Sayfa 1 / 8 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 236 sonuç

Konu: FM 2017 - 17.3.0 Güncellemesi ve Düzeltme Yaması (Yama ilk mesajda)

Nesil
    2003

Default FM 2017 - 17.3.0 Güncellemesi ve Düzeltme Yaması (Yama ilk mesajda)

Steam üzerinden güncelleme otomatik olarak yüklenecektir.

Önümüzdeki bir kaç gün, özellikle Türkiye veri tabanında gözünüze çarpan hataları/eksikleri bu başlık altında belirtirseniz ufak bir güncelleme yaması hazırlamayı planlıyorum.

Herkese iyi oyunlar.

Turksportal Mart 6, 2017 Güncelleme Yamasını İndir

İndirdiğiniz rar dosyasının içindeki fmf dosyasını:
    %userprofile%\documents\Sports Interactive\Football Manager 2017\editor data

klasörünün içine yerleştirip, yeni bir oyun kurmanız gerekli.

Yapılan bir çok düzenleme var. Bunlardan bazıları:
    1. Türkiye ligindeki teknik direktör taktik anlayışlarında bazı ufak düzenlemeler yapıldı.
    2. Bazı futbolcuların özelliklerinde ve mevkilerinde bu başlık altında ve testlerde belirlenen düzenlemeler yapıldı (büyük çaplı bir değişim değil).
    3. Euro 2016'da oynayan oyuncuların tatilden dönme süreleri düzeltildi.

Turksportal Mart 12, 2017 Güncelleme Yamasını İndir

Ikinci yamada Turkiye liglerinde yasanilan denge sorunu duzeltilmeye calisildi. Detayli olarak:
    1. Kisilerin cesitli ulkelerde futbolcu bilgisi biraz yukseltildi
    2. Maas ve Transfer bedeli normlari yeniden duzenlendi.
    3. Kurumlar Vergisi (sifir olmasi gerekirken oyun bir bedel uyduruyordu) ve Ulkedeki teknik direktorlerin normalde kullandigi dizilislerde duzenleme yapildi.
    4. Uc buyuklerin oyuna baslarken ellerinde olan nakit icin duzenleme yapildi.

Not: Her iki yama birbirinden farkli degisiklikleri icermektedir. Yapilan calismanin tum etkilerinden faydalanmak icin iki dosyayi birlikte kullaniniz.
    Last edited by perpetua : 12.Mart.2017 at 21:08

Bruno Mota ve Daniel Kolar Gaziantepspor'dan, Serdar Kesimal Akhisarspor'dan gönderildi.

sanırım maç motoruna hiç dokunulmadı, değil mi?

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

Sanki maç motorunda değişiklik var gibi..Defanslar elek gibi geldi bana

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Her oyun başlangıcında Real Madrid'ten Mariano'ya Başakşehir, Trabzonspor ve Beşiktaş'ın da olduğunu 30 takım saldırıyor. Real Madrid kiralık göndermeye çalışıyor hemen, Monaco da satın almaya çalışıyor. Monaco ile Milan arasında tercih yapıyor. İlginç geldi.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Maç motorunda gözle görülür fark var rahatlıkla söyleyebilirim ilk izlenimlerin gayet olumlu.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Resmen rezillik.. Beşiktaş kadrosundaki oyuncuların profilerine bak..
    Bu Marcelodaki Agresiflik,Cesaret neden düşürüldü ?
    Atibanın neden hala Pas, İlk dokunuş,Sogukkanlılık,Top kapma değerleri yükseltilmedi?
    Atibanın Gücü 13 he ? Pası 12 ? Top kontrolü 12 ? Aklı başında olan insan düşünür bu adam bu değerlerle bu futbolu oynayabilirmi diye.Sakın bana yan pas yapıyor. top kapmak için pozisyon olarak top kapıyor o yüzden top kapması böyle gibi saçma sapan gerekçeler söylemeyin.
    Quaresmadaki 2 sezondur mental gelişimi göremediniz mi ? Neden profili aynı kaldı ?
    Cenk Tosunun Çalışkanlığı 10 he Takım oyunu 10 ?
    Rhodolfodaki bu haklı düşüşü oyuna yansıtabiliyorsunuzda şu yukarda bassettiklerimi neden oyuna yansıtmıyorsunuz.Böyle saçma sapan profiller görmedim.Ya bu işi bırakın başkası yapsın yada doğru değerleri verin.Kaç sezondur veritabanlarını bekliyorum.Bir bakıyorum profillere oyundan soğuyorum.
    Bu oyunu 2001 yılından beridir oynuyorum hayatımda son birkaç sezondur bu kadar saçma sapan türkiye ligi profilleri görmedim.Resmen taraflı takım profilleri var oyunda. Fenerbahçe ve Galatasaray araştırmacı uçuk değerler veriyorlar konu bizim Beşiktaş olunca saçma sapan değerler.Ligi 2 sezondur kasıp kavuran Beşiktaşlı oyuncuların profillerine bak birde 2 sezondur 2 pas bile yapamayan diğer takımların profillerine.Düşüş bile yok.

Bende çok eski bir Cm Fm oynayicisiyim benim uzun zamandan beri takip edip söylemek istemediğim şeyleri bir anda yazıya dokmussun yüz de yüz katılıyorum sana

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ozan42 View Post
    Atibanın neden hala Pas, İlk dokunuş,Sogukkanlılık,Top kapma değerleri yükseltilmedi?
    Atibanın Gücü 13 he ? Pası 12 ? Top kontrolü 12 ? Aklı başında olan insan düşünür bu adam bu değerlerle bu futbolu oynayabilirmi diye.Sakın bana yan pas yapıyor. top kapmak için pozisyon olarak top kapıyor o yüzden top kapması böyle gibi saçma sapan gerekçeler söylemeyin.
    Quaresmadaki 2 sezondur mental gelişimi göremediniz mi ? Neden profili aynı kaldı ?
    Rhodolfodaki bu haklı düşüşü oyuna yansıtabiliyorsunuzda şu yukarda bassettiklerimi neden oyuna yansıtmıyorsunuz.Böyle saçma sapan profiller görmedim.Ya bu işi bırakın başkası yapsın yada doğru değerleri verin.Kaç sezondur veritabanlarını bekliyorum.Bir bakıyorum profillere oyundan soğuyorum.
    Bu oyunu 2001 yılından beridir oynuyorum hayatımda son birkaç sezondur bu kadar saçma sapan türkiye ligi profilleri görmedim.Resmen taraflı takım profilleri var oyunda. Fenerbahçe ve Galatasaray araştırmacı uçuk değerler veriyorlar konu bizim Beşiktaş olunca saçma sapan değerler.Ligi 2 sezondur kasıp kavuran Beşiktaşlı oyuncuların profillerine bak birde 2 sezondur 2 pas bile yapamayan diğer takımların profillerine.Düşüş bile yok.
    Sahsen bazi yorumlarina hak vermekle beraber (ornegin Quaresma'nin zihinsel ozelliklere ekleme yapma), bazi diger yorumlarina katilmiyorum (Atiba'nin pas ve top kapma ozelligi).

Neden katilmadigimi yazsam bu farkli fikirleri kabul etmeyecegini zaten pesinen yazmissin. Bu nedenle yazmiyorum.

Bahsettigin futbolcularin, sence, nasil profillere sahip olmasi gerektigini (editor'u kullanarak) gosterebilirsen belki de daha somut bir sekilde yol gostermis olursun. Biz de katildiklarimizdan faydalanir, katilmadiklarimizi gozardi ederiz.

Caner opsiyonu kullanınca geliyor mu?

Ozan ın serzenişinde bir tek Cenk in takım oyuyuna katılmıyorum,hucum ederken paslaşma yaparken bile Cenk topun kendisine gol vuruşu için geri atılabileceği bi şekilde pas veriyo,aşırı bencil.
    Fabri de artış bekliyodum dokunulmamış galiba
    Atiba konusunda yıllardır serzenişteyim
    Quaresma bence 34 yıllık yaşamında en verimli oyununu oynuyo takım oyununa dokunulabilirdi

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Q7 konusunda haklısınız. Atiba'nın bahsettiğiniz özellikleri değil ama 1-2 mental özelliğinde artış yapılabilir.
    Ancak Cenk Tosun konusunda haksızsınız. Bi Beşiktaşlı olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki Cenk'in takım oyununa 5 bile fazla.

Bir de Beşiktaş Jimnastik Kulübü İstanbul yazıyor takım isminde diğer kulüplere baktım şehir ismi yazmıyor

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by kapalicarsi View Post
    Bir de Beşiktaş Jimnastik Kulübü İstanbul yazıyor takım isminde diğer kulüplere baktım şehir ismi yazmıyor
    Indirdigin bir yama yuzunden olmasin?
    Kulup isimlerini, sponsor adini cikarttiktan sonra, TFF'de kayitli olduklari isimlerle oyuna yansitmaya calisiyoruz.
    Yani veri tabaninda "Beşiktaş A.Ş." olarak yer aliyor.

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Indirdigin bir yama yuzunden olmasin?
    Kulup isimlerini, sponsor adini cikarttiktan sonra, TFF'de kayitli olduklari isimlerle oyuna yansitmaya calisiyoruz.
    Yani veri tabaninda "Beşiktaş A.Ş." olarak yer aliyor.
    Alman ligi için yaptım yama
    Mantıklı fikir )

Quote Originally Posted by lionslaw View Post
    Maç motorunda gözle görülür fark var rahatlıkla söyleyebilirim ilk izlenimlerin gayet olumlu.
    En çok önemsediğim konu neleri olumlu gördüğünü paylaşabilir misin? Ben de o gözle bakarım.

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

Quote Originally Posted by Cengo View Post
    Her oyun başlangıcında Real Madrid'ten Mariano'ya Başakşehir, Trabzonspor ve Beşiktaş'ın da olduğunu 30 takım saldırıyor. Real Madrid kiralık göndermeye çalışıyor hemen, Monaco da satın almaya çalışıyor. Monaco ile Milan arasında tercih yapıyor. İlginç geldi.
    Bende mariano arap ülkesine kiralandı.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Neresi uçuk değerdir, neresi abartıdır? Ezbere yorum oluyor. Forum kurallarını iyi okumanızı tavsiye ederim. Argümansız karalamak amaçlı yorum yapmak kabul edilemez. Bir görüşünüz var ise bunu detayları ile anlatarak paylaşmalısınız. Bu şekilde maç izlemeden ezbere yapılan yorumun manası yoktur.

Diğer oyunculara bakıp bu niye kötü, bu niye böyle demeden önce maç izleyerek neden düşük ya da yüksek olduğuna dair fikir sahibi olmak sureti ile yorum yapmalısınız. Oynarken Barcelona ya da Real Madrid ile rekabet etmek istiyor olabilirsiniz ama onlar ile karşılaştırarak bu niye kötü demenin hiç bir manası yoktur. Şu şampiyon oldu, daha iyi olmalı diye bir mantık da olamaz. O zaman diyebiliriz ki, Bursaspor şampiyon olduğu senede diğer takımların oyuncularından yetenekli miydi? Taraftarlık da yapılacak konu değildir. Argümansız eleştiriyi kabul etmiyoruz. Hayatta yapılacak en büyük hata bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğunu iddia etmek olur.
    Last edited by Cengo : 02.Mart.2017 at 16:43

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Quaresma ligin 2, haftası tatilden dönüyor bu arada. ağustosun 10 u gibi döndü normalde tatilden

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by kapalicarsi View Post
    Quaresma ligin 2, haftası tatilden dönüyor bu arada. ağustosun 10 u gibi döndü normalde tatilden
    Garip.
    Nedense tatil iki defa girilmis. Hatta milli takim tatilleri her oyuncu icin iki defa girilmis durumda.
    Bunlari farkli bir dosya ile bildiriyoruz. Herhalde dosyayi iki defa eklediler ve tatiller ust uste bindi.
    Tesekkurler.

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

patch den sonra oyun inanılmaz yavaşladı, boş bir günün geçmesi bile 1 kaç dk sürüyor. Resmen oyundan soğudum.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Tatil konusunda bug bildirmiştim. Sabit dönem tarihlerini değiştirerek düzelttiler ama sanırım tatil verisinde bir karışıklık oldu. Fenerbahçe tarafında tatil tarafı düzeltilmişti.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2004
    Yer
    Stockholm, Isvec

Yamadaki degisiklik/duzeltme listesini okudum. Turkiye ligleri ile herhangi bir sey yoktu. Gerci listeyi yayimlayan SI yöneticisi yapilan degisiklikler ve duzeltmeler listedekilerle sinirli degildir diye belirtmis. Merak ettigim bizim liglerdeki belirgin sorun giderildi mi? Yani gercekcilikle ilgili olan. Takimlarin finansal durumlarinin yarattigi sorunlar vs. Bu durumu cözmek icin Perpetua bir yama cilarmisti hatirlarsaniz. Bu yamanin icerigi resmi 17.3.0 yamasina yansidi mi? Sorunlar giderildi mi? Ömer Abi-Perpetua yanitlayabilirsen seviniriz

Saygilar

Quote Originally Posted by deimar View Post
    patch den sonra oyun inanılmaz yavaşladı, boş bir günün geçmesi bile 1 kaç dk sürüyor. Resmen oyundan soğudum.
    Buna ben de katılıyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

Türkiye ligini bilmiyorum ama diğer küçük liglerde var olan genç oyuncular ve transferler yok

Oyuncu profilleri ile ilgili birçok sorun var bence de.

Ayrıca belki bazı arkadaşlar hatırlayacaktır, oyun ilk çıktığında İstanbul kulüplerinin içinde bulunduğu rezil durumdan (ertesi sezon küme hattına gerilemeleri) ve (lige yeni çıkan) Anadolu kulüplerinin şampiyonluğa oynamalarından bahsetmiştim. Bu konuda da bir düzelme yok gibi görünüyor.

Birde belirtmek istedim, önceki yama ve oyunlarda olan Facundo Colidio büyük databasede bile yok...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Schneider View Post
    Oyuncu profilleri ile ilgili birçok sorun var bence de.

Ayrıca belki bazı arkadaşlar hatırlayacaktır, oyun ilk çıktığında İstanbul kulüplerinin içinde bulunduğu rezil durumdan (ertesi sezon küme hattına gerilemeleri) ve (lige yeni çıkan) Anadolu kulüplerinin şampiyonluğa oynamalarından bahsetmiştim. Bu konuda da bir düzelme yok gibi görünüyor.

Birde belirtmek istedim, önceki yama ve oyunlarda olan Facundo Colidio büyük databasede bile yok...
    Koyulastirdigim bolume katilmiyorum. 3 buyuklerin hepsi ilk sezon oldukca buyuk kar ediyorlar ve ilk sezon sonundaki yaz transfer donemi bir hayli hareketli geciyor.

28. Default

oyun yamadan sonra oynanmaz oldu. 1 saatte 1 haftayı geçemedim daha. kapattım oyunu, bu konuda patch yayınlanana kadar oynamam.

29. Default

Gerçekten çok yavaş. Ayrıca ilk tema çok kötü beyaz üstüne beyaz yazılar okunmuyor. Neyse ki daha iyisi de mevcut

Oyunun yavaşlığından şikayetçi olan arkadaşlar tercihlerden GPU yerine Arayüz modunu seçsinler. Gözle görülür bir fark hissedeceklerdir.
    Bu arada benim oyunda Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi elemelerinde Rostov ve Ajax'ı eleyip gruplara kaldı. Benim için gerçekçilik sıfır.

Sayfa 1 / 8 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri