Sayfa 2 / 11 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 321 sonuç

Konu: Anzak Ülkesinde Başarı Kovalıyoruz. ( 2. Sezon 2031-2032 / FM17)

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul & Trabzon

Başarılar dilerim.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Quote Originally Posted by Jaja View Post
    Başarılar dilerim.
    Teşekkür ederim.

Genç kalecimizi oynatayım da tecrübe kazansın dedik. Ama kendisi maçı az kalsın katlediyordu. Zor kurtardık.

Yine berabere kaldık. Bir galibiyet bir beraberlik ile gidiyoruz.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Yönetimden Altyapı antrenörlüğünün artırılmasını, Gözlemci ağımızın geliştirilmesini ve Alt yapı tesislerimizin inşaatını istedik. Saolsunlar hepsini kabul ettiler. Artık tüm dünyayı gözleyebiliyoruz.

Avrupa u19 yaş altı şamp. 1 tur. 1 grup maçları

İkinci bitirdiğimiz için zor bir gruba düştük. Biz bu grupta puansız sonuncu oluruz.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Arjantin Ligi

Lige verilen arada performansımız düşmüş. Art arda iki mağlubiyet aldık. Bizim için pek iyi olmadı. Deplasmanlarda pek iyi değiliz. Deplasmanlar için ayrı bir taktik düşünmemiz lazım.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Deplasmanda 3-1 den bir puanı alıp kaçtık. Resmen adamları soyduk.

Taktik denerken yenildik. Zaten maç sonunda medya da bizi yerden yere vurdu. ( Beni)

Bu maç ile birlikte 35 günlük tatile çıktık. Bu 35 günün 25 gününde oyuncular izinli olduğu ne hazırlık maçı nede antrenman yapabiliyoruz. Ama son 10 güne iki hazırlık maçı sıkıştırdım.
    Bu arada yönetimden antrenör sayısını artırmasını istedim. Saolsun onlarda 7 ye çıkardılar. Üstüne antrenör maaşlarını da artırın dedim. Onuda yaptılar. Bir hoca gözüme kestirdim. Ama kendisi şuanda oyuncu olduğu için teklif yapamıyorum. Ama bossman ile şansımı deneyeceğim.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Maç boyunca üstün götürmemize rağmen forvetlerin beceriksizliği yüzünden son dakikada gol yedik. Adamlar resmen bizi soydular.

İki genç oyuncumuz bu yıl, yılın genç oyuncusunda ikinci ve üçüncü oldular.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Transfer dönemini bitirdik. 3 oyuncu aldık. Orta saha ile defansımızda fazla oyuncumuz vardı. Oynamadıkları için bizde gönderebildiklerimizi gönderdik.

Aldıklarımız

Bu sene çıkan regenlerimizde 3 üne sözleşme imzalattık.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Puan durumunda ilk 6 yeşil renkle gösterilmiş, kıtasal turnuvalar nasıl Arjantin Liginde? Kupa 1, kupa 2 gibi mi yine?

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Quote Originally Posted by LeoN48 View Post
    Puan durumunda ilk 6 yeşil renkle gösterilmiş, kıtasal turnuvalar nasıl Arjantin Liginde? Kupa 1, kupa 2 gibi mi yine?
    İlk 6 libertadores kupasına ikinci 6 da sudamericana'ya gidiyor. Biz büyük ihtimalle sudamericanaya gideceğiz. Ama libertadores'e de gidebiliriz.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Yine 5. turda elendik. Son 3 yıldır bu turu geçemiyoruz.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Grubu görünce umudum zaten kalmamıştı. Ben puan alamayız diyordum. Ama son maçta iyi oynadık.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Ligi bitirdik. Hedefimize zaten ulaştığımız için son maçlarıı pek önemsemedim. Sudamericana da mücadele edeceğiz.

Stoperimizi taraftarlarımız yılın oyuncusu seçtiler.

Yılın uzun zamanını sakat geçirmesine rağmen genç forvetimiz iyi forma sattırmış.

Transfer sezonu açıldı. Sol bek, stoper ve forvet transferi yapmayı düşünüyorum. Bir kaç oyuncu ile temaslarımız var. Malesef ki 2,5 M TL transfer bütçemiz var yine kiralıklara yöneleceğiz.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

2018 Dünya kupası yapıldı. Ülkemiz katılamamış.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Transfer Geçmişimiz

Fazlalık olan bir çok oyuncumuzu elimizden çıkarmaya çalıştık. Serbest bırakamadıklarımızı bedelsiz sattık. Yeterki kurtulalım mantığı ile hareket ettik.

Sezon öncesi medyanın tahmini 20. olacağımız yönünde ama biz yine onları yanıltıp Sudamericanaya bir daha katılacağız.

Ortalama puanımız 1,34 olarak başlıyoruz.

Ligimizde değişiklik oldu. Artık 26 takım mücadele edecek. İlk yılımızda 30 takım vardı. Geçen sene 28 e düşürdüler. Bu senede 26 ya düşürdüler.
    Bu sezon kullanacağımız taktik bu oldu. Ona göre transferleri yaptık.

Taktiğimizin linki de aşağıda bulunmaktadır.
    http://www.fm-base.co.uk/forum/share...emolisher.html
    http://fmturkiye.net/forum/topic/156...%C4%B1-taktik/

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Lig başladı.

İki tane iş görüşmesi geldi. Birisi Brezilyanın en iyi klüplerinden biri olan Sao Paulo idi. İkisinide düşünmeden ret ettik.

Avrupa U19 Şampiyonası grupları belli oldu. Büyük ihtimalle biz bu gruptan lider çıkabiliriz.

Arada milli takım ile bir hazırlık maçı yaptık. Bizim bu taktik milli takıma yaradı ama kendi takımımızda pek iş yapmadı. Son maçta bizde değiştirdik.
    Güçlü rakibimizi sahadan sildik.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Bizi grupta tutamadılar.
    Grubu gol bile yemeden +16 averaj ile bitirdik. Bu taktiğe geçtiğimizden beri milli takımda daha gol yemedik. Nazar değdirmeyelim.
    2. tur grubumuzda belli oldu. Bence bu grupta Türkiye ile liderlik mücadelesi veririz.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Bu seferde Santos iş teklifi yaptı. Bunu da ret ettik.

Ayın menajeri ödülünü aldık.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

36 günlük bir araya girdik. Bu dönemi hazırlık ve kondisyon çalışmaları ile değerlendireceğiz.

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Medyayı bu sezon da yanıltacaksın gibi. Bi istikrarsızlık var gibi takımda ama biraz oturduğunda toparlarsın. Arayı en iyi şekilde değerlendirip seri bir galibiyetle başlaman çok iyi olur.
    TariboWest

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Daha iyi olabiliriz.Yeni taktiğe uyum tamamlandığı zaman dahada iyi olacağızdır.19 yaş altından da bir şampiyonluk gelir mi çok iyi başlamışsın gol bile yememişsin.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Quote Originally Posted by GeorgeWeah View Post
    Medyayı bu sezon da yanıltacaksın gibi. Bi istikrarsızlık var gibi takımda ama biraz oturduğunda toparlarsın. Arayı en iyi şekilde değerlendirip seri bir galibiyetle başlaman çok iyi olur.
    Aynen medyayı yine yanıltacağız. Biraz takımda sorun var. Bu yeni taktik milli takıma çok iyi yaradı ama bize yaramadı. Biz de bizim diğer 3 stoper 2 bekli ve 3 forvetli taktiğimize döndük. Onda daha başarılı sonuçlar aldık. Artık onla mücadele edeceğiz. Geçen sezon sonunda benim eski 3-1-3-3 DOS taktiğimi ararken bu iki taktiğe rast gelmiştim. İkisine göre oyuncuları aldım. Ama özellikle ikinci taktiğe göre fırsatçı golcü ve sahte forvet almışız. Yardımcı forvet almamışız. Belki taktik ondan işlememiş olabilir. İkinci taktiğimizle güzel bir seri yakaladık.
    Quote Originally Posted by olgunege75 View Post
    Daha iyi olabiliriz.Yeni taktiğe uyum tamamlandığı zaman dahada iyi olacağızdır.19 yaş altından da bir şampiyonluk gelir mi çok iyi başlamışsın gol bile yememişsin.
    Uyum tamamlanmasına rağmen pek etkili olmadı. Ama diğer ikinci taktiğimiz ile daha iyiyiz. 19 yaş altında taktik daha iyi işledi. Belki bu sene şampiyon olabiliriz.

Transferlerimizi bitirdik. İstemeden de olsa sağ bekimizi satmak zorunda kaldık. Satmasaydık huzursuzluk çıkaracak ve moraller altüst olacaktı. Zaten satınca da takımda isyan çıktı. Bizde defansa takviye yapacağız sözü verdik. Mecburiyetten hem sağ hem solda oynayan bir ihtiyarı aldık. Fırsattan istifade paramız varken birde hem ofansif orta saha merkez hem forvette oynayabilen bize üçüncü kez ( ) gelen bir oyuncuyu aldık.

Sattığımız sağ bu çocuktu. Alt yapımızdan çıkmıştı.

Mecburiyetten aldığımız ihtiyar bekimiz

Forvet olarak aldığımız oyuncu ama daha şans bulamadı.

Takımımıza üçüncü kez gelen oyuncumuz. Verdiğimiz paraya değdiğini düşünüyorum.

Daha önce aldığımız ama yeni aramıza katılan ve hemen kiralık giden kardeşimiz. Gelecekte sağ bekimiz bu çocuk olacak.Yabancı sınırlamasından dolayı kiralık gönderdim.

Bu sene alt yapımızdan işimize yarar sadece bir kaleci çıktı.

Bu arada bizim ikinci taktiğimizi kullanan 20 yaş altı genç takımımız İtalyada düzenlenen gençler şampiyonasında şampiyon oldular. Hemde rekorları alt üst ederek.24 gol atıp 6 gol yediler.

Gol kralımız ve Asist Kralımız

Taktiğimizi de buradan verip sonraki mesajımda lig maçlarımıza geçeyim.

Taktiğimizi aldığımız site ve orjinal sitesi
    http://fmturkiye.net/forum/topic/14685-3-4-3-watford-system-v2/
    http://forum.mrltactics.com/tactics#total

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Arkadaşlar yazımı mavi ile yazmaya başladım. Çünkü hafta sonu eski kariyerlerimde taktik ararken FM15 te hangi takım ile oynuyorsam o takımın rengi ile yazdığımı farkettim. Bu yüzden Mavi-Beyaz olan renklerimizden ötürü mavi ile yazmaya başladım. Dua edelimde ilerideki takımlarımızdan biri pempe rengi olmasın.

Lanus maçı ile birlikte ikinci taktiğimize geçtik. Bu sayede 3/3 yaptık. Biz bu taktikte devam etmeliyiz.

Lider ile aramızda 11 puan fark var. Ve 7 maç kaldı. Benim bu senede Sudamericana dan başka hedefim yok. Yine katılmak istiyorum. Yine son üç maç gençleri oynatabilirim.

Sudamericana kupasında Kolombiya temsilcisi Millonarios ile eşleştik. Bu kupada 1-2-3. turdan sonra çeyrek-yarı ve final yapılıyor. Her tur iki ayda bir oynanıyor ( Galiba). Biz 1. turda başlıyoruz.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Bu maçtan sonra Sudamericana maçını yaptık. Arkasından River maçı ve Kupa maçı oynadık. River maçında hem ligdeki durumumuzun iyi olması hem Sudamericana maçının sonrasında oyuncuların yorgun olması hemde Kupa maçımızın olması nedeniyle yedekler ile çıktık. Her ne kadar 3. lig takımı ile kupa maçı yapacak olsak bile 2 yıldır 5. turda eleniyorduk. Bu sefer elenmek istemedim. River maçında aslında takım iyi oynadı ama kalecimiz gelen her topu içeri alınca mağlup olduk. Aslında iyi bir kaleci ve peşinde Portekiz devleri var. Büyük ihtimalle de Sporting Lizbon'a satıyorum. Maçtaki hatalarından sonra direk satılık listesine koydum. Daha öncede bir maçta kendisine fırsat vermiştim. Yine o maçtada gelen geçeni içeri almıştı. Ayrıca 2 hafta maaş kesintisi cezasıda verdim.

Bu maçta rakip kalecisi adeta devleşti. Aslında o kadar pozisyona bu kadar gol az bile oldu. Zaten ilk yarı 2-0 galibiyetimizle bitince ve bir türlü 3. yü bulamayınca koşu yoluna pas yap dedim. Bununda etkisi ile golleri bulduk.

Deplasmanda rakibimizi çok zorladık ama adamlar az ve öz geldiler. Artık evimizde yenip turlamalıyız.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Dostum orta sıralardan kurtulmak için stratejin nedir? Bu arada R. Paz çok sağlam geliyor, umarım elinden çıkarana kadar iyi faydalanma şansın olur. Top sürme ve orta açmayı da 12'lere taşıyabilirse harika bir DL olacak.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Quote Originally Posted by LeoN48 View Post
    Dostum orta sıralardan kurtulmak için stratejin nedir? Bu arada R. Paz çok sağlam geliyor, umarım elinden çıkarana kadar iyi faydalanma şansın olur. Top sürme ve orta açmayı da 12'lere taşıyabilirse harika bir DL olacak.
    Şu anda orta sıralardan kurtulmak gibi bir derdim yok. Çünkü Bir kaç yıl daha Sudamericana'ya gitmek istiyorum. Sonrasında şampiyonluğa oynayacağım.

