1 ile 4 arası toplam 4 sonuç

Konu: Duran Top Problemi

Angry Duran Top Problemi

Merhaba Arkadaşlar,

DUran toplarda gol bulma problemi yaşıyorum. Örnek vermek gerekirse, kadromda Mehmet Ekici var, serbest vuruş kullanma 17 ancak adam daha serbest vuruştan gol bulmayı bırakın kaleyi tutturabilmiş değil. Şimdiye kadar serilerde hiç böylesine bir problemle karşılaşmamıştım. Benzer problem yaşayan oldu mu hiç, ve çözebilen?
    Önerileriniz var ise yazarsanız sevinirim.

Keyifli oyunlar.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Öncelikle merhaba ve hoşgeldin. Mehmet Ekici ile FM2017'de oynadım fakat o zamanki asıl frikikçim değildi, hatta as oyuncum bile değildi bu konuda bir şey söyleyemeyeceğim. Genelde ben kadromda frikik kullanabilecek birden fazla oyuncu olmasına özen gösteriyor ve özellikle öne çıkan bir oyuncu yoksa frikikleri kimin atacağını belirtmiyorum. Zaten iyi olanları gelip kullanıyorlar.

Tabii her zaman durum bu olmuyor ve beni de hayal kırıklığına uğratan oyuncular oluyor. Bunlara 2 sezonda 1 frikik golü atan Grifo, bir sezonda hiç frikik golü atamayan Belhanda ve farklı farklı oyunlarda, sezonlarda ve takımlarda bu yönden beklentilerimi karşılayamayan Hakan Çalhanoğlu'nu örnek verebilirim. Kaç maçta oynayıp Mehmet Ekici frikikten gol atamadı acaba?

Aynı zamanda aklıma eskiden gördüğüm sigames'in resmi forumundaki benzer bir başlığın altındaki cevaplar geldi. Hatırı sayılır bir çoğunluk frikikten gol atma meselesine oyuncunun Serbest Vuruş özelliği dışındaki özelliklerin de etki ettiğini düşünüyordu, ki bana da epey mantıklı gelir bu. Bu özellikler (o başlıktaki düşünce yoğunluğuna göre sıralarsam) Teknik, Uzaktan Şut, Bitiricilik, Özel Yetenek, Kararlılık, Karar Alma, Soğukkanlılık ve başka başka özellikler diye gidiyor. Hepsinin kendine göre bir mantığı var. Eğer bunlar doğruysa Mehmet'in profiline bakarak Türkiye Ligi'nde oynadığını varsayarak Mehmet Ekici'nin sezonda 5-6 golü olur gibi görünüyor. Fakat belli ki olmuyor.

Aynı başlıkta bir arkadaş yine gizli özelliklerden ve oyuncu kişiliğinin etkisi olduğunu iddia etmişti. Bu gizli özelliklerle ilgili pek bilgim olmamasına rağmen örnek olarak o Pressure (Türkçesi baskıyla başa çıkabilme olabilir) ve Temparement (Sakin kalabilme diyebiliriz.) özelliklerini göstermişti. Oyuncu kişiliklerinin nasıl bir etkisi olabileceğini nasıl yazdığını hatırlamıyorum ama muhtemelen Model Profesyonel tarzı daha olumlu kişilikteki oyuncuların daha çok frikik atacağını iddia ediyordu.

Ben bunlar doğrudur demiyorum ama hepsi biraz biraz mantıklı geliyor bana. Mehmet Ekici'nin frikikten gol atamaması ise tabii ki bir saçmalık. Frikik organizasyonlarındaki diğer oyuncuların yerlerini, görevlerini değiştir bir bak diyeceğim ama o da bana mantıksız geliyor. Yine de denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

3842 gayet güzel açıklamış. Ronaldinho'nun her maç net frikik golü var mesela alırsan eğer..
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

collum gribbin bu adamı kirala alabiliyorsan da al yılda 20 gol garanti 10-15 arası zaten firikikten atar . %75 gol oranı vardır frikikten

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri