten ziyade bir oyun felsefesi.Teknik ekipteki herkesin(altyapı sorumlusu, futbol direktörü, gözlemci ve antrenörler) diziliş tercihi komple 4-1-2-3 dos geniş alan, yedek takım genç takım hep bu taktik ile oynuyor. 24 yaşına kadar olan oyuncuları yedek kadroya gönderiyorum genç oyuncularla birlikte maç yapsınlar rekabet olsun tempo artsın diye vs vs.
    Biliyorum bunun bir felsefe işi olduğunu ve bu felsefenin ilk düşünürü ve uygulayıcısının ismimi anarak paylaşmak güzel.
    Bende alt yapı takımlarına yine aynı şekilde oynattığim taktikleri uygulatıyorum. Aslında bende asistanlar vs. Onlarıda dikkate alayım en iyisi.

Ben ST li oynattığim oyunculardan istedim verimi alamıyorum. O yüzden AMC şeklini de düşündüm senin bu taktiği görünce o yüzden sordum AMC den aldığın verimi ve diğer oyuncularında performansını.

Senin FM 2015 de paaştığın taktiği de kullanmıştım. Bu seride ise kendim taktik yapmaya başladım.
    Last edited by reisbulut : 08.Ocak.2017 at 19:41

Ben en iyi verimi sahte forvetten alıyorum. Hazırladığım bütün taktiklerde tek değişmeyen rol (F9) sahte forvet.

Ben en iyi verimi sahte forvetten alıyorum. Hazırladığım bütün taktiklerde tek değişmeyen rol (F9) sahte forvet.
    Bu paylaştığın taktikle oynadın mı sen ? Oynadıysan oyuncular ile ilgili resim ata bilir misin. Gol Asist Puan vs neler yapmışlar.

Burda AMC ile yapmışsın taktiği F9 yok ki

Birde F9 a hangi talimatları veriyorsun. Tek mi Çift mi forvet oynuyorsun.

Ben F9 dan hiç verim alamadım.

Bu soruları cevaplarsanız yardımcı olmuş olursun zahmet olmaz ise. Tam manası ile sorularıma cevap alamadım

Ben bu taktiği kullanmıyorum bu taktiği paylaşma nedenimi yazmıştım yukarda
    Her zaman tek forvet oynarım 4-1-2-3. F9'a özel talimat olarak sadece mevkiden bağımsız oyna veriyorum. Önceki serilerin aksine topa hakim olan bir futbol değilde Real Madrid tarzı topu alıp hızla hücuma kalkan bir oyun anlayışı benimsetmeye çalışıyorum takıma ve şuan hazırladığım taktikte bu çok güzel işliyor.

Ben bu taktiği kullanmıyorum bu taktiği paylaşma nedenimi yazmıştım yukarda
    Her zaman tek forvet oynarım 4-1-2-3. F9'a özel talimat olarak sadece mevkiden bağımsız oyna veriyorum. Önceki serilerin aksine topa hakim olan bir futbol değilde Real Madrid tarzı topu alıp hızla hücuma kalkan bir oyun anlayışı benimsetmeye çalışıyorum takıma ve şuan hazırladığım taktikte bu çok güzel işliyor.
    Taktiği paylaşma nedenini söyledin de ilk koyduğun resimler bu taktikle oynamış olmalısın o resimleri koyduğuna göre ondan ötürü bu 3. Olacak resim isteme nedenim oyuncuların performansı gibi.

Taktiği denemek için oynadım yarım sezon kadar ama şuan yeni kariyer oynuyorum başka taktikle.

Tamam kardeş.

Taktiği denemek için oynadım yarım sezon kadar ama şuan yeni kariyer oynuyorum başka taktikle.
    hocam şuan kullandığınız taktiği yayınlayacak mısınız keyifli oyunlar

Tek bir taktik kullanmıyorum zaman zaman rakibe göre taktik değiştiriyorum ama genelde kullandığım 2 taktik var 1 tanesi yayınladığım Ancelotti 4-1-2-3, diğeride bana özel kalsın şimdilik

Mesaj Yetkileri