1 ile 12 arası toplam 12 sonuç

Konu: Sözleşme Bitmesine 6 Ay Kalması.

Default Sözleşme Bitmesine 6 Ay Kalması.

Arkadaşlar merhaba

Eski serilerde oyuncu sözleşmesinin bitmesine 6 ay kala sözleşme önere biliyorduk. Ancak adamın sözleşmesine bitmesine 4 ay kalmış sözleşme öneremiyorum kulübü ile pazarlık yapmam gerekiyor? Değişiklik mi oldu bu konuda yoksa farklı bir yenilik mi var? Bir arkadaşım sözleşme önere bildiğini söyledi ancak bende olmuyor.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Türkiye'de Bostan Kuralı geçerli değil. Sözleşme bitiminden sonra Türkiye içindeki bir oyuncuya sözleşme önerebilirsiniz ama yurt dışından alabilirsiniz Bosman Kuralı ile. O ayrı bir durum.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

İngiltere'de oynayan oyuncular için de geçerli değil diye biliyorum, sözleşmesinin bitimine 1 ay kala kadar sözleşme imzalanabiliyor sanırım.

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Bosmon kuralı aynı ligden olan 2 takım oyuncularına sözleşme öneremiyor. bazı ligler haric.
    Bazen yürekli kayıplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

Lig den lige değişiyor brezilyadan alamıyorum ama başka bir ligden teklif etmeme izin veriyor değişik bir şey olmuş

Ülkeden ülkeye değişiyor gibi bir şey söz konusu değil.

Her oyuncu sözleşmesinin bitmesine 6 ay kalmasından itibaren ön protokol/sözleşme imzalayabilir. Türkiye'de de örnekleri var bkz. Cenk Tosun, Selçuk İnan, Elyasa Süme..

Yalnız şöyle de bir kriter vardır. Eğer oyuncu hala altyapı eğitimini aldığı kulüpte ve 24 yaşını doldurmadıysa oyuncu sözleşme bitiminde dahi olsa o kulübe yetiştirme bedeli ödenir bkz. Gürhan Gürsoy->Fenerbahçe, Fabregas->Arsenal, Pique->Manchester Utd. Bunu değiştirmeye çalışıyordu kulüpler, güncel halinin bu olduğundan %100 emin değilim.

Ayrıca İngiltere'ye yabancı oyuncu transfer olma koşullarını sağlayamayan(belirli sayıda milli olma vb.) futbolculara İngiliz kulüpleri belirli istisnalar dışında sözleşme imzalatamaz, imzalatsa da oynatamaz bkz. Enes Ünal.

7. Default

@vaga11 alakası yok alt yapı egitimi ve 24 yaşla... Ben de bakıyorum cok oyuncu var sozlesmesinin bitmesine 6 ay veya daha az var, gecmisine akıyorum farklı kuluplerde oynamıs ama sozlesme oneremiyorsun. Örnek: Zeki Ayvaz kaleci, yas 27, kulupler: Trabzon, Balıkesir, Akhisar, Kartal...Emre Gungor yaş 32, kulupler: Galatasaray,Gaziantep,Antalya,Eskisehir...
    Bu konuyu ben de cozemedim ama demek istediğim senin kriterin de yanlış, iyi oyunlar.

Nesil
    2003

Eski konuyu biraz geç gördüm ama konuya açıklık getireyim.

Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transfer Talimatı
    http://www.tff.org/Resources/TFF/Doc...i-Talimati.pdf
    MADDE 19 - GENEL ESASLAR

( 6) Mevcut kulübüyle sözleşmesi devam eden profesyonel bir futbolcuyla sözleşmeimzalama niyetinde olan kulüp, futbolcuyla görüşmelere başlamadan önce futbolcununsözleşmesel ilişkisi devam eden kulübünün iznini yazılı olarak almak zorundadır. Yazılıizin almaksızın görüşmelere başlayan kulüp, futbolcu, futbolcu temsilcisi ve diğer kişilerhakkında Futbol Disiplin Talimatı hükümleri uygulanır.
    Yani bir futbolcunun sözleşmesi 6 ay sonra bitiyor olsa bile, bu futbolcu ile görüşebilmek için önce kulübününden yazılı izin almak gerekli. Yani kulübüne teklif yapmak ve kulübü ile anlaşmak ve ardından futbolcu ile görüşmek gerekli.

Bunun dışında davranış oluyor mu? Mutlaka oluyor. Ancak oyun kuralların etrafından dolaşımı yansıtmıyor.

Talimata bu madde, yanlış hatırlamıyorsam, 4 yıl önce eklendi. O tarihten önce bu konuda herhangi bir madde olmadığı için kulüpler arasında tartışmalar oluyordu (örneğin Ali Turan - Kayserispor - Galatasaray).

Bu madde yürürlüğe girdikten sonra benim bildiğim sadece bir tane ön sözleşme yapıldı. Cenk Tosun transferinde Beşiktaş ile Gaziantepspor Cenk Tosun'un sezon sonu transferi için anlaştı (Beşiktaş KAP açıklaması yaptı). Medyadaki haberlere göre Cenk Tosun kulüp'ten alacaklarını bıraktığı için Gaziantepspor Beşiktaş'ın Cenk Tosun ile sözleşme yapmasına razı oldu.

İngiltere örneği de verilmiş.

İngiliz kulüpleri, diğer İngiliz kulüplerinde sözleşmesi biten futbolcular ile sözleşmesinin bitmesinden 1 ay önce ön sözleşme imzalayabiliyor.

Yabancı kulüpler tarafından yapılan teklifler için herhangi bir kısıtlama yok.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Kuralları geçersek oyun içinde 6 ayı kaldığı halde sözleşme öneremediğiniz ama almak istediğiniz oyuncuya ilgilendiğinizi belli ederseniz ve sürekli maçlarına gözlemci gönderirseniz futbolcu kulübüyle sözleşme yenilemekten çok sizin kulübe gelmeye düşünebilir daha kaliteli bir takımsanız.Akıl çelin

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

çinden alamadım ben ya. Alex teixeria (ya da buna benzer bir yazılış) nın sözleşmesi bitmesine rağmen imza attır ikonu çıkmıyor. takımıyla da sözleşme yapmadı ama serbestte kalmadı. aydan aya uzatıyorlar heralde. garip geldi bu durum bana.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by a.arıcı-11 View Post
    çinden alamadım ben ya. Alex teixeria (ya da buna benzer bir yazılış) nın sözleşmesi bitmesine rağmen imza attır ikonu çıkmıyor. takımıyla da sözleşme yapmadı ama serbestte kalmadı. aydan aya uzatıyorlar heralde. garip geldi bu durum bana.
    Demek ki yerel kurallar bu sekilde. Cin'den oyuncu almayi hic denemedim ama kulup serbest birakmadigi surece o yuklu maasi odemeye devam eder, oyuncu da o maasi aldigi surece ayrilmak istemez zaten.

Brezilya da kesinlikle olmuyor

Mesaj Yetkileri