Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
61 ile 90 arası toplam 118 sonuç

Konu: AC Milan | Futbol ve Rock Müzik | Rossoneri Dünyayı Fethedecek (3. Sezon)

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by MoNToLiVo_ View Post
    son maçlar cok kritik Floransa ekibinden 2 puan daha alabilsen lider olacakmışız.. takım olarak istikrarlı oluşumuz en büyük avantajımız olsa gerek.
    Ligde performans olarak istikrarımız kaybettik. İyi oynayıp berabere kalıyorduk en kötü, artık onu da yapmakta zorlanıyoruz.

Quote Originally Posted by pusathan01 View Post
    Tebrikler ilk sezondan başarılı olmuşsun. Fatih hocadan mı dır bilinmez ama İtalyada bir Fiorentina birde Milanı severim.

Cristian Dellara diye bir stoper var. orda Sossuola da varmı?

Dipnot: Gülme komşuna gelir başına Sen geçen sezon Juve için çok beraberliği var derken bu sene senin olacak gibi
    Dellara bende çıkmadı. İtalya'da benim de sevdiğim iki takımdır Fiorentina ve Milan. Yalnız ben Mourinho zamanındaki Inter aklımdan silinmediği için onlara da büyük sempati beslerim.

Ligin ilk yarısı fikstür dezavantajımız vardı. Juve, Roma, Inter, Napoli ve Lazio deplasmanlarına gittik. Roma'ya karşı olan dışında hepsi berabere tamamlandı. İkinci devre evimizde hepsini yenip büyük bir çıkış yaparsak geçen seneki Juve'ye benzemeyiz.

Quote Originally Posted by Serzenish View Post
    Transferler ve ilerleyiş çok güzel. Bazı transferler bende soru işareti ama sezon sonunda istatislik olarak bakacağım. Şl için de ben 1. çıkarız gibi geliyor.

Başarılar
    Çok teşekkür ederim. Haklısın, 1. olarak çıktık ŞL grubundan. Soru işareti olan oyuncuları da söyleyebilirsin. Nitekim, bende de soru işareti olan oyuncular mevcut halen. Devre arasında bir temizlik olabilir.

Quote Originally Posted by olgunege75 View Post
    Lig bu sezonda kıran kırana geçecek gibi duruyor.Maçlarda da yenilmememiz bizim için bir avantaj.İleri doğru bir sıçrayışla seri galibiyetler alarak liderliğe otururuz diye tahmin ediyorum.
    Kıran kırana geçiyor cidden. İkinci devre fikstür avantajımızı kullanıp dediğin gibi bir sıçrayış yapabiliriz. Devre arası transfer dönemini de verimli geçirmek istiyorum. Aklımda bir defansif kimlikte orta saha transferi var. Ayrılacak oyunculara göre bir de ofansif orta saha'ya süperstar projemiz var. Olur mu bilemiyorum.

AC Milan Büyüklüğünü Gösterdi (4. Maç - 6. Maç)

Şampiyonlar Ligi'nde Seri A'ya göre çok daha iyi bir performans gösteriyoruz. Bu güzel performansın meyvelerini de 6 maçta 5 galibiyet ile alıyoruz. Grup aşamasını çok rahat bir şekilde grubu lider tamamlayarak geçiyoruz.

4. Maç - vs Bordeaux (D)

5. Maç - vs Dortmund (E)

6. Maç - vs PSV (D)

Grup H Puan Durumu

Şampiyonlar Ligi'ndeki diğer İtalyan temsilcilerin tamamı elendi.

1. Tur Eşleşmesi

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Avrupa da döktürüyoruz.
    Bazen yürekli kayıplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Milan ilk mağlubiyetini aldı. (14. Hafta - 17. Hafta)

Bu 4 haftayı güç bela tamamlıyoruz. Sampdoria, Napoli ve Atalanta maçları bizim adımıza çok kötü geçti. Napoli'ye karşı varlık gösteremedik, Sampdoria maçında skoru korumak için kapanmak zorunda kaldık. Atalanta maçında rakibimiz kapandı kaçırdık da kaçırdık ve ligdeki ilk mağlubiyetimizi aldık. Ligde işler kötü gidiyor der iken Torino deplasmanında oynadığımız harika futbol ile 3 puana uzandık ve derin bir nefes aldık.

21 Günlük bir aramız olacak. Bu arada transfer işleriyle ilgileneceğiz. İki hafta içerisinde de transfer dönemi açılacak.

14. Hafta - vs Sampdoria (D)

15. Hafta - vs Napoli (D)

16. Hafta - vs Atalanta (E)

17. Hafta - vs Torino (D)

'

Seri A Puan Durumu (17. Hafta)

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

yine kritik puan kayıpları yapmış juvenin gerisine düşmüşüz. devre arasında takviye yapmayı planlıyormusun

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Hem ligde hem avrupada iyi gidiyoruz.Orta sahaya olan transferi merak ettim şimdi.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Yinede iyisin. Puan farkı fazla yok ikinci yarı sıçrayış yapabilirsin.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

yine kritik puan kayıpları yapmış juvenin gerisine düşmüşüz. devre arasında takviye yapmayı planlıyormusun
    Takviye yapmayı planlıyordum evet, ve iki oyuncu transfer ederek Ocak ayını tamamladık. Transfer etmeyi düşündüğüm 1 - 2 oyuncu daha vardı ama ekonomik olarak çok ağır geleceklerdi ve maaş konusunda da anlaşamadık. Calleri'yi satıp daha ucuza daha iyi bir forvet almayı başardık.

Hem ligde hem avrupada iyi gidiyoruz.Orta sahaya olan transferi merak ettim şimdi.
    Alamadığımıza göre açıklayabilirim bence. Isco'yu alacaktık, Real Madrid ile 34 Milyon Euro civarı bir paraya anlaşmıştık ama Isco hem deli bir imza parası hem de deli bir maaşta diretince görüşmeden çekildik. Defansif özellikli orta saha transferinden de vazgeçtik, yaratıcı bir orta saha aldık.

Yinede iyisin. Puan farkı fazla yok ikinci yarı sıçrayış yapabilirsin.
    Seri galibiyetler ile amacımız o sıçrayışa başlamaktı ama bir kere tökezledik. Onun dışında iyi gidiyoruz. Bu arada ne Ocak ayıymış yahu, 21 gün ara verdik diye 7 maç sıkıştırmışlar Ocak ayına.

Transfer Dönemi

Transfer dönemine altyapıdan yetişen Simic'i ve sezon başında bedelsiz olarak kadromuza kattığımız Calleri'yi 17 Milyon Euro'ya satarak başladık.

Gidenler

Sonrasında önce Paco'yu sonra da Geis'ı, bence çok uygun fiyatlara takıma katıp transferi kapattık.

Gelenler

İtalya'da Transfer Özeti

Milan Vites Yükseltti! (18. Hafta - 24. Hafta)

Ocak ayında biri kupa maçı olmak üzere 7 maç oynadık. Oyuncularımızın kondisyonları zorlansa da bu 7 maçlık dönemde iyi performans göstermeyi başardık. Evimizde oynadığımız maçta Roma'ya rakip kaleci Perin'in muhteşem performansı sebebiyle gol atamadık ve bu dönemdeki tek puan kaybımızı yaptık.

Milano derbisinde ise deyimi yerindeyse Inter'i çiğ çiğ yedik. Çok istekli olan Belotti hattrick yaptı, ayrıca Santon'un kendi kalesine çevirdiği şutu da o çekti.

18. Hafta - vs Sassuolo (E)

19. Hafta - vs AS Roma (E)

20. Hafta - vs Cagliari (D)

21. Hafta - vs Inter (E)

22. Hafta - vs Genoa (D)

23. Hafta - vs Novara (E)

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Alcacer Candır roma macını da iyi oynayıp kaybetmek kötü olmuş.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Alcacer Candır roma macını da iyi oynayıp kaybetmek kötü olmuş.
    Alcacer fena başlamamıştı, 5 maçta 2 gol 2 asisti vardı ve Belotti'yle çok iyi ikili olacaklar derken sakatlandı. O sakatlanınca sanki Belotti'nin de ruhu sakatlandı, gol atamaz oldu. Roma maçı tamamen Perin'in muhteşem performansı nedeniyle kaybedildi, iyi oynadık ama kaleciyi geçemeyince pek bir manası olmadı.

Lider Milan! (24. Hafta - 27. Hafta)

Gol yemeden tamamladığımız 4 maçlık periyottan sonra ligde liderliğe yükseliyoruz.

Gol yollarında sıkıntı çektiğimiz Palermo ve Cesena maçlarında Geis sahneye çıkıp bir gol bir de yoktan var ettiği bir asistle gelir gelmez kritik katkı vermeye başladı. Spezia maçında rakibin kilidini kıramadık, Bologna maçında ise Arjen Robben şov vardı.

24. Hafta - vs Palermo (D)

25. Hafta - vs Cesena (E)

26. Hafta - vs Spezia (E)

27. Hafta - vs Bologna (D)

Seri A Puan Durumu (27. Hafta)

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Spezia macı kötü olmuş .. onun dısında kayıpsız gitmek güzel. Bazen uyumlu 2 lilerden biri sakatlanınca diger oyuncunun performansının düşmesi normal gibime geliyor. cünkü performans oyuncu ile degil takımla partneriyle alakalı diye düşünüyorum.

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Ligde liderliğe kadar yükselmemiz güzel olmuş. Şimdi devamı önemli.Transferlerde çok iyi.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Lider olmamız iyi olmuş.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Spezia macı kötü olmuş .. onun dısında kayıpsız gitmek güzel. Bazen uyumlu 2 lilerden biri sakatlanınca diger oyuncunun performansının düşmesi normal gibime geliyor. cünkü performans oyuncu ile degil takımla partneriyle alakalı diye düşünüyorum.
    Yani düşününce Alcacer yokken gol atıyordu Belotti. Topu topu 2-3 maç oynamışlardır birlikte.

Ligde liderliğe kadar yükselmemiz güzel olmuş. Şimdi devamı önemli.Transferlerde çok iyi.
    3 kulvar için de çok kritik olan bir periyota giriş yapıyoruz. Ligde sonraki maçımız da Juventus ile evimizde. O maçtan alacağımız bir galibiyet bizi çok rahatlatır.

Lider olmamız iyi olmuş.
    Liderliği son hafta almayı tercih ederdim aslında. Takımın ayarı yok, ya çok iyi savunma ya da çok iyi hücum yapıyorlar. İkisini birden tutturduğumuz takdirde tek rakibimiz Türk Hava Yolları olur zaten.

Şampiyonlar Ligi 1. Eleme Turu 1. Maçı @BayArena

Beklentilerimin aksine rakibimiz Leverkusen ilk yarıda çok güzel bir futbol oynadı ve ilk yarıyı 1 - 0 önde kapattı. İkinci yarıda yaptığımız değişikliklerle daha iyi bir futbol oynamaya ve golleri kaçırmaya başladık. Robben eşitliği sağladıktan sonra yine Guidetti ve Robben ile çok net fırsatlardan yararlanamadık. Son 5 dakikada Guidetti 2 yüzde yüzlük pozisyonda topu dışarı atınca beraberliğe razı olduk.

Bence evimizde Leverkusen'i yenecek gücümüz kesinlikle var. Hata yapmaz isek çeyrek finale çıkacağımızı düşünüyorum. Öte yandan beni düşündüren ise sezon boyunca ligde aldığımız 2 mağlubiyeti de evde almış olmamız.

Milan kritik viraja giriyor

16 günde çok kritik 5 maç oynayacağız.

Bu maçlardan 4'ünü evimizde oynayacak olmamız bir avantaj gibi görünebilir. Ayrıca takımımızda kritik sakatlıklar mevcut. Sol bekte oyuncusuz kalma tehliklesi yaşadık ama Lato Juventus'a karşı iğne ile sahada olabilecek. Formda oyuncularımızdan Calabria da bizi sağ bekte tamamen alternatifsiz bırakmamak için sakatlık sürecini özel ekipmanla geçiriyor.

Henüz kupayla ilgili bir maç yayınlamamıştım. Roma ile ilk ayakta 1-1 berabere kalmıştık. 2. Ayak maçından sonra kupa sonuçlarını toplu olarak paylaşacağım.

Uykum var, bu gece ne kadar ilerleriz bilmiyorum ama bir paylaşım daha yapma niyetindeyim.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Deplasmanda galibiyeti kaçırmak kötü olmuş. Evinde Leverkuseni geçebilirsin. Ama dediğin gibi aldığın iki mağlubiyetide evinde almış olman büyük handikap gibi duruyor. Umarım kayıpsız geçersin.

