1 ile 22 arası toplam 22 sonuç

Konu: Hayallerin peşinde yeni maceralar...

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Default Hayallerin peşinde yeni maceralar...

Merhaba,

Uzun zamandır kariyer hikayelerini takip edemiyorum. Uuzun yıllardır forum üyesiyim ancak yalnızca okuyucu kısmında olup çok fazla tanınmıyorum. Yeni açacağım FM kariyerimi sizlerle paylaşıp değişik bir hikayeyle süslemeyi düşünüyorum. Uzun soluklu olur umarım. Amacım yoğun günlük hayatın stresinden vakip bulup buraya giren arkadaşları bir nebze olsun farklı konulara yöneltmek ve dizi tadında bir hikaye sunmaya çalışmak. (Biliyorum biraz iddialı oldu umarım utanmam )

Kariyerimde takımıma henüz karar vermedim buda hikayemin bir parçası aslında. Takım konusunda bu akşam kararı verip inşallah startı vereceğim SS'lerle. Ancak onaylarsanız hemen işe koyulmak istiyorum.

Onaylanmıştır. Başarılar Dilerim. Görsel de ekleyebilirseniz seviniriz.
    ''Dürüstlük pahalı bir mülktür. Ucuz insanlarda bulunmaz.'' Hz Ömer (ra)
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Henüz takımını seçmemişsin ama başarılar dilerim. Ben de bir defa edebi bir yazımla bir kariyere başlamıştım, çok keyifli gelmişti bana ama oyundaki olaylar pek keyifli olmayınca kapanmıştı mesele. Umarım hem senin hem bizim için keyifli olur.

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

dizi tadında bir hikaye olacaksa merakla bekliyoruz.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

NOT: Hikayede anlatılan kişiler,isimler tamamen hayal ürünü olup gerçeği yansıtmamaktadır.

Ben Samet Samasti Trabzonlu bir aileden geliyorum... Eğitim ve askerlikten sonra bir takım iş deneyimlerinin ardından meraklı olduğum futbol konusuna yöneldim. Bu konuda eğitim alıp başarı yakalamak için yurtdışı şarttı ve bende Almanya'yı tercih etmiştim...

Tarih: 12 Nisan 2016 - Yer Almanya

Aradan iki buçuk yıl geçmişti ve Almanya'daki eğitimimi tamamlamış kendime çalıştırabileceğim kulüp arıyordum.
    Tabi işsiz olduğumdan vaktimi daha çok yaşadığım şehir olan Hannoverde geçiriyor, Hannover96 maçlarına gidiyor ve Türk kahvehanelerinde gezete okuyarak arkadaşlarla futbol geyiği yapıyordum.
    Yine aynı gün akademiden arkadaşım Mehmet ile karşılaştım. Kenisi Maraşlı ve çok zeki bir çocuktu. Menajerlik yaptığını duymuştum. Oturduk konuştuk biraz ve bana hayatını anlattı. Alman bir kadınla evlendiğini ve kötü bir hayat geçirdiğini anlattı. Bende kendisine kulüp aradığımı söyledim ve kulağının delik olmasını birşey yakalarsa haber vermesini telkin ettim. (Tabii hiç inanmadım bu söylediklerime)

İKİ GÜN SONRA...

Bir önceki gece FM oyununu fazla kaçırmış ve çok geç yatmıştım. Saat sabahn 7 siydi ve telefonum amansızca çalıyordu. Arayan kim mi dersiniz? Mehmet!

S: Aloo!?%&? (uykulu ve bitsin bir sesle)
    M: Samet... Hemen uyanman lazım sana bomba gibi haberlerim var. Hemen hazırlan ve havalianına gel. Hannoverde buluşalım.
    S: M..Mehmet dur sakin ol! Noluyor bir anlat sabah sabah manyak mısın?!!
    M: Acelemiz var vakit kaybetme hemen gel ilk uçakla İspanya'ya uçuyoruz!

GELİŞMELER GELİYOR....

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by krasafcik View Post
    Onaylanmıştır. Başarılar Dilerim. Görsel de ekleyebilirseniz seviniriz.
    Teşekkür ederim.

Quote Originally Posted by 3842 View Post
    Henüz takımını seçmemişsin ama başarılar dilerim. Ben de bir defa edebi bir yazımla bir kariyere başlamıştım, çok keyifli gelmişti bana ama oyundaki olaylar pek keyifli olmayınca kapanmıştı mesele. Umarım hem senin hem bizim için keyifli olur.
    Teşekkür ederim. Bende merakla bekliyorum.

Quote Originally Posted by olgunege75 View Post
    dizi tadında bir hikaye olacaksa merakla bekliyoruz.
    İnşallah güzel birşeyler ortaya çıkarabilirim.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Nasıl hazırlanıp çıktığımı bilmiyorum. Çantama bir iki parça eşya attım ve 45 dakika sonra havalinanındaydım...
    Dış hatlar Terminalinde Mehmet beni karşıladı hemen biletileri aldık ve İspanya'ya uçuş için çaktaki yerimizi aldık...
    S: Mehmet!! Neler olduğunu anlatacak mısın? Nereye gidiyoruz?
    M: Kardeşim rahat ol. Kulağın delik olsun demedin mi? Al işte iş konuşmaya gidiyoruz. (Gülüyor)
    S: İyi de nereye? Benim hiçbir hazırlığım yok! Banada söyleseydin keşke!
    M: Kardeşim Las Palmas ile görüşmeye gidiyoruz. Şimdilik benimde bildiğm bundan ibaret.

Daha fazla birşey söyelemedim ve Las Palmas hakkında bilgilere bakındım internetten. 2 saatlik yolculuğun ardından sonunda Madrid'teydik. Burada bir kafede oturduk ve yaklaşık yarım saat sonra bir adam geldi. Yaşça büyük kısa boylu iyi giyinimli takım elbiseli bir bey.

M: Dostum! Enrico! Nerelerdeydin uzun zamandır?
    Enrico: Hey bana dostum deme! Biz dost değiliz! Emaneti ver ve gideyim!
    M: Enrico! Dostum dur bir saniye! Sen arkadaşımla tanıştırayım... Samet.
    E: Merhaba Samet. Bu adamın yanında ne işin var?
    S: Merhaba. Memnun oldum. Biz buraya iş gör.... (Mehmet lafa giriyor)
    M: Dostum!... Samet benim kuzenim buraya benşm yanımda geldi. Alişte emanetin burada... (Elindeki CD'yi masanın üzerinden Enrico'ya uzattı)
    E: Tamam değil mi? İstediklerimiz burada var?
    M: Tabiki dostum. Ben nezaman yanlış birşey yaptım?
    E: Neyse benim gitmem lazım... Eğer bir sorun çıkarsa seni bulurum. Biliyorsun!
    M: Merak etme dostum bir sorun çıkmayacak. Bana güven.
    E: Tekrar görüşmek üzere. Hey Samet! Umarım umduğun işi bulabilirsin. Ama İspanya'da Teknik Direktörlük yapmak mümkün değil dostum. (Gülüyor pis pis.)
    S: Anlamadım.?+%&/
    E: Sana Mehmet anlatır hadi bana müsaade!

Şaşırnıştım. Mehmet'e baktım ve Teknik Direktör olduğumu nereden anladı?
    M: Kardeşim adam futbol simsarı ve o verdiğim CD'de büyük takımların peşinden koştuğu genç yetenekler, teknik adamlar, scout ekipleri, antrenman programları var...
    S: Sen bunları nereden buldun?!
    M: Dostum benim işim bu! İllegal kovalıyorum.
    Donakalmıştım. Eve gelene kadar tek bir kelime etmedik. Eve geldiğimde geceydi. Ama hala kafamda nasıl birişin içinde olduğum düşüncesi vardı. Bu düşüncelerle uyumuşum...

Ertesi gün Mehmet ile konuştuk ve büyük birişpeşinde olduğunu, bana döneceğini söylemişti. Biraz muhabbet ettik. Barda kızlarla takıldığını söyledi ve benide davet etti. İlk başta gitmek istemedim. Ancak kızlardan birinin BundesLiga takımlarının birinin başkanının kızı olduğunu söyledi ve bir şans olabileceğini belirterek beni çağırdı. Hiç oralı olmamıştım... Evde oturup kafamı dinledim.

5 GÜN SONRA...

Telefonum çalmıştı. Arayan Mehmet'ti.

S: Evet Mehmet? Yine ne var? İyi haber ver lütfen?
    M: Hahahahahaha. Kardeşimmmm. Oldu bu iş.... Atla hemen bana gel. Hahahahahaha!!!
    S: Neler oluyor?
    M: İş görüşmesi ayarladım sana! Hemde Bundesliga ekibi... Detayları vermeyeyim de heyecandan kaza yapma.
    S: Ciddi misin?
    M: Evet! Hadi hemen gel...

Bir saat sonra soluğu Mehmet'in evinde almıştım. Beni kapıda bekliyordu. Direksiyona kendş geçti ve yola koyulduk...

Bir müddet sonra Hamburg'un kulüp binasına gelmiştik. Heyecanlandım. İçeri girdik bizi sekreter karşıladı. Yaklaşık 15 dakika sonra başkanın odasına çıktık.Karşımda Carl-Edgar Jarchow'u görünce şaşırmıştım. Birden heyecalandım. Bizi gayet babacan tavırlarla karşıladı ve buyur etti. Biraz sohbetten sonra konuya girdi.

Carl-Edgar Jarchow: Samet... Senin CV ni inceledim. Tecrüben yok ama bilgi ve birikimin çok fazla. Ayrıca kulüp için önemli dökümanların varmış... Yetenekli futbolcular falan... Anlarsın işte.
    Mehmet bir taraftan kaş göz yapıyordu. Bende çaktırmadım.
    S: E..EV...Evet. Doğru. Birikimimiz var tabi...
    Carl-Edgar Jarchow: Biliyorsun Samet. Kulüp olarak ivme yaratamadık.
    bir sürü kötü deneyim. Açıkçası hocaya çok para vermek istemiyorum. Yalnızca ilj etapta genç oyuncuları parlatıp satsak, geleceğe yatırım yapsak kafi... Sende bu konuda yeteneklisin.
    S: Teşekkür ederim. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum.
    Carl-Edgar Jarchow: Biz Mehmet ile bütün detayları konuştuk zaten sen tam bizim aradığımız adamsın. (Sözleşmeyi uzattı)

Şaşırmıştım. Donakaldım bir an... Ama toparlandım ve beni 1 yıllık Hamburglu yapan sözleşmeyi imzaladım...

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

KULÜP: HAMBURG

LOGO

STADYUM
    HSH NORDBANK ARENA

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Transferde hareketli günler geçirdik... Uzun ve yorucu günlerin ardından istediğimiz transferleri gerçekleştirdik. Kulübün yıldız oyuncusu Nicolai Müller'i 11.75 M € bedelle satarak bütçe oluşturduk.

Felipe Santana

Bonservisi elinde olan futbolcuyu bedel ödemeden aldık.

Massaido Haidara

Newcastledan bir yıllığına kiralık olarak renklerimize kattık. Bek için alternatif olacak.

Dominic Iorfa

Volves takımından bir yıllığına kiralık olarak renklerimize kattık.

Martin Caceres

Yine bonservis bedeli ödemediğimiz bir futbolcu. Kalitesi ve tecrübesi tartışılmaz.

Samba Sow

Kayserispordan ortasahamıza takviye yapıyoruz. Bonservis olarak 3.8 M € ödedik. Yeteneğiyle takımın orta sahadaki hammallığını yapacaktır.

Christian Gytkjaer

Rosenborg'dan kadromuza kattığımız yetenekli santrafor bize forvette kadro derinliği sağlayacak. Bonservis olarak 1.6 M € ödedik.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Hamburg'da başarılar dilerim. Halilovic ve Kostic'ten iyi faydalanabilirsen güzel bir şeyler çıkacaktır ortaya. Sanırım topa sahip olan bir takım kurmaya çalışacaksın, Kostic ve Lasogga'dan daha iyi yararlanabilmen için bence Kostic'i kanat olarak kullanıp Lasogga'ya bol bol orta yapmasını sağlamalısın.

Uzun vadeli olarak Hamburg'da kalmayı düşünüyorsan da RBL altyapısında bulunan Dadachov ve Janelt'e de bakmanı şiddetle tavsiye ederim.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by 3842 View Post
    Hamburg'da başarılar dilerim. Halilovic ve Kostic'ten iyi faydalanabilirsen güzel bir şeyler çıkacaktır ortaya. Sanırım topa sahip olan bir takım kurmaya çalışacaksın, Kostic ve Lasogga'dan daha iyi yararlanabilmen için bence Kostic'i kanat olarak kullanıp Lasogga'ya bol bol orta yapmasını sağlamalısın.

Uzun vadeli olarak Hamburg'da kalmayı düşünüyorsan da RBL altyapısında bulunan Dadachov ve Janelt'e de bakmanı şiddetle tavsiye ederim.
    Teşekkür ederim. Amacım topa daha fazla sahip olmak. Top bende nekadar çok kalırsa kalemde okadar az pozisyon veririm. Bu taktikleri daha öncede çok denedim ve %60 ların üzerinde topla oynama istatistikleri yakaladım. Bende lassogadan aynı şekilde faydalanmayı düşünüyorum. Ama kaleye sırtı dönük santrafor ve kanat oyuncularına pozisyon yaratacak şekilde... Oyuncu önerilerine bakacağım [emoji6]

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Off... Nerede kaldı bu adam! Sezonun ilk resmi müsabakasına çıkacağız ama beyefendiye ulaşamıyoruz!!

Heh! Alo! Mehmet neredesin?! Antrenmana çıkacağım, yani birlikte çıkacağız ilk maç için ama ortalıkta yoksun! Seni asistan menajer olarak kadroya dahil ettim ama acaba pişman mı olacağım.
    M:Hayır kardeşim geliyorum yoldayım. 20 dakikaya orada olurum. Takım için yeni gözlemciler ve teknik ekip arayışındaydım.
    S: Tamam gelince odamda konuşalım...
    M:Tamam.

Felipe Santana: Hocam müsaitseniz birşey soracağım?
    S:Tabiki Felipe seni dinliyorum?
    FS: Hocam kadroda takım kaptanlığı konusunda bir değişime gidecekmişsiniz. Beni değerlendirebilirsiniz diye düşünüyorum.
    S: Merak etme sende adaylar arasındasın ama henüz net bir karar vermedim. Teknik ekibime de danışmak istiyorum.
    FS: Peki o halde tekrar görüşmek isterseniz ben antrenman sahasındayım.
    S: Tamamdır. Gidebilirsin. Kolay gelsin.

FSİçinden söyleniyor) Ne enteresan adam, yumuşak mı sert mi anlamadım. Sadece antrenmanlara geliyor gidiyor. Bu Türkler çok garip?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Çiçeği burnunda Türk Menajer Alman medyasına önemli açıklamalarda bulundu! Der Spiegel ve Bild gazetelerine samimi açıklamalar yapan Türk Teknik Adam bu sezon için iddialı konuştu. Ayrıca Medya mensuplarıyla sürekli şakalaşan ve güler yüzlü tavırları dikkat çekti.

Bu sezon Hamburg'u orta sıra takımı olarak göreceğini düşünenler çok yanılabilir. Şampiyonu biz belirleyeceğiz!

-Hamburg bu sezondan itibaren yükselişe geçecek! Ekibim ve ben bu işin üstesinden geleceğiz!
    -Diğer teknik adamlarla polemiğe girmeyi sevmiyorum. Bizim işimiz futbol, şovmenlik değil!
    -Hiçbir oyuncu vazgeçilmez değildir, değerini bulan oyuncu satılır...

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Default Hayallerin peşinde yeni maceralar...

Kupa maçında ilk rakibimiz Hamburg oldu. Deplasmanda ilk maçımızı galip gelerek kupaya devam etmek güzel oldu. Halilovic harika oynadı

[IMG][/IMG]

Vee beklenen gün geldi...

BUNDESLİGA

Ausburg deplasmanında iki farklı öne geçsekte savunmadaki zaafiyetimiz bir puanla yetinmemizi sağladı... Lige iyi başlayamadık...

[IMG][/IMG]
    Last edited by samasti : 14.Şubat.2017 at 23:41

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Kendi evimizde ilk maçımıza çıkıyorduk ve mutlak galibiyet almamız gerekiyordu. Tam bir gol düellosu oldu. Haftaiçinde sakatlanan Lassoga'nın yerine forma verdiğimiz Christian Gytkjaer 4 golle takımı sırtladı. Beni ilk maçta yanıltmaması çok daha iyi oldu.

6 - 4

[IMG][/IMG]

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Schalke maçından mutlak 3 puan bekliyorduk ancak umduğumuz gibi olmadı... Maalesef mağlıp olduk

2- 1

[IMG][/IMG]

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Christian Gytkjaer tam bir canavar. Her maç sallamasını iyi biliyor. Takımda bir kanser gibi oluşan fazla gol yeme sorununu atlatmaya başlıyoruz ufak ufak...

Son maçların ardından puan durumu şu şekilde oluştu...

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Lige harika bir giriş yapmışız

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

gayet güzel bir başlangıç yapmışsın, başarılar dilerim

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Başlangıç güzel, Bayern'in hiçbir zaman 4-5 puan geride kalmasını umursama. Favorim Bayern bu arada.

Senin takımda Bobby Wood diye bir adam olacaktı, iyi olması gerekirdi. O ne durumda?

Mesaj Yetkileri