Sayfa 4 / 15 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
91 ile 120 arası toplam 429 sonuç

Konu: FM 2018 - İlk İzlenimler

Aynı sorun bizdede var güncelleme ile alakalı sanırım, ne zaman oyuna müdahale etsem takılıyor, donuyor hiç birşey yapamıyorsun evde odaları tek tek dolaşıp geliyorum o zaman düzelmiş oluyor.

Valbuena avrupa maçında maçın sonucuna etki edip 3 asist yaptı, bende maç sonrası odama çağırdım bugün çok iyidin pas yollarında etkiliydin hep böyle devam et deyip övdüm, ben sizinle aynı fikirde değilim o kadar iyi oynadığımı düşünmüyorum, bana müsade ben gideyim artık deyip, trip atıp morali bozulmuş şekilde odadan çıktı.

Quote Originally Posted by La BruJiTa View Post
    Şimdi anlamadığım konu şu;

[IMG][/IMG]

resimde görüldüğü üzere bu arkadaşımız hem sağ açık hem de sol açıkta açık yeşil olarak görülmekte.Lakin ;

[IMG][/IMG]

burada görüldüğü gibi sol açıkta hiç bir rolde %100 ile oynamıyor. Bu bir hatamı? Ben bu adamı sol açığa yedek olarak aldım ama gel gör ki adam sola açıkta tam randımanlı oynamıyor. Bu renk olayı bildiğim kadarıyla bu oyuncunun bu mevkiide en az 1 rolde %100 olarak oynayabildiğini göstermeli. Yok eğer öyle değilse bu arkadaşın sol açık pozisyon renginin atıyorum OOS gibi soluk bir yeşil ya da rollerde görüldüğü gibi sarımsı renklerde olması gerekmiyor mu? bir bilene sormak istedim...
    Oyuncu sadece sağ ayağını kullanıyor bu nedenle sol açıkta kanat rolünü verirsen tam randıman alamazsın. Kanat olarak oynatacağın oyuncu hangi kanatta oynuyorsa o ayakla oynamalı. İç forvet içinde tam tersi.

Avrupa Ligi eleme maçına 7 sakat oyuncum olduğu için 3 yedekle çıkabildim. Maç içinde 2 oyuncum daha sakatlandı. İsmail Köybaşı'yı maçta sakatlanan Soldado yerine forvete aldım. Eljif Elmas'ı da maçta sakatlanan Alper yerine oyuna aldım. İsmail 2 asist yaptı Eljif 2 gol attı maçı 6-1 kazandım

Regen oyuncularda yüz çıkmıyor, doğru mu ? Benim bilmediğim bir ayarı mı var ? Aynı şekilde kendi yüzümü oyuna aktardım, açılış ekranında var ama profilime girdiğimde yüzüm çıkmıyor.

Rakip talimatlarını standart belirleyemiyorum gibi geldi. Mevkilere göre ayarladım ama her maç baktığımda uygulanmadığını görüyorum. Her maç rakip talimatları ayarlıyorum.

Savunma yapmak zorlaşmış, dünyanın golünü yiyorum. İkinci sezonum. Gerektiğini takımı çekme konusunda tam bir Aykut Kocaman'ım yoksa.

Son olarak; sezon bitiminde takımların transfer geçmişinde serbest bıraktıkları oyuncuları göremiyorum. Arama ekranı çer çöp dolu. Büyük takımlar kimleri serbest bırakmış bakamıyorum. Beta ile zevkli bir kariyere devam ediyorum, umarım bunlar için yeni bir kariyer açmam gerekmez.

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Quote Originally Posted by byvirus View Post
    Oyuncu sadece sağ ayağını kullanıyor bu nedenle sol açıkta kanat rolünü verirsen tam randıman alamazsın. Kanat olarak oynatacağın oyuncu hangi kanatta oynuyorsa o ayakla oynamalı. İç forvet içinde tam tersi.
    Ben sanırım hala demek istediğimi anlatamadım. Bu adam sağ açık. İlk resimde görülüyor ki bu arkadaş sağ açıkta ki herhangi bir rolde %100 olarak oynadığı için sağ açık bölgesi ''açık yeşil'' olarak belirtilmiş.Yani diyor ki ''kardeşim ben sağ açıkta belki kanat belki iç forvet belki on numara ya da raudmauter olarak %100 performansla oynayabilirim bu benim doğal mevkiim.'' Fakat 2. resimde de sol açık olarak yine belirtilen rollerin herhangi birinde %100 oynayabildiği için ''açık yeşil'' bir renkte gösterilmiş. Fakat bu eleman sol açıkta hiç bir rolde %100 le oynamıyor.Anlatmaya çalıştığım sol açıkta hiç bir rol de %100 le oyanayamayan bu adamın profilinde sol açık mevkiisi NEDEN açık yeşil olarak gösteriliyor. Ben adamın raporlarına bakmadan sol açıkta Valbuena ya alternatif olur diye kiraladım. Eğer hiç bir rolde tam olarak yararlanamayacaksam neden turuncu,sarı, ya da farklı bir renkle gösterilmemiş.

Nesil
    2003

Ben sanırım hala demek istediğimi anlatamadım. Bu adam sağ açık. İlk resimde görülüyor ki bu arkadaş sağ açıkta ki herhangi bir rolde %100 olarak oynadığı için sağ açık bölgesi ''açık yeşil'' olarak belirtilmiş.Yani diyor ki ''kardeşim ben sağ açıkta belki kanat belki iç forvet belki on numara ya da raudmauter olarak %100 performansla oynayabilirim bu benim doğal mevkiim.'' Fakat 2. resimde de sol açık olarak yine belirtilen rollerin herhangi birinde %100 oynayabildiği için ''açık yeşil'' bir renkte gösterilmiş. Fakat bu eleman sol açıkta hiç bir rolde %100 le oynamıyor.Anlatmaya çalıştığım sol açıkta hiç bir rol de %100 le oyanayamayan bu adamın profilinde sol açık mevkiisi NEDEN açık yeşil olarak gösteriliyor. Ben adamın raporlarına bakmadan sol açıkta Valbuena ya alternatif olur diye kiraladım. Eğer hiç bir rolde tam olarak yararlanamayacaksam neden turuncu,sarı, ya da farklı bir renkle gösterilmemiş.
    Oyuncuyu istedigin rolde oynatabilirsin.

Rollerin renkleri sadece siralama amacli. Demek ki oyuncunun ozellikleri en cok kanat olarak kullanilmasina uygun. Ancak bu demek degil ki diger rollerde oynatamazsin.

Mevkilerin renklendirilmesi ise oyuncunun oynayabildigi bolgeler. Eger o mevki icin o kadar yuksek degere sahip olmasa, o mevkideki rollere uygunlugu daha da dusuk olurdu.

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Oyuncuyu istedigin rolde oynatabilirsin.

Rollerin renkleri sadece siralama amacli. Demek ki oyuncunun ozellikleri en cok kanat olarak kullanilmasina uygun. Ancak bu demek degil ki diger rollerde oynatamazsin.

Mevkilerin renklendirilmesi ise oyuncunun oynayabildigi bolgeler. Eger o mevki icin o kadar yuksek degere sahip olmasa, o mevkideki rollere uygunlugu daha da dusuk olurdu.
    buradan çıkardığım sonuç; bu arkadaş sol kanatta rahatlıkla oynayabilir. Lakin; sol kanattaki rollerde yeterli deneyime sahip değil. Sol kanatta ki rollerde oyanamayı hala öğreniyor? Benim anladığım,mantığıma yatan bu oldu...

Oyun cikti sanirim full olarak?

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Quote Originally Posted by Adana Demirspor View Post
    Oyun cikti sanirim full olarak?
    Steam'de aktif bir indirme yok şu anda?

Steam'de aktif bir indirme yok şu anda?
    Steam otomatik biseler indirdi ve fm18 beta yazisi yok oldu.

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Bir an umutlandırdın vallahi. Ama hala yerinde duruyor

Bir an umutlandırdın vallahi. Ama hala yerinde duruyor
    Pardon pardon yanlış alarm kusuruma bakmayin

Steam da yazmayinca geldi sandim. Oyuna girince gercegi gordum

kıyamet kopsa erken çıkarmazlar, geç olur erken olmaz

Nesil
    2003

buradan çıkardığım sonuç; bu arkadaş sol kanatta rahatlıkla oynayabilir. Lakin; sol kanattaki rollerde yeterli deneyime sahip değil. Sol kanatta ki rollerde oyanamayı hala öğreniyor? Benim anladığım,mantığıma yatan bu oldu...
    Deneyim degil.

Ozellikleri o roller icin, sag kanatta Winger rolu kadar uygun degil.

Yani mesela Messi'yi sol kanatta winger olarak oynatabilirsin, verim de verir ama esas becerisi olan ice dogru dripling yapip kaleciyi avlama isini yapmaz.

Buyuk ihtimalle sendeki bu cocugun kanat rolu icin onemli ozellikleri daha fazla one cikiyor (ortalamasi diger roller icin onemli olan ozelliklerin ortalamasindan daha yuksek), bu nedenle de o rol icin daha uygun gorunuyor.

Oyunda şöyle bir şeyle karşılaştım.
    Oyuncumun antrenmanda benimle birlikte girdiği iki mücadele sonucunda sakatlandığı belirtilmiş.
    Bu bir özellik mi yoksa oyun kodları ile alakalı bir hata mı anlayamadım.
    Acaba oyunda takımın hocası da mı antrenmana katılıyor? Böyle özellik var mı oyunda?

Quote Originally Posted by Jaswege View Post
    Oyunda şöyle bir şeyle karşılaştım.
    Oyuncumun antrenmanda benimle birlikte girdiği iki mücadele sonucunda sakatlandığı belirtilmiş.
    Bu bir özellik mi yoksa oyun kodları ile alakalı bir hata mı anlayamadım.
    Acaba oyunda takımın hocası da mı antrenmana katılıyor? Böyle özellik var mı oyunda?
    Hahaha

Tahmını antreman maçına sende katıldın ve oyuncuyu sakatladı,baska açıklaması olamaz

Yandan açılan ortaların yarısı kaleciye gidiyor fakat top ne kadar kolay olursa olsun kaleci topu kontrol etmiyor.Her zaman kornere gönderiyor.Eğilip ya da kayıp topu alsa daha hoş gözükebilir.Kaleci eğilmeye üşeniyormuş gibi bir animasyonla karşılaşıyorum devamlı.

Nesil
    2006

Oyun şu haliyle beta'dan çıkacak durumda değil. i7 6700k ile 1080 TI ile takılma yaşayan var. Bu oyunu çıkmadan önce hiç kimse test etmiyor sanırım. Bu haliyle beta bile olmaması gerek aslında. Hantal bir arayüz var. Arayüzdeki eksiklikler beta'ya bağlanır ama oyunun oynanamamasının mazereti yok. Taktikte değişiklik yapacaksınız iki dakikada kendine geliyor oyun. Şaka gibi.

Quote Originally Posted by Crazycat View Post
    Oyun şu haliyle beta'dan çıkacak durumda değil. i7 6700k ile 1080 TI ile takılma yaşayan var. Bu oyunu çıkmadan önce hiç kimse test etmiyor sanırım. Bu haliyle beta bile olmaması gerek aslında. Hantal bir arayüz var. Arayüzdeki eksiklikler beta'ya bağlanır ama oyunun oynanamamasının mazereti yok. Taktikte değişiklik yapacaksınız iki dakikada kendine geliyor oyun. Şaka gibi.
    Sürekli bu sayfada donmalarla ilgili şikayetleri okuyorum. Benim bilgisayarım i5 ve oyunu gayet rahat donma olmadan hatta 2017'ye kıyasla daha hızlı oynuyorum şuan. 2-3 gün test etmeden yorum yapmıyım demiştim bu konuda 3 gün oldu oyunu alalı ve hız olarak gayet memnunum.

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Sürekli bu sayfada donmalarla ilgili şikayetleri okuyorum. Benim bilgisayarım i5 ve oyunu gayet rahat donma olmadan hatta 2017'ye kıyasla daha hızlı oynuyorum şuan. 2-3 gün test etmeden yorum yapmıyım demiştim bu konuda 3 gün oldu oyunu alalı ve hız olarak gayet memnunum.
    18.0.3 'den sonra donmalar yaşıyorum bende. Çok fazla dikkat çekmesede yıllardır SSD ve ortalama üstü makineler kullandığım için bariz belli oluyor. Şu anda İ7 4770,8 gb ram , 2 gb 256 bit ekran kartı olan bir makine kullanıyorum. Witcher 3 wild Hunt ve Battlefield 1 i ultra ve high aralıklarında stabil 60 FPS, CS:GO Very High'ta ortalama 200-240 FPS de oynayabildiğim bir makine de FM gibi bir oyunun frame atlaması yapması çok garip. 2 gün sonra full sürümle düzelir diye bekliyoruz. Yanılmıyorsam geçen yıllarda (hangisi olduğunu hatırlamıyorum) beta sürecinde gelen bir güncelleme ile save süresi dakikalara çıkmıştı.