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Abi senin kariyerdeki Juventus'u gördükçe benim savedekiler uzaylı diyorum.Senin ilk sezon adamlar 35 haftada 75 puan toplamış bende 83 o 8 puan işte şuan onunla benim aramdaki üzücü bir durum.Okuyorum ama yorum atma fırsatı olmuyor pek onu da belirteyim istedim.Leverkusen'i de geçeriz diye umuyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Deplasmanda galibiyeti kaçırmak kötü olmuş. Evinde Leverkuseni geçebilirsin. Ama dediğin gibi aldığın iki mağlubiyetide evinde almış olman büyük handikap gibi duruyor. Umarım kayıpsız geçersin.
    Leverkusen maçı bu kritik sürecin son aşaması. Witsel'den de kötü haber geldi, Leverkusen maçında olmayacak. Handikap diyoruz ama takım sezon boyunca topu topu 4 kere mağlup oldu. [ Juventus (Süper Kupa - Tarafsız Saha), Dortmund (ŞL - Deplasman), Atalanta ve Roma (Lig - Ev) ]

San Siro Yanıyor!

Önce ligde ezeli rakip ve şampiyonluk yarışındaki en ciddi rakibimiz Juve'yi, sonra da bir başka ezeli rakip Roma'yı kupa yarı finalinde yeniyoruz.

28. Hafta - vs Juventus

Ne kadar daha iyi oynarsanız oynayın Dybala ve Higuain ikilisine sahip oldukları için Juventus çok tehlikeli bir rakip. Maça çok hızlı bir başlangıç yapıp öne geçtiler. Sonrasında oyunun kontrolünü ele alan taraf biz olduk. Devre bitmeden Lima ile beraberliği yakaladık. İkinci yarıya da iyi başladık ve 50. dakikada Asamoah oyundan atıldı. Sonradan oyuna giren Johannes Geis uzak mesafeden gönderiği füzeyle 3 puanı hanemize yazdırdı ve maçın adamı seçildi.

Geis bunu ilk defa yapmadı. Geldiğinden beri 3 maç berabere giderken attığı iki gol ve bir asist ile bize 3 galibiyet kazandırdı. Şu an ligde 6 maçta oynadı ve bunların 3ünde maçın adamı seçildi.

AC Milan Finalde!

İtalya Kupası Yarı Final 2. Maçı - vs Roma (E)

79. Dakikada 10 kişi kalıp 90 dakikayı 1 - 1 tamamladığımız maçın uzatmalarında Belotti'nin attığı gol ile Finale uzandık. Uzatmaları 10 kişi oynamamıza rağmen iyi oynadık ve Belotti tekrar gollerini atmaya başladı.

Finaldeki rakibimiz Juventus olacak.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Bu sonuçlardan sonra takımın keyfi gıcırdır.

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Juventusu yenmek çok iyi olmuş.Leverkusenide kendi evimizde eleriz

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Keyifler gıcır gercekten. O nasıl bir fikstür yahu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Bu sonuçlardan sonra takımın keyfi gıcırdır.
    Keyifler gıcır gercekten. O nasıl bir fikstür yahu.
    Gıcır olmaz olur mu? Takımı, yönetimi, taraftarı her yeri pembe görmeye başladık.

Juventusu yenmek çok iyi olmuş.Leverkusenide kendi evimizde eleriz
    Dediğin gibi Belotti bitirdi Leverkusen'in işini.

Milan Çeyrek Finalde!

Şampiyonlar Ligi 1. Eleme Turu 2. Maç @San Siro

Çeyrek Finaldeki rakibimiz de belli oldu. Eşleşmelerin hepsi harika bence.

Seri A 29. Hafta - 31. Hafta Sonuçları

Pescara maçında önümüzdeki Barcelona maçını düşünerek rotasyon yapmıştık. Son dakikada yediğimiz gol ile şanssız bir beraberlik oldu.

29. Hafta - vs Chievo (D)

30. Hafta - vs Lazio (E)

31. Hafta - vs Pescara (D)

Seri A Puan Durumu - 31. Hafta

Önümüzdeki Maçlar:

ŞL - Barcelona (E)
    Seri A - Fiorentina (D)
    ŞL - Barcelona (D)

Şu ara derslere biraz zaman ayırmam gerektiği için çok seri ilerleyemiyoruz. Bugün de Barcelona maçlarını bitirip paylaşıp günü kapatmayı düşünüyorum.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Barça deil de Arsenal yada Tottenham olsa idi daha iyi olabilirdi.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by kilham96 View Post
    Abi senin kariyerdeki Juventus'u gördükçe benim savedekiler uzaylı diyorum.Senin ilk sezon adamlar 35 haftada 75 puan toplamış bende 83 o 8 puan işte şuan onunla benim aramdaki üzücü bir durum.Okuyorum ama yorum atma fırsatı olmuyor pek onu da belirteyim istedim.Leverkusen'i de geçeriz diye umuyorum.
    Dostum yeni gördüm yorumunu, kusura bakma. Juve'li oyuncuların profillerine bak, uzaylılar zaten. Oyundan oyuna takım performansları fark edebiliyor ama ben güncellemeden önce başlamıştım kariyere. Çok büyük olmasa da onun da etkisi olabilir. İlk sezon o kadar beraberlik almaları beni cidden şaşırtmıştı. Hiç sorun değil bu arada biliyorum, yorum atma fırsatı olmayabiliyor. Ben derslerde telefondan çok okuyorum kariyerleri ama bazen yorum bırakmayı unutuyorum ya da azcık derse bakayım derken arada kaynıyor.

Barça deil de Arsenal yada Tottenham olsa idi daha iyi olabilirdi.
    Ben gözüme Arsenal'i kestirmiştim. Geçen sezonun ŞL şampiyonuydu Tottenham bu arada, onları istemiyordum.

Elimizden geleni yapacağız. Bence Barça'yı eleyebiliriz. İspanya'da liderin 10 puan gerisinde üçüncüler. Ayrıca son maçlarını Las Palmas'a karşı 1 - 0 kaybetmişler. Teknik direktörleri şu an Bielsa.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Paco Alcacer: İntikam soğuk yenen bir yemektir.

Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final 1. Maçı
    @San Siro

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Alcacer Reizz.. 2. maç işin cok zor ama barça acayip ofansif oynuyor.. kendi evinde..

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Alcacer Reizz.. 2. maç işin cok zor ama barça acayip ofansif oynuyor.. kendi evinde..
    Biz her yerde acayip ofansif oynuyoruz. Barça'yı en kötü anında yakaladık.

Barcelona'nın son 7 maçı:

Milan Barça'yı Eze Eze Yarı Finalde!

Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final 2. Maçı
    @Camp Nou

Elveda Messi.

Bielsa'nın Gördüğü:

Benim Gördüğüm:

Adamsın Messi. Çok iyi oyun kuruculuk yaptı takımımız için.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Yorumlarımı duyan Bielsa çıldırmış.

Şampiyonlar Ligi Toplu Sonuçlar:

İngiliz takımları ve biz... Kurtlar sofrasına düştük gibi.

Yarı Finaldeki Rakibimiz:

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Messi mi o da kim.. tur müthiş olmuş.

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Çok iyi ilerliyoruz.Alacer intikamını almış Manu biraz daha zorlu olabilir ama onlarıda geçeriz.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Paco intikam almış.
    İçlerinde en iyi çıkacak olan Manu idi galiba. Son Şampiyon Tottenham diyorsun ee Man city de sağlamdır. Artık Tottenham ile finalde karşılaşırsın.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Messi mi o da kim.. tur müthiş olmuş.
    Güzel oldu. Messi kim demeyelim, şey gibi olmasın kızın arkasından konuştu konuştu sonra evlendiler.

Çok iyi ilerliyoruz.Alacer intikamını almış Manu biraz daha zorlu olabilir ama onlarıda geçeriz.
    Alcacer Barça'ya karşı iki maçta da maçın adamı oldu. ManU'nun başında halen Mourinho var, zor bir eşleşme ama elimizden geleni yapacağız. Keşke ManU'dan da oyuncu alsaydım.

Tarih:

Paco intikam almış.
    İçlerinde en iyi çıkacak olan Manu idi galiba. Son Şampiyon Tottenham diyorsun ee Man city de sağlamdır. Artık Tottenham ile finalde karşılaşırsın.
    Final demek için henüz erken, rehavete düşmeyelim. Ben City ile karşılaşmayı istiyordum aslında.

Milan teker teker engelleri aşıyor. Şampiyonluğa tek kaldı. (32. Hafta - 35. Hafta)

32. Hafta - vs Fiorentina (D)

33. Hafta - vs Sampdoria (E)

34. Hafta - vs Spezia (D)

35. Hafta - vs Napoli (E)

Seri A Puan Durumu

Bir maç daha kazanırsak ligde şampiyonluğu garantiliyoruz.

Önümüzdeki Maçlar:

ŞL - Manchester United (D)
    Seri A - Atalanta (E)
    ŞL - Manchester United (E)

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri