Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 41 sonuç

Konu: Fenerbahçe İlk Kariyerim (2016/2017)

Default Fenerbahçe İlk Kariyerim (2016/2017)

Spor Toto Süper Lig'de zirve yarışının uzağında kalan ve UEFA Avrupa Ligi'nden de elenen Fenerbahçe'de teknik direktör Dick Advocaat ile yollar ayrılırken yeni gelecek ismin kim olacağı merakla bekleniyor.Aziz Yıldırım'ın istediği isimler arasında Leicester City ile yollarını ayıran Claudio Ranieri, en son Adana Demirspor'u çalıştıran Yılmaz Vural ve kariyerinin başında olan ve büyük hedefleri olduğunu açıklayan Celal Yücel ilk sıralarda geliyor.

Fenerbahçe cephesinden bir son dakika haberi geldi.Kulüpten yapılan açıklamada takımın teknik direktörlüğüne Celal Yücel'in getirildiği açıklandı.Son gelişmeleri almak için şuan tesislerde bulunan arkadaşımız Ahmet Ercanlar'a bağlanıyoruz.

Erman Toroğlu : Evet Ahmet bize gelişmelerden bahsedermisin. Fenerbahçe'nin adı daha önce hiç duyulmamış Celal Yücel'e imza attırdığı konuşuluyor.Son durum nedir?

Ahmet Ercanlar: Bildiğiniz gibi Acvocaat ile kısa süre önce yollar ayrılmıştı.Sezonun ortasında olunmasından dolayı ve Ranieri'nin Çin'den aldığı cazip tekliften sonra Fenerbahçe'yi reddetmesinden sonra acilen toplanan yönetim kurulu sezon sonuna kadar Celal Yücel ile anlaştıklarını duyurdu.Yücel'in tecrübesiz olduğu son günlerde kamuoyunda sıkça tartışılıyor fakat almış olduğumuz duyumlara göre büyük hedeflerinin olduğu, takımın teknik kadrosunu baştan sona yenileyeceği ve takıma genç oyuncular kazandırıp takımdaki hedeflerinin geleceğe yönelik büyük başarılar olduğu sıkça konuşuluyor.Yeni teknik adam ilk hedefini ligi 1. sırada bitirip önümüzdeki sezon Avrupa Kupalarında final oynamak olarak açıkladı.Otoriteler tarafından pek fazla şans tanınmasa da hepimiz bekleyip neler olduğunu göreceğiz.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu

Ülker Stadyumu ya da resmi adıyla Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi İstanbul Kadıköy'de bulunan, Fenerbahçe'nin maçlarını oynadığı 50.509 seyirci kapasiteli stadyumdur.Türkiye'nin en büyük 4. stadyumudur.İsmi üzerinde yükseldiği araziyi Fenerbahçe'ye kazandırmış ve 1934-1950 arasında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığı yapmış olan Şükrü Saracoğlu'ndan ve 2015 yılında Yıldız Holding ile yapılan anlaşmadan dolayı Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi olarak belirlenmiştir.

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Başarılar diliyorum...
    İkinci olan, ilk kaybedendir.
    Ayrton Senna da Silva

Quote Originally Posted by SacrificeGGTC View Post
    Başarılar diliyorum...
    Teşekkürler.

Mali Durum:

Seçilen Ligler:

TRANSFER MERKEZİ

Transfer Gidenler:

Fenerbahçe kiralık sözleşmesini feshetmesi ardından Olexandr Karavaev Shakhtar'a geri döndü. Karavaev, Fenerbahçe formasıyla 3 maça çıktı.

Fenerbahçe kiralık sözleşmesini feshetmesi ardından Moussa Sow Al-Ahli (UAE)'e geri döndü. Sow, Fenerbahçe'de geçirdiği zaman boyunca sadece tek bir karşılaşmaya çıktı.

Fenerbahçe kiralık sözleşmesini feshetmesi ardından Jeremain Lens Sunderland'a geri döndü. Lens, Fenerbahçe formasıyla 3 maça çıktı.
    Last edited by byvirus : 24.Şubat.2017 at 23:19

Transfer Gelenler:

Kadromuz:

Taktiksel Diziliş:

Fenerbahçe her maça kazanmak için çıkar. Bu yüzden takıma hızlı ve atak futbol oynatmayı düşünüyorum.

Taktik ayrıntıları için TIKLA

Hazırlık Maçları:

Sakat ve cezalı oyuncuların çokluğu sebebiyle hazırlık maçlarını altyapıdan oyuncularla oynamak zorunda kaldım. Aklımdaki oyunu sahaya yansıttığımı söyleyebilirim. Eksik oyuncularımız takıma katılınca maç performansımızın daha iyi olacağına güvenim tam.

Şampiyonlar Ligi Eleme Maçları:

Celal Yücel: Emenike'nin muhteşem formu sayesinde üst düzey oynadığımız maçlar sonucunda Şampiyonlar Liginde gruplara kalmayı başardık. Özellikle Porto maçları çok heyecanlıydı. Bizim atak oyunumuza karşılık onlarda atak oynayınca maç karşılıklı kalelerde bol pozisyonlarla geçti. Direkten dönen şutlar, 5 pasla atılan goller, iki tarafında ayağında top tutmadan direk golü düşünmesi taraftarlara güzel bir gece yaşatmıştır.
    Aslında kendi evimizde oynadığımız 2. maçı da kazanabilirdik Porto Skrtel ile birlikte 12 kişi oynamasaydı. 2 golü de Skrtel kendi kalesine attı diyebiliriz.

Zorlu bir kura çektik diyebilirim ama gruptan çıkmak için elimizden geleni yapacağız.

İyi başladığımız grup maçlarının sonunu iyi getiremedik. Aslında iyi top oynadık iyi fırsatlar yakaladık ama kadroda rotasyon imkanı olmadığı için oyuncular düşük kondisyonla maçlara çıktılar. Grubu 3. bitirdiğimiz için yolumuza Avrupa Liginde devam edeceğiz. Ara transfer döneminde kadro rotasyonu için birkaç oyuncuyla sözleşme imzalamayı düşünüyorum.

Last edited by byvirus : 25.Şubat.2017 at 17:47

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Grupta iyi başlamışız ancak sonu gelmemiş.Avrupa liginden devam etmemiz iyi olmuş.

Yine kondisyon sorunu olmasına rağmen ilk yarıyı 3 puan önde 1. bitirmeyi başardık. Taktiğimizde taşlar yerine iyice oturmaya başladı. Takıma birkaç takviye yapıp ligin ikinci yarısında açık ara şampiyon olmayı ve Avrupa Liginde de en azından yarı finale çıkmayı hedefliyorum.

Quote Originally Posted by olgunege75 View Post
    Grupta iyi başlamışız ancak sonu gelmemiş.Avrupa liginden devam etmemiz iyi olmuş.
    Aslında maçlar başa baş geçiyor ama son vuruşu bir türlü yapamıyoruz

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Porto zorlu bir ekip.Lig ise çok çekişmeli gidiyor.İlk 2 3 sezon böyle ekişmeli ve keyifli ilerliyor bu seride oyun.

Başarılar Kardeşim, Sadece Bir Şeyi Merak Ettim. Açılan Liglerde Özellikle Çek ve Yunan Ligini Niye Açtın Merak Ettim

Çünkü Çok Kullanılan Bir Lig Değil Bizim Ülkede. Ancak Eskilerden Kalmış Bir Alışkanlık Olabilir mi Diye Sormak İstiyorum (CM Dönemi) O Zamanlar da Bu İki Ülkede Efsane Oyuncular Vardı.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Transfer Gelen:

Kiralık Gelen:

Ibrahim Amadou kiralandıktan kısa bir süre sonra sakatlandığı için kiralık sözleşmesi feshedilmiştir.

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Başarılar Kardeşim, Sadece Bir Şeyi Merak Ettim. Açılan Liglerde Özellikle Çek ve Yunan Ligini Niye Açtın Merak Ettim

Çünkü Çok Kullanılan Bir Lig Değil Bizim Ülkede. Ancak Eskilerden Kalmış Bir Alışkanlık Olabilir mi Diye Sormak İstiyorum (CM Dönemi) O Zamanlar da Bu İki Ülkede Efsane Oyuncular Vardı.
    Genç yetenek arıyorum oralarda

(Maçı HD izleyebilirsiniz)

En az 2 farklı galibiyet için sahaya çıkmıştık ve istediğimiz sonucu aldık. Hücum oyuncularına top gelir gelmez pres yaparak ataklarını olgunlaşmadan engelleyip kazandığımız topları da olumlu kullanarak ilk maçta 2 farklı galibiyet almayı başardık. Oynadığımız hızlı futbol ve topu ayakta fazla tutmadan golü düşünmemiz galibiyet almamızdaki en önemli etken. Evimizde oynamamızın da avantajıyla 2. maç için iyi bir sonuç aldığımızı düşünüyorum. Güçlü bir takıma karşı oynuyoruz ve ikinci maç deplasmana gideceğiz bu yüzden turu garantiledik diyemem.

Kötü oynadık, çok fazla pozisyona giremedik ama Emenike yine fırsatçılığını göstererek 1 gol attı ve deplasman golü kuralı ile bir sonraki tura geçmeyi başardık.

Sezon başında da almak için girişimlerde bulunduğumuz Luiz Fernando Moraes ile geçte olsa sözleşme imzalanmıştır.

Avrupa Ligi 2. Eleme Turu 1. Ayak

Avrupa Ligi 2. Eleme Turu 2. Ayak

(Maçı HD izleyebilirsiniz)

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Portoyu geçmişiz.Yunanlılarıda geçeriz.Alt yapı elemanıda iyiymiş.

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Çok iyi başlamışsın, başarılı bir kariyer olacağa benziyor, devre arası transferlerin çok iyi, Kerem 30 yaşına kadar türk rotasyonunda çok iyi işler yapar, Diaz ise benim gözümün bebeğidir Samsunspor kariyerimde 8 sezondur kiralık oynatıyorum, Real bir türlü vermiyor bonservisini karşı karşıya pozisyonlarda %80 atar affetmez.

Avrupa liginde de en az bir yarı final gelir gibi duruyor.

Quote Originally Posted by deimar View Post
    Çok iyi başlamışsın, başarılı bir kariyer olacağa benziyor, devre arası transferlerin çok iyi, Kerem 30 yaşına kadar türk rotasyonunda çok iyi işler yapar, Diaz ise benim gözümün bebeğidir Samsunspor kariyerimde 8 sezondur kiralık oynatıyorum, Real bir türlü vermiyor bonservisini karşı karşıya pozisyonlarda %80 atar affetmez.

Avrupa liginde de en az bir yarı final gelir gibi duruyor.

Kiralık oyuncu oynatmayı hiç sevmesemde mali durumdan dolayı mecbur oynatıyorum. Kerem'i fm15'ten beri hep transfer ederim. Gökhan Gül'de ileride çok iyi işler yapacak. Bir de Levent Gülen vardı Türkiye'ye geldikten sonra pa'sını düşürdüler. fm16'da çok iyi geliştirmiştim onu. Amacım takımı tamamen Türk statüsündeki oyuncularla kurmak. Birkaç sezon sonra altyapıyıda geliştirirse yönetim komple Türklerden oluşan bir takım kurmayı düşünüyorum.

Quote Originally Posted by olgunege75 View Post
    Portoyu geçmişiz.Yunanlılarıda geçeriz.Alt yapı elemanıda iyiymiş.
    Yunanlıları denize döktük İşin zor kısmı şimdi başlıyor.

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by byvirus View Post
    Kiralık oyuncu oynatmayı hiç sevmesemde mali durumdan dolayı mecbur oynatıyorum. Kerem'i fm15'ten beri hep transfer ederim. Gökhan Gül'de ileride çok iyi işler yapacak. Bir de Levent Gülen vardı Türkiye'ye geldikten sonra pa'sını düşürdüler. fm16'da çok iyi geliştirmiştim onu. Amacım takımı tamamen Türk statüsündeki oyuncularla kurmak. Birkaç sezon sonra altyapıyıda geliştirirse yönetim komple Türklerden oluşan bir takım kurmayı düşünüyorum.
    Altyapıya fazla güvenme derim hocam, benim altyapı ve antreman tesisleri şu an son seviye, u21 ve u19 antrenörlerim gayet iyi, gözlemcilerimde çok iyi ama bana her sene çöp geliyor. Altyapıdan adam çıkarma işi biraz şans işi galiba, ben ümidimi kestim artık.

Avrupa Ligi Çeyrek Final 1.Ayak

HD Maç Özeti

Avrupa Ligi Çeyrek Final 2.Ayak

Avrupa Ligi Yarı Final 1.Ayak

Avrupa Ligi Yarı Final 2.Ayak

Süper Lig sona erdi. Ligin sonuna kadar başa baş geçen şampiyonluk yarışında son maçtan önce Galatasaray ile puanlarımız aynıydı. Son maç Galatasaray yenilip biz de kazanınca ligi 1. olarak bitirebildik.

Türkiye kupasında finale kalmayı başardık ancak finalde Galatasaray'a yenildik.

Avrupa Ligi FİNAL

Önceki maçlarda zaman zaman denediğimiz yeni bir taktiksel anlayışla bu maça çıktık. Uzun süre hafızalarda kalacak müthiş bir final izledik. Önce rakibimiz öne geçti sonra biz öne geçtik, sonra maçta beraberlik oldu. Rakip oyuncusu kırmızı kart gördü ve biz bir penaltı kaçırdık. Normal sürede eşitlik bozulmayınca maç uzatmalara gitti. Uzatmalarda da beraberlik bozulmayınca penaltı atışları sonucunda kupayı ManU kazandı. Bizim için inanılmaz bir deneyimdi. Maçın sonuna kadar mücadeleden kopmayan oyuncularımın hepsini tebrik ediyorum.

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Finale kalmak gerçekten büyük iş.Seneye alırız artık kupayı.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri