1 ile 3 arası toplam 3 sonuç

Konu: Dengeli Taktik 2017 | Possesion Footbal FM 2017 | aytekin79 | 17.3.1

Nesil
    2006
    Yer
    06

Default Dengeli Taktik 2017 | Possesion Footbal FM 2017 | aytekin79 | 17.3.1

Taktik Adı : Dengeli Taktik 2017

Takım Diziliş Resmi

Talimatlar

Taktik Hakkında Detay

Merhaba Arkadaşlar

Son iki seride olduğu gibi bu seriyi de taktik paylaşmadan geçmek olmaz diye düşündüm
    Taktiğin amacı hem defansta hem ileride dengeli bir takım olabilmek. İleri uçta amacımız çılgınlar gibi gol atmak değil bir defa onu söylemem lazım. Biraz tiki-taka, biraz gegenpressing, biraz Simeone futbolu gibi düşünün Defansta ise fazla gol yememek esas gayemiz.
    Taktiği tıpkı FM 2016'da olduğu gibi yine Bursaspor ile denedim. Az evvel de dediğim gibi defansta amaç az gol yemek öncelikle. Bursaspordaki kadromda defans oyuncularının yaş ortalaması yirmi (rakamla 20 ) olmasına rağmen ligin en az gol yiyen 2. ekibi olduğumuzu birazdan görsellerde de göreceksiniz. Hadi başlayalım o zaman.

Antreman Programı

Güçlü rakiplerle en az 10 hazırlık maçı yapılması takımın taktiğe erken alışmasına yardımcı olacaktır.
    Sezon başında 1 hafta ortalama , 1 hafta yüksek kondisyondan sonraki antreman programı şu şekilde olmalıdır. Takım taktiğe alışana kadar bu şekilde kalsın

Takım taktiğe alıştı artık dedikten sonraki antreman programı şu şekilde kalabilir

Milli maç aralarında kondisyon yüklemesi yapabilirsiniz , size kalmış .

Bazı Mevkiler Hakkında Notlar

Orta Saha Açık : Her iki kanattaki oyuncuların ilk kontrol + pas + vücut zindeliği + dayanıklılığı yüksek olmasına dikkat edin. Ayrıca bu oyuncuların her iki ayağını birden kullanabileni olursa çok daha verimli olacaktır. Çünkü bu adamlar kanatlara açılmaktan ziyade ortaya yanaşacaklar. Pas oyununa katılacaklar

Gizli Forvet : Gizli forvette oynayan oyuncuların ilk kontrol + pas + bitiricilik + teknik + vizyon + uzaktan şutlar özelliğinin yüksek olmasına dikkat edin. Ben Bursaspor'da Batalla'dan inanılmaz verim aldım. Hem duran toplardan hem uzaktan şutlardan çok gol buldum.

Genel : Teknik + İlk kontrol + pas + vizyon + çalışkanlık + dayanıklılık özellikleri ortasaha ve forvet için önemli . Ayrıca takım oyunu özelliği düşük oyuncuyla işimiz olmaz.

Transferler

Sezona yanlızca Koray Günter transferi ile girdik. Bir de sezon ortasında free 2 oyuncu aldım. Biri Ronaldinho reis oldu. Reis ayağının tozu ile 6 ay sakatlandı . Adam zaten 6 aylığına takıma katılmıştı. Temmuzda emekli olacaktı yahu

Fikstür ve Puan Durumu

Takım ve Oyuncu Performansları

Takımın topa sahip olma oranı gerçekten çok yüksek . Ve bunu düşük tempo - kısa pas ile yapmıyor olmamız en büyük farkımız oldu.

Bazı Maçlar

Download

Taktiği İndir

Taktiği indirip deneyenler umarım beğenirler. Geri dönüşlerinizi bekliyorum . İyi oyunlar arkadaşlar

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Dikine pas komutu ile bu kadar oyuna hükmetmek gerçekten takdire şayan.Vanaramada bir maçlık denedim ve 5-1 galibiyet aldım gayet iyi bir izlenim verdi ilk maçtan.Daha sonra yine aktarırım tecrübeleri.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Quote Originally Posted by kilham96 View Post
    Dikine pas komutu ile bu kadar oyuna hükmetmek gerçekten takdire şayan.Vanaramada bir maçlık denedim ve 5-1 galibiyet aldım gayet iyi bir izlenim verdi ilk maçtan.Daha sonra yine aktarırım tecrübeleri.
    Aslında bu taktik ile yapılmaması anormal olabilir çünkü orta saha hattı o kadar yoğun ve fazla ki rakip takım oyuncuları eksik ve az kaldığından top hep sende kalmış oluyor.

Aytekin abi eline sağlık güzel taktik olmuş bu senenin modası zaten 3'lü stoper

Mesaj Yetkileri