Sayfa 1 / 6 123 ... SonSon
1 ile 30 arasý toplam 152 sonuç

Konu: FM 2017 - Çýkýþ Günü Veri Tabaný Güncellemesi ve Yardýmcý Araþtýrmacý Alýmý

Nesil
    2003
    Yaþ
    46

Default FM 2017 - Çýkýþ Günü Veri Tabaný Güncellemesi ve Yardýmcý Araþtýrmacý Alýmý

Herkese selamlar,

FM 2017'nin çýkmasýna saatler kala bu baþlýðý açmak istedim.

Çeþitli baþlýklarda dile getirilmiþ ancak veri tabanýna zamanýnda yansýtýlamamýþ bazý gerekli düzenlemelerin yapýlacaðý bir çýkýþ günü veritabaný güncellemesini yayýnlayacaðýz. Bu güncelleme oyunun çýkýþý ile beraber olmayacak, ancak oyunun çýkýþýndan en fazla 24 saat içinde bu baþlýk altýnda yayýnlanacaktýr.

Güncelleme, Türkiye'de fiyatlarý düþük olan bazý futbolcularla ilgili düzenleme ve bazý kulüplerin borç ödemelerinde düzenlemeler içerecektir. Türkiye liginde uzun vadeli kariyer yapmak isteyenlerin bu güncellemeyi kullanmasý tavsiye edilir.

Ayrýca, oyunun çýkmasýyla beraber araþtýrma ekibine yeni çalýþma arkadaþlarý eklemek istiyoruz. Football Manager veri tabaný araþtýrmasýna katkýda bulunmak isteyenlerin buradan eriþebileceðiniz formu doldurmasýný rica ederiz.

Baþlýk þimdilik sadece bildiri amaçlý. Bu nedenle kilitliyorum.
    Veri tabaný güncellemesi hazýr olunca kilidi kýrarýz.

Güncelleme:
    http://dosya.turksportal.net/researc...ncellemesi.rar

Güncelleme 2: Yabancýlarýn vatandaþ olma süresý tekrar 10 yýla çýkartýldý. Ýki dosyadan sadece bir tanesini seçiniz.
    http://dosya.turksportal.net/researc...llemesi_v2.rar

Ýndirdiðiniz rar dosyasýnýn içindeki fmf dosyasýný:
    %userprofile%\documents\Sports Interactive\Football Manager 2017\editor data

klasörünün içine yerleþtirip, yeni bir oyun kurmanýz gerekli.

Yapýlan düzenlemeler:
    1. Kulüplerin borçlarýnýn faizleri düþürüldü, borçlar daha uzun vadeye yayýldý
    2. Bazý teknik direktörlerin taktiksel tercihlerinde düzenlemeler yapýldý
    3. Volkan Þen'in Avrupa Kupalarý cezasý kýsaltýldý
    4. Türkiye'de oynayan futbolcularýn fiyatlarý yükseltildi, maaþ beklentileri düþürüldü.

Ýyi eðelenceler.
    Last edited by perpetua : 05.Kasým.2016 at 08:48

Nesil
    2003
    Yaþ
    46

Yayýmladýðýnýz yamayý kurdum ve G.Saray'ý aldým. Muslera Türk vatandaþlýðýna geçti. Acaba bi problem mi var yoksa doðal biþe mi ?

Nesil
    2003
    Yaþ
    46

Dogru. Vatandaslik suresini de 5 yila indirmistim.
    Peki vatandas olduktan sonra Turk statusunde mi oynuyor?

Evet Türk oldu. Artýk yabancý statüsünde oynamýyor.

Haydaaaa tüh tam da kariyere baþlamýþtým.

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Aslýnda deneme yanýlma yöntemi daha mantýklý uzun kariyere baþlamadan önce 1 yýl tatile alarak denemek daha faydalý olur diye düþünüyorum.
    Bazen yürekli kayýplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

Nesil
    2003
    Yaþ
    46

Yabanci konusu gozume carpmamisti maalesef.
    Ama bir bakima oyun kodundaki hatayi bulmak icin faydali oldu.

Ilk mesaja yeni bir dosya daha ekledim. Bu dosya yabanci olma suresini tekrar 10 yila cikartiyor.

Oyuna baslayanlardan ozur dilerim.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis
    Yaþ
    37

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Yabanci konusu gozume carpmamisti maalesef.
    Ama bir bakima oyun kodundaki hatayi bulmak icin faydali oldu.

Ilk mesaja yeni bir dosya daha ekledim. Bu dosya yabanci olma suresini tekrar 10 yila cikartiyor.

Oyuna baslayanlardan ozur dilerim.
    Oyun kodunda hata yok bildiðim kadarýyla. Yeni yabancý statüsünden önce Türkiye'ye gelmiþ oyuncular için kural eski sisteme göre iþliyor diye biliyorum. Yani vatandaþlýk süresini dolduran yerli statüsüne geçiyor. Ancak yeni kural sonrasý gelenler için milli takýmda oynamaya uygun olma þartý var. Baþka ülkelerin milli takýmýnda oynayan oyuncular vatandýþlýk kazansalar dahi yabancý statüsünde yer alýyorlar.

Nesil
    2003
    Yaþ
    46

Quote Originally Posted by serwan View Post
    Oyun kodunda hata yok bildiðim kadarýyla. Yeni yabancý statüsünden önce Türkiye'ye gelmiþ oyuncular için kural eski sisteme göre iþliyor diye biliyorum. Yani vatandaþlýk süresini dolduran yerli statüsüne geçiyor. Ancak yeni kural sonrasý gelenler için milli takýmda oynamaya uygun olma þartý var. Baþka ülkelerin milli takýmýnda oynayan oyuncular vatandýþlýk kazansalar dahi yabancý statüsünde yer alýyorlar.
    Kendim de test ettim. Muslera vatandas olur olmaz yerli olarak kadro listesine yazilabildi.

SI'dan istediklerim:
    1. Vatandaslik hakki 5 yilda kazaniliyor ama bunun ardindan prosedur 6 ay ila 1 yilda tamamlandiktan sonra vatandasliga gecis olmasi gerekli.

2. Baska milli takimda oynamis veya baska milli takimi secmis kisilerin vatandaslik almalari icin bir neden yok.

3. Futbolcu ancak milli takima secildikten sonra vatandas olabilecegine gore, ancak 140+ CA sahibi olan ve baska ulke milli takimlarinda oynamamis kisiler vatandaslik basvurusu yapmali. Geri kalani milli takima secilemeyecegine gore (en azindan oyun icin) bu prosedurden gecmelerine gerek yok.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis
    Yaþ
    37

@perpetua
    Söylemeye çalýþtýðým þey þu.. Þu an muslera 10 yýlý doldurup vatandaþlýk kazandýðýnda zaten listeye yerli olarak yazýlabilecek. Çift pasaportu olacak ve 2015 ocakta çýkan kuraldan önce geldiði için milli takýma uygunluk þartý aranmayacak. Týpký baþka ülke milli takýmýnda oynadýklarý halde Tr pasaportu taþýyan oyuncularýn yerli sayýlmasý gibi. Misal veli kavlak. Veli ile 10. yýlýný doldurmuþ muslera'nýn teorik olarak farký yok. 2si de çift pasaportlu 2si de baþka milli takýmýn oyuncusu.

Nesil
    2003
    Yaþ
    46

Quote Originally Posted by serwan View Post
    @perpetua
    Söylemeye çalýþtýðým þey þu.. Þu an muslera 10 yýlý doldurup vatandaþlýk kazandýðýnda zaten listeye yerli olarak yazýlabilecek. Çift pasaportu olacak ve 2015 ocakta çýkan kuraldan önce geldiði için milli takýma uygunluk þartý aranmayacak. Týpký baþka ülke milli takýmýnda oynadýklarý halde Tr pasaportu taþýyan oyuncularýn yerli sayýlmasý gibi. Misal veli kavlak. Veli ile 10. yýlýný doldurmuþ muslera'nýn teorik olarak farký yok. 2si de çift pasaportlu 2si de baþka milli takýmýn oyuncusu.
    Tam olarak oyle degil.

TFF Statusune gore:
    A Takým Listesinde yer alacak en az 14 futbolcunun, Türkiye A Milli FutbolTakýmýnda oynama uygunluðuna sahip futbolcu olmasý zorunludur.

2015-2016 Sezonu Birinci Transfer ve Tescil Döneminin baþlangýcýndan önce baþkaülke A Milli Futbol Takýmlarýný tercih etmiþ futbolcular açýsýndan Türkiye A MilliFutbol Takýmýnda oynama uygunluðu þartý aranmaz.

Türk vatandaþlýðýna sonradan geçen yabancýlar ise Türkiye A Milli Takýmýnýn en azbir resmi müsabakasýnda oynadýktan sonra bu kapsamda listeye yazýlabilirler

Yani Muslera veya baska bir milli takimda oynamis hic bir futbolcunun, hic bir zaman, yerli statusunde oynama hakki yok.

Ayrica FIFA kurallarina gore bir futbolcu:
    1. Sadece bir defa milli takim degisikligi yapabilir
    2. Sadece ilk defa milli (genc milli dahil) oldugu tarihte sahip oldugu vatandasliklardan birisine degisiklik yapabilir

Ornegin Fernandao'nun milli takimda oynamasi dusunuluyordu ama Brezilya U23 (simdi tam emin degilim U20 de olabilir) oynadigi ve o tarihte Turk vatandasligi olmadigi icin FIFA'dan Turkiye icin oynama izini almasi mumkun degil. Bu da hic bir zaman yerli statusunde oynayamayacagini gosterir.

Diger bir ornek de Tolgay Arslan. Alt yas kategorilerinde Turkiye icin oynadi. Sonra Almanya'dan tercih kullandi. Yani bir degisiklik hakkini kullandi. Bu nedenle tekrar Turkiye icin oynamak istese de oynayamiyor. Ama Almanya secimini Haziran 2015 oncesi yaptigi icin Turk statusunde sayiliyor.

Kendim de test ettim. Muslera vatandas olur olmaz yerli olarak kadro listesine yazilabildi.

SI'dan istediklerim:
    1. Vatandaslik hakki 5 yilda kazaniliyor ama bunun ardindan prosedur 6 ay ila 1 yilda tamamlandiktan sonra vatandasliga gecis olmasi gerekli.

2. Baska milli takimda oynamis veya baska milli takimi secmis kisilerin vatandaslik almalari icin bir neden yok.

3. Futbolcu ancak milli takima secildikten sonra vatandas olabilecegine gore, ancak 140+ CA sahibi olan ve baska ulke milli takimlarinda oynamamis kisiler vatandaslik basvurusu yapmali. Geri kalani milli takima secilemeyecegine gore (en azindan oyun icin) bu prosedurden gecmelerine gerek yok.
    1-Futbolcularda bu prosedür çok hýzlý iþliyor oyundaki hýz normal musleranýn zaten geçirdiði gün sayýsý 5 yýldan fazla o yüzden bir hafta içinde alýyor vatandaþlýðý

2-Ocak 2015 ten önce/beri Türkiye'de oynamýþ/oynamaya devam eden veya Türk milli takýmýný seçme þansý olan ancak seçmemiþ (Türkiye'de hiç oynamamýþ) kiþilerde yerli oyuncu statüsünde oluyorlar örnek: Veli Kavlak, Eren Derdiyok vs.

3- Vatandaþlýk kazanmadan milli takýmlarda oynayamazsýn o yüzden önce vatandaþ olman gerekiyor ancak bir oyuncunun yerli statüsünde sayýlmasý için milli takýma seçilme zorunluluðu yok o teknik direktör(örnekteki isim fatih terim) tercihidir, milli takýmda oynayabilme ihtimali oyuncunun yerli sayýlmasýna yetiyor

sonuç olarak senin yaptýðýn 5 yýl kuralý doðru ancak yapýmcýlar bu konuyu üþenmeden yukarýda anlattýðým þekilde yaparlar mý onu bilmiyorum. ayrýca CA olayýna girilmemeli diye düþünüyorum 4 5 Türk oyuncu dýþýnda zaten o CA ya gelebilen yok

Nesil
    2003
    Yaþ
    46

Quote Originally Posted by maliergs View Post
    1-Futbolcularda bu prosedür çok hýzlý iþliyor oyundaki hýz normal musleranýn zaten geçirdiði gün sayýsý 5 yýldan fazla o yüzden bir hafta içinde alýyor vatandaþlýðý

2-Ocak 2015 ten önce/beri Türkiye'de oynamýþ/oynamaya devam eden veya Türk milli takýmýný seçme þansý olan ancak seçmemiþ (Türkiye'de hiç oynamamýþ) kiþilerde yerli oyuncu statüsünde oluyorlar örnek: Veli Kavlak, Eren Derdiyok vs.

3- Vatandaþlýk kazanmadan milli takýmlarda oynayamazsýn o yüzden önce vatandaþ olman gerekiyor ancak bir oyuncunun yerli statüsünde sayýlmasý için milli takýma seçilme zorunluluðu yok o teknik direktör(örnekteki isim fatih terim) tercihidir, milli takýmda oynayabilme ihtimali oyuncunun yerli sayýlmasýna yetiyor

sonuç olarak senin yaptýðýn 5 yýl kuralý doðru ancak yapýmcýlar bu konuyu üþenmeden yukarýda anlattýðým þekilde yaparlar mý onu bilmiyorum. ayrýca CA olayýna girilmemeli diye düþünüyorum 4 5 Türk oyuncu dýþýnda zaten o CA ya gelebilen yok
    2. ve 3. maddelerdeki yorumlarin tamamen yanlis. Yukarida TFF statusunde yazanlari aktardim.

http://www.tff.org/Resources/TFF/Doc...ren-Sezonu.pdf

Ocak 2015 ile alakali bir durum yok. 2015/16 sezonunun ilk transfer donemi, Haziran-Eylul 2015.

Vatandaslik prosedurunun futbolcular icin hizi konusunda emin degilim. Ancak vatandaslik kanununda basvuru yapabilmek icin 5 yili doldurmak gerektigi yaziyor. Tabii Turk milli takiminda oynatilmak istenilen futbolcu icin bu prosedurun hizlandirilacagi varsayimini yapabiliriz.

Nesil
    2005
    Yer
    Istanbul/Moskova

Ayrýca, oyunun çýkmasýyla beraber araþtýrma ekibine yeni çalýþma arkadaþlarý eklemek istiyoruz. Football Manager veri tabaný araþtýrmasýna katkýda bulunmak isteyenlerin buradan eriþebileceðiniz formu doldurmasýný rica ederiz.
    Kuzey Kýbrýs yapýlmaya baþlarsa tüm liglerine talibim

2. ve 3. maddelerdeki yorumlarin tamamen yanlis. Yukarida TFF statusunde yazanlari aktardim.

http://www.tff.org/Resources/TFF/Doc...ren-Sezonu.pdf

Ocak 2015 ile alakali bir durum yok. 2015/16 sezonunun ilk transfer donemi, Haziran-Eylul 2015.

Vatandaslik prosedurunun futbolcular icin hizi konusunda emin degilim. Ancak vatandaslik kanununda basvuru yapabilmek icin 5 yili doldurmak gerektigi yaziyor. Tabii Turk milli takiminda oynatilmak istenilen futbolcu icin bu prosedurun hizlandirilacagi varsayimini yapabiliriz.
    Doðru
    2 de sadece tarih hatasý var ben sezon olarak deðilde 2015 in ilk transfer dönemi diye hatýrlýyordum ancak geri kalan kýsmý hatasýz yani tamamen yanlýþ diyerek kesip atamazsýn
    3 için de dediðimi anlamamýþsýn türk vatandaþý olmakla yerli statüsünde olmak farklý þeyler demek istediðimi tam yansýtamamýþým demek istediðim madde þu idi
    g) Yukarýda b, c, d ve e bentlerinde yer alan Türkiye A Milli Futbol Takýmýnda oynamauygunluðuna sahip futbolcularýn, son listelerin TFF’ye ibrazýndan sonra buuygunluðunu kaybetmesi halinde, takip eden ilk transfer ve tescil döneminin baþýndabu kapsamda(yerli statüsünde sayýlma) oynama uygunluðunu kaybeder. Transfer ve Tescil Dönemleri içerisindeTürkiye A Milli Futbol Takýmýnda oynama uygunluðunu kaybeden futbolcular isederhal listedeki Türkiye A Milli Futbol Takýmýnda oynama uygunluðuna sahipfutbolcu statüsünden çýkarýlýrlar.

sana bir eleþtirim olacak onlarca satýr yazýyoruz, gerek ingilizce gerek türkçe, içinde konuyla ilgili bir yanlýþ olduðu anda tüm mesaj çöpe gidiyor hissi uyandýrýyorsun, geride kalan doðrulardan hiç bahsetmiyorsun "evet bak bu doðru ancak bunlar da hatalý" demiyorsun direk hatalarý söyleyip sonraki mesaja geçiyorsun.

belki zamanýn yok uzun uzun yazmaya o an ancak bu davranýþýn sana mesaj atacak insanlarý etkiliyor insanlarýn hata yapmalarý bir konuyu yanlýþ bilmeleri normal ancak soru sormalarý veya doðru olduðuna inandýklarý þeyi söyleme heveslerini kýrmamalýsýn bu üslüp biraz kýrýcý tamamen iyi niyetle bu konuda eleþtiride bulunmak istedim

Nesil
    2003
    Yaþ
    46

Quote Originally Posted by maliergs View Post
    Doðru
    2 de sadece tarih hatasý var ben sezon olarak deðilde 2015 in ilk transfer dönemi diye hatýrlýyordum ancak geri kalan kýsmý hatasýz yani tamamen yanlýþ diyerek kesip atamazsýn
    Ocak 2015 oncesi Turkiye'de oynamis olmak ile ilgili bir kisitlama da yok statude.
    Statunun soyledigi net. Haziran 2015 oncesi baska milli takimi secmis olanlar yerli statusunde, daha sonra secmis olanlar yabanci statusunde.
    Yani Mesut Ozil ve Ilkay Gundogan yerli statusunde.
    Emre Can yabanci statusunde.

3 için de dediðimi anlamamýþsýn türk vatandaþý olmakla yerli statüsünde olmak farklý þeyler demek istediðimi tam yansýtamamýþým demek istediðim madde þu idi
    g) Yukarýda b, c, d ve e bentlerinde yer alan Türkiye A Milli Futbol Takýmýnda oynamauygunluðuna sahip futbolcularýn, son listelerin TFF’ye ibrazýndan sonra buuygunluðunu kaybetmesi halinde, takip eden ilk transfer ve tescil döneminin baþýndabu kapsamda(yerli statüsünde sayýlma) oynama uygunluðunu kaybeder. Transfer ve Tescil Dönemleri içerisindeTürkiye A Milli Futbol Takýmýnda oynama uygunluðunu kaybeden futbolcular isederhal listedeki Türkiye A Milli Futbol Takýmýnda oynama uygunluðuna sahipfutbolcu statüsünden çýkarýlýrlar.
    Dedigini anladim.
    Ilk olarak bir futbol veritabani/oyunu uzerine calisiyoruz.
    Yani her vatandas olma hakki olanin vatandas olacagini varsaymaya gerek yok. Vatandaslik alarak kendisine bir avantaj saglayacak futbolcularin vatandas olmasi gerekli.

Vatandasligin ne gibi avantaji var?
    Bir milli takimda oynama ve ligde yerli statusunde oynama (bazi ulkelerde vergi avantaji da olabilir ama bu Turkiye icin gecerli degil).
    Baska ulke icin milli olmus ve/veya Turkiye milli takim formasini giyemeyecek birisi icin vatandas olmanin bir nedeni yok cunku bir avantaji yok.

Ayni sekilde, 5 yil PTT 1. Lig'de oynamis ve kalitesi yetmedigi icin hic bir zaman Turkiye milli takim formasi giyemeyecek bir yabanci futbolcunun Turk vatandasligi almasina da gerek yok.

140 CA kisitlamasinin nedeni milli takim teknik direktorlerinin kolay kolay benzer kalitede Turk futbolcular varken yabanci bir futbolcuya milli takim formasi giydirmeyecegi gercegi. Yabancilarin cogunlugunun en erken 22-23 yaslarinda Turkiye'ye gelecegi ve vatandasliga basvurma hakkina en erken 27-28 yasinda ulasacagi goz onunde bulundurulursa, bu yastaki 125-130 CA'lik bir futbolcu yerine 120 CA'lik bir Turk genci her zaman tercih edilecektir. Yani milli takim formasi giydirilecek yabanci bir oyuncunun, alternatiflerinden cok daha ileride olmasi gerekli.

sana bir eleþtirim olacak onlarca satýr yazýyoruz, gerek ingilizce gerek türkçe, içinde konuyla ilgili bir yanlýþ olduðu anda tüm mesaj çöpe gidiyor hissi uyandýrýyorsun, geride kalan doðrulardan hiç bahsetmiyorsun "evet bak bu doðru ancak bunlar da hatalý" demiyorsun direk hatalarý söyleyip sonraki mesaja geçiyorsun.

belki zamanýn yok uzun uzun yazmaya o an ancak bu davranýþýn sana mesaj atacak insanlarý etkiliyor insanlarýn hata yapmalarý bir konuyu yanlýþ bilmeleri normal ancak soru sormalarý veya doðru olduðuna inandýklarý þeyi söyleme heveslerini kýrmamalýsýn bu üslüp biraz kýrýcý tamamen iyi niyetle bu konuda eleþtiride bulunmak istedim
    Amacim uzmek veya kirmak degildi.
    Ancak ben halkla iliskiler uzmani veya pazarlamaci degilim.
    Yani her zaman once insanlarin okumak istediklerini okumalarini saglayip, daha sonra yanlislarini siralayacak bir yapida degilim.
    Bu nedenle bir konuda iddiali bir yazi yazmis kisinin once arastirmasini yapmis olmasini bekliyorum.
    Tabii iddiali bir yazi yazmak yerine soru sorarak da bu gecis yapilabilir.
    Beni, size hizmet etmekle yukumlu bir sirket calisani olarak degil (cunku degilim), sizler gibi FM'i seven ve kendi vaktinden ayirarak cevap vermeye calisan birisi olarak gormeniz cok daha dogru olur.
    Last edited by perpetua : 05.Kasým.2016 at 18:31

Nesil
    2006
    Yer
    Ýstanbul
    Yaþ
    35

Türkiye için en erken baþlangýç tarihini seçmiþ olsam bile takýmlar 2 yada 3 hazýrlýk maçý oynamýþ oluyor...

Nesil
    2008
    Yer
    Ýstanbul

Sýkýntý yok uzun süreli kariyere baþlayabiliriz v2 ile deðil mi?

Quote Originally Posted by lakin1907 View Post
    Sýkýntý yok uzun süreli kariyere baþlayabiliriz v2 ile deðil mi?
    Ben baþladým,sýkýntý YÖK.

Nesil
    2009
    Yer
    MERSÝN
    Yaþ
    38

Bende Mersin ÝY ile baþladým ama transfer yasaðý uygulanmamýþ 2 senedir transfer yasaðýmýz var bizim ama oyunda açýk transfer tahtasý

Bu yama ile alakalý olduðunu sanmýyorum ama kurduktan sonra ligde bütün maçlarým 1-0 veya 1-1 bitti ligin 5. haftasý en çok gol atan takýmýn 5 golü var

normal türk olma statüsü v2 mi v1 mi ellenmeden þu anki futbolumuzda hangisi yani ona göre indireceðim birini

Nesil
    2003
    Yaþ
    46

Quote Originally Posted by CanrY View Post
    normal türk olma statüsü v2 mi v1 mi ellenmeden þu anki futbolumuzda hangisi yani ona göre indireceðim birini
    v2 daha gercekci sonuclar verecektir.

Nesil
    2003
    Yaþ
    46

Quote Originally Posted by kapalicarsi View Post
    Bu yama ile alakalý olduðunu sanmýyorum ama kurduktan sonra ligde bütün maçlarým 1-0 veya 1-1 bitti ligin 5. haftasý en çok gol atan takýmýn 5 golü var
    Yama ile ozellikle Anadolu takimlarinin teknik direktorleri daha az onde pres yapiyor.

Yama ile ozellikle Anadolu takimlarinin teknik direktorleri daha az onde pres yapiyor.
    Yo kmaç baþý 20 küsür þu tattým ama olmuyo b itürlü kapattým þimdi yamasýz deniycem

Yo kmaç baþý 20 küsür þu tattým ama olmuyo b itürlü kapattým þimdi yamasýz deniycem
    Gelmiþsin Ortalama 20 Þut Atmýþsýn Ama Olmamýþ Bu Demek ki @Perpetua'nýn Dediði Gibi Anadolu Takýmlarýný Geriye Çekilerek Katý Savunma Yapmasý Amaçlanmýþ Ama Sen Rakibi Açamamýþsýn. Burda da Bir Yerlerde Teknik Olarak Eksikleri Olduðunu Gösteriyor Takýmýnýn. Þuursuzca Oynamak da Fayda Etmiyor Malesef.

Mesela Bu Sezon Gerçekte ki Beþiktaþ'ýn Oyun Anlayýþýnda Top Hakimiyeti Genel Olarak Bizde Ama Takým Son Vuruþlarda ya da Teknik Olarak Bence Þuana Kadar Çok Yetersiz. Ýnsan Biraz Þut Atar Deðil mi?, Öldürücü Toplarla Savunmayý Ekarte Et Vuruþu Yapacak Adamýna Topu Çýkar Son Adamýnda Kalitesini Gösterip Kilidi Açsýn. Ama Bu Sezon Þuana Kadar Bunlarý Yapan Bir Takým Görmedim.

En Tehlikeli Ýnsan Az Anlayýp Çok Ýnanandýr. "A.Çehov"

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Gelmiþsin Ortalama 20 Þut Atmýþsýn Ama Olmamýþ Bu Demek ki @Perpetua'nýn Dediði Gibi Anadolu Takýmlarýný Geriye Çekilerek Katý Savunma Yapmasý Amaçlanmýþ Ama Sen Rakibi Açamamýþsýn. Burda da Bir Yerlerde Teknik Olarak Eksikleri Olduðunu Gösteriyor Takýmýnýn. Þuursuzca Oynamak da Fayda Etmiyor Malesef.

Mesela Bu Sezon Gerçekte ki Beþiktaþ'ýn Oyun Anlayýþýnda Top Hakimiyeti Genel Olarak Bizde Ama Takým Son Vuruþlarda ya da Teknik Olarak Bence Þuana Kadar Çok Yetersiz. Ýnsan Biraz Þut Atar Deðil mi?, Öldürücü Toplarla Savunmayý Ekarte Et Vuruþu Yapacak Adamýna Topu Çýkar Son Adamýnda Kalitesini Gösterip Kilidi Açsýn. Ama Bu Sezon Þuana Kadar Bunlarý Yapan Bir Takým Görmedim.
    Sorun Beþiktaþta deðil hiç bi takým 1 golün üzerine çýkamadý

Nesil
    2003
    Yaþ
    46

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Aynen oyle. Daha planli bir sekilde rakip kaleye gitmek ve gol aramak gerekiyor.

Bence Turkiye liginde bu yoldan (takimlarin az pres yapmasi) devam etmek daha dogru olacaktir. Maclarin temposuzlugu bu sekilde oyuna daha iyi yansidi bence.

Hatta anadolu kuluplerinin cogunun tempo arttirinca arkada cok bos alan birakiyor ve fark yiyor olmasi da daha dogru olacak bence.

Nesil
    2003
    Yaþ
    46

Sorun Beþiktaþta deðil hiç bi takým 1 golün üzerine çýkamadý
    O zaman sans diyecegim cunku test oyunlarimda 4-3 biten maclar bile vardi.

Sayfa 1 / 6 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri