Sayfa 5 / 6 İlkİlk ... 3456 SonSon
121 ile 150 arası toplam 160 sonuç

Konu: Avrupa Ligi'nden Sonra Sıra Şampiyonlar Ligi'nde ! || Fenerbahçe SK - 8. Sezon ||

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

1. Eleme Turu

Çok şanssız bir şekilde Avrupa Ligi'ne veda ettik. Fakat Wolfsburg'u takdir etmek lazım bizi çok iyi kitlediler ve top oynatmadılar..

Yarı Final

Finalde Milan ile oynayacağız.

25. Hafta

26. Hafta

27. Hafta

28. Hafta

29. Hafta

Puan Durumu

Frosinone ve Juve beraberlikleri ile Milan'ı yakalama fırsatını kaçırdık. Artık son dönemece giriyoruz. Kalan maçların hepsini kazanıp Milan'ın puan kaybetmesini bekleyeceğiz.

TariboWest

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Bu saatten sonra her maçını kazanman lazım. Umarım şampiyon olarak bırakırsın. Şimdiden yeni durağını merak ediyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by pusathan01 View Post
    Bu saatten sonra her maçını kazanman lazım. Umarım şampiyon olarak bırakırsın. Şimdiden yeni durağını merak ediyorum.
    Umarım bu sefer başarırız. Ben de bilmiyorum bakalım uygun bir yer buluruz elbet.
    TariboWest

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

30. Hafta

31. Hafta

32. Hafta

33. Hafta

34. Hafta

35. Hafta

Puan Durumu

Bu sene olacak !

TariboWest

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

YORUMSUZ !

36. Hafta

37. Hafta

38. Hafta

Puan Durumu

Final

TariboWest

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Bayern, Juventus, Leverkusen, Beşiktaş ve Fenerbahçe ile görüştük. Sadece teklif veren Fenerbahçe oldu. Biz de teklifi kabul ettik.

Fiorentina'da olduğu gibi yeni bir oluşum içine gireceğiz ve en az 5 sene burda kalmayı planlıyorum. Yerel başarı öyle ya da böyle sağlanır zaten. Önemli olan Avrupa'dan kupa getirebilmek.

Geçen sezon ligi 2. bitirmişiz. ŞL'ye ön eleme oynayarak gireceğiz. Umarım bunu başarırız.

TariboWest

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

YAZ TRANSFER DÖNEMİ

Kadroda büyük revizyon yaptık. Büyük paralar harcadık. Bu sene ligi ve kupayı kazanıp, AL'de en az çeyrek, yarı final görmemiz lazım.

Tiago Henrique

Agustin Araujo

Yan

Gökhan Töre

Jasper Cillessen

Baba Rahman

Gökhan Gül

Burak Çolak - Kira

İnanç Solmaz

Atakan Akkaynak

Christian Botti

Ahmet Çalık

Youssef Ait Benasser

Matias Vecino

Alessandro Bastoni

Timo Letschert

Orçun Aşan

Transfer Özeti

Geçen sezondan 3-5 oyuncu kaldı takımda. Böylesine büyük bir revizyon bir riskti fakat her seferinde ölmektense bir kere ölmeyi tercih ettik. Avrupa maçlarına hazır olacağımızı düşünmediğim için ŞL Playoffunda elenip AL'ye gitmek hedefimiz olacak.

TariboWest

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Fenerbahçe'de başarılar dilerim.

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Fenerbahçe'de başarılar dilerim.
    Teşekkürler.
    TariboWest

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

3. Ön Eleme

Playoff

Gücümüz yetmedi City'e. Elbet ilerleyen senelerde bir gün çeyrek yarı finallerde hesaplaşırız.

TariboWest

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Yeni takımında başarılar.İyi transferlerde yapmışız uyum sıkıntısı çıkar ilk sene ama sonra takım çok iyi olacaktır.Avrupa ligi grubu da kolay çıkarız bir üst tura.

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by olgunege75 View Post
    Yeni takımında başarılar.İyi transferlerde yapmışız uyum sıkıntısı çıkar ilk sene ama sonra takım çok iyi olacaktır.Avrupa ligi grubu da kolay çıkarız bir üst tura.
    Teşekkürler. Öncelikle belli bir iskelet oluşturup önümüzdeki sezon da bu kadroyu destekleyip geri kalan senelerde birkaç takviye ile yola devam etmeyi düşünüyorum. Tabi bu sene Avrupa Ligi'nde yarı final görürsek tecrübe açısından da gayet iyi olur diye düşünüyorum.
    TariboWest

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Beklendiği üzere ağır bir uyum sorunu yaşıyoruz. Toplam 20 maç oynamamıza rağmen takım dizilişlere daha yeni alışmaya başladı. Ligde Antep'in hızlı gidişi dışında bir sıkıntı yok gibi görünüyor. Onların yavaşlayıp bizim de uyum sorunumuz sona erdiğinde liderliği alabileceğimizi düşünüyorum. Avrupa'da ise muhteşem ilerliyoruz. 4 te 4 yaptık ve gruptan çıkmayı garantiledik. Eğer kura şansımız olursa Avrupa Ligi'nde yarı final hedefi koydum. Fakat gönlümden geçen ve hissettiğim bu sezon sürpriz yapabilecek bir durumda olmamız..

Spor Toto Süper Lig Puan Durumu

UEFA Avrupa Ligi Puan Durumu

Takımda sürekli sorun çıkaran ve forma için sızlanan Gökhan Töre'yi paf takıma gönderdik. Kulüplere önerdik ve 4 m euro karşılığında Feyenoord'a transfer olacak.

TariboWest

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Yepyeni bir takım kurmana rağmen yinede çok iyi gidiyorsun. Kura şansın olursa AL de yarı finali görebilirsin.

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Yepyeni bir takım kurmana rağmen yinede çok iyi gidiyorsun. Kura şansın olursa AL de yarı finali görebilirsin.
    Yavaş yavaş oturuyoruz, demleniyoruz ve zaman geçtikçe güçleniyoruz. Umutluyum bu takımdan.
    TariboWest

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Gökhan Töre'nin kadro dışı kalmasıyla onun pozisyonunda boşluk oluşmuştu. Kulübün altyapısındaki potansiyelli gençleri as takıma almaya başlayacağım yavaş yavaş. Bunun ilk icraati Koray Mor oldu.

5. Maç

6. Maç

Puan Durumu

1. Tur Eşleşmeleri

Rakip AEK

11. Hafta

12. Hafta

13. Hafta

14. Hafta

15. Hafta

Puan Durumu

Medya tuturmuş bir İnter gidiyor. En sonunda reddettiğimizi açıklamak zorunda kaldık. Ayrıca İtalyanları severim ama benim memleketim değil orası İtalyan mıyım ben yahu her haberde memleketinize dönecek misiniz diyorsun

TariboWest

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Devre arası transfer döneminde biraz hareketli günler geçirmemiz muhtemel. Türkiye ligini sonradan eklediğim için midir bilmiyorum yerli oyuncuda sıkıntı yaşıyorum. Bu nedenle takımımızda kiralık oynayan defansif orta saha Botti'yi Milan'a geri gönderdik ve kadroya Kaan Ayhan'ı dahil ettik. Bonservisine 3.5 m euro ödedik. Böylece 11 kişi olan yabancı kontenjanında bir boşluk açıldı. Bennasser ve Yan'ın alternatifi olmadığı için sürekli 11 de oynuyorlar. Ayrıca Benasser Afrika Uluslar Kupası için gitti onu ilerleyen maçlarda dinlendirebilmek için bir tane yabancı iki yönlü orta saha alacağım. Tecrübeli ve kaliteli olması işimizi görecektir. Sol kanat için yerli oyuncu bulamazsak yabancı oyuncu almayı düşünmüyorum. Çünkü o kadar para verip maç kadrosunda olmaması saçma olur.

TariboWest

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Bir orta saha ve bir sol kanat alıp transferi kapattık. Hem bütçemiz olmadığı için hem de kadroyu fazla bozmama adına Emre Mor ve Oğuzhan Özyakup transferlerini şimdilik rafa kaldırdık. Sezon sonu bir daha ilgileneceğiz.

David Pavelka

Bu transferde bir hata oldu. Oyuncu sözleşme için düşünürken sakatlık geçirmiş ve ben de farketmedim. 7-8 hafta boyunca ondan faydalanamayacağız.

Mustafa Saymak

Transfer Özeti

Genel olarak genç oyuncularla ve yedek oyuncularla çıktık maçlara. Çok rahat galibiyetler aldık ve grubu lider tamamlamayı başardık.

ZTK Puan Durumu

TariboWest

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

ZTK 4. Tur

Lanetli miyiz bilmiyorum ki bütün sezon boyunca iyi gidip kupaya yaklaştıkça kaybetmek nasıl birşey

16. Hafta

17. Hafta

18. Hafta

19. Hafta

20. Hafta

21. Hafta

Puan Durumu

Yeter artık mübarek lig bitiyor

TariboWest

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Türkiye kupasından elenmen bence iyi olmuş. Maç trafiğini azaltmış oldun. Şimdilik AL ye önem vermen daha iyi olur.
    Ligde Gaziantep'in daha nefesi kesilmemiş. İyi bir kadromu kurmuşlar?

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Türkiye kupasından elenmen bence iyi olmuş. Maç trafiğini azaltmış oldun. Şimdilik AL ye önem vermen daha iyi olur.
    Ligde Gaziantep'in daha nefesi kesilmemiş. İyi bir kadromu kurmuşlar?
    Türkiye Kupası'nı kazansak hiç fena olmazdı ama maç trafiğinin azalması da bizim için avantaj oldu. Gaziantep'in aman aman oyuncuları yok ama Türkiye ligi için bazı iyi isimleri var. Nefeslerini kestik zaten onların.
    TariboWest

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

1. Eleme Turu

2. Eleme Turu

Çeyrek Final Eşleşmeleri

Kura şansımız devam ediyor fakat Beşiktaş ile yarı final ya da finalde karşılaşmayı tercih ederidim. En azından kupanın Türkiye'ye gelme oranı artardı. Eğer Juve elenirse bu kupadan şampiyonluk için şansımızın olacağını düşünüyorum.

22. Hafta

23. Hafta

24. Hafta

25. Hafta

26. Hafta

27. Hafta

Puan Durumu

Antep'i içerde yendikten sonra kaybetmeye başladı. Umarım sezon sonuna kadar devam eder bu biz de tüm ağırlığı AL'ye veririz.

TariboWest

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

28. Hafta

29. Hafta

30. Hafta

31. Hafta

32. Hafta

Puan Durumu

ŞAMPİ !

Çeyrek Final

Yarı Final

FİNALDEYİZ FİNALDE !!!

Vecino 30 metreden golü yazdığında öyle bir sevindi ki Fiorentina'nın başındayken Juve'ya iki yıl boyunca yapamadıklarımızın intikamını aldık ! Selam Olsun Size Fiorentina Camiası ve Muhteşem Taraftarları !

GELİYORUZ !

TariboWest

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

33. Hafta

ŞAMPİYON ŞAMPİYON !!!

Muhteşem bir galibiyet aldık muhteşem

Puan Durumu

Şampiyonluk Sonrası Yorumlar

TariboWest

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

FİNAL

UEFA AVRUPA LİGİ ŞAMPİYONU FENERBAHÇE !

Kaan Ayhan o füzeyi gönderdiğinde şampiyon olacağımızı hissetmiştim. Muhteşem bir sezon oldu ve çocuklar harika performanslar gösterdi.

Şampiyonluk Sonrası Yorumlar

Kicker Avrupa Ligi İncelemesi

Demekki neymiş futbolu isim oynamıyormuş. Kaan Ayhan'ı kadroya kattığımızda burun kıvıran Fenerbahçe taraftarları Kaan'ın füzesi gol olunca deli gibi sevindiler. Kim derdi ki o beğenmedikleri Kaan Fenerbahçe'ye Avrupa Ligi şampiyonu apoleti takacaktı !

Sezon boyunca takımı bir maestro gibi yönettin. Fiorentina'da beraberken İtalya Kupası finalinde kaybettiğimiz Juventus'tan intikamımızı aldık. Finalde de olmanı çok isterdim ama o da senin nazar boncuğun olsun. Keşke biraz genç olsaydın. Belki yollarımızı ayıracağız seninle. Ama ben Juve'ye o 30 metreden attığın füzeyi ve Juventus kalecisi Anthony Lopes'in çaresizliğini ömür boyu unutmayacağım !

Seni unuttum sanma küçük adam ! Unutmadım seni 1.62 boyun var belki ama final maçında izlediğim dev gibi heybetli bir adamdı !

Fiorentina'da Abdou Diakhate neyse Fenerbahçe'de o sendin ! Başlı başına bir takım, takımın kalbi, canı, yüreği, dinamosu..

Tecrübenle çok şeyler kattın. Herkes takımdaki en zayıf halka olarak seni gösteriyorlardı. Ama bilmiyorlardı ki Cillessen ve Fenerbahçe küçümsemeye gelmez !

Avrupa'daki çoğu maç senin sayende geldi. Avrupa Ligi'nde 8 asist yaptın 6 kez maçın adamı oldun. Adı üstünde değil mi maçın adamı ! Adamın hammaddesisin !

Sıkışan Beşiktaş maçını sen açtın Juve'ye öldürücü darbeyi sen vurdun. İyi ki bizimlesin !

Avrupa'da takımı, beni, yönetimi hatta taraftarları bile sırtına aldın. Avrupa Ligi'nde 13 gol ligde 12 gol attın. Bu başarıdaki en büyük pay senindir !

Yüksek bonservis bedeli ödedik senin için. Ama sonuna kadar hak ettin. Gizli kahramandın ve işini her zaman profesyonelce yaptın. Defansta ne zaman eksik yakalansak ya da son bir müdahele olsa ne olsa Thiago var dedim !

Takıma en son sen katıldın. Fakat kırk yıllık Fenerbahçeli gibi oynadın. Senin geriden oyun kurduğun, takım arkadaşlarına ve bana verdiğin güveni hissetmek ve izlemek harika birşey !

Gençti, hırsıydı, hırçındı. Herkes de bir acaba vardı sana güvenen tek bendim çocuk. Fio'da alamamıştım seni ama iyi ki burda yolumuz kesişti !

Veee sen tereyağından kıl çeker gibi top çalan, sıkışan oyunu açan, rahatlatan ve o muhteşem füzeleri rakip kalelere yollayan. Hakkını helal et çocuk. Yalan değil DEVRE ARASINA KADAR ben bile inanmamıştım sana !

Yıllardır kariyer yaparım. Fio'da da bunu hissetmiştim biraz ama buradaki kadar değil. Bu kadar takımla bütünleştiğim, içime sinen, mücadele eden oyuncularla bilgisayar başında beraber savaştığım başka bir kariyer daha olmadı sanırım.
    TariboWest

Tebrikler.... baya takımla içli dişli olmuşsun.

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by ultrafanatik View Post
    Tebrikler.... baya takımla içli dişli olmuşsun.
    Teşekkürler. Aynen takımı iyi tanımak büyük avantaj yaratıyor.
    TariboWest

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

34. Hafta

Puan Durumu

Antrenman ve genç tesislerinde çalışmalar başladı.

Ve böylece bir sezon daha sona erdi.
    TariboWest

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Hocam tebrik ederim.Ben de 17 de Avrupa Ligini aldığımda kadroda Rahman vardı bende asist kralı olmuştu.Oyundaki en iyi beklerden.Yousef ise başka bir avrupa takımında olsa değeri en az 30m olur.Seneye daha iyi oyuncular bulabilirsin.Seneye Şampiyonlar Ligi zor ama bir UEFA daha alınabilir.Merakla Transferleri ve yeni sezonu bekliyorum.

Hocam tebrikler gerçekten bir bütün olmanın takimdan aldığın hazzı anlayabiliyorum. Seneye şampiyonlar ligi için hazirliklara başlama zamanı geldi. Transferleri merakla bekliyorum.

Sayfa 5 / 6 İlkİlk ... 3456 SonSon

Mesaj Yetkileri