Sayfa 2 / 15 İlkİlk 123412 ... SonSon
31 ile 60 arası toplam 429 sonuç

Konu: FM 2018 - İlk İzlenimler

Takımların değerlerini ne kulüp sıralamalarında ne de takımların genel bilgi sayfasında göremedim. Full sürümde koyacaklar sanırım. Ekonomik yapıyla kafayı bozmuş bir menajer olarak üzüldüm.
    Bir diğer eksiklik de rakip takım talimatlarında oyuncuların profili için isimlerinin yanındaki i işaretini kaldırmışlar. Talimat vereceğimiz oyuncunun illa profiline girmemiz gerekiyor. Gecen sene böyle değildi, duzeltirler insallah.
    Not: Mesajlarımın çoğu zaman olumsuz fakat maksadım dikkat çekip oyunun daha iyi olmasını sağlamak. Oyun kötü olduğundan değil.
    Last edited by navigator798 : 30.Ekim.2017 at 13:50

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Şöyle detaylı bi değerlendirme yapabilecek olan yok mu? Transfer piyasası, maç motoru falan ne alemde?
    İlk defa bu yıl çıktığı gün almadım oyunu. Bekliyorum. Hatta almayı da düşünmüyorum şu aşamada 100 lira edeceğine inanmıyorum. Ortaklı falan belki olabilir.

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Orta sahanın herhangi bir yerinden duran top kullandığınızda rakip takım ip gibi ceza sahasına diziliyor. Top yay civarına veya ceza sahasının dışına uzaklaştırıldığında rakip savunma hala ip gibi kımıldamıyor. Adamınız yanındaki adama pas attığında ip gibi olan sıradan 1 kişi geliyor karşısına çıkıyor, o da pası yandakine verdiğinde bu sefer deminki oyuncu sırasına geçiyor ve başka bir oyuncu topu alan oyuncuya basıyor. Bu böyle 4-5 pas ve oyuncuyla devam etti bende birçok kez. 1'e 1 vs atıyorlar sanki, çok ilginç.
    Last edited by Erdenable : 30.Ekim.2017 at 14:12 Reason: imla

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Şimdi anlamadığım konu şu;

[IMG][/IMG]

resimde görüldüğü üzere bu arkadaşımız hem sağ açık hem de sol açıkta açık yeşil olarak görülmekte.Lakin ;

[IMG][/IMG]

burada görüldüğü gibi sol açıkta hiç bir rolde %100 ile oynamıyor. Bu bir hatamı? Ben bu adamı sol açığa yedek olarak aldım ama gel gör ki adam sola açıkta tam randımanlı oynamıyor. Bu renk olayı bildiğim kadarıyla bu oyuncunun bu mevkiide en az 1 rolde %100 olarak oynayabildiğini göstermeli. Yok eğer öyle değilse bu arkadaşın sol açık pozisyon renginin atıyorum OOS gibi soluk bir yeşil ya da rollerde görüldüğü gibi sarımsı renklerde olması gerekmiyor mu? bir bilene sormak istedim...

2d'de oyuncuların altında kondisyonu gösterme seçeneğini seçtiğim halde hala gösteriyor bir çare bulamadım.

Oyuncu arama kismina girdigimizde once bilinen tum oyuncular gozuksun. Her seferinde biz yukardan kendimiz secmeyelim.

Mac esnasinda ozetler arasinda gozu yoracak kadar kalabalik bir menu var. Bu azaltilsin yada biz secebiliyorsak secelim.

Suan ki uptade neye geldi bilmiyorum ama oyunda gun gecerken birazcik kasma oluyor. Mac bittikten sonra menudeyken,mactaki taraftar sesi duyuluyor

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Yerden orta gol artık oyunda yok. Sırf buna dayalı taktik yapanlar vardı. Ben ne öyle bir gol attım, nede öyle bir gol yedim.

İnşallah full sürümde oyun daha oynanır bir hale gelecektir.

Quote Originally Posted by Mamadou View Post
    Yerden orta gol artık oyunda yok. Sırf buna dayalı taktik yapanlar vardı. Ben ne öyle bir gol attım, nede öyle bir gol yedim.

İnşallah full sürümde oyun daha oynanır bir hale gelecektir.
    Hocam yeterince oynamış gibi duruyorsun. Maç motoru hakkında görüşün nedir? Almadan önce yorumları almak istiyorum oynayanlardan.

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by arrogancee View Post
    Hocam yeterince oynamış gibi duruyorsun. Maç motoru hakkında görüşün nedir? Almadan önce yorumları almak istiyorum oynayanlardan.
    FM 17'de beni oyundan soğutan tek şey vardı - FM 16'da dahil buna - oda yerden ortaların %90'ının gol olmasıydı. Bu bana düzeltilmiş gibi geldi. Dediğim gibi ne öyle bir gol attım, nede öyle bir gol yedim. İnşallah full sürümde de böyle devam eder. Bu yüzden bek oyuncuları artık sezonda 19, 20 asist yapamıyor. Kanat oyuncuları sıfıra inmek yerine artık daha çok içe kat ederek oynamaya çalışıyor. Mesela kanat oyuncusuna kanat - hucum rolü verdiğin zaman kanat oyuncusu içe kat ederek oynamaya çalışıyor. Takım talimatlarında da içe kat eden adamı gör diye bir seçenek eklemişler. Hucum oyuncuları daha çok oyunu merkezden oynamaya çalışıyor. Bu yüzden bana öyle geliyor ki bu seride daha çok kanatsız dizilişler tercih edilebilir. Oyunu çözdükçe bunu anlayacağız.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbuL

Türkiye Süper Ligi yine hayal kırıklığı.
    Galatasaray ile açtığım kariyerde ilk sezon'da 29.haftadayım.

2.Bursaspor
    3.Konyaspor
    4.Başakşehir
    5.Beşiktaş
    6.Osmanlıspor
    7.Fenerbahçe
    11.Trabzonspor

Bence çok gerçekçi olmayan bir durum var.
    TÜRKÇE FM İÇİN !!!
    LİSANSLI OYUN !!!

Quote Originally Posted by arrogancee View Post
    Oyun motorunda organizasyon açısından çok farklılık görmedim ben. 2017'de neler oluyorsa bunda da onlar oluyor. Arkadaş ön direğe yerden atılan ortadan gol yememis ama ben yedim ve attım. Sayı azalmış olabilir ama hala oluyor. Sıfırdan yapılan ortalar hala kaleciler için tehdit oluyor ve kornere celiyorlar. Orta açarken gol atan oyuncular da denk geldi.
    Çalım animasyonu da 2017'dekiyle aynı. Olduğu yerde ceylan gibi sekiyorlar ve çalım oluyor.
    Genel olarak 2017den organizasyon olarak pek farklı değil. Görsel açıdan daha iyi geldi bana. Daha gerçekçi olmuş grafiksel açıdan. İlk izlenimlerim bunlar.

Pas taktiğinde nirvanaya ulaştım
    (bug içerir)

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by La BruJiTa View Post
    Şimdi anlamadığım konu şu;

[IMG][/IMG]

resimde görüldüğü üzere bu arkadaşımız hem sağ açık hem de sol açıkta açık yeşil olarak görülmekte.Lakin ;

[IMG][/IMG]

burada görüldüğü gibi sol açıkta hiç bir rolde %100 ile oynamıyor. Bu bir hatamı? Ben bu adamı sol açığa yedek olarak aldım ama gel gör ki adam sola açıkta tam randımanlı oynamıyor. Bu renk olayı bildiğim kadarıyla bu oyuncunun bu mevkiide en az 1 rolde %100 olarak oynayabildiğini göstermeli. Yok eğer öyle değilse bu arkadaşın sol açık pozisyon renginin atıyorum OOS gibi soluk bir yeşil ya da rollerde görüldüğü gibi sarımsı renklerde olması gerekmiyor mu? bir bilene sormak istedim...
    Oyuncunun ozellileri en cok sag acikta kanat rolu ile oynamaya uygun.
    Ancak oyuncuyu pek tabii sag veya sol kanatta ve farkli rollerde oynatabilirsin.

Bu biraz da senin takim yonetme tarzina bagli.
    Eger benim taktigimde sag ve sol tarafta ic forvet oynayan birisine ihtiyacim var diyorsan, bu arkadasi sol tarafta oynatirsin.
    Eger ben bu oyuncumun en verimli olacagi yerde ve rolde oynamasini istiyorum, taktigimin geri kalanini bu oyuncuya gore dizayn ederim diyorsan oyuncuyu sag tarafta kanat oyuncusu olarak oynatirsin.

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Son patchle değişti mi bilmiyorum ama oyunun ilk halinde sözleşme yenileyen oyuncular sadakat bonusu istemedi.
    Oğuzhan Cenk ve bir oyuncu daha unuttum ismini.

- Menuler kesinlikle akici degil,donmalar var.

- Penalti oldugu vakit hakem neredeyse uzaktan gosteriyor.

-Transfer ücretlerinde vs istenen ucretlerin rengi soluk. Daha koyu yapilabilir.

- Şu gozlemcilik yerine girdigimizde direk tum oyuncular ciksin. Biktim surekli kendim acmaktan.

- Geçen seride bir oyuncu gol attiginda,bu sezonki toplam golu yaziyordu. Bu seride ben mi kacirdim acaba,goremedim onu.

- Oyuncular gercek hallerine benzemiyor. Misal Gomis'in alakasi yok. Ndiaye gibi ayni.

- Az evvel Rbl'den istenmeyen Poulsen'i istedim. Normalde 1.4 alirken benden 900 istedi. Baya hosuma gitti.

Quote Originally Posted by Adana Demirspor View Post

- Geçen seride bir oyuncu gol attiginda,bu sezonki toplam golu yaziyordu. Bu seride ben mi kacirdim acaba,goremedim onu.
    ofsaytta da aynı durum var galiba, eskiden ne güzel ekranın ortalarında bayrak çıkıyordu.

Nesil
    2007
    Yer
    Marmaris

Quote Originally Posted by Mamadou View Post
    FM 17'de beni oyundan soğutan tek şey vardı - FM 16'da dahil buna - oda yerden ortaların %90'ının gol olmasıydı. Bu bana düzeltilmiş gibi geldi. Dediğim gibi ne öyle bir gol attım, nede öyle bir gol yedim. İnşallah full sürümde de böyle devam eder. Bu yüzden bek oyuncuları artık sezonda 19, 20 asist yapamıyor. Kanat oyuncuları sıfıra inmek yerine artık daha çok içe kat ederek oynamaya çalışıyor. Mesela kanat oyuncusuna kanat - hucum rolü verdiğin zaman kanat oyuncusu içe kat ederek oynamaya çalışıyor. Takım talimatlarında da içe kat eden adamı gör diye bir seçenek eklemişler. Hucum oyuncuları daha çok oyunu merkezden oynamaya çalışıyor. Bu yüzden bana öyle geliyor ki bu seride daha çok kanatsız dizilişler tercih edilebilir. Oyunu çözdükçe bunu anlayacağız.
    Bence organizasyon açısından 17 ile pek farklı değil. Mariano bende 12 lig maçında 7 asist yaptı. Neredeyse tüm asistler de birebir aynı, kanatın boşalttığı alana giriyor markajsız pası alıyor ortayı açıyor ya tolga ya gomis kafa ile vuruyor ve gol. Keza sol kanatta da uğur çiftçi'yi aldım o da her 2 maçta 1 asist yaptı o da birebir aynı açıyor ortayı gomis ya da feghouli vuruyor, gol.
    Bir de ben 3 transfer yaptım 3 oyuncu da imza parası istemedi, eski serilerde ben sıfırlıyordum sürekli öyle anlaşırdım, bunda kendileri istemedi direk.