Nesil
    2006

Sigames forumlarında sorun yaşayan çok kişi var ve hepsi de farklı işlemci, ekran kartı kombinasyonuna sahip. Sizinki istisna olmuş. 2 - 3 gün test yapmaya gerek yok, oyun ilerlerken direkt hissediyorsunuz yavaşlığı. Takvimde günler ilerlerken anlaşılıyor, maç sırasında taktiğe giriyorsun işlem olana kadar 2 dakika geçiyor. Sizde sorun olmaması güzel, bizde de olmasa keşke.

ben de gtx960, i76700HQ ile oynuyorum bende de sıkıntı var umarım tam sürümle düzelir yoksa ölüm

Quote Originally Posted by Crazycat View Post
    Sigames forumlarında sorun yaşayan çok kişi var ve hepsi de farklı işlemci, ekran kartı kombinasyonuna sahip. Sizinki istisna olmuş. 2 - 3 gün test yapmaya gerek yok, oyun ilerlerken direkt hissediyorsunuz yavaşlığı. Takvimde günler ilerlerken anlaşılıyor, maç sırasında taktiğe giriyorsun işlem olana kadar 2 dakika geçiyor. Sizde sorun olmaması güzel, bizde de olmasa keşke.
    hmm evet olabilir. Benimki çokta iyi bir makina sayılmaz. Radeon hd6630m 1gb ekran kartı var . 8 de ram hepsi bu. Bende de tam tersi güncellemeden önce maç ekranında bile donuyordu. Güncellemeden sonra düzeldi gayet akıcı oynuyorum şuan

Nesil
    2006

hmm evet olabilir. Benimki çokta iyi bir makina sayılmaz. Radeon hd6630m 1gb ekran kartı var . 8 de ram hepsi bu. Bende de tam tersi güncellemeden önce maç ekranında bile donuyordu. Güncellemeden sonra düzeldi gayet akıcı oynuyorum şuan
    Beta'ya güncelleme gelmeyecek gibi gözüküyor. Biz de tam sürümü bekleyeceğiz mecburen.

Tam surum acaba yarin aksamustu gibi cikar mi ?

Miles vi supriz yapar umarim.

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Geçen sene resmi çıkıştan bir gün önce full olmuştu bizimkiler. Yine aynı ihtimal var bence.

Quote Originally Posted by martymcfly View Post
    Geçen sene resmi çıkıştan bir gün önce full olmuştu bizimkiler. Yine aynı ihtimal var bence.
    sıkıntılarla dolu çıkmasa bari şu %95imizin yaşadığı kasma takılma olayları halledilse, 1 hafta daha beklerim

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Bu sene almayacağım dedim. Ama alcam gibi. Geçen sene 50 saat filan oynamışım oyunu. Bir sezon dahi bitirmedim geçen sene. Ama böyle hobi gibi olmuş 2010'dan beri. O steam hesabında hepsini sıralı olarak görmek beni bundan 8 yıl öncesine götürüyor. Vay be şu yıl şöyle olmuştu şu yıl o kızı sevmiştim filan diyorum.
    turksportal...

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Quote Originally Posted by wolfson View Post
    Bu sene almayacağım dedim. Ama alcam gibi. Geçen sene 50 saat filan oynamışım oyunu. Bir sezon dahi bitirmedim geçen sene. Ama böyle hobi gibi olmuş 2010'dan beri. O steam hesabında hepsini sıralı olarak görmek beni bundan 8 yıl öncesine götürüyor. Vay be şu yıl şöyle olmuştu şu yıl o kızı sevmiştim filan diyorum.
    +1 bende fm 2009'u kutulu almıştım.ilk defa 3D'ye geçilmişti.O yıl evlenmiştim ... Bir de evde net sıkıntılıydı,1 ay falan devamlı bağlantı sorunları vardı.Telefondan bilgisayara internet bağlayıp FM2015'i aktiflemiştim. İkiside baş köşede duruyorlar.Arada bir tozunu alıyorum. Rafta gördükçe vay be diyorum kendi kendime... nereden nereye....

Sayfa 4 / 15 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon

Mesaj Yetkileri