Sayfa 12 / 15 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon
331 ile 360 arası toplam 429 sonuç

Konu: FM 2018 - İlk İzlenimler

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by arrogancee View Post
    @perpetua hocam merhaba. FM'nin resmi Twitter hesabı, geçtiğimiz günlerde kış güncellemesiyle ilgili soru soran birine, "Bu ayın bitiminden çok az bir süre sonra kış güncellemesi yayınlanacak" diye cevap verdi. Yıllardır Rus transfer sezonunun bitişi beklendiği için Mart başında yayınlanırdı. Bu sefer Şubat başı mı olacak, bilgin var mı?

Rus transfer sezonu beklendigi icin degil, Subat ayinin basinda teslim edilen veritabaninin testleri ancak Mart ayina dogru bittigi icin yama Mart basinda cikiyor.

Subat ayinin basinda ulkelerin cogunun transfer donemi bitiyor ve bir kac gun sonra biz guncellenmis verileri yolluyoruz (genelde Subat'in 4. veya 5. gunu).
    Subat'in 2. haftasi ve 3. haftasi test ediliyor ve sorunlar duzeltiliyor (bu arada halen transfer penceresi acik ulkelerin transferleri yapilmaya devam ediliyor).
    Subat'in 3. haftasi sonunda hazir olan yama dagitima hazirlaniyor ve Subat sonu/Mart basi dagitiliyor.

oyunda bazı oyuncuların 1 senede 100'ün üzerinde, hatta 150'ye varan ofsayt sayılarına ulaşması sorununu editörden çözdüm. bu bağlamda bir sorum olacak: in-game editör'de, normal editörden yapılabilen her türlü değişiklik yapılabiliyor mu? regenlerin oyuncu ppm'lerini istesem değiştirebilir miyim mesela? ve bu anında oyuna yansır mı?

Başkana altyapıdan genç oyuncu oynatcam sözü verdim.(iyi regenler çıkıyor 1-2 de olsa)
    Sezon sonu memnun olduklarını bildirdiler ilk mesajda.
    2.mesajda oynatmadım diye kovuldum.
    (Takım Fb, rekorları altüst ederek şampiyon,ŞL yarı finalde elendim)
    Çok acımasızca değil mi? Genel performansa bakarak uyarmak daha adil olmaz mı?

Deneme amaçlı Türkiye ligini birçok kez simüle ettim hiçbir takımı seçmeyerek ve ayrıntı düzeyine ana etaplar yaptım. İlerleyen yıllarda BJK ve GS hep zirveye oynarken, FB ise 1-2 sene dışında orta sıra takımı oluyor. Bunu önlemek için farklı farklı değişiklikler yaptım.

1-) Bir denemede FB'nin itibarını diğerlerine göre daha yüksek yaptım, olmadı.
    2-) FB'nin defansif yansıtılan taktik anlayışını GS ile aynı yaptım. GS başarılı olurken, FB olamadı.
    3-) Belki defansif oynattığı için Aykut'tan dolayıdır dedim, Ersun'u koydum FB'nin başına. İlk sene şampiyon oldular, sonra 5., 7. diye devam ettiler.
    4-) FFP kriterlerini sildim, belki transfer yapamıyorlardır diye. Yine olmadı

Vs vs. Bunların hepsini farklı denemelerimde yaptım ve sonuç benzer çıktı. Aynı kriterlere sahip duruma getirmeme rağmen GS ve BJK zirvede iken, FB değil. Takım isimli bakmayın olaya, gerçekçilik arıyorum. Bu durumu düzeltmek için önerisi olan var mı?

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Deneme amaçlı Türkiye ligini birçok kez simüle ettim hiçbir takımı seçmeyerek ve ayrıntı düzeyine ana etaplar yaptım. İlerleyen yıllarda BJK ve GS hep zirveye oynarken, FB ise 1-2 sene dışında orta sıra takımı oluyor. Bunu önlemek için farklı farklı değişiklikler yaptım.

2-) FB'nin defansif yansıtılan taktik anlayışını GS ile aynı yaptım. GS başarılı olurken, FB olamadı.
    3-) Belki defansif oynattığı için Aykut'tan dolayıdır dedim, Ersun'u koydum FB'nin başına. İlk sene şampiyon oldular, sonra 5., 7. diye devam ettiler.

Vs vs. Bunların hepsini farklı denemelerimde yaptım ve sonuç benzer çıktı. Aynı kriterlere sahip duruma getirmeme rağmen GS ve BJK zirvede iken, FB değil. Takım isimli bakmayın olaya, gerçekçilik arıyorum. Bu durumu düzeltmek için önerisi olan var mı?
    Hocam temel sorun kadrolardaki kalite farkı. Oyunda Türkiye Liginde başarılı olmak bana göre belli bir ca skalasında oyuncu topluluğuna sahip olmaktan geçiyor. Bu skalada bence 140 ve üzeri ca. Örneğin BJK ilk 11ine baktığımızda kalecisinden santraforuna en düşük ca 140. GS de aynı şekilde 7 tane 11 oyuncusu 140 ca ve üzeri. FB de bu sayı 4. Volkan, Skrtel, Valbuena ve Giuliano. Tabiki diğer değişkenlerde etkilidir fakat temel fark bu diye düşünüyorum. İstatistiklere baktığımızda Fernando (GS) ve Josef (FB) defansif olarak benzer katkıları vermişler takımlarına ama Josef ve Fernando arasında 10 ca lık bir fark var. Özelliklerden bahsetmiyorum bile. Josef pozisyon alma 12, cesaret 12, korner kullanma 12, kafa vuruşu 12 bu değerler çok komik. Mehmet Topal ca 130 girilmiş; Alper ve Ozan’la aynı, buda komik. Bu ve bunun gibi oyuncu bazlı tutarsızlıklar başta olmak üzere birçok değişken bu durumda etkin rol oynuyor.
    Last edited by hknshr : 25.Ocak.2018 at 13:42

Quote Originally Posted by hknshr View Post
    Hocam temel sorun kadrolardaki kalite farkı. Oyunda Türkiye Liginde başarılı olmak bana göre belli bir ca skalasında oyuncu topluluğuna sahip olmaktan geçiyor. Bu sakalada bence 140 ve üzeri ca. Örneğin BJK ilk 11ine baktığımızda kalecisinden santraforuna en düşük ca 140. GS de aynı şekilde 7 tane 11 oyuncusu 140 ca ve üzeri. FB de bu sayı 4. Volkan, Skrtel, Valbuena ve Giuliano. Tabiki diğer değişkenlerde etkilidir fakat temel fark bu diye düşünüyorum. İstatistiklere baktığımızda Fernando (GS) ve Josef (FB) defansif olarak benzer katkıları vermişler takımlarına ama Josef ve Fernando arasında 10 ca lık bir fark var. Özelliklerden bahsetmiyorum bile. Josef pozisyon alma 12, cesaret 12, korner kullanma 12, kafa vuruşu 12 bu değerler çok komik. Mehmet Topal ca 130 girilmiş; Alper ve Ozan’la aynı, buda komik. Bu ve bunun gibi oyuncu bazlı tutarsızlıklar başta olmak üzere birçok değişken bu durumda etkin rol oynuyor.
    eyvallah hocam gayet açıklayıcı olmuş. zaten o kadar çok deneme yaptım ki, tek ihtimal senin bu dediğin şey kaldı. peki baya absürt bulduğun oyuncular kim? akşam bir de onların özelliklerini bir tık artırarak deneyeyim. anladığım kadarıyla josef, topal... başka var mı?

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

eyvallah hocam gayet açıklayıcı olmuş. zaten o kadar çok deneme yaptım ki, tek ihtimal senin bu dediğin şey kaldı. peki baya absürt bulduğun oyuncular kim? akşam bir de onların özelliklerini bir tık artırarak deneyeyim. anladığım kadarıyla josef, topal... başka var mı?
    Ne demek hocam bende aynen senin gibi gerçekçilik peşindeyim. Sırf bu yüzden ocak transferlerinide kapsayan yaklaşık 45 gündür üzerinde çalıştığım bir güncelleme var. Genel tartışmalarda başlık açtım FM 18 Kış Transfer Güncellemesi diye istersen incele. 31 Ocakta bi aksilik olmazsa yayınlamayı düşünüyorum.
    Bana göre FB de Josef ca-pa 140ta piklemeli. Topal 5 ca artabilir. Emre Akbaba 5 ca artabilir. Aziz Behich 5 ca artabilir. Ozan Tufan 5 ca düşebilir aynıda kalabilir kararsızım. Oğuzhan Özyakup 5 ca düşebilir. Medel 5 ca düşebilir. Mitrovic 5 ca düşebilir. Isla özellik olarak güncellenebilir ca 135 normal. Giuliano özellik olarak güncellenebilir bitiricilik, penaltı kullanma, güç, denge, topsuz alan 145 ca normal ayrıca boş alanlara koşu yapar oyun tercihi eklenebilir belki ver kaç yaparda uygun olabilir. Aklıma gelenler şimdilik bu kadar. Yapmış olduğum güncellemede de bu saydığım değişiklikler olacak ama daha bakamadım transferleri güncellemekten.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Aslında kendi kafama göre ca larla oynamak istemiyorum ama forum çok durgun. Böyle oluncada fikir alış verişi yapacak kimse olmuyor. Birçok kişiyle tartışarak parlayan veya düşüş yaşayan oyuncuları güncellemek daha mantıklı.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Mesela Giuliano hiç bir zaman uzun menzilli pas atan pasör bir oyun kurucu olmadı. Neye istinaden pas özelliği 17 girildi. Giuliano boş alanlara koşu yapan, sık sık ceza sahasına giren, bu girişlerinde bolca skor üreten, dolaşan, ayağında topu gevelemeyen, ver-kaça giren, güçlü ve dengeli net bir ikinci forvet veya sahte 9 iki tanımlamada sırıtmaz. Oyunda markaj özelliği neden 12 veya güç özelliği neden 9. Bu gibi verileri tartışarak mantıklı bi sonuca oturtmak lazım.

aslında pas ve penatı özelliği yer değişirse olacak gibi, pas 17 penaltı 12 şu durumda.

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

5-3-2 uçmuş bu oyunda sanki

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Bana göre güncellenmesi gereken özellikler şunlar hocam.
    Süreklilik 9, 12 olabilir. Güç 9, 12 olabilir. Penaltı kullanma 12, 15 olabilir. Pas 17, 14e düşebilir. Markaj 12, 8 veya 9a düşebilir. Bitiricilik ve ilk kontrol özellikleri 14 yeterli mi değil mi tam emin değilim. Yakaladığında affetmeyen bir adam. Ayrıca tekte sert veya normal gelen her topu çok iyi kontrol ediyor.

bu ukraynalı oyuncuların değerleri çok yüksek geliyo bana sadece bu seride degil 5-6 seridir

Sizde de takılma var mı maç esnasında? Oyuncular dribbling atarken bariz bir şekilde belli oluyor

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Sizce de Fernandao 125 ca Mehmet Topal 130 ca düşük değilmi?

Nesil
    2005
    Yer
    kaybedenler kumsalı

dikkatimi cekti FFP kriterlerini nasil sildin? Oyunun kendi editorunden olmuyor bildigim kadariyla?

Quote Originally Posted by anlatmaliymis_meger View Post
    dikkatimi cekti FFP kriterlerini nasil sildin? Oyunun kendi editorunden olmuyor bildigim kadariyla?
    doğru biliyorsun hocam. benim sildiğim geçmiş ffp kayıtlarıymış. her şey varken ffp silmenin editör'de olmamasının mantığını anlayamadım ama senin dediğin gibi.

Nesil
    2005
    Yer
    kaybedenler kumsalı

Quote Originally Posted by anlatmaliymis_meger View Post
    Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Rus transfer sezonu beklendigi icin degil, Subat ayinin basinda teslim edilen veritabaninin testleri ancak Mart ayina dogru bittigi icin yama Mart basinda cikiyor.

Subat ayinin basinda ulkelerin cogunun transfer donemi bitiyor ve bir kac gun sonra biz guncellenmis verileri yolluyoruz (genelde Subat'in 4. veya 5. gunu).
    Subat'in 2. haftasi ve 3. haftasi test ediliyor ve sorunlar duzeltiliyor (bu arada halen transfer penceresi acik ulkelerin transferleri yapilmaya devam ediliyor).
    Subat'in 3. haftasi sonunda hazir olan yama dagitima hazirlaniyor ve Subat sonu/Mart basi dagitiliyor.
    bir de ustada soralim.

FFP yi kaldirmanin ya da suresini kisaltmanin bir yolu var midir Original Editor ile ?

diger bir sorum ise transfer gelirinin transfer butcesine katki yuzdesini nasil artirabilirim editor ile?
    Last edited by anlatmaliymis_meger : 01.Şubat.2018 at 15:21

Nesil
    2006
    Yer
    06

Oyun bu sene kolay mı yoksa bana mı öyle geldi onu anlamaya çalışıyorum . Galatasaray ile ilk sezondan sıfır transfer ile UEFA kupasını alınca böyle bir hisse kapıldım

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Oyun bu sene kolay mı yoksa bana mı öyle geldi onu anlamaya çalışıyorum . Galatasaray ile ilk sezondan sıfır transfer ile UEFA kupasını alınca böyle bir hisse kapıldım
    Taktiklerinden az öğrenmedik hocam. İlk sene ligi aldım, UEFA'da çeyrek final oynadım. İkinci sezon ŞL ölüm grubu geldi, gençleşme operasyonu yapıyorum.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by swindontown View Post
    Sizde de takılma var mı maç esnasında? Oyuncular dribbling atarken bariz bir şekilde belli oluyor
    Cok hızlı oynatınca oluyor bende de. Grafik motoru CPU yiyor zaten ama baya gelişkin diğer oyunlara göre maç motoru. Baya memnunum bu sezon ki, FıFA'daki FUT gibi uyumu da getirmeleri gerçekçiligi arttırdı bence takım başarılarında.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    06

Galatasaray 2. sezon. Bu nedir böyle Bir sezonda 9 gol yedi takımım. Sanırım oyunu kırdım

Kariyer yapayım mı ne dersiniz ?

Nesil
    2013
    Yer
    Budapeste

https://hizliresim.com/8Ydk5k

Bende de 2.sezon böyle bi tablo ortaya cikti

Nesil
    2006
    Yer
    06

Oyunda takımın uyumunu bozmazsanız kralını tanımıyorlar . Takımın suyuna gidin siz siz olun 1-2 takım lideri muhakkak kalsın. Gelen her türlü şikayette eğer takım içi birlik beraberlik yüksekse kendi aralarında konuşturup sorunu çözün. Hiç tartışmaya gerek yok oyuncularınızla

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Oyunda takımın uyumunu bozmazsanız kralını tanımıyorlar . Takımın suyuna gidin siz siz olun 1-2 takım lideri muhakkak kalsın. Gelen her türlü şikayette eğer takım içi birlik beraberlik yüksekse kendi aralarında konuşturup sorunu çözün. Hiç tartışmaya gerek yok oyuncularınızla
    ben ndiaye ile tartışmıştım 6. haftada falan, hatta maç sonu adamı övdüm yok işte daha iyisini yapabilirdim vs diye üstüme geldi adam ben de tersledim 1 hafta sonra oyuncular huzursuz vs toplantı yaptık devam et dedim kovdular

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by CanrY View Post
    ben ndiaye ile tartışmıştım 6. haftada falan, hatta maç sonu adamı övdüm yok işte daha iyisini yapabilirdim vs diye üstüme geldi adam ben de tersledim 1 hafta sonra oyuncular huzursuz vs toplantı yaptık devam et dedim kovdular
    Olay nerelere gelmiş. Pireyi deve yapıyorlar bu seride

@aytekin79 aynen hocam hiç sorma, muslera çok atarlı kimi satsam yakama yapışıyo hoca napıyon diye hiç sektirmiyo, erayı sattım diyo takım için önemliydi falan adamla başım belada

Kış transfer güncellemesi ne zaman çıkar?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by IlGiurista View Post
    Kış transfer güncellemesi ne zaman çıkar?
    Mart'ın ilk günleri ile yayınlanır diye düşünüyorum. Beta aşaması başlamak üzere.
    Futbolcu Bilgileri

Sayfa 12 / 15 İlkİlk ... 21011121314 ... SonSon

Mesaj Yetkileri