Paz gerçekten çok iyi bir oyuncu olacak. Top sürme Ağustosda 7,4 iken Nisanda 8,8 olmuş. Orta yapma Ağustosda 6,2 iken Nisanda 8,2 olmuş. Daha yaşı genç olduuğu için o seviyelere gelecektir. Benim taktikde yenilmiyorsam 65. dk dan sonra bekleri değiştirmem gerektiği için bolca şans bulabiliyor. Gelecek sene daha çok şans bulacaktır.

Resmen muhteşem bir maç oldu. Bir biz bir onlara attı. Ama finali tecrübeleri ve süper forvetleri Ezequiel Ponce sayesinde yaptılar. Bu kariyere başladığımdan beri peşinde olduğum 4 forvetten birisi idi. Ama bir türlü paramız olupta kiralayamadık. Boca bu sene Romadan kiraladı.

Gol rekoru kırmışız. Ee normaldir 6-5 bitince oldu. Adamlar bizi yenince şampiyonluğu garantilediler.

Bu maçıda kaybedince medya bana yüklendi.

Daha önceki mesajımda bahsettiğim kaleciye Sporting Lizbon, Benfica ve Porto talip oldu. Sportingin teklifini yükseltince ne koparsak kârdır misali diğerlerini elimizden geldiğince artırmak istedik. Benfica ve Porto tekliflerini geri çekti. Bu yüzden bizde Sportinge sattık. Sezon sonunda gidiyor. İyi bir gelişimde gösterememiş ve zaten bu sene ondan daha iyi bir regen kaleci gelince yolladım.

Profili

Yönetim yeni sözleşme önerdi. Bizde alt yapı antrenörlüğü ile kısıtlı olan maaş bütçemizi artırmayı talep ettik. Saolsun onlar bizi kırmadılar bizde iki yıllık sözleşme imzaladık.

Kalan maçlarımızda bu şekilde

Şimdi bir sonraki mesajımda Milli takımla alakalı süprizim var.

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

İstikrarsızlık hala devam ediyor. Yalnız Boca maçı efsane olmuş. Genç oyuncular da gayet iyi gelişim sağlıyor. Geleceği parlak takımın ama şu anki haline de bi çözüm bulmak lazım.
    TariboWest

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Tek yediğimiz golüde Milli takımımızın geleceklerinden Gaziantepte yedik.

Bu sonuçla birlikte uzun bir aradan sonra Avrupa U19 Şampiyonasına katılıyoruz. Tarihimizde bir kez üçüncülüğümüz var.

Avrupa Şampiyonası dörderli iki grup halinde yapılıyor. Şu anda 2. turda 7 grup vardı ve liderler gruptan çıkabiliyor. Galiba ev sahibi direk katılıyor. Ev sahibi ( Ermenistan) direk katılıyor. Şu anda muhtelif rakiplerimiz İzlanda,İngiltere, Portekiz,Danimarka,İsveç ve İspanya U19 milli takımları oldu. İlk iki yarı finale çıkıyor. Haziranda kuralar çekilecek. Umarım kura şansımız olurda şampiyonluğa yürürüz.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Quote Originally Posted by GeorgeWeah View Post
    İstikrarsızlık hala devam ediyor. Yalnız Boca maçı efsane olmuş. Genç oyuncular da gayet iyi gelişim sağlıyor. Geleceği parlak takımın ama şu anki haline de bi çözüm bulmak lazım.
    Hemde nasıl devam ediyor. Benim asıl sıkıntım rakip kaleciler oldu. Adamlar habire kurtardıkça benim forvetlerin morali bozuluyor. Buda mağlubiyeti kaçınılmaz kılıyor. Zaten son maçımız da da forvetimiz penaltı kaçırınca morali yerlere düşünce performansıda bitti.

Gençlerimiz iyi de özellikle yeni gelen kalecimiz ile sağ bekimiz çok iyi ve bu ocak ayında gelen sağ kanatımız ile sol bekimiz çok iyiler. Biraz daha sağlam bir iki forvet ve stoper için gözlemcileri Dünyanın dört bir yanına gönderdim. Umarım iyi bir şeyler bulurlar.

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Santrafor ve kaleci iyi olursa bu seride takım iş yapıyor sanırım. Şu ana kadar anladığım bu.
    TariboWest

Sayfa 2 / 11 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri