1 ile 25 arası toplam 25 sonuç

Konu: Küçülme Politikamız Hakkında

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Lightbulb Küçülme Politikamız Hakkında

Tüm FM Alemine merhaba,

Football Manager dünyasının her geçen gün genişlediği süreçte bizler artık oyunun daha fazla araştırma ve çeviri tarafında yer almayı düşünüyoruz. Bu sebeple misyon olarak bir takım yeniliklere gitmeye karar verdik.

Artık içerik üretecek vaktimiz ve personelimiz yok. Bunları kontrol edecek kaynağımız da yok, bu sebeple araştırma ve çeviriye odaklanacağız. Oyun çıkar çıkmaz herkes ilk olarak çeviri ya da araştırma ile ilgilenir ve bu nedenle ilk durakları genelde Turksportal olur.

Ancak oyunun oynandığı geri kalan 50 hafta oynanabilirlik ve içerik üreten siteler ile ilgilenilir.

Kısacası Turksportal'da bundan itibaren dosya, kariyer hikayeleri, turnuvalar, oyuncu profil incelemeleri gibi alanlar FM18 itibariyle olmayacak.

İlgili alanlar; bu konuda emek veren, üretime zaman ayırabilen diğer Türk FM siteleri / gruplarına yönlendirilecek.

Eğer bir web siteniz var ise ve bunun içerisinde yer almak isterseniz sitelerinize hiç bir karşılık beklemeden trafik yönlendirmekten mutluluk duyarız.

Eğer bir sosyal mecradan yayın yapan Türk FM grubu/fanı iseniz, sitemizi ziyaret eden FM severlere kanalınızı tanıtmayı çok isteriz.

Detaylar ve bilgilendirme için forum özel mesaj yoluyla veya @turksportal twitter hesabı DM yoluyla irtibata geçebilirsiniz.

Bol FM'li günler.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Acaba o yüzden mi Kariyer Hikayeleri bölümüne yazı yazamıyoruz?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Kariyer hikayeleri bölümünde küçükken geçen yaz tatillerim

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by pusathan01 View Post
    Acaba o yüzden mi Kariyer Hikayeleri bölümüne yazı yazamıyoruz?
    Kariyer hikayeni genel tartismalar altinda yazmanin bir sakincasi yok bence.

Turksportal içerisinde kariyer hikayelerinin yeri ayrıydı bende , bir yerlerde paylaşıp okuyabilmeli / okutabilmeliyiz bu çeşit güzellikleri

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

şu anda FM Arşiv'i altından erişilebilir. Yazamıyor musunuz?
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Sayenizde sıkıntı çözüldü. Teşekkür ederim. Şu anda yazabiliyorum. Hedefe ulaşana kadar devam ediyoruz.

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Şimdi kariyer bölümü kapandı yanı öyle mi ? Bu forumdakı kariyer paylaşanlar nerde ?
    TariboWest

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Bu küçülme işini ben hiç sevmedim ama sizi de anlayabiliyorum.

O kadar yıldan sonra başka bir platforma girip orada vakit geçirmek, postları okumak ve az çok aktif olmak zor gelir. Arada girer foruma bakarım, onun dışında sanırım artık genellikle tek tabanca takılacağız.

Forumda ve oyunda emeği olan herkese teşekkürler ve iyi çalışmalar.

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by 3842 View Post
    Bu küçülme işini ben hiç sevmedim ama sizi de anlayabiliyorum.

O kadar yıldan sonra başka bir platforma girip orada vakit geçirmek, postları okumak ve az çok aktif olmak zor gelir. Arada girer foruma bakarım, onun dışında sanırım artık genellikle tek tabanca takılacağız.

Forumda ve oyunda emeği olan herkese teşekkürler ve iyi çalışmalar.
    Ben de seninle aynı düşüncedeyim. Ek olarak sitenin son birkaç aylık halini daha da sevmedim. İster inanın ister inanmayın siteye uğrayasım gelmiyorsa tek sebebi arayüz. Eskiden hiç olmazsa avatarlar falan görünüyordu şimdi iyice berbat oldu.

Henüz FM18 i almadım fakat oyunu alıp da vakitlice bir döneme girsem kariyer paylaşayım desem o da ne mümkün. Önerilerimiz pek kaale alınmıyor @vieri hocam ama eğer bir kardeş tavsiyesi olur da isterseniz şunu diyebilirim , siteyi bundan 5 sene önceki arayüz haline döndürsen emin ol site bugünkü durumundan daha iyi bir noktaya gelir. İddia ediyorum forumun bugünkü halinin en büyük sebebi 3 sene önce adımı atılan berbat arayüz. Lütfen bu dediklerime kulak ver hocam. Vaktin yoksa devret işi bilen birine o uğraşıversin. Çok zor birşey değil bu tarz rollback işler.

Ek olarak, Football manager yapımcıları her sene oyuna görsel yenilik getirip yeni oyuncuları böyle kazanmayı hedefliyorsa bizim de bu oyunun topluluğu olarak siteyi görsel anlamda güçlendirmemiz gerekiyor. Oyunun aksine biz ne yapıyoruz görsellik anlamında hiçbirşey bırakmadık ve maalesef görselliğe önem veren yeni oyuncuların ilgisini artık burası çekmiyor. Oyunun gidişatına çok ters bir kafa ile site yönetiliyor maalesef. Artık foruma uğranmamasının bir sebebi bu olabilir. Bunu gözden kaçırıyoruz

forumlar kan kaybedip çekiciliklerini artırmak için yelpazesini genişletirken küçülme iyi bir fikir değil gibi geldi bana

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Şuraya üye olana kadar ne çektim. O kadar kalabalık ki nick bulamıyordum. Sonrasında yazar grubu değilsin yazamazsın dediler. Hayda dedim heyecanla onaylanmasını bekledim. Gençtik tabi ama o 2007 deki forum bi başkaydı. Turnuvalar muazzamdı. Sözün özü Vieri hocam diyorum ki bu böyle olmaz. Sen de diyorsunki kardeşim öyle lafla yürümez ama Turksportal'ı büyütüp Football Manager severlere malettiyseniz küçülme olmaz. Bence bu forum eski haline dönsün en iyisi...
    TariboWest

bence forum arayüzünün değişmesi şart çocukluğum bu sitede geçti fm olarak.football manager diyince aklıma gelen tek site burası açıkçası başka hiç bir fm forumunada giresim gelmiyor.ufak bi tema değişikliğiyle forum tekrar canlanabilir

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by mertblgl View Post
    bence forum arayüzünün değişmesi şart çocukluğum bu sitede geçti fm olarak.football manager diyince aklıma gelen tek site burası açıkçası başka hiç bir fm forumunada giresim gelmiyor.ufak bi tema değişikliğiyle forum tekrar canlanabilir
    Ben de bunu anlatmaya çalıştım yukarıda fakat tenezzül edip bir cevap bile yazmadı @vieri . O yüzden burayı kaderine terk etmek en iyisi dostum

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Ben de bunu anlatmaya çalıştım yukarıda fakat tenezzül edip bir cevap bile yazmadı @vieri . O yüzden burayı kaderine terk etmek en iyisi dostum
    abi yazdıgın son cümleyi 3 4 kez okudum yeminle duygulandım kaderine terk etmek lafı vurdu beni...
    zamanında cmtürk'te takılırdım burayı okurdum ama orada vakit geçirirdim, burası da öyle yok olup gitmez belki resmi sayfadır ama bakınca da çernobil gibi görünüyo malesef

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Terkedilmişlik bir durum yok, @vieri yani Mustafa abi kurumsal olarak şirketin geleceği ile ilgili önemli projeler yürütmekte.
    Aktif görev almak isteyen herkese forum açık.
    Yazar grubu üyesi olmak/olmamak da kaldırıldı yanılmıyorsam.
    Tema da değiştirilebilir, zor değil..
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Küçülme politikası olarak bazı bölümleri göremiyorum sanırım, önceden her alan açıktı.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Profillerde madalyaların gözüktüğü zamanlar mükemmeldi. Ne zaman arayüz değişti, o günden sonra sitede tamamen dağıldı bana kalırsa.

Buranın çok güzel bir mazisi vardı halen ara ara açıp okurum. Ne olursa olsun şu yeni arayüze gözüm bir türlü alışamadı.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Arayüz gerçekten berbat , ne birine özel mesaj gönderebiliyorsun ne başkasının eski mesajlarına veya konularına bakabiliyorsun . 2018 yılında böyle bir site arayüzünün yeri yok internette.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

turksportal youtube ve facebook gibi sosyal ağlara zamanında aksaydı site canlılığını korurdu
    sosyal ağlar forumları malesef bitirdi

sosyal ağlar ile rekabet edemezsin, onlarla birlikte çalışmanın yolları bulunmalı. esasında geçenlerde okuduğum bir habere göre sosyal ağların da kullanımı yeni gelen nesil de azalmaya başlamış, yani insanlar artık başka yenilikler aramaya başlamış.

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Gözlerim doldu yemin ediyorum yıllarımı bu sitede geçirmiştim. Şimdi en son ne zaman girdiğimi hatırlamıyorum. Umarım her şey yönetimin istediği gibi olur..
    turksportal...

Nesil
    2013
    Yer
    Budapeste

Site kücülme politikasina gitse bile en azindan yöneticiler Fm ile ilgili update vs hakkindaki yenilikleri paylasmali. Misal 19.3 beta update'i cikmis uzun bir zaman önce ve cogu kisi test edip Sigames'e geri dönüs yapiyor. Her gün Turksportal'a giren biri olarak ne bunun hakkinda bir bilgi var forumda (kimse acmadigi icin konuyu ben acmistim) ne de önceki updateler ile ilgili bilgiler var. Ben hasbelkader Sigames forumuna girmesem bu durumdan haberdar olmayacaktim. Türkiye resmi Fm sitesi olmasina ragmen bu kadar pasif olunmasi beni gercekten üzüyor. Sitede yönetici arkadaslarin belki vakti olmuyor cok ugramiyorlardir siteye bilemem. Ama bu konuda belki de bir degisim olmasi benim gibi FM ve Turksportal severler icin elzem durumda.

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

Cocukluğum geçti burada. Şifremi unutur yeni üyelik açardım hey gidi günler hey

Nesil
    2007
    Yer
    Kocaeli

aaaaaaaaaaaaaaa

Mesaj Yetkileri