Nesil
    2013
    Yer
    Uzaydan

yine 2-3 maç iyi oynadıktan sonra sözleşme istemeleri baş ağrıtacak

Mazzela'nın BoxToBox'tan farkı nedir acaba tam olarak ? Birde mazzella ne iş yapar ?

Gunumuzde bu rollerin karşılığı olan futbolcular var mı ? Hangi taktiklerde iş yapar ?

ben niye hiç bir takımla başarı yakalayamıyorum oyunmu zorlaşmış anlamadımki gelen geçen 3-4 atıyor iç saha deplasman farketmeden varmı önerdiginiz bi taktik falan

Nesil
    2013
    Yer
    Uzaydan

yıldım, herkes sözleşme istiyor anasını satayım birde 1.5 alan 4-5 istiyor deliricem

bu çalan şarkı pes 2013te de çalıyo muydu bana bi yerden tanıdık geliyo ama

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Unsal123 View Post
    yıldım, herkes sözleşme istiyor anasını satayım birde 1.5 alan 4-5 istiyor deliricem
    maaş bütçesinde tutma geliri sözleşme zamanlarında.Transfer bütçesine çek.Herif kendini padişah sanmıyorsa istemez.
    Quote Originally Posted by mertblgl View Post
    ben niye hiç bir takımla başarı yakalayamıyorum oyunmu zorlaşmış anlamadımki gelen geçen 3-4 atıyor iç saha deplasman farketmeden varmı önerdiginiz bi taktik falan
    3-1-4-1-1
    Kanatlar defansif,defansın ortası toparlayıcı biraz daha arkada kalanı,İleri hattın ilk 1'i gizli forvet.Avrupa'da başarı getirir(2017 de getirdi bana en azından).Güçlü bir kulüpsen ligde bu taktiğe göre kapanıyorlar.İlk golü duran toptan atarsan açılıyorlar sonra patlatıyorsun.

Nesil
    2013
    Yer
    Uzaydan

Quote Originally Posted by LifeYourself View Post
    maaş bütçesinde tutma geliri sözleşme zamanlarında.Transfer bütçesine çek.Herif kendini padişah sanmıyorsa istemez.
    deneyim öyle bi de, her 10 günde bir, biri gelip dehşet maaş istiyor onu geçtim bir de primler var fena ya

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Kalecimi antrenmanda sakatladim. Ceviri hatasi olabilir mi bu?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbuL

Arkadaşlar Lütfen Yardımcı olun,

2.Sezondayım ve ben GALATASARAY yı yönetiyorum ancak ligi 2.sırada tamamlayan Trabzonspor şampiyonlar ligi eleme turuna oyuncu kaydetmediğini gördüm.
    Bu bir önceki kariyerimdede beşiktaşın başına gelmişti.

A.Vien den evinde 8 tane yiyen TS yi görünce baktım ki oyuncu kaydetmemiş hiç.

Bu ciddi bir hata ve bunun yetkililere bildirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Teşekkürler
    Emrah
    TÜRKÇE FM İÇİN !!!
    LİSANSLI OYUN !!!

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by uaemrah View Post
    Arkadaşlar Lütfen Yardımcı olun,

2.Sezondayım ve ben GALATASARAY yı yönetiyorum ancak ligi 2.sırada tamamlayan Trabzonspor şampiyonlar ligi eleme turuna oyuncu kaydetmediğini gördüm.
    Bu bir önceki kariyerimdede beşiktaşın başına gelmişti.

A.Vien den evinde 8 tane yiyen TS yi görünce baktım ki oyuncu kaydetmemiş hiç.

Bu ciddi bir hata ve bunun yetkililere bildirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Teşekkürler
    Emrah
    Oyuncu kayit etme gunu oncesinde kayit edilmis bir oyunun var mi?

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Beşiktaş'ı aldım. Sahada bütün oyuncularım zenci Var mı böyle bi sıkıntı yaşayan?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbuL

TÜRKÇE FM İÇİN !!!
    LİSANSLI OYUN !!!

Sayfa 2 / 15 İlkİlk 123412 ... SonSon

Mesaj Yetkileri