1 ile 25 arası toplam 25 sonuç

Konu: Diğer Takımlardan Teklif Gelmemesi

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

Default Diğer Takımlardan Teklif Gelmemesi

An itibari ile Tottenham ile 8 sezonda 5 Lig şampiyonluğu, Avrupa Ligi - ŞL - Dünya Kıtalararası Şampiyonluğu - Süper Kupa gibi kupaların bulunduğu 21 kupa kazanıp kulübünde efsanelerinden olmama rağmen diğer takımlardan 1 tane bile teklif almamam sizce de saçma değil mi? FM 17'de Stoke ile de kariyerim oldu 2. veya 3. sezonumda da şampiyon oldum nasıl olurda başka kulüplerin dikkatini çekmiyorum? İlla benim başvuruda bulunmam gerekmesi çok saçma değil mi? Diego Simeone'yi örnek verecek olursam kendi mi gidiyor beni alın diye? Kulüpler gelip nabız yokluyor sonuçta olumlu olur olumsuz olur o başka mesele. Aldığım regenin daha 2.sene kimyasını bozuyolar teklif üstüne teklif, gelmiş geçmiş en iyi 10 hoca arasına girmişiz teklif yok

Oyunda ki en büyük eksik ulaşmış olduğun başarıların tatminini yeterince sana yaşatmaması bence. Büyük kulüplerin başkanı seçimlerden önce gelip görüşse seni seçim vaadi yapsa çok mu zor? İlla FM 2020'ye mi saklamak lazım bu tarz özellikleri.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by GeanyGS View Post
    An itibari ile Tottenham ile 8 sezonda 5 Lig şampiyonluğu, Avrupa Ligi - ŞL - Dünya Kıtalararası Şampiyonluğu - Süper Kupa gibi kupaların bulunduğu 21 kupa kazanıp kulübünde efsanelerinden olmama rağmen diğer takımlardan 1 tane bile teklif almamam sizce de saçma değil mi? FM 17'de Stoke ile de kariyerim oldu 2. veya 3. sezonumda da şampiyon oldum nasıl olurda başka kulüplerin dikkatini çekmiyorum? İlla benim başvuruda bulunmam gerekmesi çok saçma değil mi? Diego Simeone'yi örnek verecek olursam kendi mi gidiyor beni alın diye? Kulüpler gelip nabız yokluyor sonuçta olumlu olur olumsuz olur o başka mesele. Aldığım regenin daha 2.sene kimyasını bozuyolar teklif üstüne teklif, gelmiş geçmiş en iyi 10 hoca arasına girmişiz teklif yok

Oyunda ki en büyük eksik ulaşmış olduğun başarıların tatminini yeterince sana yaşatmaması bence. Büyük kulüplerin başkanı seçimlerden önce gelip görüşse seni seçim vaadi yapsa çok mu zor? İlla FM 2020'ye mi saklamak lazım bu tarz özellikleri.
    İtibarın ne kadar da oda önemli sanırım. Öylesine açtığım kariyerde Fenerbahçe ile 2 sezonda Türkiye'de kupaları aldım. Daha sonra Vanarama liginden teklif geldi sadece istifa ettikten sonra itibarıma bakınca yüzde 5 idi. Ondan sonraki sene itibar yüzde 10 ulaşıp St Ettienne, Wolsburg falan teklif yapmaya başladı. Sanırım bu itibarla ilgili sıkıntı benim düşünceme göre

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

İtibarım %85, istifa etsem belki bi kaç teklif gelebilir ama demem o ki Tottenham'ın veya bir başka takımın tarihinde yaşamadığı başarıları yaşatıp itibarlarını dünyada 1.sıraya çıkaran bi hocaya beklentileri karşılayamayan büyük kulüpler yalvarması lazım, al sana 100-150 milyon euro gel takımın başına yeniden yapılandır demesi lazım. Ya da en azından bi teklif falan yap, o da yok. Bugün Simone artık ayrılma vakti sene sonunda teklifleri değerlendirecem dese İtalya, İspanya, İngiltere, Fransa en az 10 takım görüşme talebinde bulunur ama oyunda yok.

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Adaptability kaç peki ?
    İkinci olan, ilk kaybedendir.
    Ayrton Senna da Silva

Bende de tam tersi oldu gs kariyerimde 2sezonumum sonlarina dogru avrupadan teklifler geldi, ve lig kupası haric hic bir basarim yoktu. 5.sezonda istifa ettigimse 5tane falan teklif olmustu. Daha sonra (avrupa ligi kupam ve ligdeki sampiyonluklarim var) cok guzel teklifler geldi issiz kaldigim donemde

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by SacrificeGGTC View Post
    Adaptability kaç peki ?
    Açıkcası alakalı olacağını düşünmediğimden daha önceki serilerde de uyumu düşük tutmuştum diğerlerine daha fazla puan vermek için. Ama işin garibi diğer serilerde iyi kötü artarken bu seride 1 olarak kalmış, bu mu etki ediyordur dersin?

Quote Originally Posted by EmoFigo View Post
    Bende de tam tersi oldu gs kariyerimde 2sezonumum sonlarina dogru avrupadan teklifler geldi, ve lig kupası haric hic bir basarim yoktu. 5.sezonda istifa ettigimse 5tane falan teklif olmustu. Daha sonra (avrupa ligi kupam ve ligdeki sampiyonluklarim var) cok guzel teklifler geldi issiz kaldigim donemde
    Yani istifa edersem bana da çok fazla teklif geleceğini düşünüyorum ama görevimin başındayken teklif gelmemesi enteresan geldi sadece. FM 16'da çok daha fazla ön görüşme talebi alıyordum takımımın başındayken. Hatta Dordmund, Milan, Real baya bi takım değiştirmiştim çok keyif almıştım o kariyerimden farklı ülkelerde başarılar sağlayınca.

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Tamamen onla alakalı, mesela benim kariyerim var forumda Fenerbahçe ile, o kariyerimde uyum 1 senin gibi bende. 6 sezon, 6 lig, 1 UEFA finali, 1 Şampiyonlar Ligi kazandım. Amacıma ulaştığım için zirvede istifa edip, başka takım almak istedim. Hiç kimse benle ilgilenmedi. İtibarım uluslararası ve Türkiye'nin puanlama olarak en iyi teknik direktörüyüm. Kendim başvurduğumda bile kabul edilmedim. Günler, aylar geçti. Hoffenheim 2. lige düşmüş orada da sırası 17. Sadece onlar teklif etti, gerisini sen düşün. Tabi birde komik olacak ama Gine milli takımı teklif verdi
    İkinci olan, ilk kaybedendir.
    Ayrton Senna da Silva

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by SacrificeGGTC View Post
    Tamamen onla alakalı, mesela benim kariyerim var forumda Fenerbahçe ile, o kariyerimde uyum 1 senin gibi bende. 6 sezon, 6 lig, 1 UEFA finali, 1 Şampiyonlar Ligi kazandım. Amacıma ulaştığım için zirvede istifa edip, başka takım almak istedim. Hiç kimse benle ilgilenmedi. İtibarım uluslararası ve Türkiye'nin puanlama olarak en iyi teknik direktörüyüm. Kendim başvurduğumda bile kabul edilmedim. Günler, aylar geçti. Hoffenheim 2. lige düşmüş orada da sırası 17. Sadece onlar teklif etti, gerisini sen düşün. Tabi birde komik olacak ama Gine milli takımı teklif verdi
    Vay arkadaş yaa.. Deli gibi keyif aldığım kariyerim bi anda bitiverdi

Bu konu ile ilgili problem bende var.. Bende bir konu açtım.. Teknik bir sıkıntı var oyun ile ilgili ..Ayrıca Ca değerine baktın mı ne durumda..

Uyum konusu bununla birebir alakalı. Mesela benim uyum 18 ama şu da var, bana birçok teklif gelmesine rağmen (Barcelona dahil) kabul edilmeme durumu söz konusu. "Mülakat başarısız oldu, yönetim sizinle yapılan mülakattan memnun kaldı ama X ile anlaştı" durumu çok oluyor bende de .

Quote Originally Posted by Schneider View Post
    Uyum konusu bununla birebir alakalı. Mesela benim uyum 18 ama şu da var, bana birçok teklif gelmesine rağmen (Barcelona dahil) kabul edilmeme durumu söz konusu. "Mülakat başarısız oldu, yönetim sizinle yapılan mülakattan memnun kaldı ama X ile anlaştı" durumu çok oluyor bende de .

Uyum konusu doğrudur ..Uyumun 1 olursa gelmiyor teklif . Sıkıntım farklı.. Benim problemim teknik direktör ca ve ratinginin gelişmemesi ile ilgili.. forumda yeni konu açtım rica etsem bakıp cevap yazabilirsen memnun olurum.... Senin antrenör geçmişin nedir. Birde oyunu hangi versiyonda oynuyorsun.. Ben hep 7.2.0 da oynadım..

Teklif alıp almamanın, ÖNCELİKLE itibarın ve oyuncu geçmişinle DİREK bağlantılı. Nerden mi biliyorum..

GS ile 2 farklı sezon toplam 3'er yıl oynadım. Birinde itibarımı ve geçmişimi en düşük seviye neyse onu işaretledim. Lig ve kupaları kazandım, CL liginde tur yaptım. Diğerinde ise otomatik yaptım. Ligde 2 sene son hafta şampiyonluğu verdim. Avrupa'da CL gidemedim , UEFA'da gruptan 6 da 6 yapıpı çıktım , ilk turda elendim.

Otomatik itibar ve geçmişli profilimle ligi ve kupaları kazanamama rağmen ; Chelsea, Valencia, Lisbon, Liverpool, Hoffenheim, Lazio, Bilbao, Nice ve adının unuttuğum bir kaç takımda daha teklif aldım..

Kağıt üstünde daha başarılı olduğum en düşük profilli versiyonda ise 1. ligden bir takımdan teklif almadım. 2. ligden ve 3. ligden teklifler geldi..

Tamamen uyum ile alakalı, sanırım görmediniz. Foto 15'den..

Quote Originally Posted by BlackAnaconda View Post
    Tamamen uyum ile alakalı, sanırım görmediniz. Foto 15'den..
    TAMAMEN uyum ile alakalı degil.. Yurtdısından teklif geldiği oyunda uyum 9-10 idi... Teklif gelmeyen oyunda ise 7-8...

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by fcgrkm View Post
    TAMAMEN uyum ile alakalı degil.. Yurtdısından teklif geldiği oyunda uyum 9-10 idi... Teklif gelmeyen oyunda ise 7-8...
    Sorun itibar ile alakalı değil çünkü itibarım %85 ve dünyada gelmiş geçmiş en iyi 10 TD içindeyim, kulübümün efsanesiyim.

İtibar mutlaka etken ama oyunun en iyi menejar profillerinden biri olan Mourinho gibi bir örnek varken bu konuda oyunculuk tecrübesinin ön planda olacağını sanmıyorum (benim yarı-profesyonel futbolcu). Benim profilimde de uyum 1 o yüzden teklif gelmediğini düşünüyorum.

Yeni patchle beraber uyumu biraz yüksek tutup yeni bir kariyer açıcam oradaki gelişmeleri paylaşırım mutlaka.

Konuyu acan arkadasin sorunu tamamen uyumla alakali. Uyumu dusuk tutmak istiyorsaniz bile profilinize birkac yabanci dil eklemelisiniz. Gunumuzde Avrupa da tercuman ile calisan hoca pek kalmadigindan bu durumun onemi daha da anlasilir oluyor.

Göztepe ile TFF'den ilk senemde şampiyon olarak çıktım. Süper ligin ilk yarısında 17 maçta 7 Galibiyet 8 Beraberlik 2 mağlubiyet +11 averaj ile liderin 6 puan gerisinde 5. idim. Köln ile başlayan teklifle artınca oyun oynarken yanımda hazır bulundurduğum not defterine gelen teklifleri yazmaya başlamıştım;

RB Leipzig, Leverkusen, Schalke, BMG, Wolfsburg, Lyon, Nice,Angers, Bordaux, St Ettiene, Marsilya, Fiorentina, Milan, Lazio, Villareal,Sevilla, Deportivo,Celta Vigo, Granada, Malaga, Osasuna, Hull, Everton, Leister City( Fm 2017 de 2 farklı kariyerde oyun direk Şenol Güneş'i aldı bende enteresandı) West Ham, Stoke, derken artık talip etmemeye yazmamaya başladım. Gelen teklifleri direk reddediyorum.

ben gerçekte de amatör futbolcu oldugum için menajer itibarim hep amatör futbolcu olmuştur ama 2.sezonun ortasında gsde iken fiorentina teklif etmişi bana, itibarsa itibarım yoktu ama belki bi ışık görmüş olabilirler

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Başarı ile de ilgili. Kupalar almadan teklif gelmiyor hiç. Ayrıca itibarını da arttırmak yıllarca süren başarılar gerektirebilir.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Başlık biraz eskimiş ama ben böyle bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Ben 1860 München ile oynarken (halen oynuyorum) sürpriz bir sezon geçirip şampiyon olarak Bundesliga'ya çıktıktan sonra Almanya'dan bir düzine teklif almıştım. Hepsini reddedip, devam etmiştim. Sonraları zar zor ligde tutunup sonraki sezonlar başarılar geldikçe Bayern München, Napoli ve Chelsea gibi büyük kulüplerden de teklif aldım. Tabii, medya yoklamalarından bahsetmiyorum.

Ben bu teklifleri reddedip kulübe köklerimi salınca belki de yeni sözleşme imzalayınca bana da gelen teklifler durdu. Acaba ödenecek tazminat bedeli ve sana ödenecek maaş düşünülünce mantıksız bir menajer mi oluyorsun? Bunu da düşünmek gerek.

Adaptability ile pek alakası olduğunu sanmıyorum. Benim uyum özelliğim 2 ama nerdeyse her ay başka bir takımdan teklif alıyorum

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Çok ilginç gerçekten bu dediğiniz sorunla hiç karşılaşmadım ben.Hatta ilk defa bu sezon UEFA'yı aldık.Ondan önce başarımız bile yoktu.Standart bir yükselişimiz vardı ama lig tırmanırken bile 1. olarak tırmanmadığımız halde sürekli bir üst ligden ve ada dışı kulüplerden teklif aldım.Tabi 2017 de tek kariyer yaptım o da şu profille o yüzden bilmiyorum belki profille alakalıdır.
    Başlangıç profili

Şu anki hali

Başarılar

Quote Originally Posted by 3842 View Post

Ben bu teklifleri reddedip kulübe köklerimi salınca belki de yeni sözleşme imzalayınca bana da gelen teklifler durdu. Acaba ödenecek tazminat bedeli ve sana ödenecek maaş düşünülünce mantıksız bir menajer mi oluyorsun? Bunu da düşünmek gerek.
    Evet bir de bu olay var.Benim sözleşmelerim genelde kısa süreli olduğundan ilgi hep yüksek oluyor.Alt liglerdeyken hele sezon sonu sözleşme yenileyip duruyorduk.Sözleşme süreniz ne kadar yüksekse kulübün sizi yollaması veya başkalarının ilgisi değişiyor.

peki bu uyum oyun içerisinde nasıl artar bilgisi olan var mı ? ben de kariyerim de uyum'u çok düşük yapmıştım bilerek, sık sık teklifler gelmesin zamanla kendisi artsın diye ama 7 yıl geçti bir sayı bile artmadı zaman zaman az da olsa teklif geliyor fakat o da mülakatta takılıp kalıyor... oyun içerisinde uyum'u arttırıcı ne yapabiliriz ?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by SirAlexdeSouza View Post
    peki bu uyum oyun içerisinde nasıl artar bilgisi olan var mı ? ben de kariyerim de uyum'u çok düşük yapmıştım bilerek, sık sık teklifler gelmesin zamanla kendisi artsın diye ama 7 yıl geçti bir sayı bile artmadı zaman zaman az da olsa teklif geliyor fakat o da mülakatta takılıp kalıyor... oyun içerisinde uyum'u arttırıcı ne yapabiliriz ?
    eğer kendi ülkende başladıysan artabileceğini düşünmüyorum.Ancak işsizken dikkatleri üzerine çekebilirsin bence.
    bir de zihinsel özellik arttırmak çok zor olduğundan ben her zaman oraya ağırlık vermeyi tercih ediyorum.Çünkü oyuncular ile karşılıklı konuşurken de bu kısımın faydalı olduğunu düşünüyorum.

Quote Originally Posted by LifeYourself View Post
    eğer kendi ülkende başladıysan artabileceğini düşünmüyorum.Ancak işsizken dikkatleri üzerine çekebilirsin bence.
    bir de zihinsel özellik arttırmak çok zor olduğundan ben her zaman oraya ağırlık vermeyi tercih ediyorum.Çünkü oyuncular ile karşılıklı konuşurken de bu kısımın faydalı olduğunu düşünüyorum.

ya ben oyun içerisinde artsın diye düşük tuttum 4 yaptım, 9 yıl geçirdim fenerbahçe de ve 9 şampiyonluk bi bu kadar daha türkiye kupası ile süper kupa + 1 şampiyonlar ligi, 1 avrupa süper kupası, 1 dünya kulüpler şampiyonluğu yaşadım ama uyum hiç artmadı ve çok az teklifler geldi... gelenler de zaten mülakattan geçemedi, sözleşme tazminatım yüksekti sanırım ben de istifa edip 1 sezon sonra ispanya milli takımı ile anlaştım... ispanya ile 1 avrupa şampiyonası şampiyonluğu ve 1 konfederasyon kupası şampiyonluğu yaşadım şimdi sırada da dünya kupası başlayacak muhtemelen onu da kazanırız ama hala uyum hiç artmadı ve hala büyük kulüplerin mülakatlarından geçemiyorum...

Mesaj Yetkileri