1 ile 25 arası toplam 25 sonuç

Konu: Glory Glory! The Special One Manchester United'da !

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Default Glory Glory! The Special One Manchester United'da !

Jose Mourinho Manchester'da !

Kulüp Logosu

Önemli Futbolcular

Kaptanımız - Wayne Rooney #10

Süperstarımız - Zlatan İbrahimovic #9

Henrikh Mkhitaryan #22

Juan Mata #8

Jose Morinho Manchester United'da !

53 yaşındaki Portekizli teknik adam uzun uğraşlar sonunda kırmızı şeytanların başına geçmeyi kabul etti. Anlaşma 3 yıllık.

Mourinho yaptığı açıklamada; '' Gururluyum, sevinçliyim ve bu büyük kulüp için hazırım. Benim için bu büyük kulübe hoca olmanın zamanlaması çok doğru oldu. Manchester United kulübünü tekrar kazanan bir kulüp durumuna getireceğim. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Taraftarların benden istedikleri 'Kazanmak istiyorum' sözcüğü. Ben kazanmak istiyorum. Oyuncularım da beni dinlemeli. Bu büyük kulübün tarihine yakışır şekilde görevime konsantre olmak zorunda olduğumu biliyorum. Bunun için elimden geleni yapacağımdan emin olabilirsiniz '' sözlerini sarf etti.

Yeni bir maceraya başladık. Uzun sokulu ve zevkli bir kariyer olması dileğiyle arkadaşlar. Umarım herkes zevk alır.

İlk sezonu biraz hızlı geçtim. Transfer yapmadım ve çok detaylı anlatmayacağım ilk sezonu.

Genel olarak hedeflerimiz girişten anlaşıldığı üzere ManU'yu eski güçlü durumuna getirip, tekrar kupalar kazandırmak. Tabi ki de bu iş için Jose en uygun isim.

Transferde ise, para saçmayı ve harcamayı sevdiğim için sansasyonel transferler görebilirsiniz. Belli bir stratejim yok transferde fakat ilk hedefim takımı baştan aşağıya değiştirip yeni bir yapılanmaya girmek.

Ben 2.sezondan acayip zevk aldım sizin de alacağınızı düşünüyorum.

İlk sezonu dediğim gibi biraz hızlı geçtim. Bir kaç Ss ile beğenilerinize sunuyorum

-Community Shield-

Sezonun ilk maçında kupayla döndük. Bu sezon en önemli hedefimiz PL şampiyonluğu, çok da bir önemi yoktu bu kupanın.

-Premier Lig-

-İngiltere Lig Kupası-

-EFL Kupa-

-Avrupa Ligi-

Avrupa Ligi'nde grupta 6'da 6 yaptıktan sonra kimse tutamadı desem yeridir. Sezonu Avrupa Kupası ile kapatmak moral açısından ve kupa alışkanlığı açısından güzel oldu.

-İlk sezon Puan Durumu-

Sezonu 3 kupa ile kapattık. Şampiyonluğu kıl payı kaçırdık fakat yönetimin gözüne girdik. Yaklaşık 200M Euro transfer bütçem var. Kariyer onaylandıktan sonra kadroda inanılmaz değişiklikler yaptım onları aktaracağım.

Hayırlı uğurlu olsun.

Kuralları okudum ve kabul ediyorum.
    Attached Images Attached Images
    Last edited by nerazzuri : 20.Ocak.2017 at 06:05

Nesil
    2006
    Yer
    06

Başarılar dilerim

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

İlk sezon Premier Lig'de şampiyonluğu kaçırdıktan sonra ikinci sezona flaş transferler ve kadro yapılanması ile giriş yapıyorum.

Öncelikle takımda sistemime uymayan, yaşı geçmiş, performanstan düşmüş ve gelecek adına bir şey beklemediğim futbolcular ile yollarımı ayırdım.

Michael Carrick i serbest bıraktık.

Gelecek adına büyük şeyler beklediğim Markus Rashford - Stoke City 1 sezon kiraladık.
    Axel Tuanzeba - Norwich 1 sezon kiraladık.

Ve gelecek sezon ve önümüzdeki seneler kadroda düşünmediğim, takımın yıldızı Wayne Rooney ' i Fransa'nın Lille takımına kiraladık.

Sergio Romero bedelsiz olarak - D.Kiev'e
    Bastian Schweinsteiger - 70k
    James Wilson - 1m
    A.Young - 2m - C Palace
    A.Valencia - 2m - Lazio
    M.Fellaini - 4m - Villarreal
    Cameron Jackson - 5m - Derby
    G.Varela - 5m - Derby
    Adnan Januzaj - 7.5m - Marsilya
    M.Depay - 15m - Swansea
    Smalling - 22.5m - Psg
    M.Schneiderlin - 24.5m - Liecester City
    Daley Blind - 32m - Psg
    Juan Mata - 41.5m - Arsenal
    Henrik Mkhitaryan - 52m - Real Madrid
    Ander Herrera - 55m - Chelsea

269m avro ya yakın gelir elde ettik elden çıkardığımız futbolcular sayesinde. Şimdi sıra alınacak oyuncularda. Amacım kazandığım paranın tümünü harcamak.
    Elimde 370m avro gibi bir bütçe var. Bunun 70m avro ' sunu maaş bütçesine aktardım ve temiz 300m avro ile transfere başlıyorum.

Geleceğe yönelik genç ve yetenekli isimlerin yanına, takıma tecrübesiyle yol gösterecek futbolcular transfer ettim. Takımın iskeletini oluşturdum diyebilirim.

Öncelikle bu sezon ve önümüzdeki senelerde kullanacağım taktiğimi tanıtayım;

En sevdiğim bölüm; Transfer.

Bedelsiz olarak gönderdiğimiz Sergio Romero'nun yerine Fransız kaleci Benoit Costil'i bedelsiz olarak kadromuza kattık. De Gea'ya iyi bir yedek.

Marsilya'dan Lass Diarra'yı 3.3 m avro

Chelsea'den Victor Moses'i 7.5 m avro

Celta Vigo'dan Andreu Fontas'ı 12 m avro

2 sezon öncesinin flaş takımı ve Premier Lig'in şampiyonu Leicester City'den;

Danny Drinkwater(30 m avro )- Riyad Mahrez(30 m avro )- Jamie Vardy(22 m avro )'ya kadromuza kattık.

At.Madrid'in deneyimli stoperi Uruguay'lı Diego Godin'i 25m avro

İnter'den Mauro İcardi'yi 43m avro

West Ham'dan Payet'i 56m avro

ve Tottenham'dan Dele Alli'yi 78m avro'ya kadromuza kattık.

300m Euro ya yakın harcama yaptık.

Wayne Rooney i takımdan gönderdik, takımımızın gelecek senelerdeki yeni kaptanı Dele Alli oldu. İkinci kaptanımız Diego Godin, Üçüncü kaptanımız ise Mauro İcardi.

Dele Alli yi bir aksilik olmazsa satmayı düşünmüyorum.
    Takımın en kilit oyuncusu ve takımın kaptanı olarak belirledim. Manchester United efsanesi olarak emekli etmeyi düşünüyorum.

Bu sezon bu kadro ile mücadele edeceğim.
    Alternatifli hızlı ve top tekniği yüksek oyunculardan oluşturdum.

Yönetim;

Şampiyonlar Ligi nde 2.tur, İPL de şampiyonluk, EFL ve FF kupasında final bekliyor.

Avrupa Süper Kupa

takımın yeni kaptanı Dele Alli ve Pogba'nın golleriyle Avrupa Süper Kupasını 91/92 sezonundan sonra ilk kez müzemize götürmeyi başardık.

Avrupa Şampiyonlar Ligi Grubumuz;

Napoli
    Ajax
    S.Bükreş

3 sürpriz mağlubiyetle grubu 3.sırada bitirdik.Taraftarlar ve yönetimi hayal kırıklığı içinde yolumuza Avrupa liginde devamettik

Avrupa Ligi'ni geçen sezon olduğu gibi bu sezonda müzemize götürdük. Bu tarihimizdeki 2. Uefa Kupamız oldu.

tekrar eski günlere döneceğiz derken '' Sevilla mı olacağız? '' soruları...

FF kupası

Chelsea'ye finalde ne yazık ki kaybettik...

EFL Kupası

FF kupasını kaybetmiş olabiliriz, EFL kupası müzemizde...

ve gelelim İngiltere Premier Lig'e ;

buraya kadar her şey mükemmel.

34.hafta, lideriz. herkes MuFC artık şampiyon gözüyle bakıyor. Taraftarlar kutlamalara erkenden başladı bile.Yönetim ve teknik ekip mest olmuş durumda.

güzel kırmızı bir koltuk, 2 sezonda 6 kupa ve tanrı... sonra da ben.

ligin 35.haftası deplasmanda önce M'boro'ya yeniliyoruz.
    36.hafta evimizde 3 puanı alıp her şey yolunda şampiyonluk yakın sakin olun mesajı ve sonrası...

37.hafta küme düşmeyi garantileyen Bournemouth'a deplasmanda 3-0 yeniliyoruz.

Premier Lig'de son hafta;

1.MuFc - 77
    2.Man.City - 76
    3.Tottenham - 75

dakika 41 kazanılan penaltı ve jamie vardy... tabi ki de gol 1-0 öndeyiz.

şampiyonluk şarkıları, adıma tezahuratlar, ferguson tribünde gözleri parlıyor. gurur duyuyor MuFC ile.

dakikalar 44'ü gösterirken l'pool penaltı kazanıyor. sturridge topu ağlara gönderiyor 1-1.

soyunma odasında moraller yerinde. tottenham küme düşen bournmouth ile karşılaşıyor evinde. ilk yarı 0-0.

city ise mağlup. her şey lehimize. 1 puan yetiyor.

ikinci yarı başlıyor.

city mağlup, tottenham 46'da golü buluyor. averaj ile bir anda 3. sıradan 1.sıraya çıkıyor. city hala yenik... dakikalar 61'i gösterirken tottenham 2'yi buluyor. 68'de 2-1 oluyor maç.

londradan haberler geliyor, taraftar susmaya başlıyor. old trafford'da çatırtılı sesler...

MuFC bastırıyor, iyice topu yarı sahaya yıktı bile. l'pool bunaldı. dakikalar 83'ü gösterirken genç yıldız firmino hatayı affetmiyor ve durumu 1-2'ye getiriyor.

ben kenarda, taraftarlar koltuklarına, futbolcular sahaya yıkılıp kalıyor. başkan stadı terk ediyor.

maçın son düdüğü. tottenham şampiyon. MuFC güle oynaya lider götürdüğü ligi son 4 haftada elleri ile ezeli rakibine hediye ediyor.

herkes yıkılmış durumda. taraftarlar,futbolcular,yönetim,teknik ekip.

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Heyecanlı olmuş aslında. Bunu hafta hafta maç skorları paylaşarak daha heyecanlı hale getirmek mümkün.

Ayrıca büyük takım yönetmek küçük takımlardan daha zor.
    Başarılar.

Nesil
    2006
    Yer
    06

Şampiyonluğu bu şekilde kaybetmiş olman çok sinir bozucu olmuş

Transferlerin takıma uyumu bir sonraki sezon daha iyi olur , çok transfer yapmışsın

Nesil
    2013
    Yer
    Uzaydan

2 sezondur ucu ucuna kaçan şampiyonluk, baya bir keyifli kariyer olsa gerek. Bekliyorum hocam

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by NomrukaN View Post
    Heyecanlı olmuş aslında. Bunu hafta hafta maç skorları paylaşarak daha heyecanlı hale getirmek mümkün.

Ayrıca büyük takım yönetmek küçük takımlardan daha zor.
    Başarılar.
    teşekkür ederim. açığı kapatmaya çalışıyorum biraz öndeyim oyunda o yüzden

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Şampiyonluğu bu şekilde kaybetmiş olman çok sinir bozucu olmuş
    Transferlerin takıma uyumu bir sonraki sezon daha iyi olur , çok transfer yapmışsın
    gerçekten sinir bozdu abi. laptopu kırıp atasım geldi desem yeridir. transfer daha bitmedi.

Quote Originally Posted by Unsal123 View Post
    2 sezondur ucu ucuna kaçan şampiyonluk, baya bir keyifli kariyer olsa gerek. Bekliyorum hocam
    teşekkür ederim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Herkes yıkılmış durumda. taraftarlar,futbolcular,yönetim,teknik ekip.

Ben hariç! buraya savaşmaya ve kazanmaya geldim. gazeteler, televizyonlar Tottenham ın zaferinden çok bizim kaybedişimizden bahsediyor.
    Üzerimde büyük bir baskı var ve birden çalan telefon. Arayan başkan hemen açıyorum ve toplantı olduğunu söylüyor. Bu macera burada bitti diyorum. Son kez Manchester sokaklarında yürüyerek kulüp binasına gidiyorum.

Sokaklar hala son maçın etkisinde. Dehşet bir sessizlik hakim. İnsanlar gülmüyor. Bu şehir futbola bu kadar bağlı mıydı?

Başkan ve kulüp sahibi beni oldukça güler yüzle karşılıyor. Bu ne sevinç? İçimde kuşkular, suratım asık…

Yönetim kazandığımız kupalar ve oluşturduğumuz kadro dolayısıyla bana ve ekibime desteğini kesmeyeceğini sonuna kadar arkamda olduklarını bildiriyorlar. ‘’ Biz eski günlerimize geri dönmek istiyoruz, bak Jose; Ferguson da buraya geldiğinde hemen kupalar kazanmaya başlamadık biz senden bu takımın Ferguson u olmanı istiyoruz ve bunun için ne gerekiyorsa hiç çekinmeden bize ilet çünkü biz daima arkandayız ‘’ diyor kulüp sahibi Avram Glazer.

Bu muhteşem bir haber ! sevinçten ne yapacağımı şaşırıyorum Woodwaard ve Glazer karşısında. Glazer hemen yeni bir sözleşme öneriyor. 5 yıl ! aman tanrım ! parayı konuşmuyoruz bile. Oracıkta imzamı atıp, rahat bir tatile çıkıyorum.

Şu an için pek rahat olmasa da; kırmızı bir koltuk ve tanrı. Sonra da ben…

3.sezon

Tarihler 3 temmuz...

Hayal kırıklığı ile biten sezonun ardından tatil bitiyor ve futbolcular sezonun ilk antremanındalar. Herkes neşeli takım kendini toparlamış.

Üzerimde inanılmaz bir hırs var. Geçen sezonun hırsı hala üzerimde ve bu sezon her şey bambaşka olmalı. 2 sezondur ligde 2. olup kılpayı şampiyonluğu kaçırmamız gerçekten kanıma dokunmaya başlamış.

3 Temmuz, sezonun ilk antremanı yani tüm takım eksiksiz burada olmamız gerekiyor. Jamie Vardy, Wayne Rooney yok ! Üstelik hiç bir mazeretleri de yok. Antremana başlamadan önce saha ortasına tüm takımı toplayıp bir toplantı yapmak istiyorum.

'' Bakın çocuklar, 2 sezondur kıl payı kaçırdığımız şampiyonluk bizi yıldırmasın. Bakıyorum da neşeniz yerinde ! İşin tüm ciddiyetini iyice kavrayın, bu sezon hiçte kolay bir sezon olmayacak. Arkadaşlarınız Vardy ve Rooney aramızda yok ! Biz ikinciliklerin değil, kupaların takımıyız ! Bunun için her zamankinden daha çok çalışmalıyız bunu biliyorsunuz değil mi ? Öyle mi Lass ? bu hazırlık dönemi senin bu takımda son şansın ! Bu takımda sözleşmesine güvenen varsa alsın parasını çıksın, çünkü artık burada hırs ve yetenek sahaya çıkacak. Kazanmaya aç bir topluluk istiyorum, doymayan. Kupaya görgüsüz bir ekip istiyorum takım. Beni anlamışsınızdır umarım ! Mükemmel bir sezon bekliyorum beyler ! ''

Takım oldukça gaza gelmişti.

Sözleşmesi bi' hayli kabarık ve yaşı 33 olmuş Lass bile.

Bir yandan Vardy ve Rooney için karar vermem gerekiyor. Takıma mesajı daha net kararlarımla iletmem lazım...

Antremanlar sürüyor, takım sezon öncesi hazırlık kampına Güney Kore'ye gidiyor. Kampta Vardy ve Rooney yok. Geçen sezon kiraya verdiğimiz Rashford 33 maçta 27 gol atıyor ve yılın genç futbolcusu seçiliyor. Kore'de tüm gözler Rashford'da.

Vardy ve Rooney'in kampta olmadığı haberlerde boy gösteredursun, iki futbolcu için teklifler kulübe iletilmeye başlandı bile. Kulübe 2 futbolcuyu da takımda görmek istemediğimi bildiriyorum.

Kore'de Milan'lı yöneticilerle yapılan görüşmelerde Vardy'i Milan'a satıyoruz. 15m avro
    Rooney'i ise L.Moskova'ya
    1 sezon kiralıyoruz.

Zlatan İbrahimovic Kore'de son maçına çıkıyor ve futbolu bırakıyor.

Zlatan'a kulüpte geçirdiği 2 sezonda attığı 70 golden dolayı teşekkürlerimizi sunup, plaketini taktim ediyoruz. Fakat aramız Rooney dolayısı ile hiç de iyi değil. Daha sonra kulüpte yardımcı menejerliğimi yapmasını istediğimde aldığım cevap '' Sizi sevmiyorum ve siz bu kulüpte olduğunuz sürece buraya adım atmak istemiyorum ''

Sadece gülüyorum, çünkü ben artık buradayım ve bir yere gitmeye niyetim yok. '' Üzgünüm Zlatan , artık bu kulübe adım atamayacaksın demek oluyor bu ''

Kore'den dönüyoruz. Almanya'ya klasikleşen Bayern sezon açılış maçı. 1-1 bitiyor. Maç sonunda Lass ile konuşuyorum. Artık kendisini bu kulüpte istemediğimi, onu takıma kazandırırken hırsını ve çalışkanlığı için aldığımı fakat burada zerresini göremediğimi bildiriyorum. Kendisi de durumun farkında ve peki hocam demekten öteye gidemiyor.

Almanya da Lorient li yöneticilerle yaptığımız görüşmede Lass ı 1.5m avro karşılığında satıyoruz.

Avrupa Süper Kupa zamanı ;

Payet ve Rashford un çabaları ile kupayı geçen sezon olduğu gibi tekrar müzemize götürüyoruz.

tabii bu arada transfer çalışmalarımız devam ediyor.

Rojo yu 22m avrupa S'ton a satıyoruz.
    Fosu - Mensah ı 12.5m avro ya Stoke City e satıyoruz.

Defansta yaşadığımız sıkıntılar, Jones ve Fontas'ın yeterli olmayan rotasyonlukları... Tuanzebe nin kampta ışık vermemesi elimizi zora sokuyor.

Benfica nın 24 yaşındaki stoperi İsveç li Lindelöf ile 4 yıllık sözleşme imzalıyoruz. 15m avro.

Lass ın takımdan ayrılışı orta sahayı yalnızlaştırdı. İnter in genç yıldızı Joao Mario yu uzun zamandır takip ediyorum, sistemime de olduça uygun. Görüşmelere başlıyoruz fakat İnter çok çetin ceviz. Çok yüksek miktarlar istiyor. Uzun süren pazarlıklar sonunda Joao Mario yu 40m avro ya takımımıza kazandırıyoruz.

Beşiktaş ın genç orta saha oyuncusu benim de beğendiğim Oğuzhan Özyakup u 5 yıllığına takıma kazandırıyoruz. 12m avro. Fakat Oğuzhan çalışma izni alamadığı için 6 aylığına Levante ye kiralıyoruz.

Oğuzhan'ı kiraladık ve orta saha da yeterli derinliğin olmadığını düşünüyorum hala. Pogba - Drinkwater - Mario - ve ? bir kişi daha almam lazım.
    Swansea nin tecrübeli orta sahası Leroy Fer i 6 aylığına kiralıyorum.

2 sezondur gözümün üzerinde olduğu tek futbolcu var. Rüyalarımı süsleyen. ANTOİNE GREİZMANN.

Man City , Arsenal , Barcelona ve Juventus un teklifleri beni harekete geçiriyor. 4 kulüpte 100m avro olan serbest kalma maddesini aktif hale getirmiş. Bütçemiz var ve bu oyuncu bu kulüpte olmalı çünkü neden olmasın !

100m avro yu iletiyoruz kulübe, Greizmann 15m avro istiyor yıllık. Aman tanrım bu dengeleri alt üst etmez mi ? ama Greizmann ı istiyorsanız yapacak çok da birşeyiniz yok. 20m avro veriyoruz yıllık ve 5 yıllık sözleşme imzalıyoruz 26 yaşındaki genç Fransız ile.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Başarılar dilerim öncelikle 2 senede kıl payı şampiyonlukları kaçırmak kötü olmuş. Artık bu sezon senin olsun kupayı getir Manchester şehrine

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ancar View Post
    Başarılar dilerim öncelikle 2 senede kıl payı şampiyonlukları kaçırmak kötü olmuş. Artık bu sezon senin olsun kupayı getir Manchester şehrine
    teşekkür ederim. bu sezon oldukça iddalıyız.

taktiğimizde hiç bir değişiklik yok. geçen sezon oldukça güzel gittik ve son haftalarda kaybettik şampiyonluğu.

bu sezon daha alternatifli daha kaliteli oyuncularla mücadele edeceğiz.

her bölgeye bir alternatif ile sezona başlıyoruz.

Premier Lig 1. 2. 3. ve 4. hafta maçları ;

4.hafta ezeli rakibimiz Chelsea nin genç yıldızı Solanke yi bir türlü durduramadık desem yeridir. Ağır bir mağlubiyet aldık.

Avrupa Şampiyonlar Ligi nde Grubumuz;

Juventus
    Monaco
    PAOK

1. 2. ve 3. hafta;

4. 5. ve 6. hafta maçları ;

Şampiyonlar Ligi grubunu nağmağlup lider bitiriyoruz ve adımızı 2. Tura yazdırıyoruz.

Nesil
    2013
    Yer
    Uzaydan

baya gol atacağın bir sezon olacak gibi hocam. Forvet hattın ateş ediyor

Nesil
    2006
    Yer
    06

Hepsini okudum oldukça keyifli devam ediyor kariyer. Transferlerin genel olarak fena değil ama sanki biraz daha ses getirici transfere ihtiyacın var Griezman'da olduğu gibi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

baya gol atacağın bir sezon olacak gibi hocam. Forvet hattın ateş ediyor
    teşekkürler.

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Hepsini okudum oldukça keyifli devam ediyor kariyer. Transferlerin genel olarak fena değil ama sanki biraz daha ses getirici transfere ihtiyacın var Griezman'da olduğu gibi
    teşekkür ederim abi.

FF kupası ve EFL kupasını müzemize görürerek Çifte zafer yaşıyoruz !

iki kupada da yenilgi yüzü görmeden , Newcastle ı çok üzerek kupaların dışına itiyoruz.

gözler artık Şampiyonlar Liginde yani Avrupanın en büyük kupasında. Gruptan nağmalup lider çıktık. 2.turda rakip Sevilla ;

Sevillayı ve Barcelonayı çok kolay geçiyoruz fakat Feyenoorda deplasmanda farklı yeniliyoruz. Evimizde ki 2-0 lık galibiyet hiç bir işimize yaramıyor ve kupada saf dışı kalıyoruz.

ŞEHİRDE ARTIK TÜM GÖZLER PREMİER LİGDE.

ve MANCHESTER UNİTED İS CAME BACK.

2 sezondur kıl payı kaçan şampiyonluklar sonunda inandık ve başardık. Artık deyim yerinde ise zirveye kazık çakma vakti.

Ertesi gün ;

'' Güzel bir uyku ve GÜNAYDIN Manchester. Günaydın Manchester United ! Glory ! Günaydın başkan Woodward. Başkan Woodward mı ? Hey ! başkan senin ne işin var burada. Bu ne güzel bir sürpriz. ''

- '' Günaydın Jose , çok mutlu görünüyorsun. ''

'' Sanırım bunu hakettim başkan. Ne dersin ? ''

- '' Elbette ! seni kulüp binasına götürmeye geldim. Çabuk hazırlan ve hemen çıkalım. Asıl başkan kulüp binasında bizi bekliyor. ''

Suratımızda salak gülücüklerle birlikte başkanla kulüp binasına doğru yol alıyoruz. Şehir çok neşeli ve renkli. İnsanlar mutlu herkesin yüzü gülüyor. Sanırım bir şeyleri başarıyorum. Bu inanılmaz mutluluk verici.

'' Başkan ! Şehirdeki bu mutluluğun sebebi ben olmalıyım. hah ''

Kulüp binasına giriş yapıyoruz. Toplantı odasında Glazer kardeşler bizi karşılıyor.

A.G. = Avraam Glazer

AG '' Hey şampiyon , sen harikasın ! hoş geldin ''

'' Teşekkürler başkan , her şey sizin desteğiniz sayesinde. ''

AG '' Jose her zaman arkandayım. Sen bizim aradığımız kansın. Buradan başka bir yere gitmeyi aklından dahi geçirme. ''

'' Hayır başkan , kesinlikle. Ben buraya bir kulübü yeniden ayağa kaldırmaya geldim. Hiç bir yere gitmeye niyetim yok. ''

AG '' aa Jose seni buraya asıl çağırma sebebim takımın içindeki sorunlar. Ne yapmayı planıyorsun. Artık ben de bu işin içindeyim Jose , fikirlerimiz birbirimiz için önemli olmalı başarıya giden yol buradan geçer. ''

'' Elbette başkan , sizi anlayabiliyorum fakat ? takım ve ben çok yorgunum sanırım biraz tatile ihtiyacım var bu gibi problemler için çok erken. Özür dileyerek bu toplantıyı ertelememiz gerekmekte. ''

AG '' Seni anlıyorum Jose 2 hafta sonra tekrar burada toplanalım. Takımın içinde problemler mevcut ve çözmemiz gerekli biliyorsun ''

'' Evet başkan , biliyorum. Çok değişik şeyler olacak buna kendini hazırla istersen. ''

Kulüp binasından ayrılıp mutlu ve neşeli Manchester sokaklarına atıyorum kendimi. Derin bir nefes alıyorum. Harika ! Bu anın tadını çıkarmalıyım.

İnsanlar benimle selfie çekiyor ve inanılmaz sevgi gösterilerinde bulunuyorlar. Bu şehre sanırım yavaş yavaş aşık oluyorum. Glory !

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

6 temmuz...

Futbolcular ve teknik ekip tatilden dönmüşe benziyor. İnanılmaz bir hava var sahada. Manchester şehri şampiyonluğa kolay alışmış ve neredeyse normale dönmüştü. Herkes antremanda ! Vardy ve Rooney e yaptıklarım işe yaramışa benziyor. Kiradan dönen Rooney bile antremanda. Böyle sert olmalısın Jose ! Afferin !

'' Evet beyler ! herkes etrafıma gelsin.

Geçen sezon inanılmaz bir şeyi başardık ! Farkında mısınız ? (alkışlar) Artık zirveye kazık çakma vakti ! Beni anlayabiliyor musunuz çocuklar ! (ıslıklar, alkışlar ve evet koç sesleri) Evet evet evet... Sizler Avrupanın gözbebeklerisiniz, rehavete kapılmak yok ! çok neşelisiniz ama antremana eğlenmeye gelmiş gibisiniz. En başından beri söylediğim gibi futbol ciddi bir iştir çocuklar. Takımdaki herkes ama herkes işin ciddiyetini kavrasın ! Bu takımda bundan sonra saçmalığa yer yok ! (ıslıklar, alkışlar) ''

Takımda inanılmaz bir hava var gerçekten. içten içe hayret edemeden yapamıyorum. sanırım gerçekten benim için oynuyorlar ! Porto, Chelsea, İnter, Madrid... Hayır hayır hayır burada başka bir hava var Jose... Bu çocuklar dünyaya damga vuracak.

Sezonun ilk antremanı bitiyor. Kulüp binasına Glazer ve Başkan ile toplantıya gidiyoruz. Yanımda Porto'dan beri yol arkadaşım olan Rui de var. Rooney, Darmian, Martial ve Rashford... Bir sürü problemimiz var ve ben oldukça rahatım.

AG: Avraam Glazer
    RF: Rui Faria
    EW: Ed Woodward

AG '' Jose, Rui ikinizde hoş geldiniz. Umarım tatiliniz iyi geçmiştir ve takımdaki problemleri bugün çözebiliriz. Ne dersiniz? ''

JM: '' Elbette başkan, sezonun ilk antremanı oldukça neşeliydi. Bu takım bir harika ! ''

AG: '' Evet Jose biliyorum. Ben de oradaydım. ''

EW: '' Evet Jose ''

AG: '' Kulübün güncel en büyük sorunu ile başlamak istiyorum Jose. (beni ve ruiyi göstererek) Bildiğiniz üzere Rooney... Kendisini 2 sezondur kiralıyoruz ve sözleşmesi 2 hafta içinde bitiyor. Rooney bildiğimiz gibi bu takıma genç yaşta gelip bir çok şampiyonluk yaşadı. Rooneyi takımda tutacak mıyız ? yoksa kendisini serbest mi bırakacağız. Taraftar çok seviyor ve bunu hiç de iyi karşılamayabilirler. ''

'' Rooney bildiğiniz gibi geçen sezon açılışında ilk antremana katılmadı. Ondan kaptanlığı aldığım için bana çok sinirli. Bunun farkındayım ama ? Rooney gibi çabuk pes eden futbolculara ihtiyacım yok başkan. Rooneyi takımımda görmek istemiyorum. Evet o büyük bir futbolcu olabilir ama bu şekilde ona ihtiyacım yok. Onunla sözleşme yenilememize gerek yok başkan. Benim bu şehre hediye edebileceğim yeni yıldızlarım var ! ''

AG ve EW: '' (şaşırmış yüz ifadeleri ile) Bundan emin misin Jose ? Taraftara ne deriz ? ''

'' Taraftar duygusaldır başkan ! Beni mutlaka anlayacaklardır. ''

Toplantı bitiyor. Oldukça şaşırmışa benziyorlar çünkü bunu eminim ki beklemiyorlardı.

Takımla kamp için Fransaya gidiyoruz. Rooneynin sözleşmesi bitti, yollarımızı ayırdık. Darmian da kapmta yok.

Sezonun ilk antremanından sonra Darmian yanıma gelip ;

MD: '' Koç, Real Madridin benimle ilgilendiği doğru mu ? neden bunu bana söylemediniz ? ''

'' Aaa Darmian... Evet bu doğru. Seni kaybetmek istemiyorum. Senden çok memnunum ve senin Madrid ' e gitmene izin veremem beni anlıyorsun değil mi ? ''

MD: '' Seni anlayamıyorum koç... Ben Madride gitmek istiyorum. Geçen sene Parise gitmeme izin vermedin... Ben artık Avrupada kupa kazanmak istiyorum sen de beni anlıyorsun umarım... ''

'' Seni anlıyorum Matteo... Geçen sezon Avrupada işler yolunda gitmedi sende biliyorsun. Feyenoord bizi de eleyerek kupayı aldı... Artık çok güçlüyüz bunu başarabiliriz Matteo. Bana inan ! ''

MD: '' Sana inanmıyorum koç... Beni artık burada tutamazsın. Ben Madridde oynamak istiyorum, son sözüm bu ! ''

'' Peki Matteo... Fransaya sensiz gidiyoruz demek ki... ''

Darmian gemileri yakmış Madride kafa olarak gitmişti bile. Geriye yapmamız gereken tek şey Madridden yüklü miktarda para koparmak.

Fransa ve Almanyada yaptığımız hazırlık maçları iyi geçiyor.

Bayernden 4 gol yiyip hezimete uğrasakta takım bu sezon içinde umut verici.

Bilbao maçından önce Madridli yöneticilerle görüşmeler oluyor ve Matteo Darmianı 30m avro karşılığında Madride satıyoruz.

Takım artık Community Shield karşılaşması için İngiltereye dönüyor.

Döner dönmez, Milanlı yöneticiler ile görüşmeye giriyoruz. Kendileri Andreu Fontası kadrolarına katmak istediklerini söylüyor.
    Fontas geçen sezon bekleneni veremedi ve takımda bu sezon düşünmüyorum. 12m avro karşılığında kendisini Vardynin yanına Milana yolluyoruz.

Community Shield hazırlıkları devam ediyor takımda.
    Maç günü gelip çatıyor.

ve maalesef kupayı artık belalımız haline gelen Tottenhama kaptırıyoruz.

Maçtan hemen sonra Tottenham teknik direktörü Pochettino yanıma geliyor,

MP: '' Martialı oynatmayarak manyaklık yapıyorsun... Bunun farkında mısın Jose ? O çocuğu bana vermelisin. Elimde muhteşem bir yıldız olabilir ''

'' Transfer böyle yapılmaz Mauricio... Bunu hala öğrenemedin mi ? ''

Kadroda düşünmediğim Martialı 7 aylığına Tottenhama kiralıyoruz.

5 Ağustos...

Rooney, Fontas, Martial ve Darmian... Takımdan ayrıldılar fakat tek bir transfer dahi yapmadık. Sağ bekte oynatacak oyuncumuz yok. Hector ! Hector Bellerin... Çok uğraşıyoruz fakat Arsenal teknik direktörü Conte onu bir türlü bırakmıyor...

Alternatifimiz yok mu ? elbette var... Ajaxın sağ beki Gino Peruzzi... 27 yaşında olması aklımı karıştıran tek nokta fakat çok para saçıyoruz ve buna bir dur demeliyim.

Uzun araştırmalar yapıyoruz Rui ve yeni futbol direktörümüz Ruud Van Nistelrooy ile... Bellerinde hem fikiriz fakat Conte... Onu bir türlü bırakmıyor.

Ruudun Hollanda futbolunu çok iyi bildiğini biliyoruz. Peruzziyi bize kendisi öneriyor ve Peruzzide karar kılıyoruz.

Ajaxdan Peruzziyi 17m avro karşılığında takıma kazandırıyoruz.

Sezonun ilk transferini yapıyoruz. Hector Bellerin için ümitlerimiz tükenmedi çünkü Bellerin yaptığı açıkalamalarda Manchestera gelmek istediğini ısrarla belirtiyor ve Arsenal kulübünü karıştırmış durumda.

50m avro bütçe ayırıyoruz Bellerine. Daha önceleri 25 ve 30m avroluk tekliflerimiz geri çevrilmişti. Fakat Bellerinin bizi istemesi elimize inanılmaz bir koz verdi.

Arsenal ile görüşmeye tekrar gidiyoruz...

Conte ve yöneticiler çaresiz. Conte nefretle yüzüme bakıyor. Bende ise laubali bir gülüş ! Bellerin benim olacak. Bineceğim üstüne vuracağım kırbaçı !

30m avro da anlaşıyoruz ve görüşmeden mutlu ayrılan taraf biziz. İşte bu ! Bellerin artık bizim !

Leroy Fer kulübüne dönüyor. Oğuzhan Özyakup ise çalışma iznini alıp tekrar takıma katılıyor. Muhteşem bir sezonun beklediği bu güzel haberlerden çok belli değil mi sayın okuyan. Devamı geliyor...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

sağ bek açığımızı da tamamladığımıza göre sezona artık hazırız ! ne dersin Jose ?

'' Bu çocuklara çok güveniyorum Rui... Sence de öncekilerden(Porto,Chelsea,İnter,Madrid) çok farklı değiller mi ? Bu şehirde , bu kulüpte inanılmaz bir hava var Rui hissediyorum... Burada bambaşka şeyler başaracağız... ''

Şampiyonlar Ligi kura çekimi yapılıyor, heyecanlıyız… Fakat o da ne ! Geçen sezon ki grubun neredeyse aynısı…

Juventus
    Basel
    PAOK

Allegrinin suratını tahmin eder gibiyim. Beni sevdiğini hiç zannetmiyorum…

29 Aralık 2019 Pazar…

Dün gece Tottenhamı evimizde 4-0 mağlup ediyoruz. Yeni yıla lider girmeyi garantiledik… Bu çok güzel bir gün. 2020 bizim yılımız olacak Jose !

EFL kupasında Yarı Finaldeyiz…

Şampiyonlar Liginde ise 6’da 6 yaparak adımızı 2.tura yazdırıyoruz. Rakip Benfica !

01 Ocak 2020 Çarşamba...

Akşam C Palace maçımız var... Transfer dönemi açıldı... '' Ah Rui ! kafam allak bullak... ! ne yapacağız bu çocuklarla ? ''

Martial kiradan dönüyor
    ... Pochettino bile hakkından gelemedi. Oldukça kötü bir performans sergiledi, yakından takip ettik.
    Moses artık kulübede sıkılmışa benziyor.
    Godin, yaşının 33 olduğunu ve futbolu At.Madridde bırakmak istediğini söylüyor. '' Nedir benim bu lanet olası Madridden çektiğim? ''
    ve Rashford... Çok yetenekli ama bir şeyler eksik '' bu çocuktan olmuyor Rui '' onu göndermek istemiyorum lanet olsun !

3 puanı 3 golle alıyoruz ama keyfimi yerine getirmeye yetmiyor sanırım...

2 Ocak 2020...

Diego Godin için At.Madridli yöneticilerin Manchestera kamp kurduğunu öğreniyorum zira 15 kez görüşmek için Madridden buraya gelmişlerdi... İsabet olmuş...
    Godin için yapabilecek birşeyimizin olmadığını biz de biliyoruz. '' Ah tanrım ! Godini neden satmak zorundayız ki? ''

Godini 13m avro karşılığında '' orası benim yuvam koç '' dediği yere Madride gönderiyoruz.

Hazır At.Madridli yöneticiler ve Glazer burdayken Yannick Carrasco konusunu açmanın tam sırası ! (içimden) '' Bu çocuğa gerçekten hayranım ! ''

Glazer ve At.Madridli yöneticiler çok şaşkın çünkü odada kimse bunu beklemiyordu. Ben ise Carrasco'yu yaklaşık 1 senedir takip ediyorum. Onu takıma kazandırmak inanılmaz bir iş olacak gibi...

Uzun süren pazarlıklarımız sonunda 60m avro gibi fahiş bir fiyatta iki tarafta memnun kalıyor. Godin Madride giderken Carrasco'yu gönderiyor ve Carrasco'yu takıma kazandırmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Moses için Sassulo yöneticileri geliyor ve 8m avro ya Moses'i Sassuloya gönderiyoruz.

5 Ocak 2020...

Martial Martial Martial... '' Bu çocuk tam bir baş belası Rui ! ''

Kulüp binasına girdiğimde sekreterim Juventus teknik direktörü Allegri'nin telefonda beni beklediğini söylüyor. Şaşkın bir şekilde telefonu açıyorum.

ve Martial'ı kiralamak istediğini söylüyor. '' Bu çocukta ne buluyorlar anlamıyorum Rui... 6 aylığına kiralamak istiyorlar. Sezon sonu ise 20m avro opsiyon teklif ettiler. Kafam çok karışık Rui... Bu çocuğu bu kadar ucuza vermeli miyiz ? ''

Martial'e başka teklif almadığımız için Allegriye cevabımız evet oluyor. Martial'ı 6 aylığına Juventus'a kiralıyoruz.

17 Ocak 2020...

Futbol Direktörümüz Ruud Van Nistelrooy, Man.City'nin 25 yaşındaki forveti Raheem Sterling'in satılık listesinde olduğunu tarafıma bizzat kendisi bildiriyor. Ruud, Sterling'in yaşının henüz 25 olduğunu '' Koç, bu çocuk City'de bekleneni veremedi biliyorum fakat sistemimize çok uygun. Onu kaçırmamalıyız ! '' diyor.

Uzun süre beni ikna etmeye çalışıyor fakat...

'' Rashford belası başımdayken bir forvet ile daha uğraşamam Ruud, beni anlamalısın... ''

30 Ocak 2020...

Rashford geçen sezondan beri bekleneni veremiyor ve yedek kulübesinde sıkıldığını artık kulüpten ayrılmak istediğini söylüyor. Aslına bakarsanız Rashford'dan çok şeyler bekliyorum ve bunun için 3 sezondur sabrediyorum.

Rashford'a ise Conte'nin Arsenal'i talip... Benden intikam almak istediğine o kadar eminim ki, çocuğun aklını karıştırmış bile... Rashford tüm takımı ayağa kaldırıyor ve gitmek istediğini basına aktarıyor...

'' Ah Rui, bir beladan kurtulduk derken, başka bir bela beni buluyor ! bu çocuklar ne istiyor Rui... ''

Conte, Rashford için odamı ziyaret ediyor... Rashford'un Arsenal'de oynamak istediğini belirtiyor.

Benden nefret ettiğine adım gibi eminim Conte'nin... Suratıma Bellerin'i almaya gittiğimizdeki ifadesi var... Nefret...

AC: '' Bak Jose, Rashford benim için oynamak istiyor... Bilirsin... bu işler böyle yürüyor... ''

Diyerek rövanş almak için geldiğini o kadar belli ediyor ki... Rashford'u gerçekten istediğine inanmıyorum.

Ertesi gün...

'' Rashford'u gerçekten istediğinden şüpheliyim Rui ! tamamen Bellerin'in rövanşını almak istiyor... Suratında ki ifadeyi görmeliydin Rui ! Sanki beni öldürmek istiyordu... ''

Fazla direnemiyoruz, Rashford'u Arsenal'e 45m avro ya satıyoruz. Tek tesellim Arsenal'den kopardığımız 45m avro...

Conte'nin yüzündeki nefret, laubali bir gülüşe bırakıyor kendini...

'' Conte ! kendine iyi bak... Zira artık başın benimle belada !.. Sana lanet olası yeteneksiz bir adamı 45m avroya kakaladım Conte ! ondan hiç bir verim alamayacaksın !.. ''

Sinirim, kızgınlığım her halimden belli oluyor. Conte'ye karşı böylesine kaybetmek kanıma dokunmuştu...

Ruud Van Nistelrooy : '' Koç, Rashford'u sattığımıza göre, Sterling'i bir daha düşün istersen. '' diyor.

Raheem Sterling ile 4 yıllık sözleşme imzalıyoruz. City'e ödediğimiz bedel 13m avro.

01 Şubat 2020...

Transfer dönemini bitirdik...

Martial, Rashford, Moses ve Godin'i takımdan gönderdik. Sterling ve Carrasco'yu takıma kazandırdık...

Artık transferi bir kenara bırakıp, Şampiyonlar Ligi, Premier Lig ve FF kupasına gözümüzü dikmenin vakti...

Şampiyonlar Ligi ;

Şampiyonlar Liginde 2.tur da Portekizin Benfica'sı ile karşı karşıya geliyoruz. İlk maç memleketim Portekiz'de...

'' Buraya gelmeyeli uzun zaman oldu Rui... Özlemişim... ''

defansta bellerin ve peruzzi'nin, orta saha da alli ve greizmann'ın yokluğu bu skoru doğuruyordu... benfica bizi kevgire çevirdi.

2 gün sonra antreman sahası ;

'' Çocuklar... Kendinizde misiniz ? Benfica'dan 28 dakikada 4 gol yemek ne demek ? Lanet olsun bu kadar kolay pes eden bir takım istemiyorum. Sudan çıkmış balığa döndünüz ilk yarım saatte !..

Lindelöf ? Bailly ? Tuanzebe ? Jones ? Shaw ? size soruyorum !.. David (de gea) ya sen ? sen ne diyeceksin ?

ikinci maçta bunların olmasını istemiyorum... Çok gol atan bir takımız, BİİİZ HÜCUM TAKIMIYIZ !.. onları evimizde eleyeceğimize inanıyorum. Sizler de inanın ! İNANMAZSANIZ HİÇ BİR ŞEYİ BAŞARAMAYIZ ! BAŞARAMAZSINIZ ! Başarmamız için beni dinlemeniz, anlamanız lazım ! Her zamanki gibi o sahaya çıkacağız ve Benfica'yı Old Trafford'a gömeceğiz çocuklar ! bunun BAŞKA YOLU YOOK ! ''

antremanda fazla mı sert konuştum acaba ? hayır hayır... amacım asla oyuncularımı kırmak değildi. beni artık anlayabiliyorlar.

11 Mart 2020...

Old Traford tribünlerindeki his tanıdık... Tıpkı 2 sezon önceki şampiyonluk maçı olan L'pool maçı gibi... Herkes bize inanıyor. Sanki 4-1 yenilmemişiz de kazanmışız gibi bir hava var.

Tribünleri ve zemini kontrol ettikten sonra soyunma odasına inip son taktikleri veriyorum.

'' Evet çocuklar... Sezonun belki de en önemli maçı. Daha yolun başında pes etmek istemeyiz değil mi ? Her zaman dediğim gibi, AVRUPA'DA HÜCUM OYUNUNU BİZDEN İYİ OYNAYAN YOK ! bize lazım olan 3 golü çok rahat bulabilirsiniz. İNANIN ! İNANMAZSANIZ, BAŞARAMAZSINIZ !.. ''

60. dakikaya kadar çok bastırdık fakat golü bulamadık. Bailly ve Greizmann kilidi açtı derken, golü kalemizde gördük ve Payet'in golü çokta işimize yaramadı...

Bu sezon Avrupaya çok erken veda ettik...

FF kupası

FF Kupasında nağmağlup kupayı müzemize götürmeyi başardık...

EFL Kupası

EFL Kupasında yarı finalde olduğumuzu söylemiştik...

Finalde belalımız Tottenham'a tekrar kaybettik... '' Rui ! Tanrıya şükür olsun ki yönetim bu kupayı çok da önemsemiyor... ''

Premier Lig

Son hafta soyunma odasından;

'' Evet... İşte bu çocuklar !.. 2 sezon üst üste. Vay CANINA !.. Sizler harikasınız çocuklar... ''

Geçen sezon olduğu gibi bu sezonda Premier Lig'de şampiyonluğu kazandık.

4 sezonda 11 kupa... Efsane olma yolunda emin adımlarla ilerliyor gibiyim...

5. sezonumda gözlemci ekibini, 23 yaş altı takımını ve 18 yaş altı takımını yok etme hikayem ve takıma kazandırdığım genç yıldızları anlatacağım.

Nesil
    2013
    Yer
    Uzaydan

sıra şampiyonlar ligi şampiyonluğuna ve ligi domine etmeye geldi hocam

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

sıra şampiyonlar ligi şampiyonluğuna ve ligi domine etmeye geldi hocam
    sıra avrupa kupasına ve ligi domine etmeye geldi. çok haklısın !

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu sezonuda şampiyonlukla kapattık. Kendime ve olanlara inanmakta zorluk çekiyor gibiyim. 4 sezondur Manchester dayım ve 11 kupa... '' Vay Canına Jose ! ''

takım tatilden dönüyor. 6 temmuz 2020...

Martial aramızda yok, Juventus 20m avro luk opsiyonu kullanıyor ve onu transfer ediyor.

'' Evet çocuklar nasıl hissediyorsunuz ? Evet evet... eminim artık benim gibi hissediyorsunuz. Geçen sezon başları gibi eğlence için buraya gelmediğiniz her halinizden belli. Beraber yeniden ayağa kalkıyoruz farkında mısınız ? Beni anlamayı ve dinlemeyi geçtiniz. Artık beni hissediyor gibisiniz. Bunları neden anlatıyorum ? Artık bir takım olduk ! Takım olmak bu beyler. Hep birlikte ZAFERE ! Her zaman ki gibi ciddi olacağız ve bu sezon bütün kupaları toplayacağız ! SİZE GÜVENİYORUM ÇOCUKLAR ! ''

antreman bitiyor ve dağılıyoruz...

Rui ve Ruud ile birşeyler içmeye gidiyoruz.

'' Artık beyler demiyorum Rui farkettin mi ? Bir baba gibi yakınım onlara... Ruud sen ne diyorsun ? Bu takım çok güzel yerlere gelecek. İnancım tam. ''

8 Temmuz 2020...

Axel Tuanzebe'yi 1 sezonluğuna Twente'ye kiralıyoruz...

Tuanzebe ye gerçekten sabrettim. Fakat Benfica maçında yaptıkları beni çileden çıkartmıştı. Bunu hala unutamadım. Ekibimle görüştükten sonra onu kiralamanın en doğru yol olacağına karar verdik. '' Rui... Bu çocukta başka bir şeyler var, o geri döndüğünde bomba gibi olacak. ''

Bu sezon 3 sezondur içten içe şikayetçi olduğum, Rui ve Ruud ile defalarca tartıştığım alt yapıya el atmayı düşünüyorum. 23 yaş altı ve 18 yaş altı takımımız neredeyse hiç bir şey üretmiyor... Keza gözlemcilerimiz bana göre çok fazla ve bu kadar fazlalığa gerek yok.

Baş Gözlemci ve 5 gözlemci haricinde diğer tüm gözlem personeli ile yolları ayırıyoruz.

23 yaş altı ve 18 yaş altındaki tüm futbolculara teşekkürlerimizi sunup yollarımızı ayırıyoruz.

bu kadar kolay yazdığıma bakmayın. yönetimi o kadar zor ikna ediyorum ki... sormayın gitsin.

Yönetime yeni stadyum yapmaya ikna edemesem de kapasitemizi arttırmaya ikna ediyorum.

Alt yapı ve Antreman tesislerini de geliştirmeye dünden razı oldukları için hiç bir sıkıntı yaşamadan taleplerimi kabul ediyorlar.

Transfer bütçemiz 250m avro. Stoper dışında transfer yapmayı düşünmüyorum. Düşündüğüm isim ise Napoli nin canavarı Kalidou Koulibaly.

Bu sezon kampa ülke dışına çıkmıyoruz ve Manchester da yapmaya karar veriyoruz. Çünkü Rui ve Ruud ile daha fantastik planlarımız var ! Tüm Avrupayı dolaşıp, genç yetenekleri kulübümüze kazandırmak gibi...

15 Temmuz 2020...

İlk durağımız İtalya...

Napoli li yöneticilerle çetin geçen bir pazarlığa oturuyoruz. Hedefimiz Koulibaly i alıp Manchester a götürmek.

25m avro ya Kouibaly i renklerimize katmayı başarıyoruz. İşte bu !..

'' Bu çocuğun fiziğine ve dayanıklılığına hayranım Ruud. Eminim hiç bir forvet bu çocuğa karşı oynamak istemez ! ''

Koulibaly i de kadromuza kattığımıza göre, genç yetenekleri bir bir avrupadan toplamaya başlayabiliriz.

Avrupa nın dört bir yanından inanılmaz gençler topluyoruz ve alt yapıya gönderip yakın takipte olacağımızı söylüyoruz.

'' Rui , Ruud size buranın başka bir havası olduğunu söylemiş miydim ? bu gördükleriniz geleceğin süperstarları ! Glazer buna çok sevindi çünkü artık transfere fazla para harcamayacağız '' (gülüşmeler , kahkahalar)

bu sezon bu kadro ile mücadele edeceğiz. Şampiyonlar Ligi en büyük hedefimiz !

Herkes buna inanmış durumda. Çünkü '' İNANMAZSANIZ , BAŞARAMAZSINIZ ''

5 Ağustos 2020...

Almanya da Bayern ile sezon açılış maçındayız.

hazırlık maçında mükemmele yakın oynuyoruz fakat 2-0 dan maçı veriyoruz. '' Çok da önemli değil Rui... Bu sadece bir hazırlık maçı. ''

Community Shield maçı yaklaşıyor... Rakip belalımız Tottenham.

Pochettino mükemmel bir teknik adam. Sanki ben Manchester a gelmesem, Tottenham alıp başını gidecekmiş gibi... Tottenhamı bambaşka bir takıma çevirdi. Takdir edilesi.

8 Ağustos 2020...

Community Shield maçı için Wembleydeyiz...

Tottenham bilenmiş. Sahada ısınırken bile çok hırslılar. Ben ise çok sakinim. Umursamıyorum desem yeridir, benim hedefim bu sezon Şampiyonlar Ligi.

Sahaya sürmeyi düşündüğüm 11 şu şekilde ;

'' İngiltere nin en büyüğü biziz Pochettino... Üzgünüm... Seni 10 kişiyle bile mağlup ettim. Şansını fazla zorlamamalısın. ''

MP: '' Sen tam bir baş belasısın Jose ! Burada bittiğini mi sanıyorsun ? Savaş devam ediyor... ''

'' '' (aynn krdşm)

Soyunma odasına giderken koridorda bu sözler yankılanıyor. İngiltere nin en büyüğü benim ve bunu ispat etmeden buradan gitmek yok !

Birazdan Premier Lig ' de ilk maçımız West Brown deplasmanı...

Madem Oğuzhan'ı Oynatmayacaksın E! Be! Adam O Zaman Takımdan Niye Ayırıyorsun Kardeşim

Bu Arada Seni Ciddi Ciddi Oynadığını Görmeye Hâlâ İnanamıyorum Ben Seni Emekli Oldun Biliyordum

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

güzel kariyer baştan sona kadar okudum. yalnız mourinho nun hırcınlıgını göremedim konusmalarında..
    Bazen yürekli kayıplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

Ben de hemen hemen aynı taktikle (MC'lerim daha defansifti sadece) 4-5 sezon oynadım sonra muhteşem regen kanat oyuncularının cazibesine dayanamayıp 4231'e döndüm Alli'yi bence GF oynatmalısın, ve Griezman'ı sağ GF'de kullanmalısın

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Uzun zamandır kariyer hikayelerini takip etmiyordum. Ama gerçekten keyifli bir kariyer. Uçuk rakamlar harcamayo severim ayrıca byüük topçular büyük sorunlar getirebilir risk çok fazla hele MANU da dahada fazla. Başarılar bence gayet iyi gidiyorsun ancak transferlerin çokta sansayonel olmadığı kanaatindeyim [emoji1]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Okuması çok keyifli oldu. Sansasyonel transfer yok demiş arkadaşlar ama Dele Alli, Griezmann, Bellerin, Icardi... Daha ne olsun. Ben kendi oynadığım bir kariyerimde Bernardo Silva'ya hayran kalmıştım, alabilirsen senin taktiğine de cuk oturacağını düşünüyorum. Ayrıca kariyerinin bu aşamalarına geldiğine göre sana bir önerim 16 17 yaşında oyuncular bulup kadrona katman, altyapıdan çıkacak çocuklarla birlikte onlara ilk 11'de şans vererek geliştirmen olur. İhtiyacın olacağından değil ama kariyere bambaşka bir boyut katıp daha çok zevk almanı sağlayabilir.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Serkan kardeşim bu nasıl kariyer hikayesi, yoksa değişti mi artık düzen ?

Eskinde her maçı ayrı ayrı yazıp, yaşardık. Transferleri bile öyle janjanlı anlatırdık ki, gerçekmiş gibi...
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by 3842 View Post
    Okuması çok keyifli oldu. Sansasyonel transfer yok demiş arkadaşlar ama Dele Alli, Griezmann, Bellerin, Icardi... Daha ne olsun. Ben kendi oynadığım bir kariyerimde Bernardo Silva'ya hayran kalmıştım, alabilirsen senin taktiğine de cuk oturacağını düşünüyorum. Ayrıca kariyerinin bu aşamalarına geldiğine göre sana bir önerim 16 17 yaşında oyuncular bulup kadrona katman, altyapıdan çıkacak çocuklarla birlikte onlara ilk 11'de şans vererek geliştirmen olur. İhtiyacın olacağından değil ama kariyere bambaşka bir boyut katıp daha çok zevk almanı sağlayabilir.
    Ben hala benzema, ronaldo, thiago silva, messi, luis suarez gibi isimlerde kaldım ondan herhalde [emoji23]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mesaj Yetkileri