1 ile 8 arası toplam 8 sonuç

Konu: pres ile ilgili bir soru

Default pres ile ilgili bir soru

merhaba ben takımın presini fulle dayadım tam saha. ama rakibin iki mc'sine (442 oynuyorlar varsayalım) rakip talimatından hiç pres yapma seçeneği işaretledim. bu durumda ne olur ?

Güzel bir soru. Cevabını ben de merak ediyorum. Konuyu up'lamış olayım.

@perpetua hocam okursanız geri dönüşünüzü bekliyorum.

Nesil
    2003

Talimatlar

Oyun Anlayisi -> Takim Talimati -> Oyuncu Talimati -> Rakip Oyuncu Talimati

Seklinde siralaniyor.

En sagdaki talimat, en gecerli talimat.

@perpetua teşekkür ederim bir kaç sorum daha var onları da cevaplarsın umarm.

kalecideyken böyle bir kısım var mesela uzun top yap, uzun kullan direk böyle okuyunca ne farkı var bunların diyebiliyor insan. üstüne gelince açıklamada degaj yapar ve şişirir şeklinde yazıyor ama pek anladığımı söyleyemem.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Uzun kullan direk ileriye doğru gelirse gelir vuruşu diğeri ise defansın top kalecindeyken orta sahaya doğru ilerliyorsa oraya atıcağın uzun pas diye düşünüyorum.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by shyster View Post
    @perpetua teşekkür ederim bir kaç sorum daha var onları da cevaplarsın umarm.

kalecideyken böyle bir kısım var mesela uzun top yap, uzun kullan direk böyle okuyunca ne farkı var bunların diyebiliyor insan. üstüne gelince açıklamada degaj yapar ve şişirir şeklinde yazıyor ama pek anladığımı söyleyemem.
    Yakinindaki oyuncuya ver: el ile takim arkadasinin ayagina birak
    Uzun Kullan: el ile uzun pas
    Kisa oyna: ayak ile kisa pas
    Uzun Top yap: ayak ile uzun pas

Turkcelestirmede sorun var. Bunu Mustafa veya Aydin'in duzeltmesi lazim.

@perpetua hocam son bir şey sorayım. katı ve akıcılık olayını anladığım kadarıyla bek rolündeki adam katı felsefede oynadığında ve takıma defansif oyun anlayışı verildiğinde ileri çıkmayacak bir duruma giriyor. peki tam bu durumda o beke hücüm rolü versek ne olur. yine presteki gibi bir sıralama var mı veya nasıl oluyor ?

Mesaj Yetkileri