Sayfa 8 / 8 İlkİlk ... 678
211 ile 236 arası toplam 236 sonuç

Konu: FM 2017 - 17.3.0 Güncellemesi ve Düzeltme Yaması (Yama ilk mesajda)

onu buldumda işte önceki fm serilerine göre bence itici bir olay. bir baska durum ise benim kariyer Portsmouth ile 4.ligden aldım premier lige kadar cıktım fakat bu seneler içerisinde 23 ve 18 yas altı takımlarımın aktif bir ligi yok. bana çok sacma geldi şahsen

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Ömer abi bir sorum olacak. Şu an gerçekte fenerbahçe ffp ile uğraşıyor ve sattığı kadar oyuncu alabiliyor. Oyunda bu niye mümkün değil. Misal kjaer'i 15 milyona sattım. Yönetim direk paraya çöküyor ve bırak paranın yarısını 5 milyonunu bile kullandırtmıyor. Bu yüzden türkiye ligi içler acısı durumda oyunda. 3 büyükler 2-3 sezona orta sıra takımı haline dönüyor. Hocalar saçma sapan oyuncular saçma sapan. Ufak bir güncellemeyle sattığın kadar al olayı oyuna yansıtılamazmı?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by hknshr View Post
    Ömer abi bir sorum olacak. Şu an gerçekte fenerbahçe ffp ile uğraşıyor ve sattığı kadar oyuncu alabiliyor. Oyunda bu niye mümkün değil. Misal kjaer'i 15 milyona sattım. Yönetim direk paraya çöküyor ve bırak paranın yarısını 5 milyonunu bile kullandırtmıyor. Bu yüzden türkiye ligi içler acısı durumda oyunda. 3 büyükler 2-3 sezona orta sıra takımı haline dönüyor. Hocalar saçma sapan oyuncular saçma sapan. Ufak bir güncellemeyle sattığın kadar al olayı oyuna yansıtılamazmı?
    Bu benim cozebilecegim bir sey degil, oyun kodunda yapilacak duzeltmelere ihtiyac var.

3 buyukleri "Sugar Daddy" ayarlari ile test ediyorum (Back End olan), bu kulupleri biraz daha basariya ac yapiyor saniyorum. FM 2018'de 3 buyukleri boyle gorebiliriz.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Bu benim cozebilecegim bir sey degil, oyun kodunda yapilacak duzeltmelere ihtiyac var.

3 buyukleri "Sugar Daddy" ayarlari ile test ediyorum (Back End olan), bu kulupleri biraz daha basariya ac yapiyor saniyorum. FM 2018'de 3 buyukleri boyle gorebiliriz.
    Abi ben de bu konuya değinecektim. Önceki sezon ne sonuç almış olurlarsa olsunlar 3 büyüklerin sezonluk beklentilerini şampiyonluk ya da en kötü olasılıkla (çok çok kötü durumdaysa) şl'ye katılmak olarak ayarlamak lazım. Mevcut kodla mümkün mü bilmiyorum. Ancak SI el atmalı bu konuya.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Abi cidden oynanmaz durumda türkiye ligi. Oyun kodundan bağımsız editörden yapmanın bir yolu varsa senden küçük bir güncelleme bekliyoruz. Ben kulüpten bütçe falan istemiyorum. Sattığımın parasını versinler bana yeterli. 14 milyon kjaer 4 milyon souza 6.5 milyon neustadter 1 milyon rvp sattım kulüp 1.5 milyon transfer bütçesi verdi direk sildim kariyeri.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Abi cidden oynanmaz durumda türkiye ligi. Oyun kodundan bağımsız editörden yapmanın bir yolu varsa senden küçük bir güncelleme bekliyoruz. Ben kulüpten bütçe falan istemiyorum. Sattığımın parasını versinler bana yeterli. 14 milyon kjaer 4 milyon souza 6.5 milyon neustadter 1 milyon rvp sattım kulüp 1.5 milyon transfer bütçesi verdi direk sildim kariyeri.
    Real time editor ile transfer gelirinin kullanım yüzdesini artırabilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by serwan View Post
    Real time editor ile transfer gelirinin kullanım yüzdesini artırabilirsiniz.
    Kardeşim illa rte mi olacak orijinal oyun içi editörü alsakta arttırabilirmiyiz yüzdeyi?

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Kardeşim illa rte mi olacak orijinal oyun içi editörü alsakta arttırabilirmiyiz yüzdeyi?
    Oyun içi editörü hiç bilmiyorum. Bişey diyemem.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Son 3 sezonda 3 kez lig kazanmışız 1 kez de Avrupa da kupa gelmiş ama satılan kombineye bak

Tamam anlıyorum sırf gerçeğe uygun diye yapılıyor bazı şeyler de sırf 1 sezonda kombine sayısı düştü diye o kadar abartmışsınız ki 3 sezonda geçse toparlayamıyorum...

Nesil
    2003

Sattiginin parasinin verilmemesinin nedeni yapay zeka'nin kulube zarar ettirmek istememesi.
    Bunun nedeni de, saniyorum, Aziz Yildirim'a verilmis Business degerinin cok yuksek olmasi (bu arastirmanin hatasi). Aksine bu degerin cok dusuk (2-3 gibi), ambition'un ise cok yuksek olmasi gerekli ki baskan her sezon kar etmeyi onemsemesin ve transfere yuksek butce ayirsin.

Tabii bu bir tahmin. Oyun icinde henuz test edmedim ama bazi ozelliklerin tanimlarinda bize yeni aciklamalar yapildigi icin bu yorumu yapiyorum.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Burak Akmanoğlu View Post

Son 3 sezonda 3 kez lig kazanmışız 1 kez de Avrupa da kupa gelmiş ama satılan kombineye bak

Tamam anlıyorum sırf gerçeğe uygun diye yapılıyor bazı şeyler de sırf 1 sezonda kombine sayısı düştü diye o kadar abartmışsınız ki 3 sezonda geçse toparlayamıyorum...
    Kombine sayisinin dusuk olmasinin Fenerbahce'ye pek bir etkisi olmamasi lazim.
    Veri tabaninda:
    Kombine fiyati 3200 TRY
    Bilet fiyati 125 TRY

Sezon icinde 25 tane ic saha maci oynandigini varsayarsak (17 lig + minimum 3 tane kupa + 5 avrupa kupasi)
    Kombine bileti alanlarin mac basina odedigi ortalama fiyat = 3200 / 25 = 128 TRY

Yani kombine bilet almak ile mac mac gidip bilet almak arasinda pek fark yok.
    Takim basarili oldugu ve ortalama seyirci sayisi bu basarilar sonucu yukseldigi surece kombine bilet sayisinin az olmasinin bir zarari yok.

Hatta eger kupalarda da basarili olursan (yani daha fazla ic saha maci oynarsan), daha fazla kombine satarak kazanabileceginden daha fazla gelir elde edebiliyorsun.

Genelde kombine satmanin nedeni sezon icinde seyircinin bilet satin almama riskini asgari seviyeye indirmek. Bu nedenle kombine almak, genelde her maca ayri ayri bilet almaktan cok daha ucuz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hem penaltı hem kırmızı kart olmuyor artık futbolda. Kurallar değişti, oyuna yansıtmamışlar bunu. Sarı kart olması gerekirken oyuncum kırmızı yedi.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Hem penaltı hem kırmızı kart olmuyor artık futbolda. Kurallar değişti, oyuna yansıtmamışlar bunu. Sarı kart olması gerekirken oyuncum kırmızı yedi.
    Hem penaltı hem kırmızı kart olmuyor derken?

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Kombine sayisinin dusuk olmasinin Fenerbahce'ye pek bir etkisi olmamasi lazim.
    Veri tabaninda:
    Kombine fiyati 3200 TRY
    Bilet fiyati 125 TRY

Sezon icinde 25 tane ic saha maci oynandigini varsayarsak (17 lig + minimum 3 tane kupa + 5 avrupa kupasi)
    Kombine bileti alanlarin mac basina odedigi ortalama fiyat = 3200 / 25 = 128 TRY

Yani kombine bilet almak ile mac mac gidip bilet almak arasinda pek fark yok.
    Takim basarili oldugu ve ortalama seyirci sayisi bu basarilar sonucu yukseldigi surece kombine bilet sayisinin az olmasinin bir zarari yok.

Hatta eger kupalarda da basarili olursan (yani daha fazla ic saha maci oynarsan), daha fazla kombine satarak kazanabileceginden daha fazla gelir elde edebiliyorsun.

Genelde kombine satmanin nedeni sezon icinde seyircinin bilet satin almama riskini asgari seviyeye indirmek. Bu nedenle kombine almak, genelde her maca ayri ayri bilet almaktan cok daha ucuz.
    Gerçek hayatta kulüpler böyle bakmaz ki olaya. Oh iyi ki kombine satmadık sezon içi daha çok para gelir diyen bir yönetici hayal edemiyorum ben.
    Hata olduğu çok açık.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by martymcfly View Post
    Gerçek hayatta kulüpler böyle bakmaz ki olaya. Oh iyi ki kombine satmadık sezon içi daha çok para gelir diyen bir yönetici hayal edemiyorum ben.
    Hata olduğu çok açık.
    Kombine sayisinin cok degisken olmamasinin hata olmadigini yazmadim.
    Ingilizler, ve bu nedenle de oyunun kodu, bizdeki gibi birden yukselen ve birden dusen kombinelere aliskin degil. Bu nedenle kombine sayilari, veri tabaninda basladigi gibi devam ediyor.

Eger uzun vadede gercekci olsun diye veri tabaninda kombine sayisini yuksek tutsak, seyirci ortalamasi artacak ama gelirlerde cok ufak degisiklik olacak. Cevabi yazarken tercih edilecek sonucun bu olmadigini gostermek istemistim.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Ceza sahasi icinde kirmizi kartlik hareket yapilinca kirmizi kart cikar ve penalti olur.
    Rakibin gol sansini engellemek icin yapilan fouller (topa mudahale etmeye calisirken kazara yapilan foul degil) hala kirmizi kart ve penalti.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Ceza sahasi icinde kirmizi kartlik hareket yapilinca kirmizi kart cikar ve penalti olur.
    Rakibin gol sansini engellemek icin yapilan fouller (topa mudahale etmeye calisirken kazara yapilan foul degil) hala kirmizi kart ve penalti.
    Oyun hakkında bir bilgi sorabilir miyim acaba oyuncu PA ve CA değerleri sergilediği forma göre değişim gösterebiliyor mu ? yoksa hep sabit mi

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Burak Akmanoğlu View Post
    Oyun hakkında bir bilgi sorabilir miyim acaba oyuncu PA ve CA değerleri sergilediği forma göre değişim gösterebiliyor mu ? yoksa hep sabit mi
    CA: oyuncunun iyi gununde ne seviyede oynayabildigi.
    Bunun gelisimi oyuncunun gelisme kapasitesine (PA ve yas), antrenman performansina (profesyonellik/kararlilik) ve oynadigi ligin kalitesine (hirs) bagli.
    CA ile PA arasindaki fark, oyuncunun ne kadar daha gelisebilecegini gosteriyor.
    Yas oyuncunun ne kadar gelisim gosterebilecegini belirliyor.
    Profesyonellik oyuncunun isine ne kadar kendisini adadigini, kararlilik zorluklarin ustesinden ne kadar gelebildigini belirliyor ve oyuncunun gelisim hizini etkiliyor.
    Hirs oyuncunun daha ust seviyelerde oynama arzusunu etkiliyor.

Bunlar oyuncunun kapasitesi/kalitesi.
    CA ve PA degisebiliyor.
    PA'nin newgen oyuncular icin degistigine eminim, veri tabanindaki oyuncular icin emin degilim.

Form ise oyuncunun kalitesinin ne kadarini sahada gosterebildigi. Bunu etkileyenler sureklilik ve motivasyon/moral.
    Sureklilik oyuncunun dogal performans dalgalanmasi. Bu dalgalanma, onlenemez bir dalgalanma.
    Motivasyon ve Moral ise takim konusmalari ve futbolcularin mutluluguna bagli. Her oyuncu, karakterine gore, yapilan takim konusmalarina farkli sekilde yanit veriyor ve bu konusmalar performansi, yani formu etkiliyor.

Tabii bir de fiziksel performans var, o da futbolcunun sagligi ve mac kondisyonunun ne kadar iyi olduguna baglidir.

Ornegin bir oyuncunun CA'si 130'dur ama motive edilmesi zordur ve/veya surekliligi dusuktur, maclarda aslinda 105 CA'lik performans gosterir.
    Bir diger oyuncunun CA'si 120'dir ama daha kolay motive edilir ve/veya surekliligi dusuktur, maclarda 118 CA'lik performans gosterir.

Yani her mac oncesinde, oyuncunun fiziksel durumu, motivasyonu/morali ve surekliligine gore o mac icin ozellikleri belirlenir. Bu ozellikler mutlaka oyun icinde gordugunuz ozelliklerden daha dusuk seviyede olur. Ne kadar dusuk olacagi da oyuncunun durumuna baglidir. Oyuncunun mac icinde kullanilan ozellikleri, profilindeki ozelliklerine ne kadar yakinsa, oyuncunun formu o kadar yuksektir.

Yani kisacasi form CA/PA'yi etkilemez. CA ve diger faktorler formu etkiler.

3-5-2 ile Tsl de başarılı olan var mı ?

17-18 senedir bu oyunu oynuyoru kendi çapımda çabalayıp bişey yapmaya çalışırım hep.Bi arkadaşım denemem için bi taktiği mail attı bana geçen hafta,sistem 3-8-0 oyuna Beşiktaş ile başladım 3 sezon oynadım. 3 sezon sonunda
    3 lig
    3 süper kupa
    1 uefa kupası
    2 Şampiyonlar ligi
    2 uefa süper kupa
    2 dünya kulüpler şampiyonası
    2 Türkiye kupası kazandım
    son sezonumda ligde ilk 25 maçta kalemde 3 gol görmüştüm ve 18 sene sonunda oyundan sıkılmış bulunmaktayım siz de sıkılmayın diye taktiği paylaşmıyacağım

Nesil
    2006
    Yer

3 defans 8 ortasaha kaleci maleci yok bam bam bam diyorsun

ahahaha hata olmuş 3/7 olacaktı ama cidden böyle bi taktik yok adam soğuttu beni taktik ile

Nesil
    2006
    Yer

Anladım anladım
    zaten bu oyunun açığı 3lü defans ama sevmediğim için 4lüye devam ediyorum.

Arkadaşlar selamlar.
    FM2016'yı ve önceki oyunları 500 saati aşkın oynamış biri olarak bu sene daha FM17'yi oynama şansım olmadı. Yeni indirimle beraber almayı düşünüyorum ama steamda oyun çok fazla eleştirilmiş. Sebebi nedir acaba? 2016'ya göre çok mu kötü maç motoru falan? Her ikisini de oynayanlar ne düşünüyor? 30 TL uygun bir fiyat her türlü alacağım sanırım ama yorumlarınızı merak ettim.

alex bende her ikisi de var ve ben fm6 oynuyorum, hiç alışamadım bu yılki oyuna bana 16 daha güzel geliyo açıkçası... helveticalite adlı skin fm17 için çıkmadı onun da etkisi var ama 30 tl uygundur bence alıp denemelisin

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

Açıkçası güncellemeden önce daha çok zevk veriyordu bana oyun Nisandan bu yana oynamadım...

Sayfa 8 / 8 İlkİlk ... 678

Mesaj Yetkileri