Sayfa 2 / 5 İlkİlk 1234 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 136 sonuç

Konu: FM 2018 Çeviri Hataları (İngilizce yerleri belirtmeyin lütfen)

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

shyster
    Bunun sebebi Sivassporlu oyuncunun Galatasaraylı oyuncuya çok sert müdahale bulunması ve taraftarın buna sinirlenmesi, ayrıca Sivassporlu oyuncuya kart çıktı mı faul sonucunda buna da bakmak lazım?
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Son güncelleme sonrası takım geçmişi bölümü "Kariyeri" olarak çevrilmiş.

İki yönlü bek ve çok yönlü bekin karışma durumu düzelmiş ancak bu sefer de kısaltmaları ters durumda. İki yönlü bek seçince çyb olarak yazıyor.

Oyuncular olumlu tepki verdi olacaktı sanırım.

İngilizce bölümleri yazmayın demişsiniz de şunu söylemek istiyorum, 18.0.3 ile gelen güncellemede İngilizce kısımlar Türkçeleşti ama şu kısımda birkaç eksiklik kaldı
    https://i.hizliresim.com/rJ5oPM.jpg

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by Nestafa55 View Post

Burada bir detay var. "görünmek" fiilden, "gözükmek" isimden türetilmiştir. Ayırt edici olarak burada sorulması gereken bir "eylem" mi var yoksa "durum" mu var?
    İkinci olarak ise insanlar ve nesneler için farklı kullanımı olması.

Şahsi fikrim hem göz yormaması için hem de anlam karmaşasını gidermek için hiç kullanmamak. Beden dilinde "sakin, rahat" gibi tek kelimelik açıklamalar kullanılırsa daha iyi olur.

Genel olarak ise, 17'de çokça değinmiştim. Umarım çeviren arkadaşlar çeviri konusunda daha az inisiyatif alıp daha çok Türkçe dil bilgisi kurallarına önem verirler.

İyi çalışmalar. Kolay gelsin.
    Kibar bir dille söylediğin için teşekkür ederim. Çeviri yapan diğer arkadaşları bilemem ama kendi adıma Türkçe'ye %100 hakim olduğumu söyleyemem. Bu türden dil bilgisi hatalarını bize göstermenize ihtiyacımız var. Bunları düzenlerim. Tekrar teşekkür ederim.

Diğer arkadaşların belirttikleri yerler düzenlendi. CanrY, oralar biraz geç verilmişti. Bir sonraki güncellemede gözükür diye düşünüyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Quote Originally Posted by NeCRiS View Post

Oyuncular olumlu tepki verdi olacaktı sanırım.
    Bu resim denk gelmişken sağ tarafta i/y puan hem ilk yarı hem maç sonucu için kısaltılmış. m/s puan yapsanız iyi olur.

Umarım en minimum seviyede çeviri hatası olur. Sayenizde düzeltiliyor sağolun.

2 tane "endirekt serbest vuruşçu yakından" var

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Son mesajımdan sonra belirtilen yerleri de düzenledim.

@UgurcanOrhan , orası daha önce belirtilmişti. Düzenlemiştim, teşekkürler.
    Last edited by Aydin : 06.Kasım.2017 at 16:21

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

"Baş Aday" için başka bir şey düşünsek abi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Kupanin gecmisi yerine kariyeri yaziyor

Quote Originally Posted by Aydin View Post
    Son mesajımdan sonra belirtilen yerleri de düzenledim.

@UgurcanOrhan , orası daha önce belirtilmişti. Düzenlemiştim, teşekkürler.
    Tamam Aydın Abi

Bu sorun db ile ilgili mi çeviriyle ilgili mi anlamadım. Ama buraya yazmanın daha doğru olduğunu düşünüyorum. Oyunda sadece Türkiye Ligine has bir durum.

Örnek verecek olursam: Osmanlıspor 2014'te kuruldu ancak TFF 1.Lig geçmişine baktığımızda 2014 öncesinde Lige yükselmiş olarak Osmanlıspor yazıyor. Oysa Ankaraspor A.Ş. (Şimdi Osmanlıspor) diye yazması lazım. Avusturya Ligi ve diğer liglerde bu durum yok hepsi doğru mesela:

SC Ostmark Wien (Şimdi FK Austria Wien) olarak doğru yazıyor. Ama Türkiye Liginde ne Başakşehir ne Hacettepe ne Osmanlıspor ne Turanspor doğru isimlerle geçmişlere yazılmamış. Bu durumun düzeltilmesi lazım.

Resimler:

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Burak Akmanoğlu View Post

"Baş Aday" için başka bir şey düşünsek abi
    Saçma duruyor evet. Zor ama yerine bişey yazmak. Aklıma bir şey gelmedi benim. İngilizcesi nedir acaba
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Saçma duruyor evet. Zor ama yerine bişey yazmak. Aklıma bir şey gelmedi benim. İngilizcesi nedir acaba

main candidate olabilir mi?

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by burc ugur View Post
    Bu sorun db ile ilgili mi çeviriyle ilgili mi anlamadım. Ama buraya yazmanın daha doğru olduğunu düşünüyorum. Oyunda sadece Türkiye Ligine has bir durum.

Örnek verecek olursam: Osmanlıspor 2014'te kuruldu ancak TFF 1.Lig geçmişine baktığımızda 2014 öncesinde Lige yükselmiş olarak Osmanlıspor yazıyor. Oysa Ankaraspor A.Ş. (Şimdi Osmanlıspor) diye yazması lazım. Avusturya Ligi ve diğer liglerde bu durum yok hepsi doğru mesela:

SC Ostmark Wien (Şimdi FK Austria Wien) olarak doğru yazıyor. Ama Türkiye Liginde ne Başakşehir ne Hacettepe ne Osmanlıspor ne Turanspor doğru isimlerle geçmişlere yazılmamış. Bu durumun düzeltilmesi lazım.
    Bu daha çok db tanımlamaları ile alakalı. TFF baz alınıyor bu durumlarda. Geçmiş maçlara baktığında o kulüp için eski adıyla göreceksin. Yine perpetua daha doğru cevabı iletiyor olacaktır.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by burc ugur View Post

Resimler:
    Burada takip ettigimiz kural kuluplerin isim degisiklikleri degil, kuluplerin birlesme sonucunda kapanmalari ve farkli bir isimle devam etmeleri.

Ornegin Ankaraspor'un, Osmanlispor olmasi ile Akhisar Belediyespor'un Teleset Mobilya Akhisarspor olmasi arasinda hic bir fark yok. Sadece isim degisikligi yapilmis. Ayni sekilde Sanayi Barbarosspor, Asasspor, Genclerbirligi Oftas ile Hacettepespor ayni kulup. Yillar icinde sadece isim degisikligi yapildi. Bir baska kulup ile gecmis paylasmiyor.

Ancak ornegin Konyaspor'un gecmisine bakarsan, 1967-1970 araliginda Konya Idman Yurdu olarak gectigini gorebilirsin cunku Konyaspor, aralarinda Konya Idman Yurdu'nun da oldugu kuluplerin birlesmeleri ile ortaya cikan bir kulup.

Avusturya'da gosterdigin ornekler de kulup birlesmeleri yuzunden ortaya cikiyor. Kulup 1905'te Admira Wien olarak kuruluyor, 1971'de Wacker Wien ile birlesiyor ve 1997'de VfB Modling ile birlesiyor (ve Viyana'dan Modling'e tasiniyor), 2008'de ise SK Schwadorf ile birlesiyor. Yani kulubun gecirdigi basit bir isim degisikliginden fazlasi.

Admira Wacker ve Konyaspor gibi ornekler varsa ve veri tabaninda eksikse bu konuda bulabildiginiz bilgileri arastirma bolumunde yazmanizi rica ederim.

19. Default

İki Yönlü Beki (İYB) seçince Çok Yönlü Bek (ÇYB) olarak Kısaltılıyor

20. Default

Oyunda yukarıdaki gibi bir hata var yazanın dışında bir kısaltma girilmiş. hatadır diye düşündüm. Ama kafama takılan başka bir şey var emin olamadığım için diğer oyunlarımı açtım ve karşımda şöyle bir şey çıktı.

2016' da Çok Yönlü Bek (ÇYB) rolünü verdiğimiz oyuncuda bu tanım yazıyordu.

2017 ise Çok Yönlü Bek (ÇYB) tanımı ise İki Yönlü Bek (İYB) olarak gözüküyordu.

2016 da içeriye süzülmesini istediğimiz oyuncuya Çok Yönlü Bek (ÇYB) rolünü verirken
    2017 ise aynı rolü yapmasını istediğimiz oyuncuya İki Yönlü Bek (İYB) rolünü vermişiz. Bu hatayı gözden mi kaçırdık yoksa sürekli bir değişiklik mi söz konusuydu en sonunda İki yönlü bekte karar kılındı ben kaçırdım.

İfade edebilmişimdir umarım bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.

Kadro görünümünde kırmızıyla işaretlediğim yerde "forma" yerine "milli" yazsa daha uygun olur.

"Kadro kalite eksikliği ....... yı aşar. " çok anlamsız bir cümle. Düzeltilmesi gerek.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Official_Player View Post

İki Yönlü Beki (İYB) seçince Çok Yönlü Bek (ÇYB) olarak Kısaltılıyor
    Ben de farkettim bunu.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by byvirus View Post
    Kadro görünümünde kırmızıyla işaretlediğim yerde "forma" yerine "milli" yazsa daha uygun olur.

Kırmızı derken ? Ekran görüntüsü atabilir misin?
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Birolazar View Post
    main candidate olabilir mi?
    evet. main candidate.

bence 'akıllara gelen ilk adaylardan' olarak girilebilir.
    Futbolcu Bilgileri

Maç analizinde neredeyse her maçta olumlu olarak orta sahada top kapma başarılı. Olumsuz olarak da orta sahada top kapma başarısız yazıyor.

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Kırmızı derken ? Ekran görüntüsü atabilir misin?
    ekran görüntüsüne alıntı yaptın zaten

Şurada bir anlatım bozukluğu mevcut sanırım.

Quote Originally Posted by Jaswege View Post
    Şurada bir anlatım bozukluğu mevcut sanırım.
    Bence orda bir sorun yok. Tekke röportaj yaptığı gazeteciye söylemiş.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by byvirus View Post
    ekran görüntüsüne alıntı yaptın zaten
    Resim yüklenmemiş..
    Futbolcu Bilgileri

Sayfa 2 / 5 İlkİlk 1234 ... SonSon

Mesaj Yetkileri