Associazione Calcio Milan

Futbolda ne zaman kırmızının yanına siyah gelirse akla ilk gelen takım İtalyan devi AC Milan olur.

Pek çoğumuzun gençliğinin, çocukluğunun ve daha öncesinin efsanevi takımıdır AC Milan.

AC Milan Gullit'in, Baresi'nin, Van Basten'in, Maldini'lerin, İnzaghi'nin, Shevchenko'nun, Ancelotti'nin ve nice efsanevi ismin efsanelik mertebesine yükseldiği takımdır. Aynı zamanda zaten efsane olan Beckham, Ronaldinho ve Ronaldo gibi isimlerin de bir dönem yuvası kırmızı siyahlı Milano ekibi olmuştur.

AC Milan hem Şampiyonlar Ligi'ni hem de Seri A'yı en çok kazanan ikinci takım olma ünvanını taşır. Bu kulvarlarda sırasıyla Real Madrid'in ve Juventus'un gerisinde kalan takım, aynı zamanda Real Madrid'in ardından Şampiyonlar Ligi'nin en çok final oynayan ikinci takımıdır.

Dünyanın en çok taraftara sahip olduğuna inanılan 7. takım olan İtalyan devi, 10 yıldır Şampiyonlar Ligi'nde, 5 yıldır ise İtalya Seri A'da kayda değer bir başarı gösterememektedir. Milan'ın 2011 yılında kazandığı Seri A şampiyonluğu geçtiğimiz 12 yıl içindeki tek lig şampiyonluğudur.

AC Milan'ın Torino ekibi Juventus ve stadını paylaştığı Internazionale takımı ile ezeli rekabeti vardır. Bu üç takımda da forma giymiş Pirlo, İbrahimovic ve Baggio gibi efsanevi isimler bu özellikleriyle de tarihe geçmişlerdir.

AC Milan maçlarını 80.000 kişilik San Siro Stadyumu'nda oynamaktadır. Ezeli rakip Inter maçlarını aynı stadyumda Giuseppe Meazza ismi altında oynar.

Kariyerdeki hedefim AC Milan'a tekrar kupalar kazandırıp, takımı yeniden Avrupa'da adı duyulduğunda korkulur bir ekip haline getirmek olacak.

İlk sezon Avrupa kupalarına katılmıyoruz. Hedefimizi Şampiyonlar Ligi'ne katılmak olarak belirledim.

Pek çoğunuzun aşina olduğunu düşünsem de kadroyu azıcık tanıtmak yararlı olacaktır. Bunu sonraki gönderilerde yapmayı planlıyorum.

İlk sezon transfer bütçesine izin verme seçeneği aktiftir. İtalya, Fransa, İspanya ve Almanya'nın üst 2 ligleri ile İngiltere EFL Lig 2 ve üstü özelleştirilmiş veritabanı ile açılmıştır.

Kariyerde kullandığım eklentiler TCM Logo Pack, Cutout Faces Pack ve Sourtitoutsi Almanya Milli Takımı ve Lisans Sorunları düzeltmesidir. Bu eklentilerle ilgili bağlantıları forumda bulabileceğinizi düşünüyorum.

* FM16 Kariyer Hikayeleri Kuralları & Duyurular; Okudum ve Kabul ediyorum. *