1 ile 13 arası toplam 13 sonuç

Konu: Derby County:Futbolun Beşiğinde Küçük Bir Gemi (1.Sezon)

Default Derby County:Futbolun Beşiğinde Küçük Bir Gemi (1.Sezon)

İngiltere Ligi daha önce oynadığım FM sürümlerinde her zaman zorlu geçen bir lig olmuştu.Genelde Premier Ligdeki takımlarından birini seçerdim.Ancak küçük bir takımı alıp onu büyütmek, daha iyi noktalara getirmek heyecanlı olur diye düşündüm ve Derby County takımında karar kıldım.

Takım hakkında biraz bilgi edinelim.

Derby County FC 5 Şubat 1884 tarihinde İngiltere'nin Derby kentinde kurulan futbol kulübü. İlk adı Derby County Cricket Club'tır. Rams (Koçlar) lakabı kulübe 1885'deki bir FA Cup maçındaki başarısından dolayı verilmiştir. İç saha maçlarını 33,597 kişilik Pride Park'ta oynar. The "Rams" olarak bilinen lakabının Türkçesi "koçlar"dır.

[IMG]C:\Users\Aquin\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2016\screenshots\logo.png[/IMG]

[IMG]C:\Users\Aquin\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2016\screenshots\stadyum.jpg[/IMG]

Kulübün transfer bütçesi durumu 5 milyon Euro gibi bir rakam.Ancak mevcut kadro iyi oyunculara sahip.Will Hughes gibi iyi bir orta saha oyuncusu var fakat sezona 8 ay süren bir sakatlıkla başlıyor. Taktiğimi takımdaki oyunculara bakarak 4-2-3-1 olarak belirledim.Chris Martin ve Darren Bent gibi forvetlere sahibim.Takımın kadrosu ve taktiği ise aşağıdaki gibi.

[IMG]C:\Users\Aquin\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2016\screenshots\Derby11.png[/IMG]

Kariyer hikayesini 15. haftaya gelindiğinde yazmayı düşündüm.Maçları kazanmak zor oluyor.Genelde oynadığım taktikle tek farklı skorlar ya da beraberlikler alıyorum.2 farklı skorla kazandığım maç sayısı bile çok az.

[IMG]C:\Users\Aquin\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2016\screenshots\championship1.png[/IMG]

Takımda ofansif bir oyun kurucu eksiği var.Will Hughes'den faydalanamadığım için transfer yapma gereği duydum ve Malaga'dan Venezuelalı Juanpi'yi 4.1 M Euro karşılığında transfer ettim.Championship ligi için iyi bir transfer olduğunu düşünüyorum.Zaten istatistiklerde de iyi bir istatistik tutturduğunu düşünüyorum.

C:\Users\Aquin\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2016\screenshots\juanpi.png

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Başarılar dilerim kardeşim.. Resimleri sürükle bırak yapma. herhangi bir siteden upload edersen daha iyi olur.
    Bazen yürekli kayıplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

Tmm kardeşim.Sağol

15.Hafta Puan Durumu

Derby County Mevcut ilk 11:

Takıma Malaga'dan transfer ettiğim Juanpi.Transfer ettiğimde taraftarların gönlünü kazanacak kadar isabetli bir transfer oldu.Özellikler gerçekten iyi ve gelişmeye de devam ediyor.(Bir Alex değil ama olsun )

16.Hafta

Rakip Nottingham Forest yine beraberlik...

17.Hafta
    Rakip Cardiff ve ikinci mağlubiyet...

18.Hafta
    Rakip Hull City ve 4 4lük maç oldu ve 4-4 berabere bitti
    Taktiği 3-4-3 yapınca bol gollü karşılaşmalar oluyor...

19.Hafta
    Rakip Sheff Wednesday ve yine deplasman ama bu sefer tek farklı bir galibiyet
    Darren Bent hat-trick yapıyor tabi ki yaşına rağmen döktürüyor...

20.Hafta
    Rakip Brighton ve bir galibiyet daha.;3-2 Darren Bent ve Chris Martin

21.Hafta
    Rakip Bristol City ancak yine beraberlik ama Juanpi hat-trick yaparak yıldızlaşıyor.İlerisi için kulübe iyi gelir olabilir ve performansıyla beni mutlu etti..

22.Hafta
    Rakip lider Ipswich Town.Galibiyet almam halide liderliğe yükseleceğim.Ancak maç yine berabere bitti. Bent yine golünü attı. Bu arada takımın kanattaki en etkili silahı Abdou Camara da golünü attı.

23.Hafta
    Rakip Fulham ve tek golle galibiyeti alıyor 3 puan alarak liderliğe yükseliyorum.

Lig Tablosu
    Takımı liderliğe götüren isimler Andi Weimann, Abdou Camara, Darren Bent, Chris Martin, George Thorne,Richard Keogh ve Juanpi.Bu isimler gerçekten ilk 11'in değişmez oyuncuları.Weimann sağ kanatta bir forvet oyuncusu kadar gol atıyor.Camara da asist konusunda oldukça iyi.Bu andan itibaren liderliği kaptırmamak için uğraş vereceğim.

Last edited by ulutanakin : 28.Ocak.2017 at 11:31

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Liderliğe yakışmış takım Umarım sezon sonu şampiyon olarak EPL' ye geçiş yaparsın, kolay gelsin.

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Premier Lige çıkta cebin az para görsün

Lideliği korumak zor inşallah Will Hughes'i de oynatabilirsem iyi olacak...

İş güçten dolayı biraz ara vermiştim.22 Haftadan sonra kardeşim ben uyurken ekran görüntüsü almamış o yüzden 29. Haftadan sonrasını yayınlıyacağım.Championship maçları oynarken çok heyecanlanıyorsanız ellerinizi tırnaklarınızı ağzınıza götürmeyin.Yiyebilirsiniz.

30.Hafta puan durumu.Önümüzdeki maç Milton Keynes Dons maçı.Eski lider 7.liğe kadar gerilemiş.Yeni lider Ipswich Town..Geriden takip etmek daha iyi olur diye düşünüyorum.İlk ikide olsam da kafi ama şampiyonluğun tadı bir başkadır elbette...

Bu görüntüde de Gol Krallığı sıralaması Darren Bent genç olaydı keşke

32.Hafta

Rakip Brentford ve yine berabere kaldım.Takım zor mağlup oluyor ama beraberlikler yüzünden puan farkını kapatamıyorum. Birşeyi öğrendim ki İngiltere ligi gerçekten zormuş.

veee Will Hughes %100 kondisyonla sahalara geri dönüyor.Championship için tam bir İniesta özelliğinde

Last edited by ulutanakin : 06.Şubat.2017 at 20:00

Derby MK Dons maçı ve galibiyet... 31. haftada 57 puanla ikinciyim...

32.Hafta

Rakip Brentford

33.Hafta

Kendi sahamda 1995 Premier League şampiyonu Blackburn Rovers ile karşılaştım ve Darren Bent'in hat-trick yaptığı maçı 4-1 kazandım.Bent'ten aldığım verim ile taktiğimi 4-2-3-1 taktiğine çevirdim.

Darren Bent 20 gole ulaşarak Gol Krallığı yarışını sürdürüyor...

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Uzun süredir bir yorum gelmemiş kariyere. Forum eskisi kadar canlı değil, canlı olsaydı çok popüler bir kariyer olurdu diye tahmin ediyorum. Derby her zaman sempati duyduğum, Hughes gibi Thorne gibi ne zaman EPL'ye transfer olurlar diye dört gözle beklediğim genç oyuncuları olan bir takım. MK Dons'u aldatmamak adına hiç almadım oyunda ama.

Kariyer ne durumda bilmiyorum ama güzel gitmişsin, umarım lig yükselirsin.

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Takım iyi gidiyor.İnşallah Şampiyon olarak çıkarız.

Memur olduğum için akşam eve geldiğimde ilk önce dinlenmeyi tercih ediyorum.Bir de okulum var yoğunluk had safhada arkadaşlar.Devamını yayınlıyorum..

38.Hafta

Diğer haftaların ekran görüntüsünü alamadım.Oyuna daldım ekran görüntüsü almayı unuttum.Kendi evimde Nottingham Forest'ı 4-1'lik sonuçla geçtim.Chris Martin 2 gol atarak yıldızlaştı.Will Hughes ligdeki ilk golünü attı.Aslında gerçekte Hughes boyu kısa olan bir futbolcu ama oyunda bir bug var.Hughes'i NBA oyuncusu gibi yapmışlar

Ligde puan farkını açmaya başladım.

Taraftarı oldugum Samsunspor'un oyunda da insana ızdırap çektirdiği belli.Küme düşme potasında....Yüzüstü çok süründün ayağa kalk artık Samsunspor!!Ah Samsun ah ne hallerdesin.

Last edited by ulutanakin : 14.Şubat.2017 at 18:56

Mesaj Yetkileri