Sayfa 4 / 4 İlkİlk ... 234
91 ile 101 arası toplam 101 sonuç

Konu: GALATASARAY - Bizim yarım kalan bir hikayemiz var...

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Üç hafta kala şampiyonluğu garantileyince yönetim ön bütçeyi sundu:

1-0 kaybettiğimiz ilk maçın rövanşında inanılmaz üstün bir oyun sergileyerek ezeli rakibimizi saf dışı bıraktık. İstatistiklere dikkat lütfen Kötü form grafiğimizi de bu maçla geride bırakmış olduk.

Ligin son 4 maçını da kazanarak bozulan façamızı biraz olsun düzelttik

Konya da rüzgara fazla dayanamadı. Ivanic sakatlığının acısını Konya'dan çıkarttı. Kupa da 1 yıl aradan sonra yine bizim.

İvanoviç hangi rolde oynuyor. Bende leblebi gibi gol atan ofansif orta saha olsun istiyorum ama küçük takımlarda zor

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Şampiyonluk için tebrik ederim. Ligin sonlarında açılmışsın. Yönetimde bonkör davranmış.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by ultrafanatik View Post
    İvanoviç hangi rolde oynuyor. Bende leblebi gibi gol atan ofansif orta saha olsun istiyorum ama küçük takımlarda zor

Ivanic'i 2018 yazında Dinamo'dan (Hırvatistan) 4.5 M Euro'ya kulübe kazandırdım. AMC pozisyonunda ofansif oyun kurucu (destek) olarak 43 (42'si ilk 11'de) maçta 12 gol 8 asistle oynadı, altta istatistiklerde daha ayrıntılı görebilirsin, profili de altta, aslına bakarsan bu yıl destek yerine hücum görevinde kullanmayı düşünüyorum çünkü bitirici ve teknik özellikleri forvet ayarında, top sürmesi de iyi.

Quote Originally Posted by pusathan01 View Post
    Şampiyonluk için tebrik ederim. Ligin sonlarında açılmışsın. Yönetimde bonkör davranmış.
    Yönetim transfer gelirinden gelen payı da %100'e çıkardı, aslında halihazırda zaten var olan bütçeydi, sadece kısıtlama yapmadılar, takımda maaşları yıllık toplam 42 M Euro'larda tuttuğum için mali durum oldukça iyi. Prensip olarak yıllık 3 M Euro'yu tavan maaş olarak belirledim, şu anda kaptan Luan bu kadar alıyor, eskiden Real'de de kim gelirse gelsin Raul alırdı en yüksek maaşı, o hesap. Altta sözleşme tutarlarını görebilirsin.

SEZON ÖZETİ VE OYUNCU PERFORMANSLARI

Genel olarak verimli bir sezon geçirdiğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Ligde bizi zorlayan bir ekip olmazken kupada gerçekten çetin mücadeleler yaşadım, TS ve FB eşleşmeleri oldukça zevkli ve heyecanlıydı. Şampiyonlar Ligi'nde ise geçen sezon son 16'ya kalmıştık, bu yıl çeyrek final oynamayı başardık, bu açıdan değerlendirirsek hedefimizin üzerine çıktığımızı söyleyebilirim. Seneye de en kötü son sekizde olmayı hedefliyorum.

TSL'de yılın takımına bakınca bile hangi poziyonlarda oynayan oyuncularımızın performanslarını yükseltmeleri gerektiği açıkça belli oluyor.

Oyuncu performanslarına değinirsek; sezon boyunca 35-40 maçın üstüne çıkabilen oyuncular kulübün yükünü çektiler, onlara ayrı parantez açıyorum.

Sol kanat oyuncumuz G. Martinez, 10 numaramız bu yıl takıma iyice ısınmasıyla birlikte mükemmel bir sezon geçirdi, gerek sol kanat bindirmeleri, gerek çalımları ve hızıyla, yeri geldiğinde attığı mükemmel frikik golleriyle takımın şefi görünümündeydi. 48 maçta 12 gol, 17 asist, 7.41 ort. puan gibi bir istatistik yakaladı. Altta profilini görebilirsiniz.

Sol bek Olaza sezonu en yüksek puan ortalaması (7.42) ile bitiren oyuncumuz oldu. Hücum beki olarak 45 maçta 3 gol, 7 asisti var. Ayrıca bu sene iyi bir gelişim gösterdi, profili:

Ön liberolarımızdan Jung ve Cubas da defansif olarak üstlerine düşen görevleri başarıyla yerine getirdiler, Jung'tan ofansif olarak daha iyisini bulabilirsem bu yıl oraya bir takviye yapabilirim ama istediğim biraz zor görünüyor. Cubas'ın gelişimi antrenörlerimizin en fazla dikkatini çeken profildi. Oldukça zeki bir defansif oyun kurucu, markaj, top kapma ve pozisyon alma gibi savunma özellikleri de iyi düzeyde. Profilleri:

Atak orta sahada ofansif oyun kurucu olarak görev alan genç Ivanic'ten yukarda bahsettim. Ofansif olarak daha fazla yararlanmak istiyorum, hücum görevinde oynatabilirim. Profili:

Defans göbeklerimiz Reyes ve Luan'dan da çok memnunuz, harika bir ikili oldular, özellikle Reyes hava topu hakimiyetiyle hem gol, hem asist olarak ortalama bir DC'nin verebileceğinden daha fazla katkıda bulundu (45 maç 5 gol, 6 asist). Luan da kritik anlarda golleriyle ve top kapmalarıyla bir kaptana yakışır bir sezon geçirdi, kendisiyle lig bitimine doğru kontrat yeniledik, kulüpte en fazla kazanan isim. Profilleri:

Forvette Bou attığı 25 gole rağmen artık iyi zamanlarını geride bıraktı, bu yıl yerine daha iyi ve genç bir forvet takviyesi yapacağız. Kiralık Enes de 15 gol ile gol yükünü çeken oyunculardandı ama CL'de Man U 'ya karşı kaçırdıklarını unutamıyoruz, iyi bir yedek olabilir, seneye de bizimle olacak, kiralık sözleşmesini uzattık.

Kalede genç Rajkovic tatmin edici bir sezon geçirdi, daha 23 yaşında ve harika kalecilik vasıflarına sahip. Profili:

Sağ bekte 2 yıldır kiralık oynayan Almamy Toure ile bu yıl maalesef yollarımız ayrılıyor, Monaco ilk 11'de düşünüyor kendisini, oyunda gördüğüm defansif-atak-fiziksel-mental açılardan en iyi sağ beklerden biri. Maalesef onun ayrında bir oyuncu bulamıyoruz, yeri çok zor dolacak. Özer Özdemir mental olarak zayıf kalıyor biraz, direk onu Toure'nin yerine monte edeceğimi sanmıyorum. Toure'nin profili:

Sağ kanat oyuncularımızdan Kelvin ve Emre Mor asist desteklerine rağmen istikrarlı değillerdi, yerlerine daha iyi bir sol ayaklı sağ iç forvet bulmalıyım, bu da zor görünüyor, pazara daha detaylı bakıcaz.

TAKTİKSEL TAVSİYE TALEBİ: 4-2-3-1'de kanatlarımdan biri kanat rolündeyken diğeri hep iç forvet olmuştur, her ikisini de kanat rolünde oynatmak taktiksel olarak ne derece doğrudur, bu şekilde başarılı olabilir miyim, yorumlarınızı bekliyorum?

CL'yi aynı grupta olduğumuz ve yendiğimiz Juve şampiyon oldu. AL'de ise Arsenal nihayet bir Avrupa kupasına uzanabildi CL'nin sürpriz performans takımı seçildik.

Diğer liglerde sezon sonu puan durumları şu şekilde:

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Oyuncuların güzelmiş.
    Taktik konusunda pek iyi olmadığım için sorunu bilemiyeceğim ama ben bu seride kanatlardan değil ama kanat beklerden daha çok verim aldım.

Sağ bek aradığını söylemişsin. Bu çocuk işini görebilir mi?

Forvet olarak 4 isim önerebilirim. Sergio Diaz, Maximillliano Romero, Walter Gonzalez ve Ezequiel Ponce olabilir. Hatta Alexander İsak ı da önerebilirim. Ponce'yi Roma sözleşmesi bitiminde serbest bırakıyor.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Dostum yakın takibin ve oyuncu önerilerin için teşekkürler. Sağbek için Sant'Anna'ya baktım ama biraz daha kalifiye bir oyuncu arıyorum. Önerdiğin golcülerin çoğu takip listemde, birkaç aday daha var kafamda, son kararı henüz vermedim.

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Şimdi önemli olan oyuncuları tutmak diye düşünüyorum.Bu seride Başarı = İstikrar. Giden olursa da takip listenden hemen yerini doldur.Uyum süreci sıkıntısı yaşamasın diye.Tabi bu dediklerim Avrupada başarı için bu saatten sonra Ligi bırakmazsın zaten.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Birde Quielmes den Ellias Barraza ( Galiba öyle adı vardı.) sağ bek olarak onada bak derim. Bir süre sonra Avrupa kulüpleri peşine düşüyor. Forvet olarakda soy ismi Valdez diye bir çocuk var. Ben 9,5 M TL ye PSG ye satmıştım. En azından ucuza koparabilirsen geleceğe yatırım olurlar.

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Taktik olayını şöyle söyleyeyim. Dikine oynayan bir takımsan iki kanattan çok verim alırsın. Fakat kısa paslı ve kontrollü bir oyun oynarsan dar alanda mücadele edeceğin için çok mantıklı olmaz. Olan şey de kanat tam çizgiye iniyor orta açması lazımken rakip ceza alanına paslaşarak girdiğin için topu dışarıya doğru çıkıyor ya da yakınındaki bek ve oyun kurucuya veriyor. Kendim denedim yine de gol buluyorsun ama dikine oyunda kaliteli kanat oyuncuların varsa iki ya da üç pas veya kontra ile gol bulma ihtimalin daha fazla. İç forvet daha iyi top sürer daha fazla alan kateder diyebilir belki ama benim kendim görüşümdür tabi kanatın ortasahadan topu alıp da orta ile gol yaptırması kadar güzel birşey yok.
    TariboWest

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by olgunege75 View Post
    Şimdi önemli olan oyuncuları tutmak diye düşünüyorum.Bu seride Başarı = İstikrar. Giden olursa da takip listenden hemen yerini doldur.Uyum süreci sıkıntısı yaşamasın diye.Tabi bu dediklerim Avrupada başarı için bu saatten sonra Ligi bırakmazsın zaten.
    İstikrar olayını ön planda tutacağım, teşekkür ederim.

Quote Originally Posted by pusathan01 View Post
    Birde Quielmes den Ellias Barraza ( Galiba öyle adı vardı.) sağ bek olarak onada bak derim. Bir süre sonra Avrupa kulüpleri peşine düşüyor. Forvet olarakda soy ismi Valdez diye bir çocuk var. Ben 9,5 M TL ye PSG ye satmıştım. En azından ucuza koparabilirsen geleceğe yatırım olurlar.
    Bakacağım dostum, sağol tekrar önerilerin için.

Quote Originally Posted by GeorgeWeah View Post
    Taktik olayını şöyle söyleyeyim. Dikine oynayan bir takımsan iki kanattan çok verim alırsın. Fakat kısa paslı ve kontrollü bir oyun oynarsan dar alanda mücadele edeceğin için çok mantıklı olmaz. Olan şey de kanat tam çizgiye iniyor orta açması lazımken rakip ceza alanına paslaşarak girdiğin için topu dışarıya doğru çıkıyor ya da yakınındaki bek ve oyun kurucuya veriyor. Kendim denedim yine de gol buluyorsun ama dikine oyunda kaliteli kanat oyuncuların varsa iki ya da üç pas veya kontra ile gol bulma ihtimalin daha fazla. İç forvet daha iyi top sürer daha fazla alan kateder diyebilir belki ama benim kendim görüşümdür tabi kanatın ortasahadan topu alıp da orta ile gol yaptırması kadar güzel birşey yok.
    Değerli yorumun için teşekkür ederim, dediklerin çok mantıklı, oyun tarzım kontrollü olduğu için kanatlardan birini her zamanki gibi içe kat eden seçmem daha iyi olacak, haklısın. Çizgiye kadar inip orta sonrası atılan goller benim için de çok keyifli oluyor

Bu arada uzun zamandır giriş yapamadım, 4. sezon başındayım, fırsat bulunca yükleme yapacağım.

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Forvet için Lautaro Martinez ve Walter Gonzalez'i öneririm ben de. Özellikle Lautaro çok güzel gelişim gösteren bir oyuncu oldu benim kariyerimde.

Sayfa 4 / 4 İlkİlk ... 234

Mesaj Yetkileri